Bed-podstavec: rysy, odrůdy (20 fotek)

Nedávno se nábytkářský trh objevil jako funkční nábytek, který byl vytvořen speciálně pro uspořádání malých bytů - lůžko-obrubník. Modely můžete používat nejen v obytných místnostech, ale také v hotelech, školkách a dalších institucích. Jsou to kříž mezi plnou postelí a dětskou postýlkou. Transformace nábytku získala obrovskou popularitu v naší zemi, protože nejen šetří místo, ale zároveň je schopna plnit několik důležitých funkcí.

Bílé lůžko-obrubník

Černá lůžko-obrubník

Vlastnosti produktu

Skládací lůžko-podstavec transformátor může kombinovat několik druhů nábytku:

 • Noční stůl. Ve složené podobě vypadá model jako obyčejný noční stolek, na jehož povrchu se můžete zbavit nejrůznějších věcí: knih, lamp, vnitřních rostlin. Parametry nábytku nejsou velké - pouze 97 x 44 cm. Zabírá jen malý prostor, takže je lze snadno umístit do prázdného rohu místnosti.
 • Stůl. Podobné vzory jsou vybaveny speciálními zatahovacími podpěrami, které podporují desku. V průměru má jeho plocha parametry 97 x 97 cm, což je dostatek místa na oběd. Pokud se nábytek nachází v dětském pokoji, dítě bude moci čerpat z stolů nebo připravovat lekce.
 • Lůžko. V interiéru skříně je postel s matrací a robustním rámem. Parametry lůžka jsou v průměru 190 x 80 cm. To je docela dost pro zbytek dospělého.

Ve většině případů se jako přídavná možnost použije lůžko v případě, že hosté přijdou. Malé rozměry, vysoká funkčnost a dostupnost praktického výkresu umožňují používat nábytek v nejmenších apartmánech, kde se počítá každý čtvereční metr.

Dřevěné lůžko-obrubník

Dětská postýlka-obrubník

Rám jednoho lůžka je vyroben z kovu a je vždy pokryt protikorozním prostředkem. Tím ochráníte nábytek před vznikem rzi. Pro usnadnění provozu mnoho výrobců doplňuje výrobky o speciální válečky, na kterých se nosí gumové čepice. V důsledku toho nebude žádná manipulace s postelem poškozovat podlahovou krytinu.

Návrh bederních palců

Podlahový podstavec

1

Odrůdy produktů

Před nákupem byste měli pečlivě prostudovat návrh modelů. Dnes jsou postele se základnou z textilu, lamel a síťoviny. Zvažujme hlavní rysy každého typu:

 • Tkanina. Dokonce i nejhlubší hmota se nakonec propadá a stává se jako houpací síť. Textilní podstavec je připevněn k rámu pomocí konzol z kovu nebo pružiny. Použití takového nábytku je vhodné pouze pro mimořádné události, ale nemělo by být příliš časté. Oblasti, ve kterých je textilie v kontaktu s kovovými prvky, jsou rychle otřeny. Hlavní výhody těchto produktů jsou cenově dostupné a lehké. Maximální zatížení tohoto modelu je 120 kg.
 • Grid. Pozinkované pletivo je nepostradatelné tam, kde je lůžko často využíváno různými lidmi. Nejčastěji se používají v dětských zařízeních, v kajutách, mobilních nemocnicích. Materiál se rychle vyčistí a může být provozován mnohem déle než předchozí verze. Maximální zatížení je 150 kg.
 • Lamely. Skládací podstavec s překrývajícím se dřevem je nejčastěji zakoupen pro domácí použití. Panely vytvářejí ortopedický efekt, a proto jsou velmi žádané. Spánek na takové posteli s matrací bude zdravý a plný. Lamely jsou vyráběny z přírodního ekologicky bezpečného dřeva: bříza, buk nebo dub. Nábytek vyžaduje rovnoměrné rozložení zátěže, maximální hmotnost je 250 kg.

Při výběru vhodného návrhu je třeba vzít v úvahu jeho vlastnosti a účel. Nejvíce praktická akvizice domu bude poslední možností.

