Návrh červené kuchyně (18 fotografií): krásné kombinace a odstíny

Při zdobení interiéru kuchyně lze použít různé barvy. To platí i pro červenou barvu, která je podle všeho "jedovatá". Pokud obývací pokoj nebo ložnice v této barvě nevypadá příliš pohodlně, pak červená kuchyně vypadá velmi neobvykle a krásně, ale při použití této barvy v mírných množstvích. V takovém případě to nebude dělat nervózní a unavený, ale stane se jasným přízvukem místnosti. A nezáleží na tom, která kuchyň je používána - přímá nebo šikmá.

Červená kuchyňská sada s černým a kovovým nábytkem v kuchyni

Dekorace v kuchyni je s výhodou tmavšími odstíny červené. Použití takového headsetu je skutečné se zařízením kuchyně, vyrobené v moderním stylu. Zvláště pokud používáte lesk v designu.

Stylová kuchyně s červenými zdmi

Výhody a nevýhody červené kuchyně

Psychologové se shodují v názoru, že červená barva je barvou pozitivní. Podporuje buzení nervového systému, stimuluje krevní oběh, stimuluje chuť k jídlu a dělá emoce jasnější. Ale, stejně jako v obývacím pokoji, kuchyň v červených barvách nevyhovuje všem. Proto při objednávání je žádoucí zkontrolovat, zda můžete být v tak jasném pokoji bez poškození zdraví.

Červená kuchyně v interiéru je kontraindikována v následujících případech:

  • Pokud jste hypertenzní. Červená barva zvyšuje nárůst tlaku, takže i v malých kuchyňských doplňcích je barva podobná zneužití, není nutné;
  • Je žádoucí nastavit nábytek a kuchyňský nábytek v tichých barvách, pokud jste příliš unavení v práci nebo jsou často ve stresových situacích. Červená barva přispívá pouze ke zvýšení napětí;
  • Každý, kdo sleduje jeho postavu, by měl také nechat v kuchyni červenou barvu. Koneckonců, on je vynikající stimulant chuti k jídlu, takže dodržování stravy bude obtížné;
  • Pokud je kuchyňské okno obrácené k slunečné straně, pak červené zbarvení zvýší celkový pocit tepla a vlhkosti. Pokud stále chcete, aby byla místnost více jasná, nebude v něm klimatizace;
  • Drobná kuchyně by měla být také zdobena apartmá s neutrálními fasádami. Aktivní červená vizuálně zužuje místnost a přispívá k pocitu nedostatku vzduchu. Částečně se zbavit tohoto efektu je možné, pokud se použije lesklý povrch. Výjimkou je i kuchyňský ateliér, s nímž se kombinuje obývací pokoj. V tomto případě můžete použít lištu k oddělení místa.
Červená a černá moderní kuchyně
Červená a bílá kuchyně s rustikálním přízvukem
Béžová a šarlatová kuchyňská sada

Červené barvy v kuchyni

Červená barva může být použita při dekoraci kuchyně, stejně jako při výrobě fasád. Ve výzdobě se používá s ohledem na rozměry místnosti. V případě, že kuchyň je malá, zde může být použita místně, například dlaždice zástěra, přízvuk vzor v designu stěn, závěsy, žaluzie nebo jídelním stolem a židlemi.

Kombinace červených, krémových a bílých květin v interiéru kuchyně

V prostornějším pokoji je více možností designu. Například můžete použít protažení stropu se stínem červené, měkké pohovky nebo zdobí místnost s barovým pultem s deskou vhodného odstínu. Použitím stropního stropu byste měli být připraveni vizuálně snížit pokoj. Chcete-li se toho zbavit, můžete použít efekt zónování, stejně jako kombinaci s měkčími odstíny přímo v oblasti náhlavní soupravy.

Pomocí sady s červenými fasádami je třeba zvážit počet modulů. Pokud je kuchyňský kout, a existuje mnoho, je žádoucí zředit jeho vrchol průhledným nebo matným sklem nebo otevřenými policemi. Také kombinace červené barvy s jinými barvami vypadá krásně. Například původní béžově červená kuchyně vypadá.

Červené fasády mohou být vyrobeny ze dřeva, při použití vinných, třešňových a terakotových odstínů. Tyto možnosti jsou skvělé pro zdobení pokojů ve venkovském stylu. Spodní část této náhlavní soupravy je doplněna hnědou deskou pro dřevo a také zelenou nebo šedobéžovou, napodobující mramor.

