Dubový nábytek v interiéru pokojů (52 fotografií): krásné odstíny a barvy

Pokrok pokračuje, vyvíjejí se nové materiály, ale přirozená a přirozená výroba nábytku bude vždy v ceně. Jedním z nejdražších druhů dřeva je dub. Co je s tímto materiálem tak dobré? V jakých interiérech může být použita? Kde je lepší používat mléčný nábytek a kde je černá?

Dubový nábytek v ložnici

Dubový nábytek a jeho výhody

 • Trvanlivost produktů z tohoto stromu je hlavní výhodou. Dub je méně náchylný k poškození, než například stejná bříza. Starý nábytek z masivního dubu není obtížné obnovit.
 • Přírodní, ekologický materiál. V moderním světě je tomuto tématu věnována velká pozornost. Zvláště tato výhoda se týká dětské ložnice, protože musí být nábytek pouze z bezpečných materiálů.
 • Estetika. Nábytek z masivního dubu vám povědí o dobré vkusu majitele domu. Interiér s ní vypadá královsky krásný a vznešený.
 • Všestrannost. Z tohoto přírodního materiálu můžete vyrobit jakýkoliv nábytek: postel pro ložnici, kuchyňskou fasádu, skříň na chodbě, jídelní stůl v obývacím pokoji atd.
 • Pohodlí dekorace. Z dubu dělají vyřezávaný měkký nábytek, velké panely.
Dubová skříň
Sada nábytku ze světlého dubu ve vnitřku bytu
Stěna dubu a skla v obývacím pokoji
Bílo-hnědý dubový nábytek v jídelně
Pohovky a konferenční stolek z dubu pro obývací pokoj

Pohovky a konferenční stolek z dubu pro obývací pokoj
Béžový a zlatý klasický dubový nábytek

Béžový a zlatý klasický dubový nábytek

Hra barev v interiéru

Různé odstíny dubu budou vyhovovat nejnáročnějšímu chuti. Nábytek najdete v nejlehčích mléčných odstínech až téměř do černé. Čím větší je ložnice, tím tmavší je odstín nábytku v interiéru. Lehký odstín také dobře rozšiřuje prostor.

Béžový a hnědý dubový nábytek v kuchyni

Není nutné vytvářet pouze malý prostor mléčné barvy. Například v ložnici je vyřezávané lůžko z běleného dubu, skříňový nábytek, lehké tapety na stěnách. V tomto interiéru můžete přidat jasné akcenty ve formě měkkých polštářů šťavnaté barvy.

Křeslo z tmavého dubu

Díky různým technikám zpracování dřeva můžete vytvořit nábytek nejen z běleného dubu. Například měkký nábytek vyrobený z obarveného dubu je velmi ceněn. Má hlubokou tmavou barvu s fialovým odstínem, takže je ideální pro zdobení skříně nebo moderního obývacího pokoje.

Retro pohovka z dubu
Hnědý dubový nábytek pro jídelnu
Rohová stěna dubu v obývacím pokoji
Luxusní dubová a kožená pohovka

Přírodní materiál neznamená drahé

Nábytek vyrobený z dýhy může být vynikající alternativou k nábytku vyrobenému výhradně z dubu. Dýha je tenký list dřeva, který lze upevnit na základnu materiálů, jako jsou dřevotříska, překližka a další. Například základ kuchyňské skříně je vyroben z MDF a fasáda kuchyně je vyrobena z přírodní dýhy.

Skříň v koupelně z dubu

Výhody dýhy před ostatními materiály:

 1. Unikátní vzorek a bohatá barva.
 2. Levné.
 3. Hmotnost nábytku. Udělali jste někdy přeuspořádání na chodbě nebo v obývacím pokoji? Pokud ano, pak víte, jak je těžký nábytek. Pokud nepoužíváte masivní dřevo, ale přírodní dýhové stoly a skříně se mnohdy ulehčí.
 4. Vysoká pevnost. Existuje několik typů fasád nábytku. Ochrání tento materiál před poškrábáním a odřením.
Tmavá konstrukční stěna z dubu
Stylová stolička s dubovými zásuvkami
Klasický dubový nábytek
Kuchyně z šedého dubu

Nábytek z masivního dubu v různých stylech

Nevíte, jaké barvy jsou kombinovány, zvolte černobíle. Klasická kontrastní kombinace se dobře odráží v minimalistickém stylu. Nábytek z běleného dubu bude v souladu s velkými černými vázami, měkkými černými polštáři. Minimalismus, i když má rád ostré rohy, ale kulatý lakonický stůl nebude v rozporu s jeho povahou. Tento styl se nejčastěji používá v obývacím pokoji nebo v kuchyni. Bylo by nevhodné kombinovat mléko a černé barvy, stejně jako dostupnost jasných linií pro školku.

