Herbárium v ​​interiéru: nezdravá krása (21 fotek)

Herbarium je botanická sbírka sušených květin a bylin. Latinský název herbáře je přeložen jako "bylinka". Kolekce může zahrnovat nejen bylinné, ale i vzorky dřeva.

Chcete-li se seznámit s oblastí rostlin, soutěžit o pozorování, shromáždit a uspořádat herbář bude zajímavé pro dospělé a děti.

Kolekce a design herbáru s vlastními rukama

Jak si vyrobit herbář s vlastními rukama? Je nutné studovat sled akcí a přesně je sledovat. Algoritmus herbáře byl vyvinut Carl Linnaeus v 18. století. Od té doby se pravidla pro sběr, sušení a skladování nezměnily.

Kytice sušených květin
Suché květiny v interiéru

Přípravná fáze

Budete potřebovat:

 • herbářová složka;
 • pergamen nebo jiný papír, který absorbuje vlhkost;
 • nůžky pro řezací zařízení, lopatka;
 • štítky;
 • herbářský lis.
Dekorace sušených květin v interiéru

Jak sbírat rostliny pro herbarium?

Mělo by být vyjasněno, které druhy rostlin ve vaší zeměpisné oblasti mají status vzácných a chráněných. Sběr herbáře pro osobní potřeby z chráněných vzorků by neměl být.

Sběru rostlin lépe za sucha. Pro třídění podle morfologických rysů jsou vzorky vykopány spolu s kořeny. Vzorky jsou zdravé a celistvé. Příliš husté kořeny a stonky, které jsou pro sušení nevhodné, se proříznou.

Křoviny a stromy odřezávají výhonky s pupeny a zelení. Pokud musel být závod vykopán, je vyčištěn z pozůstatků půdy.

Herbárium v ​​interiéru obývacího pokoje
Herbárium v ​​obývacím pokoji

Jak sušit shromážděné vzorky?

K sušení rostlin správně použijte speciální zařízení s názvem herbářský lis. Skládá se ze dvou desek, po okrajích kterých jsou otvory pro svazky. Připravené vzorky jsou umístěny ve velkých množstvích mezi pláty, které jsou taženy dohromady prameny. Asi 50 vložek se vzorkami je umístěno v jednom herbářském lisu. Výsledkem je druh silné bandáže. Vložený list (nazývá se také košile), ve kterém je rostlina položena, je umístěna s nálepkou do lisu, dlaždicemi papíru na obou stranách.

Příliš sukulentní rostliny se suší a předvaří se s vroucí vodou. Odpoledne se herbářský lis nechá vyschnout na slunci. V noci se vraťte do místnosti. Listy, u kterých jsou vložky položeny s rostlinami, doporučujeme vyměnit suchý materiál alespoň jednou denně. Jak zjistit, že rostlina již vyschla? Listy a květy by měly být křehké vzhledově a nesklouzly ve vzpřímené poloze.

K získání herbaria z mechů nebo lišejníků se vzorek usuší venku v krabici.

Dekorace ze suchých listů do Halloweenu
Obrázky z herbáře v interiéru

Výroba herbáře

Podle pravidel herbáře je složka umístěna na horizontální plochu, pak je rostlina zasazena do ní a snaží se zachovat její přirozenou podobu. Nadměrné listy, které zasahují do záložky, můžete pečlivě odstranit, ale řapíky namísto odstraněných listů by měly zůstat. Množství listů a květin se rozkládá na spodní straně pozorovateli.

1

Vysušené herbáře jsou vyrobeny ze speciální lepenkové složky. Na jedné stránce můžete uspořádat několik rostlin různých tvarů a velikostí.

Levandule v interiéru

Herbarium opouští v interiéru

Skladování

Herbárium rostlin se uchovává po celé roky, pokud jsou splněny všechny podmínky - po staletí. Suché květiny a rostliny vydrží déle v suchém, větraném pokoji. Skříňky, ve kterých jsou uloženy složky vzorků, musí být hygroskopické. Pro hmyz v herbáři je ošetřen insekticidy.