Červená a bílá kuchyně s barem se snídaní
Červená a bílá kuchyně s vzory

Zvolte tapetu pro červenou kuchyni

Stěny v místnosti jsou jakousi zázemí. Nejčastěji jsou zdobeny tapety, i když lze použít dekorativní omítku nebo dlaždice. Ideální pozadí budou stěny zdobené tapetami neutrálních světelných odstínů: krém, bílá, světle šedá, barva mléčné čokolády nebo roztaveného mléka atd. To vše sníží agresivitu červené barvy a zdůrazní její dominantní úlohu v interiéru. Ale s podlahou a stropní bílá barva je lepší ne experimentovat, protože to přinese nadměrnou oficiálnost a sterilitu do interiéru.

Pokud nechcete hrát na kontrastu, pak byste měli zvolit bílou tapetu pro červenou kuchyni s více tlumenými odstíny. Například původní béžová šedá barva stěn vypadá jako originální. Je zajímavé, že takové čtvrti barev jsou skutečné pro kuchyňské prostory, které jsou realizovány nejen v moderním stylu, ale i v klasickém provedení. Také zde můžete experimentovat s chutnými kombinacemi barev. Domácí prostředí vytváří odstíny karamelu, mléčné čokolády a skořice. Také kombinace ovocných a bobulových plodů vypadá jako originální, například pokud do interiéru vložíte žluté odstíny tapety.

Bílé tapety na červenou náhlavní soupravu v kuchyni
Vzorová zástěrka na náhlavní soupravu v kuchyni
Béžová tapeta v klasické kuchyni s červenou sadou

Úspěšná kombinace červené barvy v interiéru kuchyně

Černá a červená kuchyně vypadá velmi elegantně a stylově, protože je to černá barva, která dělá hloubku červené kuchyně mnohem velkolepější. Zde je hlavní volba správných proporcí, protože každá z nich je poměrně těžká. Při zdobení místnosti s takovýmto apartmáním je žádoucí upřednostňovat neutrální barvy stropu a stěn. V tomto typu interiéru by neměl být používán víceúrovňový strop, protože bude vypadat poněkud bez chuti. Perfektní kombinací v tomto případě je černá podlaha a spodní část náhlavní soupravy, červený vrchol a světelné stěny na pozadí. Čistě šedá stěna vypadá jako vybledlá, takže je žádoucí přidat do jejího návrhu živější akcenty.

Červená položila jako jasný přízvuk do kuchyně

Více prostoru pro realizaci jejich myšlenek dává červené a bílé kuchyni. Ostré kontrasty by se zde neměly dělat, dává se přednost odstínům od krému. Bílá barva může být různorodá pomocí domácích spotřebičů, například ledničky s fasádou vyrobené v šedo-metalickém odstínu. Také červená a bílá kuchyně vypadá jinak, v závislosti na velikosti a osvětlení. Například u tmavé kuchyně můžete použít více bílé barvy a lehký korálový odstín.

1

Červená kuchyně a hnědý nábytek vypadají dobře v klasických interiérech. V moderním interiéru lze použít stůl a židle na kovovém rámu s hnědým čalouněním nebo pohovkou odpovídající barvy, provedené v minimalistickém stylu. Pokud velikost místnosti dovolí, můžete jej vyzdobit dřevěným barem. Zvláště tato volba je vhodná pro zdobení pokojů, vyrobených v klasickém stylu.

Červená a bílá kuchyně v high-tech stylu
Poloměr červený bílý ostrov v kuchyni

Neobvyklá kombinace barev s červenou barvou

Velmi zřídka se nachází modro-červená kuchyně. S touto kombinací je obtížné pracovat, protože modrá je studená a červená je agresivnější. Ale modro-červená kuchyně vypadá non-triviální a jasný, který je ideální pro ty, kteří chtějí získat originální design. Zvláště je to zdůrazňováno nepřiměřeným použitím odstínů - modré by mělo převládat. Modro-červená kuchyně je často zdobena bílou nebo šedo-mramorovou deskou.

Červená a bílá kuchyně s ostrovem

K efektivnímu zaměření na jednotlivé části kuchyňského prostoru lze použít šarlatové odstíny. Můžete interiér diverzifikovat korálovou zástěrou. To také pomůže vytvořit šarlatové záclony a záclony. Chcete-li dát vnitřní slunce, zadejte žluté akcenty do designu červené kuchyně. Pokud máte v úmyslu použít červenou barvu pouze na úpravu a výrobu dekorativních prvků, pak to spolu bude dobře vypadat zelený nábytek, as vydal, a, například židle.

Jak vidíte design červené kuchyně - úkol není triviální. Proto je třeba, aby tento proces byl kompetentně osloven, s přihlédnutím ke všem okamžikům, od výběru povrchové úpravy až po obvyklou chladničku. Ale pokud uděláte všechno v pořádku, vaše kuchyně bude přeměněna a hledání v ní vám poskytne skutečné potěšení.

Červená kuchyňská sada revitalizuje kuchyňský prostor
Tmavě červená kuchyňská sada
Moderní červený kuchyňský nábytek
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 8