Červené tapety: všechny odstíny vášeň (24 fotek)

Pozadí v místnosti stanoví zvláštní náladu. Z toho, co v interiéru dominují odstíny dokončovacího materiálu, závisí hodně. Červené tapety jsou mocný návrhářský nástroj. Po výběru několika potřebných odstínů a textur a také při definování konceptu návrhu je možné vytvořit opravdu exkluzivní instalaci, která současně vyzařuje elegantní a útulnou atmosféru.

Interiér v červených tónech vypadá vždy okouzlující a kouzelný. Červené tapety a jakékoli šarlatové akcenty mohou zcela změnit situaci v místnosti. Zvažte nejmódnější trendy v současném interiérovém umění, abyste se ujistili o speciálních "kouzelných" vlastnostech požární výzdoby.

Červená barokní tapeta

Bílá a červená tapeta

Všechny aspekty "vášně"

Před plánováním designu bytů pomocí červené tapety v interiéru stojí za to pečlivě studovat nejmódnější barvy palety. Existuje několik globálních kategorií, z nichž každá ve svém vlastním způsobu bude hrát v této nebo té složce interiéru:

 • Bordeaux a paleta vína. Jsou to bohaté červené, burgundské, karmínové, fialové odstíny. Tóny tmavého vína dokonale doplňují interiér v obývacím pokoji. Tapety Flizeline s originální strukturou a zlatou reliéfou budou vynikajícím doplňkem k budoárské kompozici;
 • Makro odstíny. Jedná se o poměrně jasné "zástupce" palety. Jsou dobře doplněny monofonní tapetou bílých a černě stříbřitých barev. Takové kombinace se doporučují používat při registraci herních nebo pracovních oblastí, kde je prioritou podpora lidské činnosti;
 • Bledý tón. Tapeta papír, netkané nebo „tekuté“, připomínající nasycený pastel spíše než jasný textilie udělit zvláštní vnitřní teplo, pohodlí, nebo dokonce nějaké upřesnění intimitu.

Červená tapeta na stěny je nejčastěji používána jednoduše, ale efektivně umísťuje akcenty do místnosti. Pro fanoušky odvážných řešení můžete nabídnout "celkovou červenou" v kombinaci s malými "klidovými" zónami, kde budou použity světlejší a jemnější barevné řešení.

Tapety na červeném papíře

Červená tapeta v klasickém stylu

Výhody červené palety

Červené stěny pro stěny se stanou silným stimulátorem duševní činnosti a fyzické aktivity. Červený tón lidského vědomí prostě nemůže být ignorován. Skutečnost, že všichni zástupci této barevné kategorie (zejména růžové, fialové, terakotové odstíny) ztělesňují radost, vážnost, upřímnost a pozitivitu.

Krásné červené tapety všeho druhu a textury dokonale doplňují prakticky jakýkoliv interiér, což dává kompozici zvláštní sofistikovanost a úctyhodnost. Jsou dobře kombinovány s jakýmikoli dokončovacími materiály, nábytkem různých formátů, poskytují speciální lesk textilním přídavkům v interiéru.

Nevýhody dokončení v červených tónech

Příliš intenzivní "aktivní" barva dokončovacích materiálů v určitých situacích může výrazně přetížit lidský nervový systém. Červená tapeta v kuchyni nebo v herně, v koupelně nebo v koupelně bude vždy relevantní, ale v ložnici, dětské místnosti a dalších místech, kde je třeba odpočívat a relaxovat, červená tapeta nemusí být nejlepší.

1

Červená tapeta s květinovým vzorem

Červená tapeta s květinami

Do místnosti s červenou tapetou vypadala stylová, prostorná a útulná, je třeba pečlivě přemýšlet o interiéru, s přihlédnutím k nejmenším detailům. Někdy zbytečně jasné tóny s nevhodným výkresem zvětšují obraz vizuálně méně. Stejné "překvapení" lze očekávat od tmavě burgundských odstínů.

Červená tapeta s damaškovým vzorem

Červená tapeta v dětském pokoji

Klasický styl

Drahé klasiky, velkolepé rococo nebo ozdobné a neobvyklé barokní designéři rádi zdůrazňují dekoraci v červených tónech. Chcete-li vytvořit nádherný interiér v klasickém stylu, musíte si uvědomit následující vlastnosti a vlastnosti tohoto směru:

 • Tapety s červenými květy vypadají dobře na netkané bázi s reliéfem;
 • Dobře zdůrazněte koncept přísné klasiky "pás". Šarlatová tlumená barva dobře zapadá do bílých, krémových nebo jemně perleťových odstínů;
 • Vinyl červená tapeta je lepší zvolit lehčí "mak" odstíny, které mohou dát interiéru potřebné lehkost, klid, uklidnění;
 • Černá a červená tapeta v ložnici vypadá dobře s damaškovým vzorem. Na rozdíl od sněhobílého štuku v podobném stylu, stejně jako s tvarováním zlatých tónů sušenky, hraje dobře podobná povrchová úprava;
 • Pokud se kombinace červené tapety a masivního dřevěného nábytku zdá být zbytečně ponurá, "rozjasní" design pomůže světlé svícny a neobvyklé přípravky;
 • Damaškové ozdoby mohou být doplněny pruhy radikálně odlišných barev (láhev zelená, fialová, tmavě modrá, čokoláda, černá);
 • Tapeta v hale nebo gobelíny v kuchyni výrazně "oživí" design, pokud některá z obrazů bude zobrazovat původní obrazy nebo fotografické instalace. Velké tapety s obrázkem mohou zobrazovat starobylé kresby, krajiny starých nádvoří, přírodní motivy.

