Dekorace dřeva – estetické potěšení (27 fotek)

Dřevo je vděčný materiál, který lze snadno zpracovat. Prvky dřevěného dekoru, vyrobené různými způsoby, zdobí interiéry domů a zahradních pozemků. Krásný a originální design, vyrobený ručně nebo objednaný od profesionálů, vždy způsobuje estetické potěšení a zájem. Mohou to být stěnové panely, vyřezávané balustery, výzdoba nábytku, zahradní sochařství nebo útulné altán na místě.

Dekorativní mlýn ze dřeva na zahradě
Dřevo v dekoraci obývacího pokoje

Dekorace na místě

Dekorace jejich pozemků se zabývá jednoduchými letními obyvateli a bohatými občany, každý podle vlastních schopností a schopností. Zahradní výzdoba je jedním z prvních míst.

Dřevěné domy v dekoru dacha

Cesta z dřevěného spilu

Jak můžete diverzifikovat území vaší oblíbené zeleninové zahrady, která vás bude drahocenná? Je to dost snadné, protože materiál leží skoro pod nohama, dobře, nebo rostoucí v blízkém lese. Nápady pro dekorace. Nejjednodušší a nejdůležitější možností je nábytek vyrobený z pahýlů zbývajících při uvolnění místa.

Eco dům dekor
Dřevěné postavy na zahradě

Zahradní dekorace je různorodá a někdy má nečekané formy. V kurzu jsou všechny improvizované materiály: barva, lak, vaječné skořápky, čepice z plastových lahví, rozbité sklo, syntetická šňůra, vůbec nic.

Dřevěný pahýl v interiéru
Květinové lusky ze dřeva

Rozlité dřevo různých velikostí používají krajináři pro zahradnické chodníky, které je nalévají oblázkami, kůrou nebo pilinami.

Velké, podélné, příčné a diagonální, jsou také vynikající pro stoličky, židle a lavičky. Uzly a větve různých velikostí a tvarů z nepaměti přizpůsobené pro ručníky a oděvy: lidé je připevnili na zeď namísto háků a také dostali docela originální dveře. Dokonce i zkažené kmeny a pahýly se používají při zdobení zahrady. Z nich jsou květinové záhony vyrobeny a používány v složení topiary a alpské skluzavky.

Lampa na dřevěném podkladu

Těžké dělostřelecké výrobky ze dřeva lze považovat za malé architektonické formy a zahradní sochařství. Patří mezi ně ozdobné větrné mlýny, zahradní pavilony, vyřezávané ploty, branky a sochy vyřezávané z dříví. Existují již další stupnice a způsoby výroby. Nezávisle na obyčejném letním obyvatelstvu (s výjimkou výjimečných výjimek) takový, aby nezvládl. V tomto případě se podílí profesionálové, kteří na žádost zákazníka vytvářejí dřevěné dekorace, vyřezávané a vyřezávané díla. Jsou krásné, jako každý dřevěný produkt, ale, bohužel, ne tak originální, protože jejich výroba je uvedena do provozu.

Lavice ze dřeva na zahradě

Dalším směrem v designu byl zahradní nábytek, který je "pěstován na posteli". Britští designéři se rozhodli vytvořit tabulky, truhly a židle z pružných vrbů, které je tvoří v procesu růstu. "První sklizeň" byla již shromážděna. Tyto komfortní a ergonomické a nejdůležitější unikátní výzdobové objekty našly své fanoušky a zákazníky, kteří budou muset několik let odložit jejich objednávku a čekají na jejich růst.

Zahradní nábytek z pahýlů

Dřevo v různých stylech interiéru

Přírodní a teplé barvy dřeva dokonale zapadají do různých stylových řešení pro interiéry:

  • Klasika;
  • Moderní;
  • Eklektický;
  • Ethno;
  • Země;
  • Skandinávský styl;
  • Hi-tech (bez ohledu na to, jak to může znít paradoxně).
Letní nábytek ze stromu
Dřevěný mlýn v zahradě

V tomto případě vše závisí na myšlence, formě a zpracování. Flexibilní textura umožňuje vytvářet jemné linie, ohyby nebo přísné a avantgardní dekorace.

Inovativní přístup návrhářů k tradičnímu materiálu otevírá nové a překvapivé aspekty této vděčné suroviny. Jaká je kombinace transparentní pryskyřice a třísek kmenů stromů, které jsou spojeny v avantgardních deskách, přičemž mají skutečně pevnost v hornině a odolnost proti opotřebení. Díky tomuto stromu se začaly zdobit pokoje, ve kterých je vlhkost: kuchyň a koupelna. A pokud do polymerní pryskyřice přidáte pigmenty s akumulací světla, budou tyto předměty v polosměně svítit s jakýmikoli barvami, takže interiér bude fantastický.

