Sklo v interiéru: transparentní možnosti (22 snímků)

Sklo je jediný stavební materiál, který zcela přenáší světlo. V podmínkách městských bytových domů je tato kvalita skla nezastupitelná a je široce používána v interiérovém designu. Ze skla dělejte příčky, dveře, nábytek. Použití skla přináší prostor, plní vzduch a pocit elegance a elegance.

Tabulka rozbitého skla uvnitř
Skleněné tvárnice v interiéru

S rozvojem temperování skla technologií se začala používat i tam, kde dříve bylo by nemyslitelné: podlahu bytů multi-level, zcela nebo částečně průhledné příčky místo zdí, různých kusů nábytku a dekorací. Současně se vyvinuly technologie uměleckého zpracování skla. Nyní můžete použít namísto obvyklého matný, barevný, vyřezávaných, barevné sklo. Tato příležitost dále rozšířila oblast působnosti své aplikace.

Skleněná výzdoba interiéru

Skleněné dveře v interiéru

Barevné sklo uvnitř

Barevné sklo se získává přidáním kovových oxidů, stejně jako kadmia, olova nebo mědi, do horké skleněné hmoty. V závislosti na požadovaném prvku a jeho množství se získá barva skla a její nasycení.

Barva skleněných předmětů se obvykle volí do hlavní měřítka místnosti nebo se používá jako kontrast, aby se zředila závažnost monochromatického interiéru.

Teplé odstíny - žluté, hnědé - dodávají nádech měkkosti a pohody spojené s paprsky zapadajícího slunce. Studená zelená dává přísnost a čistotu, teplo - změkčuje tyto pocity. Veselá a slavnostní červená energie povzbudí a rozveselí, takže je univerzálně používán v kuchyních. Modré a modré barvy vody jsou v koupelnách nejvýhodnější. Vždycky na vrcholu popularity jsou černé a bílé barvy moderny a minimalismu.

Krb se sklem
Skleněné schodiště ve vnitřku

Černé sklo uvnitř

Černá a bílá jsou barvou elegance a sofistikovanosti, dobře se mísí s jinými odstíny, což z nich dělá nepostradatelný v interiéru. Z tohoto skla jsou vyráběny různé dekorativní prvky. Vypadá krásné zlaté nebo stříbrné rytiny na černém nebo bílém povrchu.

Krása černého skla byla také známá výrobci nábytku. Vyrábí nábytek zcela nebo jen povrch. Saturace odstínu se může snadno měnit pomocí speciálních přísad. V poslední době je módní barva dokončena černá s hladkým přechodem do šedé nebo bílé až mléčné.

Lustr z barevného skla uvnitř
Matné sklo v ložnici

Vnitřní sklo uvnitř

Vitráže v interiérech vždy fascinovaly oko a přitahovaly hru světla. Nejčastěji se používá v oknech a získává originální alternativu k závěsům. Množství světla se v tomto případě nezmenšuje, sluneční paprsky se rozptýlí a přeměňují všechny předměty. Krásně vypadají vitráže na nábytkových dveřích, konferenčních stolech, při zdobení výklenků a falešných oken. Zajímavým účinkem bude malba z barevného skla, pokud za ním zesílíte světelný zdroj. Díky speciálním barvám můžete dekorace z barevného skla provést sami, vybírat barvy a kreslit situaci.

Skleněný nábytek v interiéru
Jídelní stůl ze skla

Sklo uvnitř kuchyně

Sklo má vynikající hygienické vlastnosti: snadno se čistí jakýmikoli prostředky, je chemicky inertní, bezpečné pro životní prostředí. Tyto vlastnosti umožňují širokou nabídku skleněných výrobků v kuchyni. Ze skla vytvářejte digestoře, povrchy vaření, dveře trouby, skříňky, tyčové prvky. Průhledná stolní deska vypadá draho a krásná.

Malé kuchyňské skleněné kusy nábytku vizuálně stoupají. Řada skleněných výrobků a doplňků bude dělat kuchyně moderní a stylové. V kuchyni je žádoucí použít sklo s obrázkem nebo umělecky zpracované: matné, leptané nebo ryté, vyřezávané. Toto ošetření dává interiéru zdokonalení.

