Dekorace výklenku ve zdi (61 fotek): možnosti interiéru

V moderním interiéru se výklenky ve stěně staly hlavním proudem. Často takový ústupek lze nalézt v nových budovách, jak to stanoví ve fázi návrhu. Pokud váš byt nemá nic, můžete to udělat sami.

Nicky ve vnitřku obývacího pokoje

Dekorace klenutého výklenku ve zdi

Návrh bílého výklenku ve zdi

Dekorace výklenku ve zdi

Vytváření výklenku ve stěně školky

Návrh výklenku ve stěně

Dekorace výklenku ve stěně ve sprše

Výklenok ze sádrokartonu dokonale zapadne do interiéru každé místnosti. To pomůže maskovat chyby stěn. Výklenek může být svislý nebo horizontální. Záleží na uspořádání místnosti. Pro krátké stěny je lepší umístit je vodorovně, aby je vizuálně rozšířily. Při takovém otevření bude televizor vypadat skvěle. Na dlouhé zdi navrhnou designéři svislé klenuté výklenky, které vizuálně zvyšují výšku místnosti.

Let výhledu při vytváření výklenků s vlastními rukama není omezen. Mohou být vyrobeny ve formě oblouku, zdobeného LED osvětlením. K dokončení výklenku existuje řada řešení. Dekorace výklenku ve stěně nevyžaduje zvláštní výdaje.

Nicky na chodbě

Dekorace výklenku ve stěně sprchy

Dekorace výklenku ve stěně s dveřmi

1

Dekorace výklenku okna zálivu

Oblékání šatny šatny

Jak si vytvořit vlastní mezeru s vlastními rukama

Nepokračujte do výklenku zařízení, aniž byste předem uvažovali o všech podrobnostech. Prozkoumejte své stěny a zjistěte, kde chcete vytvořit drážku. Všimněte si vnějších rozměrů budoucího výklenku na zdi pomocí tužky a úrovně. Vytvořte kresbu nebo dokonce výkres, na kterém budou uvedeny rozměry. Přemýšlejte o tom, jaký bude funkční účel výklenku, bude rovný nebo klenutý. Přemýšlejte o tom, jak osvětlení provedete. Rozhodněte se o materiálech a nástrojích. Nakupujte veškeré potřebné zboží předem. Takže děláte práci rychle a bez přepracování.

Pohovka ve výklenku

Dekorace výklenku ze sádrokartonu

Vytváření výklenku v náhlavní soupravě

Dekorace výklenku v obývacím pokoji

Dekorace výklenku v interiéru

Vytváření výklenku

Vytváření výklenku s komodou Vytváření výklenku s komodou

Montáž vodicích kolejnic

Všimněte si vnějších rozměrů budoucího vybrání na stěně pomocí tužky a úrovně. Proveďte nejpodrobnější značku. Upevněte vodítka ke stěně pomocí hmoždinek a spojte je společně se samořeznými šrouby nebo s držákem.

Poté vytvořte hlasitost výklenku. Procházejte stěnami kolmo ke stěně, jejich délka určí šířku konstrukce. Ujistěte se, že vzdálenost mezi příčníky není větší než 0,5 m. Pokud je výklenek ve stěně až ke stropu, upevněte horní příčky na strop a spodní na podlahu.

Když jsou vodítka instalována, zasuňte kabeláž do výklenku a vytvořte podsvícení.

Návrh výklenku v koupelně

Vytváření výklenku v kuchyni

Vytváření výklenku s laminátem

Zdobení výklenku pomocí LED pásky

Vytváření výklenku ve skříni

Montáž sádrokartonového rámu

Sádrokartonová deska (GKL) je nejoblíbenějším materiálem pro konstrukci výklenků, lze je snadno řezat, ohýbat a upevnit, proto se z tohoto materiálu často vyrábí výklenky ve formě oblouků. Nicméně není nutné použít sádrokartonu, pokud si přejete, můžete vyrob
it výklenky z překližky nebo listů dřevotřísky, stejně jako jiných stavebních materiálů.

Při pokládce výklenku se sádrokartonovou deskou měříte rozměry každé sekce, vyznačte je na GCR a ořízněte ostře nůž.

Prostor pro pracoviště

Dekorace a dokončení výklenku

Zdobení výklenku s plastem

Dekorace výklenku s dlažbou

Dekorace výklenku s osvětlením

Technologie práce je následující:

 • položte na rovný povrch vrstvu sádrokartonu;
 • přiložte k řezací lince kovový pravítko a řezte kartonovou vrstvu nožem;
 • umístěte zářez na okraj stolu;
 • kliknutí na okraj k listu je popraskané podél čáry;
 • Odřízněte spodní vrstvu lepenky.

Pásy sádrokartonových desek by měly být co nejrovnější než šířky. Při práci s sádrokartonu, vyvětrejte místnost na ochranu dýchací soustavu před prachem. Můžete použít respirátor a ochranné brýle.

Zakryjte hotové listy na vnitřním a vnějším obvodu pomocí šroubováku a přišroubujte k rámu. Šrouby se přišroubují do sádrové desky do hloubky 5 mm. Připravený výkres zashpaklyayte a primontuyte vysoce kvalitní základní nátěr. Pokud se chystáte malovat, shpaklyuyte celý povrch, a ne jen místo kloubů, jinak po malování bude mít výklenek jinou barvu.

Noční světla v obývacím pokoji
Niche v jídelně

Dekorace výklenku s policemi

Dekorace výklenku na chodbě

Dekorace výklenku v interiéru chodby

Dekorace výklenku s dřezem

Návrh retro stylu

Návrh výklenku

Konstrukce výklenku ve stěně je důležitým řešením pro moderní interiér. Velmi pěkně vypadá ve stěně bytu záhyb ve tvaru oblouku. Dokončení a zvýraznění depresí může být také nejrůznější.