Dubová skříň ve stylu Art Deco

V art deco se používají pouze cenné dřevo, včetně dubu. Nábytek v tomto stylu je velmi tmavý nebo černý.

Dubový nábytek je také použit v jiných stylech. Klasický styl v designu používá nábytek pouze z přírodního dřeva a moderní je směs přírodních materiálů s nepřirozenými. Například v moderním obývacím pokoji může být měkká pohovka ze dřeva a pravé kůže a vedle ní může stát velký stůl skla.

Stolní a konferenční stolek z dubu v klasickém stylu
Originální židle z dubu a dalších dřevin

Originální židle z dubu a dalších dřevin
Lehká dubová lavička
Bílo-hnědý dubový nábytek v dětském pokoji
Bílé moderní dětský nábytek z dubu

Bíle dub a předsíň

V moderních apartmánech je vzácné najít prostornou vstupní halu. Proto volba ve prospěch mléčného modulárního nábytku pomůže vytvořit jasný a útulný prostor. Barva běleného dubu je perfektně kombinována s interiérem. Ale je to zvláště dobré s pistácií, třešně, tyrkysovou nebo tmavou čokoládou.

Oak-dřevěná předsíň

Je-li vaše chodba prostorná, vložte do ní modulární skříň, měkkou pohovku, malý vyřezávaný nebo skleněný stůl. Vaši hosté nejdříve uvidí chodbu a toto uspořádání bude uspořádáno pro pohodlí a dobrou vůli od prahu domu.

Existuje několik triků, jak vizuálně rozšířit prostor a udělat vstupní halu světlé a útulné:

1
 • Zrcadla na stěnách. Zrcadlo přidá pár metrů čtverečních k chodbě.
 • Tmavé tapety nelepte a neztmavujte podlahu. Můžete použít tapety, stejně jako zrcadla vytvářejí iluzi nadbytečného prostoru.
 • Více světla. Osvětlení v chodbě by mělo být nejen běžné, ale i bodové díky vestavěným žárovkám nábytku.
Béžová chodba dubu
Moderní béžová chodba z dubu

Interiér kuchyně ve stylu Provence

Provence netoleruje černé barvy, stejně jako tmavé odstíny různých barev. Je skvělé pro zdobení kuchyně.

Nábytek by neměl být jen z běleného dubu, měl by vypadat starý a také jednoduchý tvar a zaoblené rohy. Fasáda kuchyňského nábytku ve stylu Provence může být zdobena přírodními ozdobami. Na oknech můžete zavěsit světelné závěsy mléčné barvy s nenáročným vzorem.

Nábytek jídelny z dubu

Stůl v Provence by měl být masivní a zabírat hlavní místo v kuchyni. Kuchyňský stůl, stejně jako zbytek nábytku, by měl vypadat starý s dekorativními odřeninami a prasklinami.

Hnědá dubová poloměrná kuchyňská sada
Lehký krémový dubový nábytek
Brown-růžový dubový nábytek
Krásná dubová kuchyňská linka

Přírodní materiál pro interiér ložnice

Pokud chcete jednoduchý, jednoduchý design, dáváte přednost stylu Provence a vyberete barvu běleného dubu pro nábytek. Lehký nábytek vizuálně vylepšuje váš pokoj. Nepřehánějte to bílou barvou. Pokud jsou tapety, podlahy a prostředí mléčné, dostanete účinek "sterility", bude to pocit nepohodlí.

Hnědý dubový nábytek v ložnici

Je-li vaším cílem šikovná ložnice, odstraňte mléčné barvy ve prospěch tmavých odstínů. Měkká postel, uměle stárnou komoda, skříň, těžké zácl
ony budou dokonale harmonizovat mezi sebou v luxusní ložnici.

Šedý dubový nábytek v ložnici
V ložnici je nábytek z tmavého dubu
Béžový a hnědý dubový nábytek v ložnici
Dubová a kožená pohovka v ložnici

Dětský nábytek z přírodního stromu

V dětské ložnici by měla být lehká, funkční a bezpečná. Dětský nábytek z běleného dubu je pro ni skvělý. Přírodní materiál nepoškodí zdraví a barva osvěží pokoj. Fasáda nábytku může být jasná. Nechte tapety barvy mléka nebo tapety s kreslenými postavičkami zdobí stěny a velký, neobvyklý lustr - strop.