Bed-obrubník

Výhody nábytku

S uspořádáním malých bytů budou zásuvky skříňky vynikající náhražkou skládacích sedacích souprav a židlí. Pokud není dostatek místa pro instalaci lůžka, transformační mechanismy budou užitečné. Hlavní výhody nábytku jsou:

 • Funkčnost. Ve dne může výrobek hrát roli stolu a v noci se přemění na postel.
 • Kompaktní velikost. Obrubník zabírá velmi málo volného prostoru.
 • Snadné ovládání. Nevyžaduje mnoho úsilí při sestavování a demontáži. Vyjímatelný mechanismus je obzvláště vhodný pro použití.
 • Rozmanitost modelové řady. Nábytek je odlišný materiál, z něhož je základna vyrobena. Výrobky se prodávají s matrací a bez ní.
 • Cenově dostupná cena. Náklady závisí na vybavení a materiálech.

Jednotlivé postele jsou také charakterizovány některými nedostatky. Použití transformačního mechanismu vyžaduje volný prostor. Modely nejsou vhodné pro trvalé použití jako kotviště.

Lůžko se zdvihacím mechanismem

Stůl se sklopným stolem

Použití v interiéru

Nábytek se vyznačuje řadou návrhů. Pohodlný bude výrobek skládající se z 3 různých úrovní výsuvných ploch. Neméně populární je palanda s lůžkem, která je nejčastěji zakoupena v dětském pokoji. V sestavené podobě jsou položky podobné běžným nočním stolům s koly. V provozu není nábytek obzvláště obtížný, takže se s ním setkávají dospělí a děti.

Bed-transformátor s obrubníkem se skládá z psacího nebo jídelního stolu a postele. Často fasády těchto modelů jsou vyrobeny s krabicemi a skříněmi pro ukládání věcí.

Stůl s policemi

Skládací a výsuvný nábytek se skvěle hodí do vnitřku všech místností a současně zabírá minimální volný prostor. Nábytek je instalován v ložnici, v kuchyni, v obývacím pokoji, v dětském pokoji. Ve sklopné podobě bude model vypadat harmonicky na chodbě.

Šatní skříň

Obrubník se sedačkou

Kompaktní noční stolky jsou často zakoupeny pro
děti. Nábytek je malý a malý. Dvojvrstvá konstrukce je užitečná, pokud rodina má dvě děti. Během jízd nebo na venkovním místě dítě umožňuje vychutnat si kvalitní odpočinek. Dětská lůžka jsou vybavena spolehlivým kovovým rámem, takže mohou nejen spát, ale také hrát. Mnoho produktů určených pro děti, které jsou vybaveny dalšími kapsami. V nich může dítě uložit své oblíbené hračky nebo knihy.

Skládací lůžko-obrubník

Noční stolek s postelí

Některé dětské lůžka jsou vybaveny skládacím stolem, které je vhodné pro různé aktivity: psaní, kreslení, čtení. Transformátory umožňují uvolnit prostor pro zábavu a hry. Při nákupu věnujte pozornost bezpečnosti a pevnosti konstrukce. Nábytek má širokou paletu barev, takže si vždy můžete koupit model, který napodobuje přírodní dřevo, nebo světlé barevné produkty vhodné pro děti.

Stěna s postelí

Stůl se stolem

K dispozici je také zásuvková schránka pro dvě osoby. Dvoulůžko je vhodné pro mladé páry, kteří si pronajmou byt nebo žijí v malém prostoru. Lůžko se skládá z dvojice rámečků, které jsou spojeny bočními stěnami. Dvojitý model má při rozvíjení spoustu místa, toto musí být při nákupu zohledněno.

Bed-transformátor

Úzké lůžko-obrubník

Rozkládací lůžka, podstavce budou užitečné nejen pro uspořádání domu, ale také v zemi. Kromě toho jsou aktivně využívány v sanatoriach, mateřských školách, hotelech. Nábytek má nízkou cenu a současně má mnoho užitečných funkcí. Dvojité a jednolůžkové postele se mohou přeměnit na skříň nebo stůl, což šetří peníze a prostor v místnosti.

Roztahovací bedna-obrubník

Nábytek, schopný přeměny, vám umožní racionálně využít prostor místnosti. Uspořádání malých bytů nemůže udělat bez použití podobných výrobků. Odpoledne stojí v rohu komfortní noční stolek a v noci se změní na pohodlné lůžko navržené pro příjemný odpočinek.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

6 + 1 =