Akrylátové dřez v domě: výhody a vlastnosti materiálu (30 fotek)

Často se akrylátový dřez nachází v koupelně nebo v kuchyni majitelů bytů s velmi odlišnou úrovní pohodlí. Důvodem pro to - vlastnosti tohoto vodovodního výrobku, zcela určen materiálem jeho výroby, což je umělý akrylový kámen. Akryl byl pojmenován, protože používá speciální plastovou hmotu na bázi akrylu, která má modifikovanou kinetiku polymerace, která eliminuje vzhled pórů ve výsledném materiálu a zlepšuje jeho fyzikální a chemické vlastnosti.

Bílý akrylový dřez

Akrylová miska ve tvaru misky

Černý akrylový dřez

Zajímavým rysem akrylového plastu je, že po jeho polymeraci se prakticky nepozorují monomery (nízkomolekulární sloučeniny) v získaných produktech. V důsledku toho mají takové hygienické výrobky zvýšené biologické lhostejnosti k mnoha biologickým objektům. Má také nižší toxicitu ve srovnání s produkty na bázi polyesteru a epoxidu.

Je také důležité, aby v jeho složení nebyl žádný styren, denní inhalace jeho výparů, může vést k vážným onemocněním, které se mohou včas změnit na chronické onemocnění

Akrylové umyvadlo v koupelně

Akrylové vestavěné umyvadlo

Akrylové umyvadlo oválné

Při výrobě umělého kamene jiného než akrylové pryskyřice je dalším důležitým prvkem minerální plnivo ve formě:

 • křemenný písek;
 • mramorové nebo žulové štěpky;
 • mikrokalcit nebo jiný přírodní materiál.

Akrylové umyvadlo v klasickém stylu

1

Akrylové barevné umyvadlo

Akrylové umyvadlo s dekorem

Charakteristika hygienických výrobků z akrylátu

Akrylátové vany pro koupelnu a také akrylové kuchyňské dřezy se těší rostoucí poptávce. A důvod jejich popularity je, že mají:

 • vysoká pevnost;
 • nízká hmotnost;
 • odolné vůči zásadám, stejně jako kyselinám (v důsledku čehož na povrchu nejsou žádné skvrny na povrchu produktů, například akrylátové výlevky);
 • odolnost proti vlhkosti (zejména akrylátové výlevky pokryté hydrofobními sloučeninami);
 • možnost eliminace účinků tepelných účinků (ošetřením poškozeného povrchu jemně zrnitým papírem smirky a následným leštěním);
 • snadná údržba (umyvadlo z akrylového kamene, které se používá jako umyvadlo nebo umyvadlo, lze vyčistit jakýmkoli domácím mycím prostředkem);
 • odolnost proti nárazům (skořepina akrylové nevytřískává, když do ní dopadne těžký předmět, na rozdíl od podobného výrobku z fajánku nebo porcelánu);
 • vlastnost neabsorbovat zápach;
 • hygienická (povrch skořápky z umělého kamene je naprosto hladký, nejsou žádné póry a mikrotrhlinky, kde se nejčastěji hromadí nečistoty a bakterie, mikroby a plísně najdou úkryt);
 • odolnost vůči vysokým teplotám (akrylová skořepina netrpí, pokud do ní vlévá vroucí vodu);
 • ekologická čistota (při provozu výrobků z akrylu není uvolňování škodlivých látek);
 • schopnost spojit akrylové výrobky bez švů (například kombinovat umyvadlo s deskou);
 • různé barevné a designové řešení (které vám umožní zvolit si takový hygienický výrobek, který nejlépe vyhovuje vašim estetickým potřebám).

Akrylové dřez design

Akrylové umyvadlo se dvěma mísami

Akrylové umyvadlo z umělého kamene

Rozsah akrylových dřezů

Díky vynikajícím spotřebitelským vlastnostem se akrylátové instalatérství používá v mnoha případech jak v každodenním životě, tak u různých podniků. Níže jsou některé možnosti jeho použití.

 1. Kuchyňské dřezy. V tomto případě použití umělého kamene je nejoptimálnější řešení, protože je extrémně odolný vůči nečistotám a všechny druhy barviv mohou vydržet i dopad agresivních chemikáliím používaným v domácnosti.
 2. Umývadla a umyvadla v koupelně. Jejich nejdůležitější důležitost je jejich hygiena a schopnost být zničena působením horké vody / páry. Péče o tyto výrobky je také jednoduchá, vzhledem k nízké pórovitosti materiálu, z něhož jsou vyrobeny.
 3. Instalatérské práce v nemocnicích, dispenzarech a dalších zdravotnických zařízeních. Umělý kámen je snadno čistit nečistotami, nepoužívá se jako půda pro vývoj bakterií kvůli nepřítomnosti pórů, může vydržet poměrně těžké dezinfekční postupy.
 4. Umyty v toaletách veřejných institucí. Zde je jejich vysoká rázová síla a vlastnost odpuzující nečistoty, stejně jako snadné čištění, jsou do jisté míry ještě důležitější než v obytném prostoru osoby: v kuchyni, v koupelně, na toaletě. Materiál používaný v produktech provozovaných na místech souvisejících s veřejným využitím je pod maximálním zatížením. A akrylový kámen je v tomto případě nejlepší volbou.
 5. Projektové projekty. Časté používání akrylu je v tomto případě spojeno s možností jeho změkčení při zahřátí na 150-180 ° C, když je schopen akceptovat téměř jakýkoli tvar. Výsledkem je vytvoření shellu, který není standardního obdélníkového, čtvercového nebo kulatého tvaru, ale je například křivočarý, asymetrický, napodobující objekt. Plastnost takového materiálu, jako je akryl, umožňuje diverzifikaci interiéru koupelny a kuchyní. Z umělého kamene pro tyto prostory lze vyrobit nejen umyvadla a umyvadla, ale i podlahové sloupky, desky, fasády a tak dále.

