Bambus v interiéru domu nebo bytu (20 fotek)

Designéři po celém světě se při vývoji interiérů často obrací na bambus.

Obrázek s obrazem bambusu a orchidejí ve vnitřku obývacího pokoje

Obrázek s obrazem bambusu a orchidejí ve vnitřku obývacího pokoje

Zvažte několik nápadů, jak používat bambus při navrhování designu, jak zdobit obytný prostor domu, stejně jako kuchyň a koupelnu.

Krásná kombinace bambusu a orchidejí pro výzdobu interiéru

Bambus pro interiérové ​​dekorace

  • Bambusový strop. Vyrábí se z lisovaných bambusových panelů nebo plných kotoučů. Vypadá to velmi zajímavě, zvláště v rozporu s úseky stropu, které jsou v bytě již za sekundu.
  • Bambusová tapeta v interiéru. Navzdory neobvyklému vzhledu jsou tyto tapety jednoduché při lepení. Technologie práce s nimi se prakticky neliší od tradičních výrobků nebo fotografických tapet. Podívejte se na bambusovou tapetu v interiéru ložnice, v obývacím pokoji - zkrátka, kde potřebujete vytvořit útulnou atmosféru. Jsou vyrobeny z děleného dřeva. Obrovský "plus": je velmi obtížné je poškodit. Také tyto tapety se nebojí slunečního záření, to znamená, že nezmizí, jako například fotografické tapety. Bamboo tapety v interiéru chodby, ložnice nebo obývacího pokoje poskytne místnost etnický styl. Péče o ně je jednoduchá: musí být pouze čas od času čištěna vlhkým, ale dobře opotřebovaným hadříkem.
  • Bambusové žaluzie. Žaluzie a záclony z bambusu jsou lehké a nádherné. Řízení tohoto produktu může být podobné principu zvedání role nebo římské rolety. Vhodné do kuchyně, do koupelny, do jídelny, do obývacího pokoje a do dětského pokoje. Žaluzie jsou snadno čistitelné, nenáročné v péči. A žaluzie lze velmi elegantně kombinovat s látkovými závěsy.
  • Bambusové panely. Materiál je vhodný pro vnitřní a vnější dekoraci domu a je lisovaný pás bambusového dřeva. Nejnáročnější zákazník bude nutně ocenit různé vzory tkaní. Panely dohromady s sebou navzájem, což znamená, že jejich stohování je poměrně jednoduché.
  • Bambusové dlaždice. Cena dlaždic z bambusového lesa je vysoká, protože materiál je vyráběn ručně. Ale pokud vaše rafinovaná chuť vyžaduje exotiky, proč se s takovou exkluzivní povrchovou úpravou nepodrobit. Mělo by se také poznamenat, že velikost produktů a počet vrstev se mohou lišit. Na podlahu se používají 5 a 7 vrstev. Významné výhody materiálu - neuvěřitelná odolnost vůči vlhkosti a vysoké tepelné a zvukové izolační vlastnosti.
  • Bambusová válcovaná tkanina. Bambusové plátno připevněné ke stěně je snadno zaměněno s panely. Ale pokud si ji vezmete v ruce, rozdíl bude zřejmý: role tkaniny se skládá z tenkých tyčí, které jsou upevněny na bázi textilu. Ke zdi je materiál připojen k tekutým nehtům. Dokončování netrvá dlouho, zvláště pokud je vyrobeno velitelem.
  • Bambusové podlahy. Tato povrchová úprava podlahy vypadá prostě nádherná.
Bambusová tapeta v interiéru
Bambusové žaluzie v obývacím pokoji
Bambusové závěsy
Bambusové podlahy

Dekorativní bambusové kufry: krása a funkčnost

Přidejte k designu bytových poznámek tropického stylu pomůže bambusové kufry. Vytvořte skutečný exotický les s tímto materiálem.

Takové vnitřní řešení není jen krásné, ale také praktické. Může fungovat jako vnitřní rozdělení nebo dokonce rozdělit jednu velkou místnost do několika zón. Pokud je to požadováno, můžete dokonce s pomocí návrhářů postavit skutečné stacionární stěny z exotického lesa.

