Sněhové skluzavky – zimní jízda pro děti a dospělé (48 fotek)

Zábava v čerstvém zimním vzduchu musí být aktivní, veselý. Samozřejmě, každý má rád hrát sněhové koule, vytesat sněhuláka, bruslit. Nicméně pouze při lyžování ze sněhového skluzu je určitý prvek pohonu, když rychlost je dechberoucí.

Sníh sněhu z bloků

Zasněžený kopce

Zasněžená stráň

Sněhová kopcovitá želva

Sněhové kopce

Sníh sníh ze stromu

Sníh sníh

Sněhové kluzáky mohou být přirozené a umělé. Přirozený snímek je nejlepší volbou, protože není třeba vyvinout úsilí k jeho vytvoření a udržení v "pracovním" stavu. Jediná nevýhoda - malý počet městských nádvoří nebo parků / čtverců se může pochlubit dostupností vhodných přirozených výšin. Nicméně, kvůli smutku není absolutně žádný důvod, protože není složité dělat snímek ze sněhu vlastním rukama.

Sněhová skluzavka pro děti

1

Zasněžený kopce

Zasněžený kopec s domem

Zasněžený kopce ve dvoře

Sníh na festivalu

Výhody umělého kopce:

 • Nepotřebují žádné vážné materiály a nástroje k vytvoření umělé nadmořské výšky;
 • možnost vytvářet snímky různých tvarů, vzory (zajímavě vypadají oblouky, otáčí se na sestup);
 • Při tvorbě horské dráhy se mohou zúčastnit nejen dospělí, ale i děti.

Malou nevýhodou sněhového skluzu lze považovat za jeho závislost na povětrnostních podmínkách. Po malém rozmrazování je nutné jej obnovit.

V zásadě může být konstrukce skluzu ze sněhu přičítána jednoduché práci, protože konstrukce konstrukce vyžaduje nejběžnější materiály a zařízení. Je to sníh, voda, lopaty a kusy překližky.

Sníh s obrázky

Sníh ve městě

Zasněžený kopce ve formě map

Sníh je nádherný

Zasněžený kopce s pevností

Pravidla pro konstrukci skluzů

Aby se kopce skutečně stala předmětem zábavy a ne zdrojem zranění, je třeba vzít v úvahu několik nuancí.

Předem se ukázalo, kdo bude na kopci. To je důležité pro určení jeho výšky. Pokud se budete bavit na kopci, budou dospělí a dospívající, pak můžete postavit strukturu asi dva metry vysokou. Pro milovníky zimní zábavy se doporučuje vybavit malý kopec, který není větší než jeden metr. Je to z takové výšky, že děti odjíždějí s velkým potěšením a bez strachu. U takových skluzů by mělo být zajištěno, že délka sestupu není menší než pět metrů.

Je velmi důležité nastavit pravý úhel na sestup. Optimální volba je 40˚.

Pokud uděláte svah strmější, pak existuje šance, že sestup bude tak rychlý, že milovníci zimní zábavy nebudou mít čas si užívat. Navíc, s tak silným sestupem, dostane člověk silnou ránu. Pokud snížíte sestup, pohon ze sestupu se ztratí. Aby bylo zajímavé jezdit na kopci, není nutné odolat jednomu úhlu svahu. Můžete zahájit kongres ze strmého svahu a dokončit co nejvíce svažující se, to znamená, že svah nebude mít jasně tvar, ale trochu konkávní.

Sněhová sjezdovka

Sněhová skluznice ze střechy

Snowy Hill Labyrint

Zasněžený kopce

Pro zabránění kongresu z dětských skluzů do stran jsou na obou stranách sestupu uspořádány speciální velké luky.

Vzhledem k tomu, že všechny sněhové skluzavky jsou primárně kluzkým tvrdým povrchem, je důležité vyloučit možnost zranění, takže je žádoucí posypat schody pískem. V případě rozmrazování se písek mísí s rozmrazeným sněhem a když padá, zamrzne na led.

