Bezrámový nábytek – univerzální praktičnost v interiéru (24 fotek)

Moderní designové nápady působí svým rozmanitostí a originalitou. Nedávno se vývojářům podařilo vytvořit kategorii nábytkových výrobků, které nemají plastovou nebo dřevěnou základnu - je to bezrámový nábytek. Nedávno je to velice žádoucí, protože může být použito v každé místnosti: v hale, na chodbě, v ložnici a v dětském pokoji.

Bezkřídlová dětská sedačka
Bezkřídlý ​​dětský nábytek

V prodeji jsou různé typy a modely takového nábytku: sedací soupravy, křesla a sedačky. Takové výrobky se nazývají "sedlo v hrabání", které vynalezli dva mladí italští designéři v roce 1967. První modely měly hodně váhy, protože plastové malé míčky s vodou byly použity jako vnitřní plniva. Takové modely se na trhu s nábytkem nepodařilo prokázat dobře, avšak v roce 1968 jeden průmyslník navrhl, aby vývojáři je zlepšili nahrazením plniva (namísto plastových kuliček s vodou použijte expandovaný polystyren).

Šedá bezrámová pohovka
Dětská bezrámová pohovka
Bezrámový nábytek ve vnitřku domu

Co je nábytek bez kostry?

Bezrámový čalouněný nábytek, který nemá pevnou základnu, je praktický, originální a stylový. Díky své jednoduchosti a mobilitě je snadné ji používat: dospělí i starší děti se mohou bez námahy pohybovat z místa na místo. Absence pevného rámu umožňuje osobě ležet a sedět na něm v jakékoliv vhodné poloze.

Rámový nábytek v interiéru obývacího pokoje
Bezrámový nábytek v interiéru high-tech
Bezrámová lehátka v polkotách

Moderní výrobci vyrábějí křesla bez rámu v podobě různých tvarů a předmětů: fotbalový míč, jablko, pomeranč nebo hruška. Jsou pro děti příjemnější, takže bezproblémová náhlavní souprava se používá hlavně v interiéru dětských pokojů.

Bezrámové křeslo ve vnitřku školky
Křesla-taška

Výrobky bez tuhé základny se skládají z vnitřního plniče: pěnového polyuretanu ve formě měkkých kuliček, pevného synteonu (netkané syntetické vlákno), holofayberu (lavsanového vlákna) a dalších materiálů. Tyto plnidla mají vlastnost udržovat tvar, který plně umožňuje provádět takovou náhlavní soupravu funkcí. Navzdory přítomnosti syntetických látek v kompozici je nábytek hypoalergenní, protože není schopen způsobit alergické reakce.

Bezrámové křeslo
Bezrámové lůžko"Тоторо"

Výhody čalouněného nábytku bez pevné základny

Na rozdíl od klasického nábytku, bezrámové mají následující výhody:

 • Komfort. Pohovka nebo křeslo lze plně využít jako lidské tělo, takže je vhodné sedět a ležet tam. Tento pocit pohodlí nelze cítit při používání konvenčních sluchátek s mikrofonem.
 • Bezpečnost. Protože tašky na sedadla nemají ostré a pevné úhly, jsou pro děti absolutně bezpečné - s pohyblivými hrami není dítě nikdy zraněno.
 • Mobilita. Chcete-li usadit sedačku na jiné místo, není třeba vynakládat fyzické úsilí. Dokonce i šestileté dítě se tomuto úkolu dokáže vypořádat.
 • Hygiena. V případě kontaminace se nábytkové výrobky snadno umývají v pračce nebo ručně s odnímatelným krytem. Po umytí získávají nedotčený vzhled. Interiér nábytku má schopnost odpuzovat vlhkost - zabraňuje tak vzhledu hub a plísní. Pokud je to potřeba, můžete tyto kryty měnit, můžete je zakoupit v jakémkoli specializovaném obchodě.
 • Originální design. Bezkřídlové křeslo nebo pohovka vyzdobí interiér každého pokoje, stejně jako jedinečný styl.
 • Praktičnost a trvanlivost. Takové výrobky mají dlouhou životnost, nezhoršují se a časem se nerozbijí, protože kvůli nedostatku rámu není nic, co by se mohlo přerušit. Zvláštní vlastnosti vnitřního materiálu neumožňují, aby se nábytek v průběhu času deformoval a deformoval.
 • Všestrannost. Měkké výrobky bez rámu lze instalovat jak v uzavřených, tak v otevřených prostorách (terasy, verandy a balkony).

