Čínský styl v interiéru – rovnováha přírody (26 fotek)

Funkčnost každého domu je nepopiratelná - není to jen určitá dekorace nebo imitace určitého stylu, ale způsob, jak dosáhnout pohodlí a pohody. Mnoho z nich dosáhne uplatněním čínského stylu v jejich bydlení - je založeno na jednoduchosti, přírodě a energii.

Čínský styl
Čínský styl

Čínští lidé maximálně využívají vnitřní prostor bydlení a vytvářejí výklenky pro uložení dekorativních předmětů. Bohaté vybavení kuchyně, interiér ložnice a další místnosti jsou nádherně dokončeny lakovými stoly a zdobeny řezbami pro vázy a ozdoby.

Čínský styl
Čínský styl

Čínský styl v interiéru

Znalost toho, jak by měl být dům, rysy jeho estetiky a funkčnosti se narodily před mnoha lety; V současné době se díky technickému pokroku zlepšily. V souvislosti se skutečností, že čínská kultura vidí ve všem jen rozjímání, dům musí symbolizovat tuto kvalitu. Čínský interiér je velmi složitý, ale zároveň praktický.

Čínský styl
Čínský styl

Konstrukce využívá nízký nábytek, všechny položky a produkty jsou vyrobeny z přírodních materiálů (hlavně dřevo), se dává přednost solárního osvětlení, rolety jsou osvobozeny od (ve vzácných případech použití bambusové žaluzie), umělé osvětlení je tlumené.

Čínský styl
Čínský styl

Výrazné rysy čínského stylu

Čínský styl v interiéru nemá ostré rohy, nejsou žádné těžkopádné prvky nábytku. Základním materiálem pro návrh interiéru je odolný a elastický bambus.

Čínský styl
Čínský styl

Při výrobě nábytku používá jako prvek pro výzdobu komplexní techniku ​​vícevrstvého lakování, řezbářství na laku - to je dnes efektivní způsob dekorace. Nábytek bytu v čínském stylu je harmonicky kombinován s okolními objekty, doplněný lakovanými dekorativními stoly, používanými jako stojan pro vázy a dekorace místností.

Hlavní prvky kuchyňského interiéru - stůl a židle - jsou již dlouho vyrobeny z přírodních materiálů (obvykle bambusu) a mají obdélníkový tvar.

Hlavním nábytkem pro ložnici v čínském stylu byly obdélníkové lehátka a židle. Hlavní charakteristický rys čínského stylu v designu, zachovaný v naší době, je nepřítomnost závěsů na oknech.

Čínský styl
Čínský styl

Tradiční čínský interiér je harmonie, lakonismus, estetika, vše, co přispívá k vytvoření útulné a uvolňující atmosféry. Tento styl byty nebo místnosti - to Plexus charakteristické akcenty, a proto je interiér nemůže odhalit pouze individuální schopnosti, preference a vkus majitele bytu, ale také dát určitou atmosféru, mají vliv na každého návštěvníka.

Čínský styl
Čínský styl

Barvy pro Číňany hrají důležitou roli a nejsou posledním místem při vytváření stylu. Obvykle se používá červená (barva požárního draka), černá, modrá, zelená, žlutá.

Čínský styl
Čínský styl

Používání pouličních světel v čínském stylu

Dokonce i když si myslíte, že výsledný interiér je perfektní, aniž by byl nejdůležitějším prvkem, všechny položky zůstanou jen nábytkem. Hlavním prvkem je osvětlení, které Číňané přikládají největší důležitost. Pozitivní energie v jakékoliv místnosti závisí na umístění svítidla nebo svítidla, směr světla.

1

Základním pravidlem pro vytvoření tradičního čínského stylu je přirozenost. K dosažení tohoto cíle mohou pomoci malé triky: lampu můžete umístit za světelnou obrazovku nebo je lepší instalovat několik malých svítilen, aby simulovaly "relé hořáku". V tomto případě budou tradiční lucerny mírně otevřené odlehlé zákoutí a doplňují interiér kuchyně i ložnice.

Čínský styl
Čínský styl

Filozofie a charakter interiéru

V interiéru není možné vytvořit čínský styl, pokud nemáte znalosti o kultuře a tradicích země. Jen se seznámíte s kulturou, pojmem každodenního života v Číně, můžete najít smysl pro poměr a cítit relevanci každého detailu v interiéru. V opačném případě můžete přeměnit svůj obývací pokoj na místnost zdobenou bezstarostností a špatně pojatá barevná schéma dokáže interiér vyzařovat.

Čínský styl
Čínský styl

Hlavní rysy představily čínský styl - plasticita, hladkost, vzdušnost, měkkost, elegance. Zdá se, že v podmínkách standardních bytů neexistuje způsob, jak tyto předpisy splňovat, ale úspěšná řešení lze nalézt pomocí návrhových technik, přemýšlivého uspořádání nábytku, používání dekorativního příslušenství.

Čínský styl
Čínský styl

Funkce, které musíte znát při návrhu v čínském stylu:

  • Nejběžnější barvy: červená s černou, zlatou, žlutou - luxusní.
  • Stěny jsou omítnuté nebo malované, ale používání tapety je také časté. Koneckonců tapeta, kterou jsme použili, byla původně vyrobena v Číně. Jemné na stěnách je ornament provedený v orientálním stylu, tajemné hieroglyfy nebo klasické čínské vzory zapadají do interiéru.
  • Sex, často tmavý, může mít červené přetečení. Pro uspořádání bude dokonalým řešením použití tenkého koberce nebo bambusového parketu.
  • Chcete-li zlepšit interiér při výběru nábytku by měl být veden praktickostí a jednoduchostí. Objekty nábytku by měly být malé, lehké a nejdůležitější je absence ostrých rohů. Čtvercové obrysy tohoto stylu jsou vzácností. Charakteristickým znakem vybavení čínského stylu jsou lakované povrchy. Řezání dřeva je krásná dekorace pro veškerý nábytek.
  • Když je čínský styl zakomponován do svých projektů, designéři používají značně dekorativní a drahé atributy.
  • Zdrojem světla jsou kulaté lustry.
Čínský styl
Čínský styl

Čínský styl je vytvořen pomocí akcentů. Nejjednodušší způsob, jak ji použít, je doplnit místnost o příslušenství, u něhož se odhaduje Čína.

Čínský styl
Čínský styl
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

77 − 67 =