Projekt czerwonej kuchni (18 zdjęć): piękne kombinacje i odcienie

Dekorując wnętrze kuchni można zastosować różne kolory. Dotyczy to również czerwieni, która wydaje się być "trująca". Jeśli salon lub sypialnia w tym kolorze nie wygląda zbyt wygodnie, to czerwona kuchnia wygląda bardzo niecodziennie i pięknie, ale przy użyciu tego koloru w umiarkowanych ilościach. W takim przypadku nie sprawi, że będziesz nerwowy i zmęczony, ale stanie się jasnym akcentem pokoju. I nie ma znaczenia, która kuchnia jest używana - prosta lub kątowa.

Czerwony zestaw kuchenny z czarnymi i metalowymi meblami w kuchni

Dekoracja kuchni korzystnie używa ciemniejszych odcieni czerwieni. Korzystanie z takiego zestawu słuchawkowego jest faktyczne w przypadku wyposażenia kuchni wykonanego w nowoczesnym stylu. Zwłaszcza, jeśli użyjesz połysku w projekcie.

Stylowa kuchnia z czerwonymi ścianami

Zalety i wady czerwonej kuchni

Psychologowie są zgodni co do tego, że czerwony kolor jest kolorem pozytywu. Promuje pobudzenie układu nerwowego, stymuluje krążenie krwi, pobudza apetyt i rozjaśnia emocje. Ale, podobnie jak w salonie, kuchnia w czerwonych kolorach nie pasuje do wszystkich. Dlatego przy składaniu zamówienia należy sprawdzić, czy można przebywać w tak jasnym pokoju bez szkody dla zdrowia.

Czerwona kuchnia we wnętrzu jest przeciwwskazana w następujących przypadkach:

  • Jeśli masz nadciśnienie. Czerwony kolor promuje wzrost ciśnienia, dlatego nawet w małych akcesoriach kuchennych podobny kolor do nadużywania nie jest konieczne;
  • Pożądane jest ustawienie mebli i mebli kuchennych w spokojnych kolorach, jeśli jesteś zbyt zmęczony w pracy lub często w stresujących sytuacjach. Czerwony kolor tylko przyczynia się do zwiększenia napięcia;
  • Każdy, kto podąża za jego figurą, powinien także zrezygnować z kuchni na czerwono. W końcu jest on doskonałym środkiem pobudzającym apetyt, więc przestrzeganie diety będzie trudne;
  • Jeśli okno w kuchni wychodzi na stronę słoneczną, czerwone zabarwienie poprawi ogólne odczucie ciepła i duszności. Jeśli nadal chcesz zwiększyć jasność pomieszczenia, nie będzie w nim klimatyzatora;
  • Mała kuchnia powinna być również ozdobiona apartamentem z neutralnymi fasadami. Aktywna czerwień wizualnie zawęża pomieszczenie, przyczyniając się do poczucia braku powietrza. Częściowe pozbywanie się tego efektu jest możliwe, jeśli używana jest błyszcząca powierzchnia. Wyjątkiem jest kuchnia-studio, z którym połączony jest salon. W takim przypadku możesz użyć paska, aby oddzielić przestrzeń.
Czerwona i czarna nowoczesna kuchnia
Czerwona i biała kuchnia z rustykalnymi akcentami
Beżowy i szkarłatny zestaw kuchenny

Opcje koloru czerwonego w kuchni

Kolor czerwony może być stosowany w dekoracji kuchni, a także w produkcji fasad. W dekoracji jest używana z uwzględnieniem wymiarów pomieszczenia. Jeśli kuchnia jest niewielka, może być używana lokalnie, na przykład, płytki do fartucha, wzór akcentujący do dekoracji ścian, zasłon, zasłon lub stołu jadalnego i krzeseł.

Połączenie czerwonych, kremowych i białych kwiatów we wnętrzu kuchni

W bardziej przestronnym pokoju dostępnych jest więcej opcji projektowych. Możesz na przykład użyć sufitu napinanego z odcieniem czerwieni, miękkiej sofy lub udekorować pokój blatem barowym z blatem odpowiedniego odcienia. Używając sufitu napinanego, powinieneś być przygotowany na wizualne obniżenie pomieszczenia. Aby się tego pozbyć, możesz użyć efektu podziału na strefy, a także kombinacji z bardziej miękkimi odcieniami bezpośrednio w obszarze zestawu słuchawkowego.

Używając zestawu z czerwonymi fasadami, musisz wziąć pod uwagę liczbę modułów. Jeśli w rogu kuchennym jest ich wiele, pożądane jest, aby rozcieńczyć jego górę przezroczystym lub matowym szkłem lub otwartymi półkami. Również połączenie czerwonego koloru z innymi kolorami będzie wyglądać pięknie. Na przykład wygląda oryginalna beżowo-czerwona kuchnia.

Czerwone fasady mogą być wykonane z drewna, przy użyciu odcieni wina, wiśni i terakoty. Te opcje są świetne do dekorowania pokoi w stylu wiejskim. Dno tego zestawu słuchawkowego jest uzupełnione brązowym blatem wykonanym z drewna, a także zielonym lub szaro-beżowym, imitującym marmur.

