Rohové dekorace v obytné čtvrti – vyplňte prázdnotu (55 fotek)

Na začátku tohoto článku je třeba zdůraznit důležitost dokončení a vyplnění rohů v bytě. Pokud vaše rodina má děti nebo hravé domácí mazlíčky, riskujete ztrátu lesku nezformovaných rohů místnosti, protože omítka není odolný materiál pro dokončení. Tapeta pokrývající rohy je tlačená, roztrhaná, objevují se na nich nepravidelnosti.

Rohový dekor
Rohový dekor

Dekorace rohy s květinami

Rohový dekor

Dekorace rohů v dětském pokoji

Dekorace rohy v domě

Dekorace rohy dřevěný panel

V tomto článku vám pomůžeme vybrat správné materiály a způsoby, jak navrhnout. Mějte však na paměti, že vyrovnání a dokončení rohů je poměrně složitý proces, který vyžaduje znalost teorie, zkušeností a dostupnosti nástrojů.

Rohový dekor

Rohový dekor

Dekorace rohy v obývacím pokoji

Rohová skříň

Stylový rohový dekor

1

Výzdoba rohů také zahrnuje dekoraci s předměty, například vázy nebo sošky. To zdůrazňuje styl místnosti, vyplňuje prázdnotu a obvykle ukončí správný návrh vašeho domu.

Rohový dekor
Rohový dekor

Úhlová dekorace

Rohové dekorace křesel

Rohový dekor v kuchyni

Dekorace rohy v bytě

Květinový dekor s lampou

Architektonická dekorace rohů

Za účelem maximálně spolehlivě zadekorirovat vnější rohy stěn vhodných pro takové silné látky jako kov, plast, dřevo, kámen, stejně jako expandovaný polystyren. Z nich jsou zpravidla vyráběny speciální rohy, které jsou upevněny na již omítnutých rozích pomocí montážních směsí.

Rohový dekor
Rohový dekor

Dekorace úhlu pod schody

Dekorativní úhel lustru

Měkký roh v kuchyni

Dekorativní roh se svícenem

Rohová rohová dekorace

Zvažme nejvhodnější materiály.

Strom

Jedná se o hezký materiál, který nevydržuje vysokou vlhkost a změny teploty. Má však řadu výhod: bezpečnost pro životní prostředí, vnější přitažlivost, možnost vyřezávání. Obecně je strom velmi stylový prvek výzdoby.

Rohový dekor

Plastové

Plasty kromě pevnosti mají dostatečnou flexibilitu a při jejich výběru budete moci upravit tak důležitý parametr jako drsnost povrchu. Rohy z plastu se standardní délkou 250 cm mají jinou šířku. Měla by být zvolena na základě stupně zakřivení vašich rohů. Je-li velký, pak je lepší zvolit široké rohy a naopak.

Rohový dekor

Dekorační rohový vzor

Dekorativní roh ve stylu cheby chic

Rohový dekor v ložnici

Rohová dekorace

Existují dva způsoby upevnění plastových rohů. První znamená předběžné vyrovnání úhlu tmely, na které se pak roh přilepí. Poté se konstrukce nanese na konečnou vrstvu tmelové směsi a po vysušení ji rozemlejte.

Rohový dekor

Pro druhou metodu použijeme kapalné nehty nebo bezbarvý silikon. Lepidlo musí být aplikováno na vnitřní stranu rohu a aplikováno na roh vyčištěný ze starých povlaků. Pak by měl být roh upevněn speciální stavební páskou.

Rohový dekor

Styrofoam

Tato látka je lehce ovlivněna vlhkostí a nečistotami a může být použita pro širokou škálu teplot. Výrobky z tohoto materiálu mohou být namalovány a používány pro dekorativní design spojů stropu a stěn.

Rohový dekor

Stone

Je lepší upřednostňovat umělý kámen, protože je desetkrát snadnější a má méně drsnosti, což usnadňuje péči o něj.

Kámen se zpravidla používá k dokončení vnějších rohů. V tomto případě se nemusíte obávat, že rohy nejsou dokonale vyrovnané. Tento materiál lze upevnit speciálním lepidlem nebo kapalnými hřebíky.

U stropních spojů je lepší použít lehčí materiály.

