Dobrze w daczy: nowoczesne pomysły na dekorację i aranżację (27 zdjęć)

Ludzie, którzy są daleko od rolnictwa i nie mają daczy, studnia na miejscu związana jest jedynie ze starożytną budową w opuszczonej wiosce. Jednak nowoczesne studnie na działce są bardzo reprezentacyjne. Są instalowane na różne sposoby, a przeznaczenie tych struktur nie ogranicza się tylko do pozyskiwania wody.

Studnia wykonana z brzozy
Cóż z drewna

Studnia odwadniająca na budowie jest częścią struktury drenażowej. Podobne komunikaty stosuje się w domkach letniskowych z wysokim przepływem wód gruntowych lub na glebach, które zatrzymują ciecz (glinę). Okablowanie odwadniające pomaga usunąć nadmiar wody z gruntu i zapobiega uszkodzeniu systemu korzeniowego roślin. Plastikowe studnie dla daczy są montowane na górnych odcinkach systemu i służą do monitorowania pełnego działania łączności.

Dobrze wykonany z kamienia kwarcowego

Cóż z kwiatami

Głównym przeznaczeniem dekoracyjnego odwiertu jest dekorowanie terenu. Aby projekt przyciągnął uwagę eleganckim i nietypowym wyglądem, nie jest konieczne instalowanie gotowych modeli sklepów na stronach. Całkiem sporo pomysłów na budowę niestandardowego domu do studni można znaleźć w Internecie lub w czasopismach.

Kopalnia dobrze nadaje się do pobierania wody ze źródeł podziemnych. Przed wybudowaniem odwiertu w wiejskim domu w formie pionowego szybu, określa się metodą instalacji: otwartą lub zamkniętą.

Przed wykonaniem studni w wiejskim domu własnymi rękami, należy wykonać prace przygotowawcze, które biorą pod uwagę dwa czynniki: gdzie umieścić szyb oraz czas odpowiedni do prac instalacyjnych.

Wybierając miejsce wykopania studni na stronie, zaleca się stosowanie kilku metod wyszukiwania, ale metody dziadka nie gwarantują wiarygodnego wyniku. Najbardziej niezawodna opcja, jak znaleźć miejsce dla eksploracji geologicznej, ale jej wysoki koszt to znaczny minus. Zapytanie sąsiadów, którzy mają studnie na stronach, jest najbardziej niezawodnym i sprawdzonym sposobem wyboru strony dla studni na stronie. W tym samym czasie możesz zapytać o głębokość kopalni i jakość wody.

Dobrze w domku
Ozdobna studnia w domku

Przed wyborem miejsca na odwiert należy wziąć pod uwagę, że powinien on znajdować się w pobliżu strefy zużycia wody, ale nie bliżej niż 5 metrów od domu, a także w znacznej odległości od śmieci, stosów nawozu lub zagłębień kompostowych. Na skośnych odcinkach studnię umieszcza się ponad źródłami zanieczyszczeń.

Rozmieszczenie studni w strefie podmiejskiej optymalnie odbywa się pod koniec zimy lub pod koniec lata. Zimą, oczywiście, ciężko jest wykonywać pracę, ale zdarza się, że jest to jedyny odpowiedni czas.

Istnieje kilka technologii, jak zbudować studnię w strefie podmiejskiej.

Dobrze z wystrojem w kraju
Drewniane dobrze

Budowa studni w domku na otwartym terenie

Ta technologia jest zalecana do stosowania w obszarach o gęstym gruncie.

Kopalnia do montażu pierścieni betonowych odkopywana jest na wymaganą głębokość (do warstwy wodonośnej) od początku do końca. A jego średnica powinna być większa o 10-15 cm niż żelbetowe pierścienie, które tworzą ściany studni. Pierścienie są na przemian opuszczane do wykopanego wału za pomocą wyciągarki. Aby zapewnić niezawodność konstrukcji, części są starannie połączone ze sobą. Pierścienie należy zabezpieczyć za pomocą wsporników w celu zminimalizowania możliwych przesunięć poziomych i pionowych elementów. Jest to obowiązkowy wymóg, jeśli odwiert jest zainstalowany na piaszczystych ziemiach w daczy.

1
Studnia wykonana z drewna
Mały dom na studnię

Po zamontowaniu konstrukcji szwy muszą być uszczelnione. Połączenia w dwóch trzecich górnej części konstrukcji są uszczelnione szczeliwami (zaprawą cementową, płynnym szkłem lub hydrofilmami) Funkcjonalnym celem szczeliwa jest ochrona studni przed wnikaniem wody gruntowej.

Szczelina między ścianami szybu i konstrukcji jest pokryta grubym piaskiem.

