Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Pokud nechcete, aby vaření večeře, večeře a ještě více, aby se slavnostní hostina stala skutečným mučením, měli byste se postarat o koupi dobrého inventáře kuchyně. Stolní nádobí, spotřebiče a doplňky pro kuchyň mohou výrazně usnadnit život svého majitele, což je mnohem pohodlnější.

Jedním z hlavních prvků práce v kuchyni je kuchyňský nůž. Zdálo by se, že by to mohlo být snadnější? Ale ne každá domácnost ví, jak vybrat správné kuchyňské nože, jaké to jsou a proč používat jeden či druhého druhu.

Zvláště pro vás jsme připravili výběr hlavních typů kuchyňských nožů a jejich schůzky s fotografiemi a krátkými charakteristikami. Pokusíme se zjistit, které z nich jsou v kuchyni opravdu potřebné, a které z nich budou příležitostně jen užitečné a budou mít zbytečné místo.

Hlavní typy kuchyňských nožů

Navzdory všem rozmanitostem se trojka hlavních kuchařů považuje za tři nože, bez kterých je proces vaření extrémně obtížný a náročný na práci. Zvažme každý nůž podrobněji.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Cook kuchař. Univerzální nástroj, který může nahradit většinu ostatních nožů - s výjimkou nůžky na chléb. Nicméně, mnoho kuchařů řídí pouze pro ně - věc technologie. Velký dost těžký nůž, i přes svou velikost, je snadno použitelný. Skartace zeleniny, krájení masa, čištění ovoce ... To vše je snadné udělat šéfkuchařův nůž.

Široká délka ostří osmnáct až dvacet pět centimetrů by měla být dokonale ostře a dostatečně silná. Pevnost je nezbytná pro práci s mraženými potravinami.

Vzhledem k tomu, že kvalita tohoto nože byla vždy nejvyššími požadavky, připravili jsme pro vás 7 nejlepších šéfkuchařů.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Další důležitou součástí "velkých tří" nůž na chléb s ozubenou čepelí. Délka takového nože je asi dvacet centimetrů. Jeho charakteristickým znakem je pilový list podobný pilovému kotouči zpracovaný metodou stříbřitého ostření. Zvláštním způsobem zubatý kotouč snadno odřezává chlebovou dužinu, ale nerozdrží ji.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Poslední povinný nástroj je malý nůž na čištění zeleniny, s čepem asi sedm až osm centimetrů. Malé velikosti umožňují pohodlné držení v ruce a důkladné čištění brambor, cukety a jiné zeleniny nebo ovoce - což je těžké zvládnout větší nože.

Populární typy nožů

Samozřejmě, že to nejsou všechny typy nožů pro použití v kuchyni. Pokud jedete do speciální kuchařky, ohromí vás řada nožů. Navrhujeme podrobněji studovat ty z nich, které se mohou stát úspěšným doplněním troika základní šéfkuchaře.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Možná, že na prvním místě by měl být tento seznam univerzální nůž, což je prakticky v každém domě. Čepel klasické formy obvykle dosahuje patnáct centimetrů. Tento nůž je vhodný pro maso a zeleninu. Je snadné pracovat a nevyžaduje žádné speciální dovednosti.
Nicméně, s měkkými nebo naopak příliš tvrdými výrobky, takový nůž nemůže zvládnout.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Málokdo ví, že škrabka na brambory, která je dostupná téměř v každém domově, je vlastně také druh nože. Zeleninový nůž-peelier, pokud používáte oficiální terminologii, díky dvěma otočeným nožům, velmi vhodná pro čištění zeleniny a ovoce z pokožky. Plovoucí nože poskytují mimořádnou ergonomii - ruka z takového nože je mnohem méně unavená, než kdybyste se pokoušeli oloupat brambory nebo jablka běžným nožem.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Další užitečný nůž - kuchyňská sekera. Široký čtvercový čepel dlouhý osmnáct centimetrů je nezbytný pro krájení masa. Díky vysoké pevnosti usnadňuje řezání velkých kusů masa, včetně zmrazených.

Zajímavé a jeho zvláštnost: pokud je třeba většinu nožů nést podél výrobku, měla by se tato sekera snížit do hloubky.

Důležité: Pokud se rozhodnete zakoupit kuchyňskou sekeru, věnujte pozornost držadlu! Měli by být pohodlné a neměly by se sklouznout do rukou - jinak byste mohli být zraněni.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Pro neprofesionální domácí vaření není nadbytečné koupit malý sendvičový nůž s lehce zaobleným tvarem čepele. Kdo z nás nemá rád dělat pár sendviček na snídani nebo večerní čaj?