1
Dřevěný most v zemi

Úmyslné stárnutí a hrabání otevřely nové možnosti. Do módy vstoupily ročníky a starožitno
sti, ale jejich náklady omezují možnosti spotřebitelů. Souběžně se začalo vyvíjet podobný dekor.

K uspokojení potřeb každého, kdo chce koupit "staré" věci, byl materiál uměle modifikován, čímž byl povrch výraznější a texturovanější. Tato metoda zpracování umožňuje vytvářet interiérové ​​dekorace jakéhokoli měřítka, včetně nábytku, dekorativních trámů a roztomilých trinketů, které vypadají organicky ve venkovském stylu (etno, provance, rustikální, skandinávský styl).

Dekorace starého pahýlu
Dřevěný vyřezávaný podstavec

Klasika a secese jsou přitahovány tradičními způsoby zpracování a tvorby dřevěného dekoru. Většinou se jedná o tmavé barvy ušlechtilého druhu a hladké nebo přísné linie nábytku, obrazovky a příčky s rostlinnými motivy, režijní výzdobou. Často schodiště, zejména balustery, slouží jako prostor pro výzdobu interiérů. Tam je místo, kde se obrátit na mistra. Celé sochy jsou přípustné, například znaky ve formě lvů nebo prostě zpracované na soustružnickém obrazovém prutu.

Stojan na květiny ze dřeva

Tyto styly se vyznačují také mírným řezbářstvím nebo pouze náznaky reliéfní úpravy. Ale v každém případě se jedná o nátěr laku, nejčastěji lesklé a omezené barevné kombinace. Eklektizmus, podle pořadí, miluje luxus a bohatost vyřezávaných prvků.

Pobočky, kořeny a konopí v interiéru

Při tvorbě architektonických objektů a dekorativních prvků ve výrobě se používají suroviny. Bary, desky a kulatiny dobré kvality a pravidelného tvaru. Další věc - návrhy nápadů a samoprodukovaných děl ve vlastních zahradních statcích. V tomto případě, aby se vytvořily umělecká díla dekorativní tvořivosti, vstoupily do hry všechny části rostliny: kořeny, konopí, větve, mrtvá dřeva na kořínku, ploutve, kůra, spilky, staré desky;

Dekorativní vlákno na dřevěném okně
Zahradní květináče na květiny ze dřeva

V závislosti na umístění a cíli objektů se používají různé fragmenty stromu. Obzvlášť cenné pro návrháře jsou staré kufry, které strávily spoustu času ve slané a sladké vodě nebo ze starých lodí. To je způsobeno účinkem tekutiny na dřevo, takže získá starý vzhled a šedý tmavý odstín. Projíždějí tuhá vlákna a měkké vymývání. Takový materiál se používá ve své původní podobě, nepotřebuje dekoraci nebo je doplněn kovem, polymerovými pryskyřicemi a plasty.

Spilas v dekoraci obývacího pokoje
Dřevěné figurky

Stěnové panely, vyřezávané dřevěné dekory, naopak vyžadují svěžest a měkkost polotovarů, které jsou náchylné k nárazům řezných nástrojů. Snad jediná věc, která spojuje všechny metody zpracování, je stupeň suchosti materiálu. To je nezbytné pro dlouhou službu a bezpečný provoz výrobků. Dokonce i vyvýšené stoličky, které jsou tvořeny z tenkých kmenů a větví stromů, jsou před použitím pečlivě vysušeny a částečně zpracovány, aby jim poskytly úplnost a celistvost obrazu.

Dřevěný spil na stěně
Dřevěný stůl v interiéru

Variace na motiv ozdobných motivů ze dřeva jsou skvělé a moderní materiály a kreativní myšlenky přispívají k vzniku nových. Kávové stolky obrovských pahýlů pod skleněnými deskami nebo imitace dřevěných pilířů z plochého spíla na celou stěnu v místnosti jsou známkou skutečných módních interiérů. Prakticky pro každý styl si můžete vybrat vlastní dekor z dřeva, měli byste si jen přát. Hlavní věcí je správné využití možností materiálu a formulování vašich přání a strom je vždy připraven k tomu, aby se vrátil.

Dřevěný vozík
Pobočky v dekoraci venkovského domu
Vyřezávaný dřevěný bufet
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

44 − = 40