Zalety metody: wygodniej jest kopać, gdy napotkasz głaz, możesz wykopać kamień, przymocować go za pomocą lin i wyciągnąć na powierzchnię.

Oraz z egzotycznymi roślinami
Kamień dobrze

Wady: wymagane jest specjalne wyposażenie (kabel, blok, statyw, wyciągarka). Przy wykopywaniu ziemi średnica studzienki jest większa niż parametr pierścienia. Po zainstalowaniu konstrukcji, szczelina między ścianami ziemi i pierścieniami jest wypełniona inną ziemią, którą można następnie przesunąć. Może to doprowadzić do przesunięcia pierścieni i zniszczenia studni. Ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo zrzucenia ścian kopalni, zaleca się zainstalowanie wszystkich pierścieni w ciągu 3 dni.

Układ studni w domku letniskowym w sposób zamknięty

Eksperci tej metody nazywają "na ringu". Wskazane jest stosowanie go na sypkich glebach (żwir, piasek), ponieważ ściany szybu będą się przesuwać i rozpadać podczas pracy. Jak samodzielnie wykopać studnię? Sekwencja prac jest prosta.

Górna warstwa ziemi jest usuwana zgodnie z rozmiarem średnicy pierścienia z betonu zbrojonego. Następnie musisz wykopać dół na głębokość od 15 cm do 2 metrów (jeśli pozwala na to gleba). W powstałej wnęce ostrożnie zamontuj pierścień. Kolejne zagłębienia w podłożu są wykonywane wewnątrz pierścieni (które spadną pod wpływem własnego ciężaru). Po dotarciu do warstwy wodonośnej zostaje zainstalowany ostatni element betonowy, który nie jest całkowicie zakopany. Granice sąsiednich pierścieni są traktowane w taki sam sposób jak w metodzie otwartej - izolacja i uszczelnianie.

Studnia wykonana z cegieł w kraju

Zalety: nie ma prawdopodobieństwa zapadnięcia się ziemi - pierścienie wpadają w ziemię pod wpływem własnego ciężaru, a integralność ścian gruntu zostaje zachowana.

Wady: trudniej jest pracować wewnątrz przestrzeni z rury żelbetowej. Jeśli kamień opada, wtedy jest duża szansa, że ​​będzie trudny do usunięcia i ten problem nie może zostać rozwiązany.

Łóżko kwiatowe ze studni na miejscu

Stylistyka wykończenia - ważny szczegół w aranżacji studni

Ostatnim etapem dla dowolnej metody montażu konstrukcji jest projekt studni. To najbardziej kreatywny i twórczy proces. Aby uzyskać harmonijne połączenie struktury z powierzchnią działki, zaleca się wybranie wystroju odpowiedniego dla zewnętrznej części domu.

Jak udekorować studnię w daczy, każdy właściciel decyduje niezależnie, ale nie powinniśmy zapominać, że jednym z celów domu dla studni jest ochrona zasobów wodnych przed opadami atmosferycznymi i owadami, przed gruzem spowodowanym przez wiatr.

Wykute w ogrodzie
Studnia z dachem

Dekorację studni w daczy we własnych rękach można zrealizować w dowolnym stylu. Aby to zrobić, wystarczy użyć odpowiednich materiałów i uwzględnić poczucie stylu i wyobraźni:

  • motywy wiejskie doskonale podkreślą wystrój kamienia / drewna. Nad ziemią część konstrukcji (głowica) wykonana jest z litych kłód w formie czaszy (domu). Wspaniałą imitacją domu z bali jest czworokątny lub sześciokątny dom dla studni. I lepiej zrobić z drewna tylko dolną część, regały. A sam dach jest wykonany z materiału tego samego typu z domkiem powlekanym. Brukowiec wokół głowy dopełni uszlachetniania terenu i ułatwi pobór wody. Dla wygody przetoczenia wody w wiadrze można ustawić niską ławkę. Jeśli okolica jest dodatkowo zagospodarowana kwiatami "wiejskimi" (petunie, nagietki), otrzymasz przytulną i wyposażoną strefę relaksu;
  • wykończenie studni w kraju o charakterze japońskim wiąże się z wykorzystaniem naturalnego drewna, dużych kamieni. Wschodni charakter konstrukcji zapewni specjalna forma dachu - czterospadowy dach z podwyższonymi narożnikami wzdłuż krawędzi. W podobny sposób dach pomoże miękkim gontom. Piękne rośliny zimozielone (sosna górska, jałowiec, tui) będą wspierać japoński nastrój;
  • jak wyposażyć studnię w daczy wybudowanej w nowoczesnym stylu? Jest łatwy i prosty, wystarczy nadać nowoczesność poszczególnym elementom projektu. Opaska z betonu może być ozdobiona dachówką, dach można przymocować z poliwęglanu. Kute bramy bram i dachu będą wyglądać niekonwencjonalnie.