Červená tapeta ve stylu etno

Červené tapety v obývacím pokoji

Červené tapety v interiéru

Důležité je zároveň používat kompetentně staré příslušenství, které jen posílí koncepci návrhu. Stojí za zmínku, že červené tapety v obývacím pokoji, v ložnici nebo v kuchyni jsou jen ziskové pozadí. Klasika jsou vytvářena detaily a bohatou výzdobou.

Upravený východ v moderních apartmánech

Červené tapety ve vnitřním prostoru obývacího pokoje, které ztělesňují ty nejlepší prvky východu, najdou nejčastěji. Ve skutečnosti je orientální bohatá barva, která může být zdůrazněna s obzvláště výhodnými červenými t
óny.

Červená tapeta v kuchyni

Červené tapety v secesním stylu

Koncept "tradičního orientálního stylu" dnes nemá žádné jasné hranice. Předmět zahrnuje použití čínských znaků, arabské výšivky a indické ozdoby. Barva zůstává nezměnitelná: hluboká, nasycená, lehká, vyzařující zápal a duchovní vášně.

Je však třeba zdůraznit dvě klíčové oblasti:

 • Arabský styl;
 • Asijský směr.

Červená tapeta v ložnici v arabském stylu vytvoří erotickou, sofistikovanou atmosféru. Chcete-li vytvořit zvláštní náladu, můžete dokonce opustit tradiční nábytek a vyzdvihnout výhradně prvky, které byly tradičně používány v drahých bytech arabských bohatých lidí. Zvláštní pozornost mřížoví jsou nasycena teplými odstíny, ozdobnými ozdobami, vzory zlata, složitými obrazy s vinutými linkami a výtisky v pruzích.

Červená monofonní tapeta

Červená tapeta pruhovaná

Asijský směr je charakterizován klidnými neutrálními tóny pro zdobení zdí a stropu. Flizelinovské tapety nebo vinylu nebudou moc vhodné, ale terakotová rýžová mřížka nebo "bambus" s nenápadným ornamentem dokážou zdůraznit totožnost stylu.

Červené tapety

Červená tapeta ve stylu Provence

Červená tapeta s obrázkem

Anglický styl

Interiéry v anglickém stylu se vyznačují ideální kombinací rigority a sofistikovanosti. Vždy existuje harmonie světlých barev a bohatých akcentů. Starožitný nábytek, asketický nástěnný papír v pruzích, staromódní plakáty na stěnách: v moderních bytech dokonale koexistují spousty detailů, které ztělesňují anglický styl a životní styl.

Tradiční omezení není vždy vhodné v ložnici. Takový interiér není ceněn teenager, ale taková barva může vládnout v kanceláři nebo v obývacím pokoji. Pro ty, kteří se rozhodnou zcela změnit chodbu, obývací pokoj nebo kuchyň, si můžete zvolit koupelnu nebo chodbu jako místo pro experimenty. Také bude zajímavé vypadat na chodbě anglická červená tapeta.

Tapety s červenými růže

Červená tapeta v ložnici

Červená textura tapety

Všichni, kteří nejsou cizí k anglickému kouzlu, by si měli pamatovat následující pravidla dekorace:

 • Tapety Flizeline v pruzích nebo s jinými výtisky nejvíce organicky vypadají v barvě burgundy, červené a terakotové s prvky zlatých, růžových nebo fialových přetečení;
 • Chcete-li vytvořit starý anglický interiér, je lepší používat tekuté tapety, které kombinují matnou povrchovou úpravu stěn s dekorativními prvky "zdiva". Krb dokonale doplní interiér;
 • Na stěnách mohou být přírodní předměty, floristika, přísná geometrie (tapety na pruzích, kosočtverce, čtverce);
 • Účinně vypadá ornament z klasických kadeří a skotské klece;
 • Pro změnu je tapeta červené nebo terakotové pro kuchyň kombinována s vložkami z dřevěných stojanů nebo panelů.

Zvažte materiály pro dekoraci stěny v červené barvě může být velmi dlouhé. Ve skutečnosti se každý styl "ožívá" na červeném pozadí. Nicméně, aby se zabránilo nepříjemným chybám, je nutné pracovat s šarlatovou paletou velmi opatrně.

Červená tapeta v orientálním stylu

Jasně červená tapeta

Červená tapeta se zlatým vzorem

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 6