Použití kufrů lze také použít jako symbolické oddělovače prostoru. Pro tento účel je nutné instalovat jen několik kufrů.

Další nápad, který si zaslouží pozornost, je použít kufry jako plnění schodišťových kolejnic. Je však třeba připomenout, že tento extravagantní schodišťový design není nebezpečný, pokud jsou děti.

Dekorativní bambusové kufry pro rozdělení prostoru
Dekorativní bambusové kufry pro zdobení stěn

Nábytek a doplňky z bambusu

Bambusový les se používá při výrobě exkluzivního nábytku a úžasných krása doplňků. Z kufru tohoto stromu můžete udělat jakýkoliv nábytek pro obývací pokoj, kuchyň, ložnici, lodžii atd. Znalci přírodního stylu v interiéru apartmánů vědí, že takové věci vytvářejí v místnosti velmi příjemnou atmosféru, čistou energii a vytvářejí smysl pro harmonii. Mimochodem, taková akvizice, i když je docela drahá, stojí za to. Navíc výrobky z bambusu se nebojí vlhkosti a nemění barvu na jasném slunci.

Bambus ve výzdobě postele na posteli
Bambusová lavička pro letní sídlo

Bambusový textil

Z mladých výhonků z bambusu se naučili vyrábět celulózu, která se pak složitým zpracováním změní na tenkou nit. A díky jemnosti tohoto vlákna lze porovnat s hedvábím.

Při odpočinku na takových textiliích můžete trochu zlepšit tělo. A to je osvědčený fakt. Koneckonců tento materiál obsahuje velké množství pektinů, které vyživují pokožku a působí jako antibakteriální činidlo. Navíc takové tkáně podporují omlazení kožních buněk.

Také si můžete koupit měkké osušky v koupelně z bambusu.

1
Růžové ložní prádlo z bambusu
Černobílé ložní prádlo z bambusu
Bambusové ručníky

Bambus v interiéru: nejvíce rozpočtové řešení

Každý ví, že si všichni nemohou dovolit používat bambus v interiéru. Rolovací bambusové záclony nebo žaluzie, panely, prádlo a dlaždice, a ještě více nábytek stojí spoustu peněz. Ale pokud vaše duše ještě vyžaduje byt v přírodním nebo etnickém stylu, nabízíme rozpočet nápad!

Použijte v návrhu domu věci, které nesou obraz stonků bambusu. Mohou to být tapety nebo obyčejné tapety s bambusovým tiskem, dlaždice pro koupelnu nebo kuchyň nebo dokonce ložní prádlo.

Obrázek s obrazem bambusu uvnitř
Dlaždice s obrazem bambusu v interiéru koupelny

Živý bambus doma

Zatím jsme mluvili o zdobení nebo zdobení bytu za použití výrobků vyrobených z bambusu. A co když se "dostanete" skutečného bambusu v kuchyni, v koupelně nebo v pokoji pro hosty? A doporučujeme, abyste si koupili ne jeden závod, ale několik a vytvořte skutečný bambusový les. Souhlasíte, toto řešení v návrhu není horší než drahé bambusové panely nebo závěsy, textilie nebo plátna.

Malý živý bambus v interiéru

Uvedli jsme pouze hlavní myšlenky, jak můžete použít bambus ve vnitřku domu. Nyní byste měli vybrat přesně jak chcete změnit prostor vašeho bytu, jaký design máte k chuti víc. Budou žaluzie tohoto přírodního materiálu vyhovovat nebo se zastavíte na tapetu s obrazem exotických stonků? Ať už si dovolíte dostatečně drahé panely nebo ložní prádlo pro zdobení zdí v kuchyni nebo v salonu, nebo jednoduše si objednejte dlažbu nebo záclonu s obrazem této překvapivé rostliny v koupelně.

Živý bambus ve vnitřním prostoru obývacího pokoje
Vysoký živý bambus v interiéru
Živý bambus pro dekoraci koupelny
Dlaždice s obrazem bambusu a živého bambusu uvnitř
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 71 = 77