Představme děti

Děti se pravděpodobně zajímají o to, co děláte s bylinkami a květinami. Pracovní herbář pomáhá dětem dozvědět se více o typech rostlin, které vidí při procházkách.

Děti budou mít zájem vyhotovit sušené květiny pomocí barevného papíru. Vhodná tráva s malými žilkami a detaily. Na tenký papír se nerozkládá, je umístěn na silné karton. Sušené listy, které dítě umístí na barvivový papír, kryty se sklem a vyjde na slunci. O několik minut později se na modrém listu jasně zobrazí viditelná barva rostliny.

Můžete pozvat kluka na to, aby vytvořil neobvyklé herbářství: dojem rostliny na zkoušce soli nebo hlíny pro modelování.

Herbárium z divoké cibule
Dekorace podzimních listů
Panel listů

Kompozice sušených květin v interiéru

Krásné herbáře na stěně v rámu nebo váze mohou zcela změnit domov. Herbárium se vejde do každého interiéru. Pokoj ve stylu přísného minimalismu vyzdobí obrazy s "prototypy" z botanické sbírky.

Na stěnách dětského pokoje se potěší dětské obrazy v dřevěných rámech s dětskými přikrývkami. V kuch
yni budou vyhovovat suché kompozice složené z koření nebo uší. V obývacím pokoji můžete dát sušené dary podzimu. Jemné kytice zelených uší v dekoračních vázách, romantické a smyslné květiny pod sklem doplní interiér ložnice.

Svítidla vyrobená samy o sobě jsou vázána papírem s malovaným herbáriem. Zajímavé sušené květinové kompozice ve skleněných miskách a svícnách.

Dekorační strop se suchými květinami
Lisování rostlin pro herbář

Herbárium listů

Herbarium listů se získá sušením výhonků s listy na volném prostranství. Když se listnaté herbarium dobře vysuší, může být pokryto sklem a rámováno rámem. Papír, na kterém je listnatý herbář lepen, by měl mít střední hustotu.

Suché listí pod sklem
Herbárium v ​​jídelně

Herbárium květin

Herbarium květin se suší venku. Úhledně tvarovaný svazek je spojen řetězcem nebo drátkem, zavěšen nebo umístěn v suché nízké váze. Pšeničné hroty a makové hlavy se tvoří ve vzpřímené poloze.

Herbárium ve vnitrozemí Provence
Vytvoření herbáře

Aranžéři květin vědí, jak vyrobit herbář květin pomocí sady jednoduchých nástrojů. Než začne složit květinovou kompozici, květinář-aranžér, který začíná potřebovat:

 • lehká porézní báze, na které bude složena kompozice (floristická houba, vlhký písek, umístěna do plastového sáčku a zastrčená do nádoby);
 • kovové tetování pro fixaci sušených květin na základně;
 • Bambusové nebo slámové tyčinky různé délky pro stabilitu kompozice;
 • hnědý nebo zelený papír;
 • průhledná lepící páska;
 • lepidlo, nůžky.

Při sestavování kompozice si pamatujte barevné kombinace: suché květiny v jedné kytici by neměly být příliš kontrastní. Barvy jsou lepší vybrat ne jasné, ale tlumené tóny. Příslušenství jako stuhy, luky a šněrování by neměly být rušivé. Pro upevnění a zdobení kompozic ze sušených květin potřebujete bavlněné nebo lněné stuhy.

Suché květiny v interiéru
Věnec ze sušených listů

Někdy suché kompozice jsou umístěny v rybářském podbuketniki. Tvar a velikost vázy nebo podbuketnika vybraných na základě rozměrů kompozice. Pro suché kytice se hodí ozdobné vázy z hlíny a dřeva.

Herbárium na zrcadle
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

23 − = 19