3D stropy: nové letadla v interiéru (20 fotek)

Použití trojrozměrných obrazů je jedním z trendových trendů v interiérovém designu. Objevil se s vývojem počítačových technologií, umožňující vytvářet a tisknout snímky s vyšším rozlišením. A kdyby se návrháři trochu dříve omezili na vytvoření stěn na stěnách, nyní se věnuje jedinému zbývajícímu "bílému listu" v místnosti - stropu.

Bílý 3D strop
Tyrkysový 3d-strop

Ukázalo se, že vytváření trojrozměrných obrazů na stropě může dramaticky změnit smysl prostoru v místnosti: přidávat vzduch, vizuálně rozšiřovat stěny, zvyšovat výšku, zvětšovat pohled na obloze. Strop v rukou zkušeného designéra, jako umělecké plátno, se promění v umělecké dílo. To je založeno na technologii 3D tisku.

3d-strop s tiskem
3d-strop ze sádrokartonu

Technologie pro vytváření 3D iluze

Hlavní metody vytváření stereofonního obrazu - je to reliéfní tisk fotografií a víceúrovňové stropní systémy. Často jsou obě tyto techniky kombinovány, aby vytvořily ještě větší prostorový efekt. Zvažme oba metody podrobněji.

Stereofonní tisk

Při tisku velkých pláten se používají velkoformátové inkoustové tiskárny, tzv. Plotry. Umožňují tisknout na tkanině nebo polyvinylchloridovém filmu. Základna může být matná, lesklá nebo saténová. Zajímavý efekt vytváří průsvitný film. Šířka filmu může dosáhnout 4 metry, tkanina je o něco menší. Solventní inkoust se používá pro tisk. Pro zlepšení 3D efektu se používá UV inkoust.

3d-strop v obývacím pokoji
3d-strop červené barvy

Víceúrovňový strop

Víceúrovňové návrhy vám pomohou přesně zprostředkovat stereofonní efekt 3D stropu. Je nutné zrušit pouze přechody barvy a stínu mezi úrovněmi. Zkušený designér pomocí světla a stínu her vytvořit úžasný efekt pohybu, a nad hlavou bude plavat mraky stoupají rajky, mžik hvězdné nebe, nebo třást křídla motýla. Pohyb vzduchu v místnosti, vytvořený klimatizací nebo ventilátorem, tento pocit zpevní. Pro instalaci stropů tohoto druhu se obvykle používá speciální sádrokarton.

3d-strop v kuchyni
3d-strop se štukem

Stretch 3D strop

Nejjednodušší je použít obraz na ideálně plochém roztaženém povrchu. Tato technologie má mnoho výhod:

  • Roztažený strop s obrazem, který je na něm nasazen, se snadno vyplaví z jakéhokoli znečištění;
  • povlak je odolný teplotním změnám, slunečnímu záření a vysoké vlhkosti;
  • úsek stropu s reliéfním vzorem lehce skryje všechny nepravidelnosti hlavního stropu: klouby, praskliny, komunikace;
  • instalace je jednoduchá a nevyžaduje odstranění nábytku, protože nepotřebuje samostatné čištění;
  • Barvy a nátěry jsou vyráběny z ekologicky šetrných výrobků a nemají škodlivé výpary;
  • takový strop bude trvat dlouhou dobu a zcela vyplatit investované prostředky.

Pomocí 3D kresby při zdobení stropního stropu je třeba si uvědomit některé omezení. Tak těsně napnuté plátno se bojí ostrých předmětů a může se rozptýlit. Všechny práce by měly být důvěryhodné pouze odborníkům, kteří splňují veškeré technologie. V opačném případě jsou takové problémy, jako je stékání stropu, nerovnoměrné spáry, nepříjemný zápach z materiálů špatné kvality. Je také lepší, aby odborníci svěřili instalaci osvětlovacího systému, protože síla svítidel pro tento typ stropu je omezená.

3d-strop v mořském stylu
Strop s 3d efektem

Velmi populární úsek stropů s 3D efektem ve formě hvězdné oblohy, mraky na modré obloze, tropické květiny a motýly, jasný ovoce. Také váš strop se může stát stěnou nebo spodní částí obrovského bazénu, pokud jej ozdobíte obrazem delfínů, mořských hvězd a oceánských řas. Neobvykle vypadají abstrakce, geometrické vzory, různé symboly, ozdoby.

