Vodopád v zahradě a na chatě – spravujeme vodní prvek (15 fotek)

Muž vyšel z vody, vytvořil ve vodě. Osoba může strávit hodiny na moře, na potok, na pohyb vody v rychlé řece. Částečně zklidňuje, vyvolává určité myšlenkové pohyby. A kde odpočívat, pokud ne v zemi?

Krásný vodopád v chalupě

Příprava na práci

Návrh vodopádu v zemi není tak náročný úkol, jak se zdá na první pohled. Dokonce i když to uděláte sami. Nejprve však musíte provést přípravné práce:

  • Pochopte, co chcete a jak by mělo vypadat;
  • Vyberte nebo vyvolejte vzhled projektu;
  • Určete místo;
  • Vypočítat dostupné finanční zdroje;
  • Najděte umělce a tvůrce designu, pokud to uděláte sami.

Nejdůležitější je pochopit význam stvoření. Proč potřebujete vodopád v zahradě nebo doma? To je zdaleka nečinná otázka. Pokud je to potřeba pouze pro rozjímání, jedná se o jednu věc a pokud vykonává některé další funkce, měla by být projednána a vložena do projektu najednou. Vývoj vily je lepší s mini projektem.

Vodopád ve střední výšce v zemi

Jaké další funkce kromě funkcí na šířku budou schopny provádět vodopád v dachu, co bude pro dům užitečné? Pokud máte rybníček s rostlinami v dachu, kde krásné ryby plavou, vodopád nasýti vodu kyslíkem, což je velmi prospěšné pro flóru a faunu.

Pokud se zabýváte zahradnictví, pak malý vodopád, který se v zásadě skládá z čerpací stanice a komunikací, může provádět funkce zavlažovacího systému nebo zavlažování. Můžete si vytvořit vlastní užitečné zařízení, které doplní au pair.

Velké kameny v designu vodopádu

Dokonce i funkce systému protipožární ochrany mohou být umístěny ve vodopádu u chaty a doma. A můžete to udělat sami.

Takže pokud je definován výběr funkce, můžete pokračovat v technickém návrhu návrhu a navrhnout jeho design. Mnoho z nich vytváří projekt v japonském stylu, ale ruský styl není vadný.

Velké vodopády

Vytvoření projektu

Existuje mnoho příkladů takových konstrukcí. Vodopád může být jednopatrový, kaskádovitý nebo vícestupňový. Nejprve musíte určit zdroj vody. Skutečnost, že bude čerpací stanice postavena ve struktuře, nezpůsobuje pochybnosti. Čerpadlo dodává vodu z každého rohu, ale mělo by to stačit k vytvoření efektu. Nechte zdroj být dokonce malý proud.

Projekt určuje umístění vodopádu a následné nádrže na sběr vody. Řekněme to rybníku. Pro normální oběh vody je v rybníku třeba dostatečné množství vody. Návrh a uspořádání vodopádu nebude působivé, pokud se změní hladina vody v rybníku. Tato nevhodnost přináší umělé rysy, které porušují kompozici. V přírodě je vše harmonické, dokonce i hladina vody.

Vodopád, rybníček a květiny na místě

Z výpočtu oběhu určujeme geometrické rozměry umělého rybníka. Ačkoli, pokud se děje v japonském stylu, formulář nemusí mít pravdu. Hloubka konstrukce závisí převážně na kvalitě vody, protože v horkém počasí musí být schopna vychladnout. Chcete-li zvýšit chladicí efekt, můžete položit spodní část přírodního kamene nebo přidat kameny z kamene. Dokonce i zvuk studené vody je velmi odlišný od zvuku teplé vody. To je třeba vzít v úvahu jak v letním sídle, tak doma.

Při vytváření projektu můžete vzít v úvahu zkušenosti krajinářů z jiných zemí. Jaké jsou hlavní rozdíly v japonském stylu? Úplný nedostatek symetrie ve všem. Vždy používejte kombinaci diskrétní palety barev, harmonii mezi přirozeností a omezením. Všechny formuláře jsou stručné a přesné. Dekorativní druhy stromů a potoky jsou vítány.

1

Dokonce i formy proudění vody v japonském stylu mají svou vlastní klasifikaci. Může to být páska nebo kapání. Chcete-li to realizovat vlastním rukama, potřebujete spoustu zkušeností. Implementace v japonském stylu se však technicky neliší od ruského stylu. Rozdíl spočívá také v tom, že v japonském designu krajinného stylu jsou preferovány mini projekty, a v ruštině - šířka a prostornost jsou vždy vítány. Takže japonský styl by měl být mluvený odděleně od ruštiny.

