Chytání záclon – klasické (33 snímků)

Uzamykání závěsů v určité poloze vizuálně mění tvar okenního otvoru, zlepšuje komfortní podmínky v místnostech. Úspěšná výzdoba oken, krásné zdobení závěsů jemně zdůrazňují jedinečnost interiéru.

Pick up pro sametové závěsy
Béžové a růžové závěsy se zvednou
Zvedací plošiny pro závěsy

Pick-up v tónu záclon

Účel a funkčnost

Prostřednictvím závěsů, záclon, závěsů není vždy možné řídit tok slunečního světla vylévání z okna. Přizpůsobte přirozené osvětlení místností umožňující originální příslušenství ve formě pásky, spony, kartáče, jiné dekorativní prvky. Pomáhají dokončit kompoziční design oken tím, že provádí svěží, hluboké drapery nebo dávají záclony půvabné zakřivené čáry.

Chytit záclony z korálků
Pick-up řetězu pro závěsy

Vytahujte závěsy záclon

Sbírání tenké tkaniny v malé sestavě, výtahy na záclony vyplňují pokoj s lehkostí, elegancí a vzdušností. Tvorba velkých těžkých záhybů na záclonách v rámci dveřních nebo okenních otvorů vytváří efekt luxusu, pevnosti, bohatství. Takové akcenty v interiéru, jako jsou kartáče, pásy nebo háčkované háčky pro závěsy, mění okna. Dělají závěs výraznou a výraznou dekorací.

Uchopte klasické závěsy

Chytání záclon v podobě květin

Výrobní materiály

Dekorativní zařízení pro vytváření závěsů, které odpovídají koncepci, mohou být vytvořeny z libovolných detailů: od bezbarvých hedvábných stuh až po kovové řetězy. Vhodnými prvky pro jejich výrobu jsou materiály:

 • textilní tkaniny;
 • kůže;
 • oplet;
 • příze;
 • krajka;
 • šňůry;
 • korálky;
 • tlačítka;
 • rhinestones;
 • brože;
 • pozastavení.
Dětské nářadí pro závěsy
Ekologické záclony
Pick-up bar pro závěsy

Proutěné nebo háčkované háčky pro závěsy mohou kombinovat korálky, kroužky, kartáče z okrajů. V etnickém interiéru obsahují vzory s květinami, lidové ozdoby. Chcete-li vyrobit exkluzivní kuchyňské nebo venkovské záclony, můžete pro jejich výzdobu použít detaily keramických nádobí, zakřivených kovových příborů nebo jiných improvizovaných prostředků. Měkké hračky, které obsahují záclony, jsou zajímavé a zábavné v dětském pokoji.

Chytání záclon ve tvaru víly
Kravata na závěsy

Okno správně ozdobte oknem, aniž byste ho připevnili ke zdi, povolte záclonové lišty na magnety a kontaktní pásku na suchý zip. S jejich pomocí můžete zaostřit závěsy ve střední části širokého okna nebo je zvednout na římsu. Pro luxusní kompozice jsou zde prvky okenní dekorace s exotickými květy ze saténových stuh, ušlechtilými kartáči se zlatými a stříbrnými nitěmi.

Závěsy se zvednou v obývacím pokoji
Chopte se záclon s kamenem
Lanové lana pro závěsy

Možnosti návrhu

U monochromatických závěsů jsou vybrány barevné, oslnivé doplňky. V celkové kompozici vypadají světlé skvrny, které animují klidný dekor. Lakonické plachty mohou být efektivně svázány s motouzem, lanem, lanem s použitím uzlů moře. Vícebarevné, elegantní záclony stačí k vyzvednutí hustých pásků látky v pastelových barvách. Chcete-li vytvořit romantickou atmosféru, vyzdvihnutí závěsů může být zdobeno luky, starými mincemi, medailony.

Pick-up pro závěsy se štětcem
Chytání záclon ve formě pásky

V malých kuchyňských prostorech vypadají atraktivní závěsy s asymetrií. Na jedné straně jsou zvednuty šňůrkami se štětečky, pásky látky na suchý zip nebo jinými prostředky, na druhé straně tkaniny zůstávají v narovnaném stavu. Při častém otevírání okenních křídel nebo při umístění vnitřních květů na okenní parapetu je také vhodné použít na magnetech záclonové lišty. Umožňují vám snadno a rychle změnit polohu kotouče.

Magnetické snímače záclon
Uzavření záclon na magnetu
Zachycovač pro kovové závěsy
Vyzvedněte záclony v mořském stylu

Design Ideas

Při zdobení oken obytných a administrativních prostor je žádoucí sledovat umělecké rozhodnutí interiéru. Obvykle se věnuje určitému stylu:

 • klasika, která se vyznačuje kombinací elegance a luxusu, zahrnuje použití výrobků vyrobených ze sametu, hedvábí, saténu;
 • Styl země je spojen s jednoduchostí a naivitou, vyjádřenou v použití přírodních materiálů, jednoduchými kresbami na tkaninách a podhvatych;
 • orientální arabský styl. Elegantní korálky perly na průsvitných záclonách se k němu přibližují, luxusní brokové pásky na bohatých záclonách, pompézní kartáče na záclonových tkaninách.
Stěnový hák pro závěsy
Záclony se zvednou na chodbě
Chytání záclon ve stylu Provence

Neomezené možnosti pro fantazii, kreativitu a kreativitu poskytují moderní styly. Umožňují vám vytvořit originální háčky pro záclony jedinečné konfigurace, abyste mohli experimentovat s použitím neobvyklých objektů.

Záclony se zdvihem ve vnitrozemí Provence
Šedé závěsy se zvednou

Praktické rady

Po celé délce záclon podél okna mohou být výhybky umístěny různými způsoby. Pevně ​​držet na nich pomoci dekorativní upevnění, které jsou upevněny na stěnách: háčky, viněty, růžice. Obvykle jsou držáky okenních záclon pro kuchyň, obývací pokoje umístěny ve výšce 1-1,2 m od podlahové úrovně, vedle okenního parapetu. Jsou připevněny poté, co plátna zavěšená na okapu má požadovaný tvar.

1
Závěsy se šňůrkami
Záclony se zvednou ve vnitřku ložnice
Chytání záclon s kamenem

Závěsy na oknech by měly být zvednuty s ohledem na proporce místností. Vizuálně rozšířit otevírání oken nízkopodlažních snímačů závěsů. Při připevnění blíže ke stropu vytváří iluzi zvýšení výšky okna. Konečné rozhodnutí se provádí v souladu s jednotlivými vlastnostmi tkaniny a konstrukčním složením výzdoby prostor.

Pletené háčky na záclony
Pick up pro závěsy s výšivkou
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 2