Podsvícení v kuchyni: nejlepší nápady pro design (68 fotek)

Dobré osvětlení kuchyně je zárukou vaření výborného jídla a dobré nálady hostesky. Existuje mnoho způsobů, jak velkolepé a stylové dekorace kuchyňské náhlavní soupravy.

Správné osvětlení je důležité nejen z hlediska designu, ale také z hlediska lidského zdraví. Umístění jasných lamp v pracovním prostoru kuchyně může snížit zatížení zraku, srdce a nervového systému a hrát si s osvětlením, používání lamp různých barev pomáhá zvýšit náladu.

Osvětlení kuchyně
Osvětlení kuchyně

Podsvícení kuchyňského baru

Podsvícení kuchyně béžová

Podsvícení kuchyňské náhlavní soupravy bílá

Odrůdy světelných a montážních prvků

Nejběžnější jsou tři typy osvětlení pracovního prostoru kuchyně:

  • Externí nebo vestavěné zářivkové osvětlení.
  • Pásky nebo trubice s LED diodami.
  • Bodové světlomety různých provedení.

Každý z typů osvětlení má své výhody a může být použit v různých variantách. V některých případech je nejvýhodnější kombinované nebo dekorativní osvětlení.

Po prozkoumání zvláštností každého druhu osvětlení je mnohem jednodušší udělat správnou volbu, ve které nemusíte být zklamáni.

Osvětlení kuchyně
Osvětlení kuchyně

Osvětlení kuchyňské soupravy

1

Černé osvětlení kuchyně

Osvětlení kuchyně v domě

Podsvícení kuchyňské zástěry

Podsvícený sádrokarton v kuchyni

Zářivky pro osvětlení kuchyně

Osvětlení kuchyně

Osvětlení kuchyňského interiéru

Podsvícení kuchyňské země země

Kuchyňská zóna určená k vaření je často osvětlena zářivkami. Jsou snadno instalovatelné a pohodlné, zatímco jsou charakterizovány nízkými náklady a nízkou spotřebou energie. Žárovky pracují dlouho a nevyžadují výměnu. Podsvícení kuchyňské soupravy ze zářivek bude vypadat skvěle v každém interiéru.

Osvětlení kuchyně

Kombinace podsvícení kuchyně

Podsvícení v kuchyni: nejlepší nápady pro design (68 fotek)

Podsvícení LED

Osvětlení kuchyňské soupravy s LED pásem

Podkolenní podstavec kuchyňské nástavby

Podsvícený kuchyňský lustr

Neobvyklé svítidla s různými osvětlovacími prvky jsou drahé a nejčastěji se vyrábějí na zakázku. Na rozdíl od toho se konvenční zářivky nacházejí v jakémkoli obchodě se stavebním materiálem a zbožím pro domácnost za různé ceny. V kompletní sadě se svítilnou je upevňovací materiál, se kterým jsou připojeny pomocné lampy k povrchu kuchyňských skříní.

Osvětlení kuchyně
Osvětlení kuchyně

Podsvícení kuchyně moderní

Osvětlení kuchyňské soupravy a výklenků

Osvětlení kuchyňského ostrova

Je však třeba vzít v úvahu, že instalace takového svítidla vyžaduje prostor na skříni, ve které je tyč fixována. Pokud nejsou k dispozici žádné lamely, nebo nemůžete najít místo pro ně, měli byste použít jinou možnost: koupit lampy speciálně určené pro osvětlení kuchyně. Jsou určeny pro upevnění na stůl a budou vypadat skvěle v kombinaci s kuchyňským
nábytkem.

Osvětlení kuchyně

Instalace zářivkových svítidel vyžaduje jiný přístup, v závislosti na zvoleném typu svítidla.

Stropní svítidla se snadno instalují. Připojují k povrchu a jsou připojeny k napájecímu zdroji. Instalace zapuštěného svítidla je mnohem obtížnější: je třeba připravit místo, ve kterém mohou být svítidla vložena. Nejčastěji by takové místo mělo být předem poskytováno při výběru skříní. Po instalaci svítidel je otvor opatřen matným sklem.

Podsvícení LED

Osvětlení kuchyně
Osvětlení kuchyně

Podkolenní kuchyňský regál

Stropní stropní podhled

Osvětlení kuchyňského stropu

Stropní osvětlení v kuchyni

Osvětlení kuchyňské soupravy s rotačními světly

LED lampy jsou široce používány a široce využívány pro osvětlení kuchyňského nábytku díky pohodlné instalaci a velkému výběru barev. Použijte nejen obvyklé osvětlení, ale i lampy s dekorativními prvky, pomocí kterých můžete kuchyňské místnosti dát neobvyklý stylový vzhled.

Osvětlení kuchyně

Hlavní výhodou podsvícení LED je, že režimy lze přepínat podle vůle a studená bílá záře se změní na teple žlutou. Lze také vybrat jiné barvy.

Osvětlení kuchyně

Kuchyňská podsvícení ve stylu Provence

Osvětlení kuchyňské soupravy a umyvadla

Osvětlení kuchyně rustikální

Osvětlení kuchyňských skříní

Instalace podsvícení LED je jednoduchá - stačí ji nalepit na oboustrannou lepící pásku na spodní straně desky nebo pod sklopnými skříněmi. Často je páska LED připevněna ke spodní části kuchyňských krabic určených pro skladování příborů a nádobí.

Osvětlení kuchyně

LED pásky mohou mít různé stupně síly - slabé a silné, v závislosti na tom, které hrají roli primárního nebo sekundárního osvětlení.

Chcete-li připojit pásku k síti, musíte si zakoupit speciální ovladač. Prodává se také ve stavebních obchodech a supermarketech pro domácí účely.