Akrylové umyvadlo kulaté

Akrylové umyvadlo v kuchyni

Akrylová leknína

Možnost instalace akrylových dřezů

Akrylátové pláště lze rozdělit do následujících typů, které se liší způsobem montáže:

 • akrylátové výlevky nad hlavou;
 • vestavěné akrylátové výlevky;
 • konzolové akrylátové dřezy připevněné ke stěně (nejoblíbenější volba, s maximální kompaktností);
 • umyvadla z umělého kamene na podstavci (tyto modely mají akrylový sloupec, v němž mohou být skryty sifony a přívodní potrubí);
 • Akrylová skořepina podstavec (ten může být s dveřmi, s nebo bez příruby, atd. D., Ale jsou instalovány v kuchyni je vzácný, protože je obtížné zajistit jejich kombinace se zbytkem kuchyňské linky).

Instalace účtenka plášť je vyroben v pre-rozřezané za vhodné velikosti otvoru v pracovní desce, a je-li montážní zapuštěný plášť připojený k pultu materiálu je obecně v jedné rovině s a bez vytváření stehů.

Akrylové dřezové odlitky

Akrylové umyvadlo v secesním stylu

Akrylové umyvadlo

Také dnes je možné objednat akrylátový dřez v koupelně nebo v kuchyni podle jednotlivých parametrů. V tomto případě mohou společnosti se specializací na výrobu akrylátové sanitární keramiky, s přihlédnutím k údajům uvedeným v projektu poskytnutém zákazníkem, vyrábět výrobky libovolné barvy, kterou si zákazníci přejí, stejně jako libovolného tvaru. Akrylátové umyvadlo na objednávku může být jednotkou s některými dalšími produkty, které dávají interiéru koupelny / kuchyně dokončený, elegantní a elegantní vzhled. Bohatost barevného sortimentu materiálů z akrylu je zajištěna možností přidání různých barevných pigmentů do základní kompozice.

Akrylové umyvadlo monolitické

Akrylové umyvadlo s mramorovou špičkou

Akrylový dřevěný nákladní list

Zákazníci, kteří si vybírají skořápku na objednávku, si mohou objednat modely, které umožňují instalovat přímo pod nimi některé agregáty, včetně praček. Nejčastěji je umístěn akrylátový dřez, který umí umístit pračku pod ním, v koupelnách nebo v malých kuchyních. V takovém případě musí objednávka specifikovat jak rozměry pračky zákazníka, tak požadované rozměry umyvadla nad ním, aby poskytly výrobci kombinaci rozměrů všech součástí. Pokud je umyvadlo z umělého kamene instalováno nad pračku, musí být umístit přední nádrž. Doprovodná dokumentace pro podobný typ shellu obvykle uvádí, které modely praček a které výrobce mohou být instalovány pod nimi.

Akrylová dřezová podlaha

Akrylový závěsný dřez

Akrylové umyvadlo obdélníkové

Recenze na akrylátové výlevky

Ačkoli tento druh vodovodních výrobků nepatří do kategorie levných zboží, poptávka zákazníků i nadále roste. Mnoho spokojených s akvizicí hostesky, komunikující mezi sebou na fórech, sdílí pouze pozitivní dojmy z zakoupeného produktu. Ve velké většině případů ponechávají extrémně příznivé recenze na internetových stránkách výrobců akrylových dřezů.

Akrylové umyvadlo v retro stylu

Akrylové umyvadlo v moderním stylu

Akrylové umyvadlo se špičkou

Spotřebitelé jsou spokojeni s kvalitou skořápky a dlouhou životností, přičemž konstatuje, že i po sedmi nebo osmi letech se mušle většinou liší od nově zakoupených položek. Srovnáme-li akrylové skořepiny s podobnými výrobky z jiných běžně používaných materiálů, hospodyňky chvály a dokonalost provedení a žádný hluk z proudění vody a ochrana míst během provozu a snadnou péči. Ostatní zákazníci od instalace dřezu v kuchyni nebo v koupelně tak, aby mohl být umístěn pod větším a pračkou, nyní výsledný komfort a hospodárné využití prostoru areálu, stejně jako přípravu kompaktní tvar zařízení a estetický vzhled.

Akrylové umyvadlo tulipán

Akrylové umyvadlo s obrubníkem

Akrylové rohové umyvadlo

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 13 = 22