Dracaena v interiéru (51 fotografií): krásné možnosti ubytování

Dracaena je jedním z nejoblíbenějších krytých květin na světě. Jsou vyzdobeny domy, kancelářemi, nákupními zónami, zdravotnickými zařízeními. Tato rostlina je široce používána jako mistr Feng Shui. Dracaena vypadá harmonicky ve vnitřních prostorách jakéhokoli stylu a účelu. Nejkvalitnější a nejkrásnější odrůdy jsou pěstovány ve sklenících a zimních zahradách.

Dracaena v jasném interiéru

Dracaena na balkoně

Dracaena je velká

Kvetoucí dracaena

Dracaena v interiéru

Drak, hadí strom, dračí strom - toto jméno se také nazývá tato květina. Podle legendy se k boji se slonem připojil obrovský drak. V divoké bitvě se jejich krev mísila a zavlažovala zemi. Na místě bitvy vyrostly vysoké stromy, které daly jméno Dracena.

Odrůdy domácí dracaena

V přírodě existuje asi 150 druhů této rostliny. Ale pro zahrádkářství v prostorách domu používejte pouze některé z nich:

 • Dracaena fringed (nebo Marginata) je nejvíce obyčejný druh této rostliny. Má nahou korunu a dlouhé úzké listy. Ve vzhledu připomíná palmu. Výška dosahuje tři metry. Dracaena Marginata dokonale zapadá do interiéru kanceláří a obchodních center. A v každém bytu by taková rostlina vypadala velmi působivě.
 • Dracena Sander (Sanderica, bambus štěstí) je druhým nejoblíbenějším typem dracaena. Kromě vnějších podobností nemá nic společného s bambusem. Sander může vyrůst až na výšku metru a dokonce i výš. Horní část tohoto druhu Dracaena je často zkroucená do spirály. Tento úžasný druh květin je schopen zdobit všechny místnosti v domě. To je často používáno v interiéru oddaných feng shui.
 • Dracaena fragrant (Fragrans) - rostlina s voňavými květy, širokými a dlouhými listy. V závislosti na odrůdě může mít tato květina jinou barvu listů - monofonní, pestrou nebo pruhovanou. Blossom dracaena v bytě je extrémně vzácný. Strom štěstí se také nazývá dracenia vonící. Věří se, že tato květina se může cítit dobře jen v atmosféře klidu, klidu a klidu. A pokud je obklopen napjatou situací, skandály a konflikty, začne bolet a postupně umírá. Jeden druh, přirozený ukazatel emocí v domě.
 • Dracaena Derema - nenáročná rostlina s tříbarevnými listy. Dlouhé listy Dracamova dracaena se lehce krouží po okrajích, což mu dává milost. Blossom dracaena v bytě je velmi vzácný, ale není to děsivé. Koneckonců, tmavě červená venku a bílá uvnitř květin této rostliny mají nechutný zápach.
 • Dracena Godsef (Surculosa) - je velmi odlišná od jiných dracen. Na jeho tenkých větvících stopkách jsou listy ovojí, které mají pro tuto rostlinu neobvyklou barvu - bílo-krémové nebo světlezelené skvrny a skvrny. Květy Surculoses mají příjemnou vůni, ale kvete uvnitř mimořádně zřídka.
Dracaena se zarazila

Dracena Sander
Dracaena voňavá

Dracaena Dereemskaya

Dracaena strom

Dracaena v domě

Vážka

Dracaena voňavá

1

Výhody a zranění dracaena

Použití dracaena v interiéru je nejen estetické potěšení. Dokázané a skutečné přínosy této rostliny pro druhé:

 • Jako přírodní filtr Dracaena pohlcuje a zpracovává takové škodlivé látky jako benzen, formaldehyd, trichlorethylen, xylen, amoniak, oxidy uhlíku.
 • Použití této rostliny spočívá v tom, že absorbuje patogenní mikročástice a prach a místo toho ionizuje vzduch v domě.
 • Dracaena harmonizuje psycho-emocionální stav, vytváří kolem sebe zdravou a příznivou mikroklima.
Vysoké draky v interiéru

Dracaena dvoubarevná

Dracena Janetová

Dracaena v etnickém vnitrozemí

Dracaena v hliněném hrnečku

Jako každá rostlina, dracaena může poškodit ty kolem sebe:

 • Pokud lidé mají tendenci k alergickým reakcím, dracaena, stejně jako každá jiná rostlina v domě, je schopna způsobit jejich.
 • Pití listů dracaena může poškodit, což způsobuje rozrušení zažívacího systému. Jedná se o nízko toxickou rostlinu.
Dracaens ve vysokých hrncích

