Dekorativní fontány pro chalupy – krajinářská estetika (29 fotografií)

Takové prvky krajinného designu jako fontány letní zahrady, které se nacházejí v blízkosti domu, dávají zvláštní styl území, zvyšují vlhkost a vytvářejí jedinečnou atmosféru v blízkosti rekreační oblasti.

Blízkost k přírodě pomáhá získat fyzickou sílu a klid. Vily můžete ozdobit umělou nádrží. A ještě lépe - udělejte v zemi ruční kašnu s vlastními rukama, což bude předmětem vaší hrdosti.

Zahradní kašna
Fontána pro letní pobyt
Fontána pro letní pobyt

Příprava

Než stavíte, musíte se rozhodnout o modelu a rozměrech, o vzhledu struktury a o způsobu dodávání vody. Fontána v zahradě by měla být v souladu s návrhem místa. Je žádoucí, aby se vešel do celkového stylu, včetně budov, pěších stezek a květinových zahrad.

Fontána pro letní pobyt
Fontána pro letní pobyt
Fontána pro letní pobyt

Dalším důležitým krokem je definice zóny instalace. Doporučuje se, aby kašna v příměstské oblasti byla vždy v dohledu, potěšila její majitelé a jejich hosty. Je praktické umístit jej v blízkosti místa pro odpočinek. Dekorativní kašna pro zahradu vytvoří atmosféru klidu a pohodlí a zvuk proudící vody pomůže uvolnit a zapomenout na hektický každodenní život.

Fontána pro letní pobyt
Fontána pro letní pobyt

Při výběru místa je třeba zvážit použité zařízení. Pokud se rozhodnete použít čerpadlo, zajistěte jeho provoz. Velikost budoucí konstrukce závisí na výkonu čerpacího zařízení: čím větší je zařízení, tím více energie bude trvat.

Fontána pro letní pobyt
Fontána pro letní pobyt

Místo pro umístění kašny je lepší volit ve stínu, pod vlivem slunce voda "kvete" v souvislosti s vývojem mikroskopických řas. Nedoporučujeme instalovat fontány pod stromy - listy a odpadky mohou spadnout do rybníka.

Fontána pro letní pobyt

K dnešnímu dni existuje mnoho mistrovských kurzů, kde vám bude řečeno, jak vytvořit zahradní kašnu. Získané znalosti vám pomohou ozdobit stránky na vlastní pěst a určit vaše preference.

Fontána pro letní pobyt

Volba modelu a vybavení

Návrháři dávají přednost jednodušším formám minimální technické složitosti. U zahradní sekce jsou takové parametry dostatečné. Za velkého fontánového komplexu je zpravidla vhodný silný vodopád ulice. V zemi, můžete udělat bez čerpadla, pokud nepotřebujete silný výtah vody.

Fontána pro letní pobyt

Podle principu fungování, typu konstrukce a podle toho i zařízení pro distribuci toku lze dekorativní fontány pro chaty rozdělit na:

  • kaskádovité;
  • vertikální;
  • kruhový;
  • jedno- a vícevláknové;
  • socha podobná;
  • mini kašny pro zahradu;
  • ve tvaru šálku, otevřeného typu;
  • čerpání a bez;
  • rám, víceúrovňový.

Fontány z přírodních materiálů dokonale doplňují krásu nedalekého květináče nebo sadu. avšak v tomto případě se doporučuje, aby byl základ základů proveden ve vzdálenosti od rostlin, aby nedošlo k zaplavování půdy a odvodnění zařízení.

Fontána pro letní pobyt

Rozdíly a výhody struktur

Téměř všechny návrhy zahradních fontán jsou jednoduché ve formě a principu fungování. Otevřená fontána bude fungovat vytvořením diferenčního tlaku kapaliny. To vyžaduje velkou nádobu naplněnou vodou.

1

Pokud používáte rozvod vody bez čerpadla v kruhovém provedení, nestačí instalovat vhodnou trysku, budete potřebovat celý seznam součástí k vytvoření cirkulace. Je důležité si uvědomit, že zařízení může pracovat poměrně stabilně bez zásahu člověka. Voda z dolní úrovně, přiváděná do trysky, vytváří spojitý uzavřený kruhový systém. Pokaždé, když je vyhozen tryskou a shromážděn v nádrži. Po průchodu vypouštěcím otvorem vstupuje do kanálu. Po fázi hrubého a jemného čištění je kapalina čerpána zpět čerpadlem a zaslána do nového cyklu.

Fontána pro letní pobyt

Nevýhody této konstrukce zahrnují přítomnost otevřeného povrchu pro udržení hladiny kapaliny a udržení nízkého tlaku
. Kromě toho může být otevřený povrch vody ucpaný prachem a nečistotami, zejména ve větrném počasí.

Fontána pro letní pobyt

Pokud vaše dacha již má vodní plochu, fontána s čerpadlem dokonale doplní tento obrázek. Ale pro instalaci bude nutné provést komplex složitých prací: položit potrubí na dno, vytvořit pevný základ pro čerpadlo, přemýšlet nad připojením k elektrické síti a rozdělovat vstřikovače.