Pro lyžování z kopce bylo zábavné a bezpečné, je velmi důležité vybrat si místo uspořádání zimní zábavy. Doporučuje se vybudovat kopce v přiměřené vzdálenosti od silnice. Je třeba vyloučit možnost, že dítě na kluzkém cestě dosáhne silnice nebo houštiny keřů, kanalizačních poklopů.

Důležité je také to, aby místo s kopcem bylo ve tmě dobře osvětlené.

Sníh sníh z ledu

Ice Hill

Sněhová skluzavka pro ledu

Zasněžený kopec v lese

Sníh svahu malý

Jak postavit kopec sněhu se svými vlastními rukama

V závislosti na teplotě, množství sněhu klesá, můžete použít různé způsoby skládání. Při jeho výrobě je třeba dodržovat několik požadavků:

 • Sjezd sněhu / ledu musí mít konkávní tvar, hrany musí být nejméně deset centimetrů;
 • Při vytváření délky sestupu je třeba dodržet určitý podíl. Výška skluzu se vztahuje k délce sestupu jako 1: 6. To znamená, že kopec o výšce 2 metry by měl být vybaven sjezdem, který není kratší než 12 m;
 • Žebřík na ledovém vrcholu nesmí být tvrdý. Optimální volba - kroky s parametry 20x20 cm (výška a hloubka);
 • na vrcholu hory musí být nutně sukně nejméně 40 cm (musí chránit před náhodným náhlým pádem).

Pokud něco nefunguje okamžitě - nezlob se. Při vytváření hory ze sněhu s vlastními rukama můžete vždy snadno a snadno opravit všechny parametry.

Sníh je malý

Sníh s několika svahy

Zasněžený kopec s osvětlením

Sníh sníh

Výstavba sněhových koulí

Jakmile spadne spousta sněhu, můžete začít s výstavbou snímku. Pro práci je lepší zvolit si teplejší počasí - sníh je dokonale tvarován a válcován několik kuliček různých průměrů nebude těžké. Koule se šíří ve formě kopce a pečlivě pokryté sněhem. Po vytvoření hory požadované výšky postupujte k uspořádání sestupu a schodů. Jakmile teplota vzduchu klesne, bude možné postupovat s vodou - struktura se nalije vodou.

Posuňte bedny

Stává se, že kopce je postavena již v mrazivých dnech. V tomto případě je z jakéhokoliv improvizovaného prostředku sestaveno bednění. S pomocí širokých lopatek hrabat sněhem, zaspal do formy a hustě narazil. Pokud je sníh ve sněhových trámech silně háčkovaný, pak je možné vyřezat sněhové "cihly" a postavit je z kopce.

Při konstrukci skluzů jakéhokoli typu je důležité pamatovat na uspořádání kolejnic. Takové opatření zajistí dodatečnou bezpečnost pro bruslení.

Samozřejmě, děti na kopcích jsou vždy hodně a někdy line up skutečné fronty. Na vrchol kopce byly děti pohodlné a bezpečné postavit se, na sněhu / ledu můžete položit malý list překližky nebo několik desek.

Zasněžený kopce s otočením

Zasněžený svah stlačený

Sníh pro dítě

Zasněžený kopce

Zasněžený kopce

Naplnění sklíčka vodou

Tento postup je považován za nejdůležitější při vytváření návrhu. Optimální volba - použití vodovodu k vodě celé stavby. Pokud taková šikovná možnost neexistuje, doporučuje se omezit se na místa sjezdového a schodiště.