Podsvícení kuchyňské soupravy s LED páskem je praktickým řešením pro umístění jakékoli velikosti bez ohledu na zvolený styl.

Osvětlení kuchyně

Podsvícený kuchyňský set skrytý

Podsvícení kuchyně moderní

Podsvícená kuchyňská jídelna

Osvětlení kuchyňské soupravy se svítilnami

Výhody LED osvětlení:

  • Trvanlivost;
  • Ekonomické;
  • Rychlost zapnutí.

Hlavní nevýhodou pásky LED je, že není vystavena nečistotám, prachu a vodě. Chcete-li odstranit nečistoty, může být nutné vyjmout kazetu a znovu jej nalepit. Obzvláště citlivá na kontaminovanou pásku, která se používá jako podsvícení kuchyňské zástěry.

Osvětlení kuchyně

Bodové světla

Osvětlení kuchyně

Podsvícení LED

Podsvícení nastavení kuchyně

Podsvícený kuchyňský wenge

Podsvícení kuchyně vestavěné

Osvětlení pod kuchyňskými skříněmi lze provést pomocí reflektorů. V prodejnách najdete reflektory s halogenovými žárovkami, které jsou velmi oblíbené. Světlo halogenových žárovek se přibližuje spektru barev k solárnímu osvětlení. Pro kuchyňskou místnost použijte vrchní nebo zapuštěné svítidla.

Osvětlení kuchyně

Chcete-li nejlépe svítit v kuchyni, doporučujeme dodržet určitou vzdálenost mezi svítidly, minimálně 40 cm. Úzké uspořádání může vytvořit příliš jasné osvětlení. Závěsná světla se mohou nacházet na spodku závěsných skříní nebo podél stolu, ve visoru.

Osvětlení kuchyně

Podsvícený kuchyňský set s kapucí

Stropní osvětlení se často používá pro kuchyně. Chcete-li nainstalovat zapuštěné svítidlo, musíte vytvořit spodní část závěsných skříní o průměru nejméně 20 mm. Bodové osvětlení je ideální pro osvětlení hlavního pracovního prostoru.

Osvětlení kuchyně

Integrované osvětlení pracovního prostoru kuchyně

Osvětlení kuchyně

Navzdory skutečnosti, že výrobci nabízejí velký výběr svítidel, volba osvětlení pro různé pracovní prostory kuchyně je poměrně problematická. Kuchyně - místo, kde můžete nejen vařit, ale také relaxovat, chatovat s hosty a dokonce i jíst. Jednoúrovňové osvětlení může být nepohodlné.

Osvětlení kuchyně

V kuchyni se doporučuje vybrat komplexní osvětlení různých pracovních ploch a také můžete použít podsvícení s dekorovými prvky.

Osvětlení kuchyně

Kuchyňský stůl s osvětlením, který má dekorativní prvky, bude vypadat neobvyklým způsobem a dává určitému stylu místnosti, zdobí jej. Pro dekorativní osvětlení použijte bodové světlo nebo lampy - LED a luminiscenční.

Osvětlení kuchyně

Dekorativní osvětlení

Osvětlení kuchyně

Použití lamp s dekorativními prvky vám umožní zdobit kuchyni. LED svítidla ve formě trubek nebo pásky jsou upevněny ze spodní strany kuchyně umístěné nad deskou nebo podél okraje zástěry. Pro výzdobu lze použít také zářivky.

Osvětlení kuchyně

Dekorativní lampy můžete umístit nejen do hlavního pracovního prostoru, ale také do spodní části skříněk, na strop, na zrcadlech a rámečcích, na panelu za stojanem, v římsách a výklencích.

Pro výzdobu kuchyňských svítidel, vyrobených v tematickém stylu: ve formě desek, čajovny, samovary, jsou perfektní. Také v prodeji najdete závěsné lampy v podobě lžíce, šálků nebo dokonce i láhví vína.

Osvětlení kuchyně

Při výběru dekorativních svítidel byste měli upřednostňovat lampy vyrobené z tlustého, odolného skla. Takové svítilny by měly být nejen snadno umývány, ale také odolné proti zatížení, například pokud spadnou na nádobí.

Osvětlení kuchyně

Umístění osvětlení pracovních ploch v kuchyni

Přemýšlíme nad designem kuchyně a výběrem svítidel, je třeba rozdělit pokoj na několik zón: rekreační oblast, pracovní prostor a skladovací prostor. Místnost vaření by měla být jasnější.

Osvětlení kuchyně

Takže nejmocnější příslušenství je třeba umístit nad plynový nebo elektrický sporák, pracovní stůl a umyvadlo. V těchto oblastech je pozornost a pozornost ve vaření více koncentrovaná a nedostatek osvětlení může mít smutné důsledky.

Osvětlení kuchyně

Osvětlení skříní není méně důležité než osvětlení pracovního prostoru. Chcete-li osvětlovat náhlavní soupravu, měli byste si také vybrat jasné lampy, které lze použít jako hlavní nebo doplňkové osvětlení pro pracovní plochu.

Osvětlení kuchyně

V rekreační a skladovací zóně je nejlepší osvětlení dekorativní osvětlení. V závislosti na konstrukci kuchyní a uspořádání nábytku, podsvícení lze umístit na dveře skleněné skříňky s mléčného skla, nad horními skříňkami a ke stropu, pod spodních skříněk (jako světlo je mírně viditelné a dát měkké osvětlení); pokud je stropní deska průhledná, může být osvětlena zevnitř.

Podsvícení s LED nebo zářivkami, stejně jako s použitím reflektorů a dekorativních svítidel, učiní z kuchyně místo, kde je příjemné být a připravit, a dodá místnosti zvláštní styl.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 42 = 43