Chcete-li zdobit strop, můžete použít své vlastní fotografie a kresby. V malém pokoji s relativně nízkými stropy by bylo lepší podívat se na malý výkres, který nezahrnuje celý strop. Při výběru snímků neexistují žádná omezení, ale je třeba si uvědomit, že příliš jasné barvy a bouřlivé předměty se budou nudit a negativně ovlivnit psychologický stav.

Stropní 3D strop

Zavěšený 3D strop z PVC panelů

3D tisk je široce používán na PVC panelech. Panely mají vynikající hygienické vlastnosti, které jim umožňují bez omezení používat ve specializovaných prostorách: bazény, koupelny, v léčebných zařízeních. Chytře vybraná 3D kresba na stropních panelech vytvoří potřebnou atmosféru:

  • naplnit vzduch a zvětšit prostor bazénu;
  • přidá barvu moře do stropu koupelny;
  • příběhy z oblíbených pohádek a karikatury pomohou malým pacientům vyrovnat se s nadšením po vyšetření lékařem nebo lékařskými manipulacemi;
  • správně vybrané barvy na stropě z PVC panelů v kuchyni vytvoří pocit čistoty a svěžesti.
3d-strop s obrazem oblohy
Objemový 3d-strop

Sádrokartonové stropy v trojrozměrném provedení

Ze sádrokartonových desek můžete vytvořit postavu složité na stropě. Práce s GKL - gipsokartonnymi listy - vyžaduje určité dovednosti a schopnosti. V hotové struktuře by neměly být viditelné viditelné štěrbiny, spoje, nepravidelnosti. Chcete-li vytvořit krásný strop, potřebujete také kreativní a prostorové myšlení, designové dovednosti, přesný výpočet, umělecký vkus.

1

Pro vytvoření 3D stropní sádrové desky, je žádoucí, aby se v úvahu, že tak vysoké stropy jsou vhodné pro konstrukci, stejně jako v procesu pracovní výšky může být snížena o 30-50 cm. I když existují některé metody, kterými bude strop vizuálně vyšší.

Strop z 3d panelů
3D tisk na strop

Pro komplexní design pokojů s křivočelnými konstrukcemi použijte speciální sádrokarton, který se nazývá design. Ve svém složení místo kartonu je zavedena síťka ze skleněných vláken, která umožňuje ohýbat list, jak chcete. Ve srovnání s konvenčním GKL je design tenčí a lehčí, i když dražší. Jeho využití umožňuje nejen zjednodušit práci, ale také vytvořit pomocí své skutečné mistrovské dílo.

Na začátku práce jsou náčrtky načrtnuty na papíře a pak jsou převedeny do speciálního programu, který umožňuje vidět konečný produkt s přihlédnutím ke světelným zdrojům. Nakreslete skicu na strop a namontujte rám budoucího produktu pomocí kovového profilu. Zároveň se zabývají instalací osvětlovacích zařízení. Nakonec je hlavní materiál řezán a našroubován. Na hotovém stropu sádrokartonu je instalováno napínání s aplikovaným fotografickým potiskem.

3d-strop s osvětlením
3d-strop

3d tapety na stropě

Hustý laminovaný papír se používá jako základ pro fotografické tapety na stropě s 3D vzorem. Je mnohem levnější než textilie. Pro větší pevnost se do papírového substrátu přidávají lněné nebo hedvábné nitě nebo polypropylenová vlákna. 3D tapety za přítomnosti určitých dovedností mohou být nalepeny samostatně nebo svěřit práci veliteli.

3d-strop s tiskem
3d-strop s obrázkem

Ve stavebních obchodech je na stropě velký výběr hotových fotografických tapet, ale pokud chcete, můžete si objednat tisk na vlastní náčrty nebo fotografie. Tištěné na individuální objednávku, 3D tapety budou stát víc než dokončené tovární analogy, ale design místnosti bude jedinečný.

3D-strop s reflektory

Strop s 3D vzorem se může stát skutečným uměleckým dílem a na dlouhou dobu přináší emoce radosti a laskavosti. Je nutné, aby byl kombinován se stylem celého bytu, kanceláře, kavárny, obchodu nebo celé budovy. Chcete-li vytvořit skutečné dílo, je lepší se obrátit na odborníky s vysokým uměleckým vkusem a pracovním zážitkem.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

62 − 61 =