Zvláštní tvar takového nože vám umožní snadné šíření másla a dalších měkkých výrobků na chleba: pasty, roztavený sýr, měkký tvaroh nebo pěna, marmeláda ...

Široká čepel o délce osmi centimetrů vám usnadní připravit sendviče.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Užitečné v kuchyni a bedra nůž s úzkou a dlouhou čepelí dvacet centimetrů. Tvar nože a špička, která se zvedla, pomohou snadněji napravit ryby, oddělovat filé od kosti a nakrájet maso na tenké plátky. Buďte opatrní: tento nůž není vhodný pro pevné potraviny, proto se vyvarujte řezání zmrazeného masa nebo ryb.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Japonský nožový nůž není příliš populární u nás. Zvláštní je, že tento šikovný široký nůž není příliš známý. Ale Američané ji již dlouho ocenili - mnoho profesionálních kuchařů přechází z kuchařských nožů na santoku. A téměř v každém domě najdete takový model.

Díky sníženému bodu je nůž ergonomický než jeho kuchař-analog. Je vhodný pro řezání masa nebo drcení. Tento bod vám dovoluje filigránit řezat i ty nejkusnější produkty, včetně chleba.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Další malý oblíbený nůž je užitečný pro mnoho milovníků sýrů. Nazývá se - sýr. Využijte to lépe pro jemné odrůdy - s pevnou rukojetí a všestranný nebo šéfkuchařský nůž. Drážky nebo otvory na noži nože vám umožní řezat měkký sýr, vyhýbat se jeho deformaci a lepení. Příjemný bonus - na špičce takového nože se často nachází malá vidlice, která slouží k přesnému přenášení sýra na talíři.

Neobvyklé nože

Pokud si opravdu chcete vařit, aniž byste se obávali pokusů a nestandardních pokrmů, měli byste mít zájem o následující typy nožů. Nejsou tak často používány v domácí kuchyni, ale mohou značně usnadnit život nadšenec vaření.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Pro fanoušky plněné zeleniny, nepochybně, užitečné dutý řezací nůž. Oválný tvar čepele vypadá neobvyklě, ale měli byste ji mít v ruce, pochopíte všechnu pohodlí. Špičatý okraj umožňuje rychlé odstranění buničiny z cukety, lilku a další zeleniny. Pokud chcete, můžete se připravit na plnění, dokonce i kusy masa - ale pro to bude vhodnější lehce zmrazit.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Další zajímavý model - nůž pro okurky. Nicméně s jeho pomocí můžete rychle řezat na tenké, čisté plátky jakoukoliv tuhou zeleninu nebo ovoce. sedm paralelních čepelí zajišťuje jasnost a přesnost linky a vaše talíř s plátkem na ovoce nebo zeleninu bude vypadat perfektně.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Zajímavá je použití a tzv řezání nožem.Půlkruhová čepel je korunována dvěma kladivami. Práce s ním je nabízena oběma rukama. Takový nůž je vhodný pro vaření sekaných steaků, rychlé skartaci hodně masa nebo zeleniny a tak dále.

Nůž je často používán v profesionální kuchyni, ale amatéři se to bojí. A marně. Ano, práce s řezem vyžaduje určité dovednosti - ale poté, co jste strávili několik hodin tréninku, zjistíte, jak snadnější je pracovat s nasekanými výrobky.

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Popularita japonské kuchyně se nedala ovlivnit na trhu s kuchyňskými spotřebiči v Rusku. Pokud máte rádi sushi, proč se nepokoušejte vařit své menu doma? Kuchyně sashimi nůž díky flexibilní dlouhé čepelí (asi dvacet centimetrů) umožní řezání lososa a všech ostatních ryb s tenkými, téměř průhlednými plátky. Vaše sushi bude vypadat perfektně!

Jaké jsou typy nožů pro kuchyň

Věčným konkurentem sushi je pizza. Fanoušci horkých plochých koláčů se sýrem jsou obeznámeni s pokusy o řezání horkými, pouze z pečení. Sýr se nenápadně natahuje, někdy spadne s náplní ... Abyste se vyhnuli takovým potížím, dostaňte se kulatý nůž na pizzu. Otáčející se čepel s malými denticly vám umožní rychle řezat pizzu na čisté, estetické plátky.

Samozřejmě, nemohli jsme popsat všechny typy nožů - odborníci dosahovali až dvě stě. Doufáme, že výběr vám pomůže rozhodnout se o nezbytném minimu, což výrazně usnadní proces vaření a rychlou a příjemnou práci v kuchyni.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

63 − = 59