Rohový dekor

Rohový stolový dekor

Výzdoba rohové armatury

Rohový dekor pod televizí

Rohové zásuvky

Před položením kamene je třeba povrch vyčistit a pokud je příliš suchý, dejte mu vlhkost, aby lépe pronikl do lepidla. Hotová malta se aplikuje na samotný kámen, včetně okrajů i na stěnu. Dále by se měl kámen pevně přitisknout ke stěně a zkontrolovat, zda je rovnoměrně nastaven pomocí olověné a vodováhy.

A co je nejdůležitější: po připojení 3 řádků kamenů musíte počkat dvě hodiny, aby se lepidlo úplně přitisklo a poté pokračovat v práci. Pokud není přerušení provedeno, existuje velké riziko kolapsu celé struktury.

Rohový dekor

Sádrokarton

Při práci s nejvíce zakřivenými rohy se používají listy sádrokartonu. Pro bezrámovou instalaci rohů sádrokartonových potřeb budete potřebovat:

 1. vyčistěte povrch;
 2. aplikujte gipsokartonnye listy na obě strany rohu a položte označení pro řezání rohů;
 3. Vyřízněte dokončené rohy a opravte je připevněním k rohům;
 4. aplikujte na rohy stavební lepidlo a přitlačte ji ke stěně, stiskněte;
 5. odstraňte rohy (na zeď je současně lepidlo);
 6. Znovu nanášet lepidlo;
 7. lehce držte lepidlo ve vzduchu a vraťte listy do rohů;
 8. narovnejte rohy pomocí lamel a úrovně.
Rohový dekor
Rohový dekor

Existuje také metoda skeletu, která je spojena s určitými potížemi. Používá se při velkém zakřivení úhlu a při zvýšení izolace hluku a tepla.

Etapy dokončení rámové metody:

 1. určuje úroveň zakřivení úhlu;
 2. Vytvoření kovového skeletu (profilů) na samorezy;
 3. Dále musíte nainstalovat sádrokarton sám a také jej upevnit šrouby;
 4. pokryjte instalované listy tmelem a pískujte.
Rohový dekor
Rohový dekor

Dekorace rohů stropu

U kloubů stropu je materiál mnohem lehčí než u stěn. Nosníky jsou polyuretanové a polystyrenové sokly, které jsou poměrně levné, snadno řezané a mají atraktivní vzhled. Pro řezání lištových desek vyrobených z pěnového plastu použijte tenký, dobře zaostřený klerický nůž.

Rohový dekor
Rohový dekor

Pokud má místnost rovné čáry, je nejlepší použít židli na řezání - speciální nástroj s řezanými vzory na 90 ° a 45 °. Před nanesením lepidla pečlivě změřte správnost ořezávání soklu. Strop je součástí domu, který bude určitě zaznamenán a budou vidět ned
ostatky. V tomto případě jsou mikroskopické odchylky lépe prosté na tmel.

Rohový dekor
Rohový dekor

Pokud nemáte židli, nezáleží na tom. Chcete-li řádně řezat rohy, postupujte podle pokynů:

 1. Vezměte malý pruh soklu, tuhou a dobře broušenou tužku, pravítko a psací nůž nebo pilu, v závislosti na použitém materiálu.
 2. Přiložit připravený kus sokl k jednomu z rohů stropu a označte čáru podél hrany stropu, udělat totéž v opačném rohu, navrhovat na stejné křižovatce rohy.
 3. Dále na základě výpočtů nebude těžké proříznout rohy a připojit se k nim. To funguje jak na vnějším, tak i vnitřním rohu.
Rohový dekor
Rohový dekor

Vyplňte prázdnotu: ozdobte předměty

Když je dokončena architektonická fáze rohu, je nutné ji vizuálně vyplnit (jsou to jen vnitřní rohy). Za tímto účelem jsou vázy skvělé. Měly by být vybrány na základě poměru místnosti. Například širší místnost, čím širší je váza. Nevystavujte příliš krátké vázy, protože vypadají anorganicky.

Stojací lampy zdůrazňují styl místnosti a slouží jako dodatečný zdroj světla.

Rohový dekor
Rohový dekor

Na ozdobných stolech můžete nastavit obrázky příbuzných, domácí telefon nebo dokonce malé elegantní akvárium se zlatou rybkou. Figuríny se také vejde do výzdoby rohů.

Rohový dekor
Rohový dekor

Instalace vhodných dekorací je konečným dotykem při navrhování rohů, což je bude opravdu útulné a stylové. Úspěšná oprava pro vás!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 3 = 3