Světlý dubový nábytek v dětském pokoji

Při výběru nábytku dáváte přednost modulárnímu. To má řadu výhod pro dětskou ložnici:

 1. Funkčnost. Modulový nábytek má často několik úrovní, takže v malé místnosti můžete uspořádat jak zásuvkové skříňky na věci, tak také dětskou postelovou postel a pracovní stůl. A z modulů můžete shromáždit přesně soupravu, kterou potřebuje dětská ložnice.
 2. Pohodlí. Nemusíte sbírat dětský modulární nábytek v částech, můžete koupit v jednom obchodě najednou celou sadu.
 3. Výhodná cena. Modulový dětský nábytek je levnější než na zakázku.
 4. Skvělá volba. Výrobci modulárního nábytku vytvářejí řadu sad, ze kterých si můžete vybrat, co se vám líbí.
 5. Modulární nábytek se mění s dítětem. Takový dětský nábytek se snadno mění na potřeby dítěte.
Béžový dubový nábytek v dětském pokoji
Béžový a růžový dubový nábytek v dětském pokoji
Bílo-šedý dubový nábytek v dětském pokoji
Hnědý dětský dubový nábytek

Stylový obývací pokoj

Velmi módní vypadá monochromatický obývací pokoj s masivním dubovým nábytkem. Černá a bílá - to je docela velkolepá kombinace ve vnitřku obývacího pokoje. Podíl barev se liší.

Hnědá dubová obývací stěna

Obecně platí, že s takovou barevnou schématem obývacího pokoje mohou být provedeny dvě velké chyby: udělat místnost ponuré a tmavé nebo jej změnit na nemocniční oddělení. Návrhářům se doporučuje, aby nepoužívali převahu černé barvy, pokud jsou v domě děti a zvířata. Mnoho černých dřevěných nábytku je vhodné, pokud chcete udělat obývací pokoj více soukromý. Pokud potřebujete přidat více světla, nechte fasády nábytku z běleného dubu. Mléčná a černá barva by neměla být v malých detailech, jinak se vzhled místnosti zvlní.

Bílá dubová obývací stěna
Praktický dubový nábytek v obývacím pokoji
Krémová zeď v dubu v obývacím pokoji
Dřevěné křesla a stůl v obývacím pokoji

Koupel v dřevě v moderním interiéru

Nejen stoly, židle a skříně mohou být vyrobeny z dubu, ale také z van. Akrylátová nebo litinová lázeň je v našich domech poměrně obyčejná věc, ale dřevo může překvapit hosty.

Dubová koupel

Výhody dřevěné lázně:

 • Exkluzivita. Nepochybně je tento dubový nábytek zakoupen nejen pro funkčnost, ale i pro elegantní interiér. Stává se nezávislým prvkem výzdoby a není tak důležité, zda se jedná o mléčné, černé nebo jiné barvy. Hlavní věc je kombinovat s nábytkem skříňky v koupelně, stejně jako s podlahou a zdmi. Je důležité si uvědomit, že fasáda zbytku nábytku v koupelně by měla zůstat hladká a rozostřená.
 • Materiál šetrný k životnímu prostředí. Moderní design již není možné bez bezpečné přírodní suroviny.
 • Skvělý způsob, jak relaxovat. Psychologové tvrdí, že lázeň ze dřeva přispívá k klidu mysli.
Stylová dubová koupel

Navíc k výhodám takové lázně existuje mnoho nevýhod jeho použití:

 • Vysoká cena.
 • Zvláštní péče. Přírodní materiál vyžaduje pečlivou péči o něj. Tato koupelna není často používána, ale zřídka i nemožná.
 • Omezení funkcí. Vana ze dřeva není určena k mytí nádobí nebo koupání domácích
  zvířat.

Nábytek z cenných druhů, zejména z dubu, je vysoce ceněn konstruktéry a lze je snadno integrovat do jakéhokoliv interiéru. Je univerzální, takže je vhodný pro dětské pokoje, kuchyně a chodby. Pokud se bojíte vysoké ceny, ale opravdu chcete použít textured přírodní materiály, pak byste měli dbát na dýhový nábytek. Nezůstávejte také modulárními sadami, ušetří rozpočet. Moderní výrobci se snaží potěšit různé chutě a příležitosti kupujícího.

Hnědý nábytek určený pro děti
Bílý dětský nábytek
Dětská béžová dubová postel
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

29 − = 24