Zábradlí pro kuchyni – funkční inovace (53 fotek)

V kuchyni hostesky nejvíce oceňuje praktičnost a funkčnost situace. Při procesu vaření nebo čištění je velmi důležité, aby bylo k dispozici vše potřebné. Zábradlí pro kuchyň jen pomáhají uspořádat pohodlný systém pro umístění kuchyňského příslušenství, protože poskytují potřebné položky pro vaření v délce paží.

Zábradlí
Zábradlí

Žebříky pro kuchyňské černé

Zábradlí pro kuchyni s květinami

Kolejnice pro kuchyni v rustikálním stylu

Dřevěné kuchyňské zábradlí

Kolejnice pro návrh kuchyně

Jaká je kolejnice pro kuchyni?

Zábradlí je tenká kovová trubka, která je připevněna ke stěně, stropu nebo jinému povrchu. Pomocí speciálních upevňovacích prvků na hácích, regálech, držácích apod. Kuchyňské kolejnice vám umožní ušetřit místo ve skříni a umístit potřebné předměty na vhodné místo pro vás.

Zábradlí

Nejčastěji je kolejnice kovová trubka o malém průměru, která má konektory na koncích. Objekty visí v něm v určitém pořadí. Příslušenství na zábradlí lze vyměnit a umístit do libovolného pořadí, což jim dává mobilitu.

Zábradlí

Kolejnice pro kuchyň z desek

Kolejnice pro pochromovanou kuchyň

1

Záchod pro kuchyni v interiéru

Vesnické kuchyňské zábradlí

Odrůdy zábradlí do kuchyně

Závěsné systémy představují velkou rozmanitost. Mohou mít různé barvy a tvary, což vám umožňuje vybrat si v téměř jakémkoli interiéru.

Zábradlí
Zábradlí

V závislosti na umístění upevnění jsou zábradlí pro kuchyň:

  • Horizontální. Jsou častější než ostatní. Mohou být umístěny ve formě jedné dlouhé linie, která se táhne přes stěnu nebo v samostatných částech. Mohou být jednofázové nebo vícestupňové. Systém s mnoha úrovněmi je vhodný pro malé kuchyně. Nejčastěji se připevňuje pod závěsnými skříňkami ve vzdálenosti 7-10 cm. Pomocí háků na trubici můžete zavěsit police do sítě, kontejnerů a dalších prvků.
  • Vertikální systémy jsou připojeny častěji mezi stůl a strop, v rohu nebo v blízkosti čítače. Pro ně upevňují regály nebo podnosy.
  • Závěsné kolejnice jsou obvykle podobné roštu a připojují se k stropu. Často jsou takové systémy pro uložení nádobí a kuchyňského nádobí umístěny nad čítačem. Na takovém zábradlí můžete bezpečně zavěsit poháry, brýle, brýle, aniž byste se obávali, že se mohou zřítit.
  • Kruhové konstrukce jsou určeny hlavně pro ručníky a malé kuchyňské doplňky.

Závěsné systémy a prvky pro ně jsou vyrobeny z následujících materiálů:

  • plast;
  • hliník;
  • oceli;
  • mosaz.

Nejspolehlivější a trvanlivější jsou samozřejmě výrobky z oceli. Výrobci se snaží diverzifikovat rozsah modelů těchto závěsných systémů, takže se mohou lišit ve stylu a barevných řešeních. Nejoblíbenější jsou zábradlí v barvě pro zlato, bronz, chrom, měď, černý nikl.

Zábradlí
Zábradlí

Kolejnice pro kuchyňský kout

Kolejnice kované kuchyně

Kuchyňské zábradlí s háčky

Kolejnice pro kuchyňský podkrov

Malé kuchyňské zábradlí

Jak správně nasadit zábradlí v interiéru kuchyně?

Rozmanitost zábradlí a jejich příslušenství vám umožňuje vybrat správnou volbu pro jakoukoli barvu a styl kuchyně, ať už klasické, moderní nebo provensálské. Například pro hi-tech styl, lesklý pochromovaný nerezová ocel je vhodná. V interiéru klasického směru s dřevěným nábytkem bude zlatý kus nebo bronz vypadat dobře. Stropní systémy mohou být zdobeny spoustou česneku nebo cibule, pro
utěného koše apod. To dává kuchyni zvláštní styl podobný stylu vesničky.

Je také možné uspořádat osvětlení zábradlí, zvýší tak jeho praktičnost a zdobí kuchyň. Tato funkce zdůrazňuje secesní styl.

Pokud je kuchyň vyrobena v japonském nebo minimalistickém stylu, pak je lepší odmítnout od velkých zábradlí, protože naruší integritu interiéru. Jediná věc, která je přípustná, je použití jednoho diskrétního produktu. Malá sada koření nebo jiné kuchyňské doplňky mohou doplnit stylovou orientaci.

Zábradlí
Zábradlí

Zábradlí pro olej v kuchyni

Zábradlí pro kuchyňský kov

Záchod pro moderní kuchyni

Chcete-li zdůraznit jakoukoli vnitřní kuchyň, zábradlí může hrát vedlejší roli, hlavní věcí je to, že visí. Například k tomu, aby kuchyni přinesla provensálskou poznámku, na železničním systému barvy bronzu zavěsit potrubí nebo dát nádobí s malými květy nebo v kleci. Jako akcenty retro stylu můžete použít dřevěné mlýny a malty. Styl cheby-chic může být zdůrazněn na regálech skleněných nádob s decoupage. Moderní město je dobře kombinováno s několika úseky zábradlí pro umístění kuchyňských potřeb.