Czerwono-biała kuchnia z barem śniadaniowym
Czerwona i biała kuchnia z wzorami

Wybierz tapetę do czerwonej kuchni

Ściany w pokoju są rodzajem tła. Najczęściej są one ozdobione tapetą, chociaż można użyć dekoracyjnego tynku lub płytek. Idealnym tłem będą ściany ozdobione tapetą o neutralnych jasnych kolorach: kremowym, białym, jasnoszarym, kolorze mlecznej czekolady lub roztopionego mleka itp. Wszystko to zmniejszy agresywność czerwieni i podkreśli jej dominującą rolę we wnętrzu. Ale z bielą podłogi i sufitu lepiej nie eksperymentować, ponieważ wprowadzi to nadmierną oficjalność i bezpłodność do wnętrza.

Jeśli nie chcesz grać na kontrastach, powinieneś wybrać białą tapetę do czerwonej kuchni z bardziej stonowanymi odcieniami. Na przykład oryginalny beżowy szary kolor ścian wygląda oryginalnie. Ciekawe, że takie dzielnice kolorów są rzeczywiste dla pomieszczeń kuchennych, wykonanych nie tylko w nowoczesnym stylu, ale także klasycznym. Również tutaj możesz eksperymentować z apetycznymi kombinacjami kolorów. Domowe ustawienie tworzy odcienie karmelu, mlecznej czekolady i cynamonu. Również połączenie owoców i jagód wygląda oryginalnie, na przykład, jeśli we wnętrzu znajdują się żółte odcienie tapet.

Białe tapety do czerwonego zestawu słuchawkowego w kuchni
Wzorzysty fartuch do zestawu słuchawkowego w kuchni
Beżowa tapeta w klasycznej kuchni z czerwonym zestawem

Udane połączenie czerwieni we wnętrzu kuchni

Czarno-czerwona kuchnia wygląda bardzo elegancko i stylowo, ponieważ czarny kolor sprawia, że ​​głębia czerwonej kuchni jest bardziej spektakularna. Tutaj najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie proporcje, ponieważ każdy z nich jest dość ciężki. Dekorując pomieszczenie takim zestawem, pożądane jest nadanie neutralnych kolorów sufitu i ścian. To właśnie w tego rodzaju wnętrzach sufit wielopoziomowy nie powinien być używany, ponieważ będzie wyglądał nieco bez smaku. Idealne połączenie w tym przypadku to czarna podłoga i spód zestawu słuchawkowego, czerwony top i jasne ściany w tle. Ściana czysto szara będzie wyblakła, dlatego pożądane jest dodanie do jej projektu bardziej wyrazistych akcentów.

Czerwony zestaw jako jasny akcent w kuchni

Więcej miejsca na realizację swoich pomysłów daje czerwono-biała kuchnia. Ostre kontrasty lepiej tu nie robić, dając pierwszeństwo kremowym odcieniom. Kolor biały można urozmaicić za pomocą urządzeń gospodarstwa domowego, na przykład lodówki z fasadą wykonaną w szaro-metalicznym odcieniu. Czerwona i biała kuchnia wygląda inaczej, w zależności od wielkości i oświetlenia. Na przykład w ciemnej kuchni można użyć bardziej białego i lekkiego - koralowego odcienia.

1

Czerwona kuchnia i brązowe meble dobrze prezentują się w klasycznych wnętrzach. W nowoczesnym wnętrzu można zastosować stół i krzesła na metalowej ramie z brązową tapicerką lub sofę w odpowiednim kolorze wykonaną w stylu minimalistycznym. Jeśli pozwala na to rozmiar pomieszczenia, można go ozdobić drewnianym blatem barowym. Szczególnie ta opcja nadaje się do dekoracji pomieszczeń, wykonanych w stylu klasycznym.

Czerwona i biała kuchnia w stylu high-tech
Promień czerwono-biała wyspa w kuchni

Niezwykłe połączenie kolorów z czerwienią

Bardzo rzadko jest niebiesko-czerwona kuchnia. Z taką kombinacją trudno jest pracować, ponieważ niebieski jest zimny, a czerwony bardziej agresywny. Ale niebiesko-czerwona kuchnia wygląda nietrywialnie i jasno, co jest idealne dla tych, którzy chcą uzyskać oryginalny design. Jest to szczególnie podkreślane przez nieproporcjonalne stosowanie odcieni - niebieski powinien dominować. Niebiesko-czerwona kuchnia jest często dekorowana blatem białym lub szarym marmurem.

Czerwona i biała kuchnia z wyspą

Aby skutecznie skoncentrować się na poszczególnych częściach kuchni, można zastosować szkarłatne odcienie. Możesz urozmaicić wnętrze za pomocą fartucha koralowego. Pomoże to również w tworzeniu szkarłatnych zasłon i zasłon. Aby nadać wnętrzu blask słońca, wprowadź żółte akcenty w projekcie czerwonej kuchni. Jeśli planujesz używać czerwieni tylko w dekorowaniu i wytwarzaniu elementów dekoracyjnych, to w połączeniu z zielonymi meblami zarówno zestaw słuchawkowy, jak i na przykład krzesła będą dobrze wyglądać.

Jak widać projekt kuchni na czerwono - zadanie nie jest trywialne. Dlatego należy podejść do tego procesu kompetentnie, biorąc pod uwagę wszystkie momenty, od wyboru projektu powierzchni do zwykłej lodówki. Ale jeśli zrobisz wszystko dobrze, Twoja kuchnia zostanie przekształcona, a znalezienie w niej da ci prawdziwą przyjemność.

Czerwony zestaw kuchenny rewitalizuje przestrzeń kuchenną
Ciemnoczerwony zestaw kuchenny
Nowoczesne czerwone meble kuchenne
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 80 = 86