Etapy práce

 1. Sníh ve svahu a schodech je pečlivě utlumen. Poprvé můžete povrch ošetřit postřikem / postřikem. Pak byste měli z kopce opustit několik hodin, aby povrchová vrstva "chytila".
 2. Pak sestup a kroky jsou jemně nalit. První nalévání se provádí mírně teplou vodou. Nepoužívejte horkou vodu, protože je vysoké riziko, že na povrchu kopce se objeví taveniny / kaše a nepravidelnosti. To je mírně teplá voda vede k vytvoření hladké ledové plochy na povrchu kopce. V této fázi je třeba posypat schody pískem tak, aby stoupání na kopce bylo rychlé a snadné.
 3. Trať před skluzavkou je ošetřena stejným způsobem. Na tomto místě děti procházejí po sestupu.
 4. Nyní je snímek ponechán přes noc pro dobré zmrazení. Obvykle po dobu 8-10 hodin je celá konstrukce důkladně posílena.
 5. Dokončovací práce - kbelík se studenou vodou nalije a konstrukce "zachycuje" další tři až čtyři hodiny. Pokud se po prvním kbelíku výsledek nepáčil, můžete postup opakovat. Takové opatření podporuje formaci na sestup konečného hladkého povrchu.

K žebříku bylo pohodlnější a bezpečnější stoupat, můžete vyrobit a instalovat něco jako zábradlí z improvizovaných materiálů.

Zasněžený kopec pro saně

Sněhové kopce se sochou

Zasněžený vrch v podobě slona

Snímek sněhu

Původní snímky

Nyní můžete surfovat po internetu pro různé možnosti pro zpracování snímků. Ve skutečnosti vypadá obvyklý sestup nudný.

Můžete dát kopci tvar dráhy pro bobsleigh. Za tímto účelem postačí několikrát klesat. Zajímavou myšlenkou je lehké přizpůsobení plátna a jeho jemné sklonění. V tomto případě bude velmi přesné simulovat profesionální bobová dráha.

Neštandardní myšlenkou je konstrukce určitého vzhledu oblouku nad kopcem. Rozměry oblouku by měly být skromné. Je důležité pečlivě sledovat tuto strukturu, zejména v období zvyšování teploty, protože pád oblouku může způsobit zranění dětem.

Gorke může dostat vzhled pohádkového charakteru. Nebo vybavte kopec ve formě věže, chaty. Při výběru obrázku horské dráhy byste neměli omezovat svou představivost. Je to prostě důležité, aby design byl bezpečný a zajímavý.

Snow Hill

Výstavba sněhových skluzavků

Sníh s krokem

Sněhová sklíčko pro gumové trubky

Na co jezdit

Na dokonale hladkém kopci můžete jet i v teplých šatech (pokud to není prošívaná bunda nebo jedna zimní bunda). Kromě toho jsou obchody zastoupeny širokou škálou různých zařízení pro sestup z kopce, které jednoduše "oči běží":

 • "Cheesecake" - nafukovací sáňkařská dráha;
 • Klasické dřevěné sáňky na svazích trubkových nebo hliníkových;
 • sáňkařské žlaby;
 • ledové balíčky;
 • Sáňky.

Při výběru zařízení se ujistěte, že konzultujete prodejce - pro děti, v jakém věku je produkt vhodný, a jak se projevuje na kluzkém povrchu. Vzhledem k tomu, že pouze dospělí se mohou na určitých modelech vyrovnávat na holém ledě.

Snowy Hill úzký

Camel ze sněhu

Obecná pravidla chování na kopci:

 • Chcete-li opustit vrch, musíte jít dopředu, nejlépe sedět;
 • je nutné sledovat interval mezi odjíždějícími lidmi, aby se vyloučila možnost kolizí nebo nájezdy účastníků zábavy;
 • stoupání do kopce by mělo být umístěno na bezpečném místě (to platí především pro přírodní kopce).

Není možné si představit zimu bez sněhu a tradiční zimní zábavy - sáňkování, lyžování. Na zimních dnech v týdnu spousta lidí vyjíždí z města za nové dojmy, zábavu. Není vždy možné najít čas pro takové výlety, takže vhodnou možností je sníh ve dvoře s vlastními rukama. Je zřejmé, že tato "domácí" zařízení budou určena pro děti. Práce na vytváření skladeb však mohou spojit celou rodinu.

Snow Hill High

Naplní sníh

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 5