Hlavní výhodou tohoto typu nábytku je zabránit poškození podlahové krytiny, protože když se pohybuje, není tam žádný mechanický dopad. Pokud je kryt poškozen, může být snadno šit běžnými nitěmi nebo použitím dekorativního náplasti. Na rozdíl od klasického nábytku (na rámu) bude oprava bezrámových drah dražší mnohem méně.

Bezkřídlé lůžko ve vnitřku obývacího pokoje
Bezrámový gauč v obývacím pokoji
Bezrámová židle v lodžii

Nevýhody headsetu bez rámu

Spolu s výhodami tohoto druhu nábytku jsou i nevýhody, ale pro jejich minimalizaci je důležité nakupovat vysoce kvalitní výrobky. Nevýhody tohoto typu náhlavní soupravy jsou:

 1. Ztráta tvaru plniva. Časem granule ztrácejí svou původní podobu, takže někdy musí nakupovat navíc a naplnit židli.
 2. Během přesunu dětských her se kryt může roztrhat, a pokud se jedná o vodní matrace, kapalina vyjde. Je mnohem nebezpečnější, pokud dítě dostává granule z židle a pokusí se jíst. Nicméně v kvalitativních nábytkových výrobcích bez základny je dodatečný kryt, díky němuž není možné granule odstranit.
 3. Nedostatek dalšího krabice pro věci.

Měkké bezrámové náhlavní soupravy můžete vyrobit vlastními silami tím, že zakoupíte veškeré potřebné příslušenství ve specializovaném obchodě. Nedoporučuje se používat koženou nebo imitovanou kůži k šití, protože se bude táhnout a náhlavní souprava ztratí svůj tvar.

Rámový nábytek v minimalistickém interiéru
Rámový nábytek v secesním stylu

Typy nábytku bez rámu

Na moderním trhu s nábytkem je k dispozici široká škála křesel a pohovky bez rámů. Vzhledem k obrovské škále originálních stylů a vzorů takových sluchátek, každý kupující si může vybrat ten správný pro svůj interiér.

Modulová pohovka
Nerezový nábytek v měkké ploše domu
Měkký bezrámový nábytek

Hlavní typy křesel, které nemají kostru:

 • Polstrované stoličky - ideální pro dospělé a dětské pokoje, které doplňují design interiéru. Táborníci jsou lehčí a kompaktní, po náročném dni si mohou odpočinout ve svém pokoji nebo v kanceláři.
 • "Pytle" - mají stejné funkce jako polstrované stoličky, ale liší se ve tvaru a velikosti.
 • "Hrušky" - poskytují spolehlivou pozici zad, podporující páteř. Mohou sedět v jakékoliv poloze nebo odpočinku ležet za časopisem, knihou nebo šálkem čaje.
 • "Koule". Křesla ve tvaru fotbalové míče ocení skuteční fotbaloví fanoušci. Dokonale doplňují interiér dětského pokoje chlapce, který má rádi sportovní hry.
 • Křesla-polštáře. Díky svým malým rozměrům plní funkci obou sedadel a polštářů.
 • "Pyramidy" - liší se původním stylem a také poskytují pohodlnou pozici lidského těla v libovolné poloze (sedí, leží, leží).
 • "Srdce" je ideálním místem odpočinku pro pár v lásce. Tento typ měkkých křesel představí romantickou náladu do interiéru ložnice.
 • Čalouněný nábytek-transformátor. Výrobci jej mohou vyrobit v jednom kuse a sestávat ze samostatných bloků, které jsou snadno propojeny.
 • Hydro-matrace (na lůžko nebo pohovku), naplněné kapalinou.
Modrá bezrámová pohovka
Bezrámové křeslo v čalouněném manšestru
Nekonečný nábytek na verandě

Bezrámový nábytek v interiéru je prezentován v různých modelech a provedeních. Při výběru je důležité věnovat pozornost druhu materiálu a kvalitě krejčovství. Tkanina krytu musí být pevná a švy jsou dvojité, čiré a rovnoměrné. Přítomnost očka zajišťuje výstup vzduchu z vaku, čímž se sníží zatížení švů.

1
Bezrámový nábytek v jasném interiéru
Bezrámové židle ve vnitřku venkovského domu
Žluté bezrámové křeslo
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

4 + 3 =