Dlaždice: zajímavé a moderní nápady pro váš interiér (24 fotek)

Takový veselý název tento keramický výrobek získal pro charakteristické technologické otvory na zadní straně, i když v jiných zemích je znám jako "metro". Dokončovací dlaždice, napodobující zdiva, se nečekaně rozšířily nejen v obložení fasád budov a stanic metra, ale také v interiérech domů a bytů. Přesné tkanina dokonale rovné zdivo přitahuje pozornost a zároveň ustupuje do pozadí, což vám umožní solo zbytek předmětů interiéru, takže běžně používané keramických dlaždic „pylonu“ neutrální nebo pastelové barvy - bílá, šedá, béžová. Přestože původním nábytkem milenci mohou rozhodnout pro červené, žluté a černé dlaždice. Vyvážením jasných tónů s klidnějším světlem můžete získat zajímavý interiér, výmluvně mluvit o chuti a charakteru hostitele.

Béžová dlaždice

Bílá dlaždice

Dlaždice s obrubníky

Co je taverna jako prase?

Tato dlaždice se vyrábí v různých velikostech. Typické jsou:

 • 7,5 x 15 cm;
 • 10x20 cm;
 • 15x30 cm.

Kromě různých barev se dlaždice vyrábí glazurovanou, lesklou, matnou, polomatnou dlažbou. Varianta s fazetou pro efekt hlasitosti je populární. Zajímavý efekt vytváří dlaždice, které napodobují přírodní materiály - dřevo, přírodní kámen, sklo.

Dlaždice z černé desky

Dlaždice divokých prasat v klasickém stylu

Design dlaždice

Často jednobarevná dlaždice se zředí barevnými vložkami - jednotlivé dlaždice s tematickými vzory. Výrobci dlaždic se pokoušejí potěšit fanoušky různých stylů a směrů v interiéru. Šikovně vybraná kresba zvýrazní zvolený styl a barevný vzorek místnosti.

Kladení dlaždice

Technologie pokládání této dlaždice se liší od obvyklé:

1
 • stavba je vyznačena pokládkou;
 • Lepidlo na dlaždice se aplikuje na stěnu a na dlaždici;
 • Pro zjemnění kloubů používejte kříže;
 • po vytvrzení je odstraňte;
 • Štírejte švy epoxidovou maltou. Rychle uschne, takže přebytek okamžitě vyčistí hadříkem.

Epoxidová stěrka pro dlaždice je vynikající pro místnosti s vysokou vlhkostí - koupelna nebo kuchyň. Je odolný proti vlhkosti a nestmavne. Můžete zvolit maltu v tónu dlaždice nebo kontrastní barvy.

Rozložení dlaždice je různorodé. Tradičně je položena jako cihla. Můžete jej položit vodorovně, svisle nebo diagonálně. Obrazový styl "labyrintu" je neobvyklý. Chcete-li to provést, část dlaždice je řezána na čtverce. Při pokládání je čtverec umístěn uprostřed, rámování se otáčí v různých směrech s obdélníkovými dlaždicemi standardní velikosti.

Dlaždice na zástěře

Obrázek pokládky dlaždic

Fialový dlaždicový jestřáb

Při zdobení vysokých a úzkých míst je tento způsob pokládání neekonomický, protože bude muset výrazně snížit. Taková místa budou zajímavější podívat se na kombinovaný způsob stohování, když se horizontální řádky střídají s vertikálními. Vypadá to zajímavé dlaždice, položené jako rybí kosti, jako parkety. Můžete kombinovat různé způsoby pokládání a barvy dlaždic, vytváření ozdob. Zkušený návrhář je schopen vytvořit z cihelné dlaždice, ne-li umělecké dílo, pak skutečnou výzdobu interiéru.

Potřebujete koupit dlaždici s okrajem, protože část se bude nevyhnutelně zlomit nebo bude nerovnoměrně řezána.

Lesklý kančí kance

Modrá dlaždice divočáka

Dlaždice cihly

Dřevěný prach v interiéru koupelny

Tato dlaždice se již tradičně používá k dekoraci koupelny. Existuje několik možností pro dokončení:

 • Dlaždice rozložily všechny stěny ke stropu. Obvykle zvolíte přirozené světelné tóny. Tato možnost je stejně vhodná pro ekologický styl, minimalismus a high-tech.
 • Dlaždice jsou položeny pouze kolem lázně, zbytek stěn je malován několikama tóny tmavšími nebo kontrastními. Jedná se o klasickou povrchovou úpravu.
 • Dlaždice rozkládaly stěny od podlahy až po úroveň očí. Použijte barvu nebo vodotěsnou tapetu výše.

