Koberec na zdi: moderní nápady pro použití v interiéru (26 fotek)

Dříve byl koberec na zdi neuvěřitelně populární. Častěji sloužilo udržovat teplo v místnosti. Dnes produkt zcela změnil svůj účel. Koberec na zeď v moderním interiéru pomáhá vytvořit originální návrh pokoje.

Výhody

Návrháři při vytváření interiérů často používají krásné koberce kvůli řadě svých pozitivních vlastností:

 • dává místnost zvláštní barvu;
 • použití jako spojovacího prvku mezi objekty;
 • Uzavření významu místnosti;
 • vytvoření neobvyklého a dokončeného druhu.

Dnes je tolik různých forem, módních barev a vzorů koberců, které dokážou konkurovat jakémukoli stěnovému prvku dekoru.

Dekorativní koberec na zeď

Koberec na zdi v dětském pokoji

Dětské koberce na stěně v místnosti pro dítě vypadají ne méně působivé. Mohou se stát součástí kompozice. Jasný produkt, který zobrazuje pohádkové postavy, pozitivně ovlivňuje vývoj dítěte a vytváří pohodlnější a útulnější atmosféru.

Dětský koberec na zdi

Cesta ke zdi

Vlastnosti výběru

Někteří lidé mají tendenci okázale zdobit své prostory, ale nevědí, jak si vybrat z koberce na zeď, takže to nevypadá jako sovětské časy. Doporučení návrhářů na výběr produktů jsou následující:

 • Je třeba odmítnout i ty nejkrásnější koberce velkých rozměrů, zejména pokrývající celou zeď. Taková místnost bude vypadat bez chuti a vynese si odstíny minulosti.
 • Ve formě výrobku musí být ztělesněním společného návrhu. Například pokud je v místnosti hodně oválných předmětů, pak je koberec také oválný.
 • Základní barevná stupnice je vybrána podle odstínů v místnosti.
 • Pokud jsou na koberci přítomny barvy s malými, ale významnými úlomky, měly by se opakovat v záclonách, ubrouscích, pláštích na křesle nebo pohovce.
 • Produkt v jedné barevné schémě se stěnami se s nimi spojuje. Zesílení efektu na opačné stěně je jasný obraz.
 • Tón podlahy při výběru odstínu hraje velkou roli. K lehké podlahové krytině je vybrán červený koberec nebo jakýkoli jiný v teplé jarní stupnici; do šedé - růžové nebo šeříkové; na tmavě - béžový, měkký modrý nebo bílý koberec.

V každém případě by se produkt měl harmonicky přizpůsobit celkovému stylu místnosti a měl by být kombinován se všemi prvky výzdoby.

1

Koberec v etno stylu na zdi

Koberec s geometrickým vzorem na stěně

Styly interiéru

Koberec na stěně v interiéru každého stylu vypadá harmonicky. To platí jak pro historické, tak pro etnické trendy, tak moderní, kde nahrazují obrazy nebo plakáty.

Asijské

Koberec by měl být tenký a bez vláken. Obrázek: draci, půvabné ptáky a kvetoucí stromy. Vyberte si barevný, ale stručný produkt, který odráží styl kultury.

Afrika

Vhodné jsou kruhové rohože nebo kobercové dráhy. Paleta barev je šťavnatá a jasná. Ornament skvrnitý, vítám přítomnost zvířecích výtisků a kreseb s přírodou.

Středověký

V této oblasti se používají tapetářské výrobky s erbem. Měly by mít stopy po odřeninách, vybledlé barvě a měly by mít za následek to, že to bylo v mnoha změnách.

Koberec na zeď

Koberec na stěně v obývacím pokoji

Arabština

Styl sám o sobě znamená množství pestrobarevných a luxusních koberců. Používají se komplexní geometrické vzory, které jsou v souladu s čalouněním a textilními pláštěmi.

Minimalismus

Podobná místnost je zdobena kobercem malého rozměru, který má správný geometrický tvar. Materiály by měly být moderní, módní a vysoce kvalitní a odstíny a vzory - co nejmenší klíč. Produkt může snadno nahradit obraz v rámu, ale vzhledem ke struktuře tkaniny bude místnost příjemnější.

Loft

Studená technogenní atmosféra je dokonale zředěna teplým a pohodlným povrchem. Tapiserie prvky mohou sloužit jako nástroj pro rozdělení místnosti do zón. Je žádoucí, aby koberec vypadal mírně opuštěný. Pouze tlumené odstíny jsou vhodné.

Moderní

Díky moderním technologiím na koberci můžete vytvořit jakýkoli vzor. Tato skutečnost, jelikož je nemožné, bude nutné při registraci předsedy ve stylu modernistického stylu. Obraz by měl být jasný a abstraktní. Produkt se může stát hlavním přízvukem v místnosti.