Vodopád a jehličnany v designu krajiny

Výstavba rybníka

Zdá se, že na první pohled je to velmi jednoduché: vykopal jsem vlastní kladku na vlastní pozemek vlastními rukama a dostal tam vodu. Nebylo to tam! Za prvé, voda by neměla jít do země, pokud není v projektu stanovena. Zadruhé voda protéká čerpací stanicí a veškeré nečistoty nebo částice půdy mohou čerpadlo vypnout.

Proto by se konstrukce dekorativního vodopádu měla velmi zodpovědně zabývat stavbou domu. Na vybraném místě vymezujeme obrysy budoucího rybníka, které musí být v souladu s obrysy domu. Po dosažení předem stanovené hloubky konstrukce zvolíme další centimetr 10-15. V této mimořádné hloubce zaspíme čistý písek. Zaznamenáváme to dobře, a proto jej zavlažujeme vodou ze zalévací nádoby.

Vodopád s rybníkem, rostlinami a architekturou malého tvaru

Naplníme vodotěsnost na zhutněném povrchu budoucího rybníka. To lze provést pomocí obyčejného silného PVC filmu. Hrany filmu jsou na břehách úhledně položeny a přitlačovány prvky budoucího kamene. Nejčastěji jde o přírodní kámen, který byl během výstavby dacha vytěžen.

Pro vážnější konstrukci je nutné provést betonáž dna předběžnou výrobou nosného rámu. Tento návrh již není určen pro malé vodopády a nikdo jej nemůže vytvořit s vlastními rukama.

Krásný design krajiny s vodopádem

A kde je vodopád?

Aby voda klesla, je nutné ji zvednout. Proto před hlavním rybníkem musíme mít malý ozdobný bazé
n, z něhož voda spadne. Strukturálně se neliší od rybníka, ale je mnohem menší než je a nachází se výše.

Tok vody může propíchnout mezi kameny na několika místech a na různých úrovních, může hladce proudit z nádrže proti proudu.

Vysoký vodopád v chatě

Technologická schéma

Z technického hlediska není realizace projektu obtížná. Je nutné organizovat dodávku vody do horní nádrže a sbírat ji z dolního rybníka. Cirkulaci vody lze nastavit pomocí uzavíracího ventilu.

Velký neobvyklý vodopád na místě

Technologická část může zahrnovat i osvětlení rybníka s vodopádem ve tmě. Podsvícení je nejsnadněji spojeno se zdroji LED se zvýšeným světelným výkonem. Napájecí napětí LED je bezpečné i pro rybaření v rybníku. Je žádoucí, aby toto světlo bylo viditelné z oken domu.

Přívodní část vody by měla mít malý filtr se sedimačem, protože hmyz (zejména pokud je světlo) vstoupí do otevřeného vodního útvaru a je lepší je filtrovat.

Vytvořte zařízení kaskádového vodopádu vlastními silami, ale v přírodě jsou zřídka vodopády, a to i se třemi kaskádami. V japonském stylu, design vítá jednu kaskádu. A nejčastěji návrh vodopádu je z přírodního kamene.

Vodopád v japonském stylu

Zimní vodopád

Návrh takového krajinného projektu je složitější než obvyklý letní projekt. Jaké jsou rozdíly v zimní verzi? Vliv negativních teplot na vodu je známo všem. Ale možná ne všichni ví, že nízké teploty nejen zmrznou vodu, ale způsobují prasknutí potrubí. V zimní verzi by měla být voda nahrazena nemrznoucí kapalinou nebo vodopád by měl být v zimní zahradě s pozitivní teplotou vzduchu.

V zimní zahradě je také možné vytvořit vlastní vodopád, ale to bude vyžadovat mnohem více výdajů než v otevřené chatě. Umělá zahrada vždy přináší velké náklady v kteroukoli dobu roku. V zimní verzi se můžete omezit na vytvoření struktury skla. Použití skla používá mnoho návrhářů.

Vodopád s kovovým výkopem a rybníčkem

Bezpečnostní opatření

Z nějakého důvodu v zahradě mnoho lidí zapomíná na bezpečnost. A marně. Co máme? Umělý rybník, i když malý, ale rybníček. A pokud hloubka přesahuje 1,5-2,0 metru, pak bez ochranného plotu to je nebezpečné.

Nízké vodopády u rybníka u chaty
Malý vodopád u rybníka
Vodopád, zdobený rostlinami
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

73 − 63 =