Dracaena Godsefa

Dracaena Golden Coast

Dracaena v obývacím pokoji

Dracaena v interiéru

Použití dracaena je nesrovnatelně větší než jeho možné poškození, což lze navíc snadno zabránit. Za to, co byste měli dodržovat pouze jednoduchá pravidla:

 • Nedovolte, aby se prach nahromadil na listech dracaena, otřete je včas.
 • Nepokládejte dracinu do ložnice osobě náchylné na alergie.
 • Nejíst části rostliny a udržovat ji mimo dosah malých dětí a zvířat.
Dracaena v hrnci v interiéru

Dracene Compact

Kultivace dracaena

Dracaena ve Feng Shui

Feng Shui je umění ovládat neviditelné a vnímatelné toky, které vyplňují prostor, aby se vytvořila energetická harmonie.

Dracena Sander (bambus štěstí) podle Feng Shui - symbol mužnosti, prosperity a úspěchu, nepružnosti a vůle. Přítomnost Sandery v domě poskytuje svým obyvatelům štěstí, dlouhověkost, zdraví, štěstí, bohatství. Dracaena v bytě je zdrojem pozitivní energie.

Dracaena ve vnitřku domu

Dracaena Červená

Dracaena v kuchyni

Dracaena Lemon vápna

Drazena odchází

Mistři Feng Shui doporučují:

 • Skladby Sandery jsou umístěny ve východní části domu - harmonizovat prostor.
 • V jihovýchodní části domu - přitahovat do domu bohatství a prosperitu.
 • Slides s dracaena v jeho západní části - silná obrana proti negativní energii.

Pro větší efekt jsou svazky Sandery obvazy stuhami červené nebo zlaté barvy, maskoty jsou na nich zavěšeny a umístěny do skleněných nádob s vodou. S pomocí trubek a drátu získává Drazen Sander neobvyklý vzhled a bizarní tvar. Proč kompozice z této rostliny vypadají velmi zajímavě a krásně v interiéru.

Dva draca ve vnitřku u skříně

Dracaena Madagaskar

Dracaena Marginata

Dracena Massangiana

Dracaena se zarazila

Podle Feng Shui není počet výhonů v kompozici malý význam:

 • Tři úniky jsou talismanem štěstí, míru a prosperity.
 • Pět úniků - finanční stabilita a materiální prosperita.
 • Sedm výhonků - zdraví a dlouhověkost.
 • Dvacátjeden únik je symbolem úspěchu a úspěchu. Talisman "společného dobra".
 • Dvacet výstřelů Sandry ve skladbě - "Tower of Love" - ​​symbol péče, lásky, soucitu.

Podle Feng Shui je Sander dobře umístěn u vchodu do domu. Poté se setká s hosty, prokáže úctu hostitelům k příchozím a obdaří jim obvinění z pozitivní energie.

Dracaena ve vnitřku obývacího pokoje
Krásná dracaena

Nejlépe obléká dracaena

Nejlepší místo pro dracaena

Použití dracaena pro zdraví okolních lidí, pro jejich estetickou spokojenost a pro obecnou harmonizaci prostoru je nyní pochopitelné. Zbývá zjistit, kde je lepší dodávat zařízení pro její pohodlnější pobyt uvnitř.

Dracaens v interiéru kanceláře

Vodní dracaena

Výsadba dracaena

Dracaena na chodbě

Dracaena zahlédla

Dracaena je relativně nenáročná v ošetřovatelství. Je kontraindikováno přímému slunečnímu záření, a proto by se hrnce s touto rostlinou měl umístit do světlého stínu, jen dva metry od okna. Nejpohodlnější teplota pobytu dracaena je od +12 do +22 ° С. Tato rostlina je dobře snášena stínováním a umělým osvětlením. Je pravda, že rozmanité druhy mohou ztratit jas obrazu. Nejlepší je, pokud je osvětlení jasné a rozptýlené.

Dracula by měl být mírně napojen
, ale nedovolte, aby půda vyschla. Stříkajte listy pravidelně a často. V teplé sezóně je vhodné vzít dracenu na čerstvý vzduch, s výjimkou přímého slunečního záření.

Dracaena ve studii
Vysoká dracaena v místnosti
Malá dracaena v bílém hrnci

Draca Sanderiana

Dracaena v jídelně

Péče o dracaena

Dracaena v koupelně

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 48 = 50