Chebby Chic

V místnosti bude harmonický vzhled koberce s květinovým potiskem. Musí být přítomen v jiných prvcích interiéru. Textura látky je příjemná a jemná, což plně odpovídá celkovému směru návrhu.

Koberec na zeď s indickým vzorem

Indický koberec na zdi

Koberec na zdi v hlavě postele

Etchikal

Jeden z nejmódnějších trendů. Vítejte na vlně, hedvábí a dalších přírodních tkaninách. Model koberce může odrážet ekologickou orientaci, napodobující trávník, dřevo nebo křivky z přírodního kamene.

Smíšené styly

Koberec od babičky bude vhodný ve stylech kombinujících prvky minulých období. Je vintage, retro nebo eklektický. Tapety nebo obvyklé výrobky pro takové prostory jsou vybrány podle různých pravidel.

Pro ročník styl je vhodný koberec s nějakou historickou hodnotou. Retro je vyzdoben stereotypními sovětskými výrobky. V eklekticismu neexistují žádná omezení, protože se používají zcela jiné objekty.

Koberec na zdi

Červený koberec na zdi

Kulatý koberec na zdi

Zajímavé řešení

Nástěnné tapiserie a obyčejné koberce se používají nejen ve standardní pozici. Existuje několik zajímavých nápadů o jejich umístění a funkcích:

 • dekorace postele na desce;
 • rámování;
 • místní izolace;
 • aplikace jako lambrequin.

Výrobek se může stát plnou náhradou za hlavu lůžka. Dává prostor pro experimenty - horizontální nebo vertikální umístění, výška zavěšení atd. Kromě toho má koberec vynikající funkci izolace šumu.

Koberec na kuchyňské zdi

Koberec na zeď s mexickým vzorem

Malý koberec na zdi

Vypadá to zajímavě malý koberec, rámovaný v rámu. Co je horší než obrázek nebo fotografie? Krásný koberec je umělecké dílo. Za rámečkem nezachrání prach.

Na betonové studené stěně můžete zavěsit koberec v úrovni pasu, aby byl chráněn před chladem. Jedná se spíše o tradiční způsob použití, ale dnes ještě neztrácí svou důležitost.

Gobelínové výrobky vhodné pro šířku okna se mohou stát původním lambrequinem. Je relevantní pouze v místnostech na jižní straně. V těchto místnostech se cítí největší přebytek světla. Dokonce i tu jsou tapisérie s jemnými textiliemi vybrány bez tuhé a husté základny.

Koberec na zeď ve stylu patchwork

Perský koberec na zdi

Koberec na stěně chodby

Jak správně zavěsit?

Proces upevnění koberce na stěnu je velmi důležitý. Jak zavěsit koberec na zeď tak, aby se nehýbal a ležel úhledně:

 • Kladivo a nehty. Upevňovací prvek je umístěn v přírůstcích 20 cm. Varianta je vhodnější pro koberce s dlouhým napětím. Jeho nevýhodou jsou díry ve výrobku a stěny.
 • Dřevěný personál a hmoždinky. Tloušťka lamel je minimální, takže koberec neopouští stěnu na dlouhou vzdálenost.
 • Prsteny a dřevěné lamely nebo nehty. Speciální kroužky jsou zakoupeny v prodejnách s příslušenstvím. Šité na plátno ve vzdálenosti 20 cm, po níž je koberec zavěšen.

Produkt můžete zavěsit pomocí alternativních možností - háčky na oblečení, drát atd. Hlavní věc je, že koberec by měl vypadat esteticky příjemný.

Koberec na zeď v rámu

Koberec na stěně s obrázkem

Silk koberec na zeď

Jak jej mohu vyčistit?

Mnoho milenek nesnáší koberec na zdi kvůli potížím, které vznikají při jeho čištění. Sbírá spousty prachu a pro osvěžení pokoje musíte provádět složité manipulace.

Jak vyčistit koberec bez jeho odstranění ze zdi:

 • Čištění koberců vysavačem se provádí nejvýše dvakrát týdně. Silně stlačte trysku, nedoporučuje se. Musíte se pohybovat ve směru hromady.
 • Koberec na stěně můžete odstranit mokrým povrchem. Ona je pokryta výrobkem a vyrazena. Všechna znečištění zůstávají na tkanině.
 • Tukové skvrny z koberce se odstraňují pilinami nebo bramborovým škrobem namočeným v benzínu.

Koberec na zdi - to není už nudný a nudný prvek v bytě každého člověka, ale účinný nástroj v rukou designérů a obyčejných lidí, kteří se snaží vytvořit neobvyklý interiér.

Vlněný koberec na zdi

Modrý koberec na zdi

Koberec na stěně ložnice

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

1 + 5 =