Okno z vitráže uvnitř
Skleněný panel ve vnitřku
Panoramatická okna v domě

Sklo v interiéru koupelny

Koupelna - to je možná nejvhodnější místo pro sklo, opět kvůli své schopnosti neabsorbovat nečistoty. Ze sklenice do koupelny dělají téměř vše - dveře, stěny, dřezy, příčky pro sprchové kabiny. Pro příčky a stěny je vhodné použít barevné nebo strukturované sklo. K dispozici jsou dokonce i celé skleněné lázně. Skleněné police se snadno čistí a vypadají beztížně. Stěny, zcela nebo částečně ze skleněných bloků, izolují zvuky, ale nechávají světlo.

1
Skleněné zábradlí na schodech
Skleněná podlaha ve vnitřku domu

Skleněné tvárnice v designu bytu

Skleněné tvárnice - to je úrodný stavební materiál pro návrh bytu. Je snadné vybírat podle barev a textur, protože v prodeji existuje vždy velký sortiment. Je snadné pracovat - je to mnohem silnější než skleněné tabule. Instalace není těžké dělat sami. Vnitřní příčky, vyrobené ze skleněných bloků, procházejí měkkým difuzním světlem, ale nenechte si ujít zvuky.

Stěna může být částečně vyrobena ze skleněných bloků a postavena na libovolné postavě: žebřík, věž, pruhy. Přidáním bodového osvětlení můžete dosáhnout zajímavých efektů.

Z toho můžete dokonce postavit nábytek: stůl-bar, barový pult, svislé stěny pro desky. Dětský pokoj se snadno změní na pohádkový zámek, který nahradí jednu zeď se skleněnými bloky s obrazy uvnitř.

Police ze skla uvnitř bytu
Vitráže na stropě

Sklo v interiéru

Díky rozšíření tvrzeného skla se od něj začalo vyrábět nejrůznější interiérové ​​předměty bez strachu ze třísek. Zvažte nejvíce nekonvenční a velkolepé možnosti:

  • Schody - z průhledného nebo barevného skla, schodů nebo plotů;
  • balkóny - plot tónovaný nebo texturovaný;
  • veranda nebo altánek - zatemněné sklo chránící před deštěm a sluncem;
  • stropy Amstrong z tónovaných oken;
  • tabulky rozbitého skla. Rozbitý tříbarevný triplex způsobí, že produkt bude vizuálně křehký a interiér je jedinečný.

Rozbité sklo představuje nový trend v interiérovém designu. Až do nedávné doby se to považovalo pouze za nestálý odpad a byl problémem pro životní prostředí. Zatímco další třísky se nudily bez čerstvých nápadů očí návrháře. Pod jeho zkušenými pohledy se malé kusy různých velikostí staly mozaikou - moderní technologií pro zdobení domu.

Skleněná stěna v soukromém domě
Skleněný stůl v interiéru
Barevná skleněná svítidla

Obrazy z takové mozaiky budou dělat interiér jedinečný, a práce není tak složité, že to nebude mít na vlastní pěst. Mozaikový panel může zdobit stůl, stěnu místnosti, fasádu budovy a dokonce i podlahu. Vícebarevná dráždivá koule skla vždy potěší oko. Také mozaika může zdobit vázu, rakev, kufr, zrcadlový rám, lampu.

Skleněné příčky v koupelně
Skleněné vázy v interiéru

Dekorace ze skla v interiéru

Možná jsou v každém domě skleněné vázy. Na místě, kde křehké krásy přírody setkává s křehkou krásu skla, vytváří kouzlo pro oči a nesmrtelný příběh pro umělce. Různé tvary a barvy skleněné vázy jsou úžasné a váza se svou sofistikovanou formou je dobrým dárkem. Stejným krásným a praktickým darem bude řada skleněných výrobků: talíře, džbány, sklenice, sklenice na víno, hrnky.

Vnitřní sklo uvnitř
Zrcadlo v interiéru

Pokud plánujete opravu se změnou scenérie, přemýšlejte o tom, že budoucí světlo interiéru bude moderní, naplněné vzduchem. Pomůže vám to sklo a výrobky z něj, úžasné díky jeho milosti, bohatosti barev a textur.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 20 = 28