Czasem są domki, na których dom jest zaprojektowany i urządzony w stylu rosyjskim, a projekt krajobrazu w miejscu przylega do kierunku japońskiego. Jak wybrać odpowiedni wystrój? W takich przypadkach należy rozpocząć od lokalizacji studni: przy bliskiej odległości od domu wybrać dom do studni, organicznie uzupełniający główny budynek. Jeśli odwiert jest "zagubiony" na stronie - utwórz projekt studni na stronie, która wpisuje strukturę w krajobraz.

Studnia modrzewia

Oraz jako element projektowania krajobrazu

Nie wszystkie domki i domy potrzebują dodatkowego / zapasowego źródła zaopatrzenia w wodę, ale wielu miłośników rekreacji poza miastem chciałoby mieć dekoracyjną studnię na miejscu jako integralną cechę wiejskiego spokojnego i przytulnego trybu życia.

Dobrze z iluminacją
Dobrze rzeźbione w kraju

Przed zainstalowaniem takiej struktury pożądane jest ustalenie, gdzie znajduje się odpowiednia lokalizacja. Pożądane jest natychmiastowe dobranie stylistyki elementów i detali konstrukcji.

Ozdobna studnia nie zapewnia obecności naturalnego źródła wody, ale nie ogranicza się wyłącznie do funkcji dekoracyjnej. Pod domem dla studni można ukryć wszelkie komunikacje / włazy, pojemnik do zbierania wody deszczowej.

Doskonałym pomysłem jest wyposażenie ozdobnego projektu w lampkę nocną, która może stanowić element systemu oświetleniowego witryny. Lub, opcjonalnie, uczynić ozdobną studnię niezależnym, interesującym, oświetlonym obiektem w nocy.

Dobrze malowane
Cóż w stylu rosyjskim

Aby studnia na działce ogrodowej miała harmonijny wygląd, musi wspierać cechy stylistyczne daczy. W tym przypadku opcja wygrana-wygrana polega na tym, aby narysować studnię w daczy z materiałów budowlanych pozostawionych po budowie głównego budynku lub niektórych konstrukcji.

W zasadzie nie ma absolutnie żadnych ograniczeń w używaniu dekoru. Kreatywnie wyglądają jak stare opony
i szlachetny mur w stylu średniowiecznym.

Wspaniałym pomysłem jest użycie studni do dekoracji kwietnika. Kompaktowe struktury zdobią niskie kwiaty, a kręcone rośliny doskonale uzupełniają solidne ozdobne studnie.

Dobrze ogród
Studnia w ogrodzie

Jak określić, co jest najlepsze: studnia lub studnia

Własne źródło wody na miejscu to naturalne pragnienie każdego letniego mieszkańca. Nowoczesne metody technologiczne oferują dwie możliwości realizacji marzenia: studnię lub studnię. Dopiero po zważeniu wady i zalety, można narysować przybliżony pomysł tych projektów i zdecydować, co wybrać.

Ozdobne studnie opon

Odwiert wydobywany jest w celu odbioru wody z górnych warstw gleby (perchage). Zalety: proste urządzenie do studni w kraju, łatwa konserwacja, przystępny koszt. Wady: koszty pracy, zależność poziomu wody od pory roku, wnikanie ciał obcych do wody, konieczność budowy dodatkowych struktur, które należy wpisać w krajobraz terenu (dom dla studni).

Ozdobne studnie gałęzi

Odwiert jest wiercony do poziomu warstwy wodonośnej. Pochodzenie nośnika wodnego do 30 m, a drugi - do 60 m otworów zalety: bardziej oczyszczonej wody, strzela ciała obce, zanieczyszczenia (muszki), zwartą budowę, przy utrzymaniu krajobrazu nie wysycha i zapewnia wysoką utratą płynu i szybki montaż (odwiertów 2-. 3 dni). Wady: wysoki koszt.

Studnia w stylu japońskim

Na wybór modelu źródła wody naturalnej dla ogrodu wpływ ma wiele czynników: poziom umiejscowienia wód gruntowych, skład poczty, posiadacze pieniędzy właścicieli, zapotrzebowanie na wodę i tak dalej. Jeśli trudno jest podjąć decyzję (dobrze w daczy lub dobrze), pożądane jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Profesjonaliści biorą pod uwagę życzenia właścicieli daczy, możliwości miejsca i podpowiadają, jak zbudować studnię w domku lub gdzie zlokalizować studnię.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 13 = 23