Dekorativní omítka “písek” – zlato pouště v interiéru (27 fotek)

Když chceme něco změnit v našem domě a bytě, chceme, aby to bylo něco zvláštního a neobvyklého. A když jste unaveni z jednoduché tapety, měli byste věnovat pozornost dekorativní omítce s pískem. Tento typ povlaku má své výhody, je s ním poměrně snadné pracovat, proto opravu v domě pomocí takové omítky lze provést sami, aniž byste se uchýlili k pomoci velitelů.

Stucco pod pískem
Stucco pod pískem
Stucco pod pískem

Stucco pod pískem

Druhy skladby

Dekorativní omítka "písek" je rozdělena na matný a perlový. Stěny pokryté perleťovou barvou mají sametový a hedvábný vzhled. Perleťové formulace zářícími odstíny hlavního tónu, protože obsahují částice odrážející světlo. Existuje velký výběr takových formulací, ve kterých mohou výrobci používat jako přísady a drcené mušle a různé flitry, stejně jako jiné komponenty.

Stucco pod pískem
Stucco pod pískem

Stucco pod pískem
Stucco pod pískem

Navíc. dnes představují výrobci širokou paletu barvových barev s účinkem písku.

Povrchy pokryté barvou s pískem připomínají benátskou omítku. Vedle primárních barev existují také stříbrné, bronzové a zlaté odstíny, které napodobují povrch kovů.

Stucco pod pískem
Stucco pod pískem
Stucco pod pískem

Vlastnosti a vlastnosti

V poslední době se dekorativní omítka s křemenným pískem stala poměrně populárním prvkem výzdoby místnosti, a to není jen to. Koneckonců, má mnoho výhod a zajímavých vlastností. Jako plnivo v omítce nebo nátěru lze použít řek písek nebo křemen, stejně jako další vměstky ve formě jisker nebo jiných prvků.

Stucco pod pískem
Stucco pod pískem
Stucco pod pískem

Hlavní výhody sádry s účinkem písku.

 • Dlouhá životnost a krásný vzhled. Takový povrch bude udržován na stěnách více než 10 let bez ztráty atraktivního vzhledu a jasu. Barva nevyhoří a nezmění barvu pod přímým slunečním světlem.
 • Materiál šetrný k životnímu prostředí, který neškodí zdraví.
 • Velký výběr barev. To vám umožní koupit přesně ten odstín, který vyhovuje vašemu interiéru a bude vypadat krásně v místnosti.
 • Všestrannost a jednoduchost. Nemůžete si koupit samostatnou a dekorativní omítku a malovat a koupit jen jednu kompozici, kterou budete používat. Cena může být více, ale v tomto případě ušetříte čas opravy. Práce s takovou kompozicí dokáže dokonce i nováček.
 • Povrchy rozpustné ve vodě, které se snadno aplikují na omítnutý povrch. Dokonce i v případě náhodného šíření nátěru nebude těžké jej odstranit.
 • Kompozice obsahuje látky, které zabraňují vzhledu formy na stěnách.
Stucco pod pískem

Díky své vysoké pevnosti a dlouhé životnosti se tento nátěr používá mimo budovu, ačkoli je poměrně drahý, ale říká, že tato omítka je vysoce kvalitní a požadovaná.

Stucco pod pískem
Stucco pod pískem
Stucco pod pískem

Než si koupíte požadovanou možnost, měli byste vidět, jak na stěně vypadají různé vzorky a na základě toho si vyberte ten správný.

Pokud už máte na svých stěnách barvu, je perfektní možnost průhledné směsi s pískem nebo jiskry. Tato vrstva po nanášení dodá vašim stěnám zcela jiný vzhled, stejně jako dokona
le chrání povrch a prodlužuje jeho životnost.

Stucco pod pískem
Stucco pod pískem
Stucco pod pískem

Aplikační technologie

Ačkoli omítka s křemičitým pískem nemá při aplikaci žádnou potíže, je třeba se postarat o povrchovou úpravu stěn.

Etapy přípravy pro použití:

 1. Je nutné odstranit všechny skvrny, špínu, stopy a tak dále z povrchu. K tomu použijte stavební vysavač a speciální řešení. Nezapomeňte zkontrolovat základnu pro trhliny nebo uvolněné plochy, na kterých omítka nebude správně držet. Pokud se vyskytnou takové nedostatky, budou muset být odstraněny, jinak budou následně silně viditelné na zdi.
 2. Po odstranění všech poškození je povrch opět vyčištěn a omítnut omítkou na bázi sádry. Sádra na bázi cementu se nedoporučuje, protože velmi schnou. Poté je povrch vyrovnán akrylovým tmelem. A po tmelu je povrch vyčištěn naposledy.
 3. Chcete-li natřít pískem, který je na stěně dlouhou dobu, aplikujte základní nátěr hlubokého pronikání nebo vodou ředitelnou barvu, která bude shodná s hlavní. Taková kompozice se aplikuje ve dvou vrstvách.
 4. Příprava nátěru pro aplikaci. Pokyny ukazují, jak správně používat barvu. Bude třeba buď jednoduše rozmíchat nebo přidat trochu vody. Pak se barva nanáší na stěnu s koženým nebo závitovým válečkem.
 5. Po nanesení nátěru musíte počkat několik minut, aby vrstvu vysušila. Pak se odnese pěnový váleček s mělkou konstrukcí, což pomůže získat reliéfní povrch.
 6. Na závěr se používá stěrka na tapety, která mírně inklinuje k malování povrchu stěny barvou. Povrchová struktura závisí také na směru špachtle.
 7. Posledním krokem je počkat, dokud nebude barva vysušena. To trvá jeden den, a poté můžete využít povrch.

Plochu různých druhů nečistot vyčistěte houbou nebo vlhkým nebo suchým hadříkem. Nebo můžete postupovat podle pokynů pro nátěr používaný k zakrytí stěny.

1
Stucco pod pískem
Stucco pod pískem
Stucco pod pískem

Snadno použitelné, neškodné, snadno ošetřující a atraktivní vzhled dělají dekorativní omítku s pískem oblíbeným a oblíbeným po dlouhou dobu.

Stucco pod pískem
Stucco pod pískem
Stucco pod pískem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 75 = 81