Na chodbě

Dekorativní výklenky na chodbě jsou lépe umístěny na nejviditelnějším místě, kde je vstup zpožděný. V tomto místě je velmi krásné, aby vypadalo skvěle akvárium s podsvícením LED. Pokud jste tak učinili, je lepší koupit akvárium, než usadíte díru, protože několik milimetrů nemůže dovolit, aby se váš sen splnil. Pokud se rozhodnete umístit akvárium na police, mějte na paměti, že musí být silní. Nika na chodbě umožní vyčistit tento malý pokoj bez nábytku.

Krásné výklenky na chodbě
Velké místo pro oblečení na chodbě

Niche dekorace

Dekorace výklenku koupelny

Vytváření výklenku se záclonou

Dekorace výklenku v ložnici

Dekorace výklenku s polici

V obývacím pokoji

Účel výklenků v obývacím pokoji je různorodý, takže zdobení výklenku ve stěně se nezdá být obtížné. V něm můžete instalovat akvárium, zařídit dekorativní prvky, TV a různé audio zařízení. Pro jehlice budou vynikajícím místem uspořádat výstavu své práce. Krby v obývacím pokoji jsou nyní v módě. Pokud prostor v místnosti neumožňuje instalaci skutečného krbu, můžete vytvořit malou výklenku ve formě oblouku pro elektrický model. V malém bytě může být výklenek použit jako vestavěný nábytek.

Niche v obývacím pokoji

Dekorace výklenku se stolem

Dekorace výklenku reflektory

Dekorace výklenku s osmanským

Vytvoření výklenku na toaletu

Při registraci výklenku v obývacím pokoji dodržujte pravidla:

 • dekorativní nika požadováno jako korekční prvek v oblastech s nedostatky plánu, který by měl skrývat;
 • dodržuj
  te poměr barvy. Barva výklenku by neměla být tmavší než stěny obývacího pokoje;
 • Při použití povlaků různých textur sledujte jejich kompatibilitu.

Klenuté výklenky ve stěně malého bytu mohou být samy ozdobou interiéru a dávají místnost moderní vzhled, protože to je zvláštní prostor, který, pokud se dodržují základní pravidla, zdobí návrh obývacího pokoje.

Niche pod televizí v obývacím pokoji

Vytváření výklenku pro televizi

Výzdoba výklenku úzká

Vytváření výklenku v koupelně

Dekorace výklenku s věšákem

V ložnici

V ložnici může být vedle okna, v blízkosti skříně nebo nad postelí, vytvořena výplň ve zdi. Skvělý nápad pro malou ložnici je polkruhová výklenek ve stěně postele. Obvykle je vyrobena ve formě oblouku v hlavě postele. Designové nápady mohou být velmi rozmanité. Velmi praktická výklenek a naproti posteli můžete instalovat televizi.

Na stěně ložnice může výklenek sloužit jako skříňka. Chcete-li to provést, můžete nainstalovat dveře na jeho otevření. Pokud je výklenek v ložnici velký, můžete to udělat pod šatnou. Někteří majitelé sestavují knihovnu ve výklencích stěny ložnice.

Prostor pro postel v ložnici
Niche s designem v ložnici

V dětském pokoji

Nika ve stěně školky je skvělý nápad pro malý pokoj. Z něj můžete odstranit veškerý objemný nábytek - potěší malé majitele dětského pokoje. Návrháři nabízejí různé nápady pro dekoraci a funkční účel takových zahloubení v mateřské škole.

Ve výklenku můžete poskládat postel úplně nebo jen čelní panel. V něm můžete vytvořit krásně zdobené regály, na kterých můžete v dětském pokoji položit hračku, dát akvárium nebo televizi. Krásný design a správné osvětlení učiní rohové dítě pohodlné.

Niche v dětské místnosti
Velká místnost v dětském pokoji

V koupelně

Výklenek v koupelně je nejběžnější, protože jeho zařízení pomáhá zbavit nadbytečného nábytku v koupelně, která se rychle zhoršuje z vlhkosti. Můžete umístit drážku do zdi v jakékoli části koupelny.

Niche v koupelně je často používáno:

 • jako police pro detergenty a další příslušenství;
 • pro pračku.
Nůž v koupelně

Pokud kombinujete koupelnu s toaletou mezi těmito dveřmi, můžete jednoduše odstranit několik cihel z oddílů, vytvořit dveře a zakrýt čítače. Taková výklenek v cihlové zdi bude vypadat velmi originálně. Instalované svítidla ve výklenku koupelny udělají výklenek ve stěně mnohem velkolepější.

Nůž s osvětlením v koupelně

V kuchyni

Výklenkem ve stěně v kuchyni - a to nejen neobvyklým složením, ale také funkční architektonický detail. Kreativní a moderní řešení je kuchyňská nika. Kuchyně není oddělena zdmi ze všech stran, ale usazuje se v obývacím pokoji. Toto řešení je zvláště důležité pro malé byty, protože šetří prostor v domě.

Niche pro ledničku v kuchyni

Často ve výklenku v kuchyňské zdi dělají regály. Co přesně bude na nich umístěno, závisí na velikosti a poloze. Na těchto polic můžete umístit nádobí, pokojové rostliny, TV, dekorativní předměty nebo obrázky. V ideálním případě se dívá do kuchyňské drážky pro krb. Může být dodáván s krbovými kamny s pecí nebo falsh-krby.

Návrh nápady pro výklenky nelze počítat. Mají nejen estetickou, ale i praktickou hodnotu.

Niche pro nádobí v kuchyni
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

28 − 20 =