Dubový stůl jako prvek výzdoby (29 fotek)

Dub je skutečný obor nábytkářského průmyslu. Nábytkové výrobky z dubu se vyznačují velkou pevností a velkolepými dekorativními vlastnostmi, jsou to klasický styl, který není časově či módní, dubový nábytek bude vždy vysoce ceněn.

Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl

Výhody dubového nábytku

Nábytkové výrobky z dubu mají mnoho výhod, díky nimž vyhrávají soupeření s jinými druhy stromů. Mezi výhody patří:

  • Pevnost a dlouhověkost. V mnoha literárních děl dubu je alegorií věčnosti nebo dlouhověkosti, a opravdu to je. Dub je dlouhosrstý strom, ale jako materiál je velmi trvanlivý. Pevnost a trvanlivost v důsledku skutečnosti, že v průběhu zrání dubového jádra prochází pud sebezáchovy, což má za následek dubového dřeva má vysokou odolnost proti stresu, vlhkosti a jiným poškozením. A díky současným technologiím zpracování dřeva se kvalita několikrát zvyšuje;
  • Vysoká odolnost proti vlhkosti. Mnoho druhů dřevin se vyznačuje zvýšenou tendencí absorbovat vlhkost, což je důvod, proč se nábytek rychle zhoršuje. Dub, naopak, má vysokou odolnost vůči absorpci vlhkosti. Díky této vlastnosti je dubový nábytek často používán jako ulice, s vysoce kvalitním externím zpracováním, který může trvat velmi dlouho;
  • Skvělý vzhled. Dubový nábytek přináší každému místu elegantní šlechtický vzhled díky krásnému vzoru. Barvy dubového nábytku mohou být hodně.
Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl

Dubový stůl

Nejpopulárnější druh dubového nábytku je stůl, psaný i jídelní.

Dubový stůl
Dubový stůl

Dubový stůl se správnou úrovní péče může sloužit svým majitelům velmi dlouho. Může být z masivního dřeva nebo dýhy. Dubový stůl z pole bude stát víc, ale bude trvat déle.

 

Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl

Koupě kuchyňského stolu, neměli byste zachránit, protože takový nábytek může sloužit jako místo pro příjem a vaření po několik generací. Stoly pro kuchyň jsou vyráběny v různých tvarech: čtvercové, obdélníkové, kulaté a oválné.

Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl

Dubové stoly mohou být vyřezávané, většinou se takový nábytek provádí ručně a není levný.

Dubové stoly mohou být také vyřezávané, nicméně, pokud jde o formu, obvykle psací stoly jsou vyrobeny v pravoúhlém tvaru.

Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl

Stůl vyrobený z dubového dřeva je ideální pro soukromou kancelář.

Při výběru tabulky je třeba věnovat pozornost barvě nábytku, pokud je místnost ovládána světlými barvami, je lepší získat světlý hnědý dub, pokud je tmavý - naopak. Důležité je také studovat návrh stolu tak, aby nebyl ohebný a neklidný, takže všechny použité upevňovací prvky jsou z kvalitní oceli a pevně si udržují tvar.

Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl

Jak se správně starat o stůl dubu?

Dubový stůl vyžaduje potřebnou péči, pokud budete postupovat podle několika jednoduchých pravidel, nábytkový výrobek může sloužit velmi dlouho.

  • Nejlepší je umístit dubové stoly mimo zdroje tepla a slunečního světla, tedy mimo baterie a okna. Při splnění tohoto pravidla můžet
    e uložit povrch tabulky z výskytu trhlin, stejně jako původní barva může zůstat na stole déle.
  • Nejméně jednou za měsíc byste měli ošetřovat povrch speciálním ochranným olejem, abyste mohli zachovat kvalitu a lesk stolu.
  • Na desku stolku neumisťujte horké předměty, například šálky, desky apod. Pod nimi můžete umístit speciální stojany.
  • Pokud byla náhodně rozlitá kapalina, je nutné ji okamžitě otřít, aby na povrchu stolu nebyly žádné skvrny.
Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl

Takže dubový stůl může být vynikajícím doplňkem k interiéru kuchyně i kanceláře. Tabule z dubového dřeva budou sloužit svým majitelům po velmi dlouhou dobu s řádnou péčí a správnou obsluhou.

Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl
Dubový stůl
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 71 = 76