Jednoduchá dlaždice pro koupelnu se snadno kombinuje s barvou. Můžete použít světlé a tmavé odstíny stejné barvy. Standardní řešení, které je vždy moderní a dobře vypadá - přechod od temného dna k jasnému vrcholu obrubníku. Dlaždice pro obrubníky má obvykle ornament nebo vzor. Zelená dlaždice v tomto řešení vypadá stylově a zdržuje se. Kromě zeleného sortimentu jsou oblíbené modré, lila, pastelově žluté, světle hnědé. Pro koupelnu v high-tech stylu zvolte černobílou nebo šedou paletu. Fanouškům více odvážných barevných kombinací lze doporučit, aby osvětlovaly odstíny neutrálních barev, například červené béžové, žluté šedé.

Pokud má byt samostatnou koupelnu a toaleta je minimální, dlaždice je pro ni žádoucí zvolit světlo, malou velikost. Je vhodné zakrýt nebo zřídkakdy skvrny dlaždic s ornamentem.

Hnědý dlaždice

Červená dlaždice

Dlaždice v půdním stylu

Dlaždice v kuchyni

Keramické dlažby v kuchyni jsou také známé a pohodlné, jako v koupelně. Kompletní stěny v kuchyňských dlaždicích se většinou nerozšířují, což zanechává prostor pro alternativní povrchovou úpravu malbou nebo tapetami. To dává místě větší pohodu. Ale pro kuchyňskou zástěru se ta taška dokonale hodí. Vybírat různé barvy a textury, je možné dosáhnout toho, že povrch s dlaždice bude nejlepší řešení pro kuchyni v jakémkoli stylu.

Prasnice ve stylu patchwork

Dlaždice divokých prasat ve stylu Provence

Šedá dlaždice

Pro návrh bytu v půdním stylu bude použití této dlaždice nejlepší řešení. Připomeňme si, že tento styl je charakterizován absencí jakýchkoli oddílů. Jedinou výjimkou je toaleta a sprcha. Zbytek prostoru, je-li to nutné, je rozdělen na nábytek, schody nebo změnu dokončovacího materiálu, takže v podkroví kuchyň se neliší od designu od celého bytu.

Vizuálně kuchyně tohoto stylu obvykle odděluje ostrov nebo barový pult. Pro jejich dokončení bude dlaždice, která simuluje zdiva, nejlepším stylistickým řešením.

Kuchyňská zástena hostinské hospody bude také dobrou volbou.

Měla by být vybrána velikost, barva a struktura dlaždic pro kuchyňský design ve stylu podkroví, zaměřená na návrh celého bytu. Tento styl je charakterizován absencí malých detailů a minimem ozdob. Situace je jednoduchá, s dotekem brutality. V duchu stylu si vyberte dlaždici. Vynikající vzhled bílé dlaždice s výkřiky, které napodobují praskliny na zdi. V průběhu napodobování přírodního kamene, betonových bloků, ztmavených v době stromu.

Modrá dlaždice divokých prasat

Šatonová šunka ze skla

Dlaždice na zeď

Nápady pro interiér

Vedle loftového stylu vypadá tavernová dlažba v jiných stylech ekologicky. Představme si nějaké připravené nápady pro použití této dlaždice v různých konstrukčních řešeních:

 • Art Deco - lehká dlažba z ušlechtilých barev doplněná o dobré sanitární a vinobraní doplňky. Symetrický ornament je vhodný.
 • Skandinávská - bílá nebo lehká dlaždice jestřáb studených tónů koexistuje s elegantní tapetou s malým květinovým vzorem. Příslušenství a ozdoby připomínají ruční kovářství nebo tesařství. Nábytek ze dřeva je malován bílým nátěrem, který zachovává strukturu.
 • Klasický - dávají přednost dlaždicím s vysokým zkosením. Jakékoli omezené odstíny jsou vhodné. Textil by měl ideálně smíchat s barvami a texturami s dlaždicemi. Několik ozdob by mělo být pečlivě vybráno. Lesklé dlaždice v tomto stylu se dokonale hodí do mramorového pultu.
 • Provence - vyzkoušejte chaotickou kombinaci pastelových odstínů béžové, fialové a šedé pro kuchyňskou zástěru. Můžete kombinovat dlaždice s tapetami jemných květinových motivů. Vhodný textilní hrubý dresink nebo bavlna v tónu na tapetu.

Dlaždice kančí může být použita nejen v koupelně a kuchyni. Je ozdobena krbovou zónou, stěnovými otvory nebo jednotlivými úlomky stěny v průmyslovém stylu. Bude také relevantní u dacha - v návrhu barbecue oblasti, bazénu nebo sauny kamna.

Dlaždice v koupelně

Zelený dlaždic jestřáb

Dřevěný jestřáb pro zlato

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

58 − = 49