Provádění projektu a principu připojení zařízení

Princip fungování je jednoduchý. Voda, která je vypouštěna tryskou, se shromažďuje v kontejneru, zahušťuje nebo se spojí do vody. Poté vstoupí do nálevky, kde je během pohybu vyčištěn a vstoupí do potrubí, po kterém je rozdělena a postřikována pomocí čerpadla.

Fontána pro letní pobyt

Hydraulické čerpadlo je srdcem systému. Je pod vodoryskou kanalizace. Vzhledem k tomu, že je spotřebič elektrický, měla by být kašna v dosahu vnějších částí šňůr na výstupu čerpadla.

Hlavním prvkem, který určuje tvorbu typu tekoucích proudů, jsou trysky nebo trysky. Podrobnosti jsou uspořádány ve formě trubky s odpovídajícími otvory. Jejich počet, velikost a umístění tvoří vytvořené vodní toky. Trysky je možné zakoupit v obchodě. Někteří mistři je dělají sami.

Fontána pro letní pobyt

Vytvoření vodního obrazu také zahrnuje speciální zdroj regulátorů průtoku vody. Voda se vylije pod tlakem přes otvory trysek, které procházejí v pravém úhlu.

Fontána pro letní pobyt

Tryska kašny, která není vybavena čerpadlem, by měla být nastavena o 0,5-1 metr nad hladinou kapaliny. V důsledku poklesu tlak vyčerpá vodu venku.

Distribuce potrubí a trysek závisí na představivosti. Obvykle umístí hlavní velkou trysku jako střed kompozice a pak přidávají jemné tenké prvky.

Fontána pro letní pobyt

Systémy s čerpadlem

Čerpadla mohou být povrchní a pod vodou. První je používán pro velké konstrukce, protože mohou poskytnout silnou hlavu vody.

Fontána pro letní pobyt

Pro instalaci čerpacího zařízení bude zapotřebí vytvoření základových vrtů pro základy, zpevnění stěn a hydroizolaci všech povrchů v kontaktu s vodou. Aby se zabránilo možnému přetečení z horní části nádrže, těsně nad okrajem obvyklého povrchu kapaliny, je instalován další odtok, který nedovoluje, aby voda stoupla nad požadovanou úroveň.

Fontána pro letní pobyt

Pro izolaci stěn a dna nádrže můžete použít speciální fólii. Po ošetření jsou všechny získané švy pokryty mrazuvzdorným těsněním. Konstrukce by měla být spolehlivá a odolná proti korozi vodních trubek a může být vyrobena z plastu.

Zahradní fontány pro chaty z polystonu jsou považovány za nejpraktičtější.

U konstrukcí pracujících s čerpadlem bude důležitým prvkem čisticí mechanismus. Je třeba pečlivě zvážit, jaký princip krmení a čištění si vybrat. Někdy je instalována silná síťová obrazovka, která zabraňuje pronikání velkých nečistot. Je vyrobena z nepromokavého materiálu, jako je kompozitní podlaha.

Fontána pro letní pobyt

Poslední etapa - kontrola a dokončení

Po dokončení instalace a připojení čerpadel, potrubí a distribučních atomizérů je třeba být přesvědčeni o systémové práci. A až poté, co zkontrolujete, že vše funguje správně podle plánu, můžete začít zdobit čerpadlo a misku.

Přístroj pracuje správně s přesným a správným sestavením, kompetentním připojením elektrického čerpadla. Hlavní dojem vytváří nejen design konstrukce, ale také vzhled stoupajících trysek, šumivých a běžících potůček.

Fontána pro letní pobyt

Pokud netestujete výkon systému, bude následné odstranění oprav chyb způsobeno mnoha problémy.

Fontána pro letní pobyt

Nuance pro stavbu

Pokud je mísa, kde voda spadne, vyrobena z plastu, velikost jámy by měla být mírně větší. Je třeba zajistit vzdálenost pro dokončení okrajů výrobku, aby se materiál skryl.

Fontána pro letní pobyt

Chcete-li uspořádat mini kašny pro zahradu, je dostatek plastového tvaru, ve kterém se vytvoří otvor pro připojení čerpadla. Typicky jsou malé předměty instalovány ve výšce a elektrické zařízení a potrubí jsou ukryté v zemi nebo mimo areál.

Fontána pro letní pobyt

Umělý rybník v zahradě venkovského domu

Pokud máte v plánu vybudovat rybníček, budete muset vykopat jámu a koupit vhodnou vodotěsnost. Připravené dno by měly být sladěny a mají vrstvu písku 20 cm tlustý. Aby se film nepohybuje a zdroj měl atraktivní vzhled, položil na vrcholu hydroizolačních ozdobných kamenů nebo štěrku.

Fontána pro letní pobyt

Nestačí jednoduše instalovat dekorativní krajinné kašny na území, musíte udržet čistotu hotové konstrukce: vyčistěte nádrž, trysky, změňte vodu. Pak bude zdobení zahrady dlouho plnit své funkce.

Fontána pro letní pobyt

Výsledek

Dobře upravený umělý rybník a kašna - dekorace jakéhokoli území. A stavět tuto krásu není tak obtížné. Samozřejmě, pokud jsou potřebné materiály, zlaté ruce a zvědavá mysl. Dokonce i složitě krásná fontána může být zachycena u dacha vlastními rukama bez najatých odborníků. Osobní vodní festival bude vyžadovat menší výdaje a přinese více radosti.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

2 + 1 =