Kolejnice se používají nejen k ukládání tradičních částí kuchyně, ale také k dekorativním prvkům, které zdůrazňují určitý styl. Například zavěšují sušenou zeleninu a byliny.

Pokud připevníte zábradlí ke stropu, můžete na něm zavěsit hrnce s květinami, malbami nebo laminovanými fotografiemi.

Zábradlí
Zábradlí

Pokud jde o vhodnost použití této nebo té barvy tohoto výrobku, pak se ve stylu starých nebo klasických často vybírá zábradlí s povlakem pro měď, bronz nebo zlato. V interiérech moderní nebo high-tech vypadají dobré výrobky v barvě chromu nebo niklu.

Zábradlí
Zábradlí

Kolejnice pro kuchyň s policemi

Kuchyňské utěrky

Reyling pro pánve v kuchyni

Záchod v kuchyni s dekorativním panelem

Spice Rally v kuchyni

Jak vybrat zábradlí pro kuchyně různých velikostí?

Dalším důležitým faktorem ovlivňujícím výběr závěsného systému je velikost samotné kuchyně. V malé místnosti se spousta závěsných předmětů vytvoří vzhled poruchy, takže v takovém případě je nejlepším řešením položit jednu nebo dvě věci s nejoblíbenějšími předměty: kořením, špachtlí, ručníky a sušením pro nádobí.

Zábradlí
Zábradlí

Pokud je v kuchyni umyvadlo s rohovým uspořádáním, můžete vyzdvihnout speciální prvky, které vám umožní umístit do rohu pohodlnou polici pod pracím prostředkem nebo k sušení nádobí. Pro krátkou stěnu bude optimální víceúrovňová kolejnice, sestávající z několika úseků umístěných v různých výškách. Má držáky, nože, nože atd.

V prostorné kuchyni bude vypadat dobře dlouhá zábradlí. Dokonale ukládají, když v kuchyňských skříních a na polích není dost místa.

Krásně a zářivě vypadají dlouhé kousky pod bronzem na pozadí bílé kuchyňské zdi, například v secesním stylu.

Zábradlí
Zábradlí

Než si koupíte kolejnice, nezapomeňte přemýšlet o tom, co tam umístíte, změřte rozměry těchto položek a jejich počet, abyste si představili velikost produktu, který potřebujete, a kolik háčků, koleček nebo jiných součástí, které budete potřebovat. Police na zábradlí v kuchyni by měly být vybrány na základě rozměrů kuchyňského příslušenství, které se tam mají umístit.

Zábradlí
Zábradlí

Záchod v kuchyni se sušičkou

Záchod v kuchyňské trubce

Záchod v kuchyni s kbelíkem

Záchod v kuchyni z oceli

Kde a jak zavěsit železnici v kuchyni?

Podrobnou odpověď na otázku, jak zavěsit kolejnici v kuchyni, naleznete v návodu k použití. Tento postup je podobný závěsným závěsným prutům nebo podobným konstrukcím pro koupelnu: do stěny je vyvrtána díra, do níž je vložena hmoždinka se spojovacími prvky a pak je položena konstrukce.

Zábradlí
Zábradlí

Optimální místa pro umístění zábradlí jsou místa nad umyvadlem, vedle kamny nebo nad pracovním prostorem. Pokud jde o výšku instalace, neexistuje jednostranná možnost, ale je třeba poznamenat, že pokud objekty visí na hácích, je lepší umístit trubku výš. Pokud hodláte používat zábradlí jako polici, můžete ji opravit nahoře nad deskou.

Zábradlí

Příslušenství pro zábradlí

Zvyšte efektivitu a uživatelskou přívětivost kolejnic pomocí dodatečného příslušenství. Závěsné háčky se obvykle používají k zavěšení lopatek, hole, pánví. Při jejich výběru nezapomeňte, že rozměry těchto částí musí odpovídat průměru zábradlí. Všechny háky musí být zavěšeny před instalací samotné konstrukce. Zbývající části jsou zakoupeny samostatně a jsou zavěšeny na připojené trubce.

Zábradlí

Díky dodatečnému příslušenství můžete umístit police pro domácí chemikálie, myčky nádobí nebo držáky na poháry a brýle. Řezací desky lze umístit na speciální police, čímž je ochráníte před mokrem a ušetříte pracovní prostor. V blízkosti desky jsou umístěny šálky pro šum a nože, polici na olej a koření.

Zábradlí

Pro usnadnění používání papírových ručníků, fólií nebo fólií si můžete zakoupit držák s zúbkovaným okrajem, který vám pomůže snadno odtrhnout kus správné velikosti.

Zábradlí

Pokud máte rádi víno, můžete vybavit stropní lištu s držáky na lahve a sklenicemi na víno.

Zábradlí

Zábradlí pro kuchyň jsou skvělý způsob, jak udělat kuchyni co nejpříjemnější a pohodlnější. Je třeba správně zvolit tyto prvky pro styl a velikost místnosti a další příslušenství vám pomůže umístit požadované položky na vhodné místo pro vás.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

8 + 1 =