Vertikální brány pro garáž: prvky a odrůdy (25 fotek)

Při uspořádání vaší garáže je důležité myslet přes každý prvek, ale zvláštní pozornost by měla být věnována bráně. Skutečnost je, že provádějí hlavní ochranu prostor před neoprávněným hackováním a únosem vozidla. Moderní trh nabízí mnoho typů těchto komponent, ale nejoblíbenější jsou vertikální garážová vrata. Návrh těchto vstupních zařízení má maximální pohodlí a zvýšenou ochranu, ale je lepší pečlivě prozkoumat jejich vlastnosti před použitím tohoto typu bran.

Automatické vertikální brány

Bílé vertikální brány

Vlastnosti vertikálních bran

Vertikální brány se často používají pro garáž. Tyto konstrukce mají maximální komfort a současně poskytují zvýšenou ochranu proti neoprávněnému vstupu do garáže. Kromě toho, pokud pečlivě prozkoumáte vlastnosti těchto modelů, můžete je udělat sami, ale především stojí za to pochopit, co je zařízení těchto prvků.

Obvykle jsou tyto garážová vrata složena z jediného listu, který se může lišit ve vzhledu. Navíc jsou vybaveny zdvihacími mechanismy, pomocí kterých můžete nože zvedat a spustit. Výrobky tohoto druhu jsou v různých typech, liší se typem látky a způsobu otevírání.

Černé vertikální brány

Litinová vertikální brána

Odrůdy vertikálních bran

Obvykle se rozlišují tři typy:

 • zvedání a otáčení. Zařízení těchto modelů se skládá z jediného plátna. Otvírá se pomocí mechanismu otočného páky, který zvedá plátno nahoru, otočí o 90 stupňů a teprve potom je umístěn podél stropu;
 • sekční dveře. Tyto modely jsou považovány za nejpopulárnější, mají plátno rozděleno do 4-6 částí. Tkanina u těchto bran je tažena podél vodítek a upevněna ve vodorovné poloze podél povrchu stropu. Sekční vrata se často používají jako vstup pro výstavbu garáží;
 • rolety nebo rolety. Plátno těchto modelů se obvykle dělí horizontálně na pásy o šířce 5-10 centimetrů. Po otevření se pás rozevírá ve formě role.

Vertikální struktury mají jednu pozitivní vlastnost. Všechny odrůdy mají snadnou kontrolu, nevyžadují velkou snahu o jejich otevření. Speciální automatický systém umožňuje snadné zvedání a spouštění čepele.

Výhody a nevýhody

Při výběru vertikální skládací brány pro garážové prostory je nutné zvážit jejich pozitivní i negativní vlastnosti. Záleží na nich trvání provozu a snadné používání.

Dřevěné vertikální brány

1

Vertikální brány v domě

Vertikální garážová vrata

Lifting-rotační

Vertikální zvedací a zvedací vrata mají poměrně složité zařízení, aby bylo možné je vyrobit, potřebujete určité počáteční dovednosti a znalosti v oblasti strojírenského designu. Avšak vzhledem k tomu, že brány se skládají z pevného a rovného materiálu, mají maximální ochranu před pronikáním do zlodějů. Pro usnadnění pohybu tohoto zařízení je tato konstrukce vybavena pružinovými protizávažími. Z tohoto důvodu se v době otevírání aplikuje velmi malá síla, přičemž lze ji nezávisle nastavit.

Vertikální vrata z dřeva

Vertikální vrata z kovu

Tyto výtahové brány mají řadu pozitivních vlastností:

 • systémy zvýšily ochranu proti neoprávněnému vstupu do prostor;
 • celá tkanina má zvýšenou pevnost, je schopná odolat těžkým nákladům;
 • snadné a jednoduché automatické ovládání, které nevyžaduje zvláštní úsilí;
 • v případě potřeby existuje možnost uspořádání branky.

Posuvné vertikální brány

Plastové vertikální vrata

Existují také negativní vlastnosti těchto konstrukcí:

 • Je obtížné samostatně vyrábět, vyžaduje si, abyste měli dovednosti v konstrukčním designu, je také nutné udělat speciální kresby;
 • komplexní instalace;
 • pro zřízení tohoto typu je nutné zvýšit výšku garáže;
 • vysoké náklady. Průměrná cena v jednoduché verzi bez instalace je asi 30 tisíc rublů.

Navzdory skutečnosti, že tyto návrhy mají negativní vlastnosti, stále požívají visící poptávku. Jejich popularita je spojena s vysokou úrovní ochrany, kterou poskytují.

Zvedání vertikálních bran

Otáčející se vertikální brány

Zdvihání

Existuje další typ zdvihacích a otočných konstrukcí - zvedání a kývání. Tyto modely jsou také poměrně obtížné provést sami, ale mnoho z nich úspěšně vyrobí podle svých preferencí. Pro usnadnění práce je systém protizávaží uspořádán na základě řemenic. Proces zvedání a spouštění se provádí přes přenos linky.

Pozitivní vlastnosti těchto modelů jsou téměř stejné jako při zvedání a otáčení - vysoká ochrana, dobrá síla, snadné ovládání.

Tato zařízení však mají také nevýhody. Instalace těchto struktur může být provedena pouze jednou, tento úkol by měl pověřit pouze odborník, protože se s tímto úkolem úspěšně vyrovnal.

Vertikální vrata z profilovaného plechu

Vertikální vrata z vlnité lepenky

Při otevírání výtahu se výška garáže může snížit o 60-70 cm, ale to není tak nápadné. Existují také malé negativní vlastnosti:

 • Při otevírání brány může zařízení poškodit nebo poškrábat, záleží na péči majitele;
 • Mohou existovat určité potíže při zajištění a přizpůsobení protizávaží;
 • mezery a mezery mohou být přítomny.

Při výběru je nutné pečlivě zvážit pozitivní a negativní vlastnosti těchto produktů. Stojí za to zvažovat výhody a nevýhody. Nejlepší je předem konzultovat s odborníky a studovat informace na internetu.

Vertikální křídlové brány

Sekční

Sekční vrata se často používají k vybavení garáže, skutečnost je, že jsou velmi pohodlné a snadno ovladatelné. Můžete také vytvořit bránu sami, ale přesto byste měli pečlivě číst výkresy a návrhy těchto konstrukcí.

Kromě toho mají tyto produkty řadu pozitivních vlastností:

 • silný a spolehlivý design, který dokáže odolat vysokým nákladům;
 • snadné a jednoduché automatické nastavení umožňuje snadné otevření a zavření brány bez použití síly;
 • Sekční vrata poskytují zvýšenou termoregulaci, z toho důvodu v garáži nikdy nevytváří příliš vlhkou formu.

Výtažná sekční vrata však mají také negativní vlastnosti. Mají omezení šířky, z tohoto důvodu mohou být použity pouze pro konvenční soukromou garáž, pro velké garážové prostory tyto modely nebudou fungovat. V těchto řezných vertikálních konstrukcích je poměrně obtížné namontovat bránu, ve které může být vloženo pouze malé okno.

Svislé posuvné brány

Vertikální rolety

Vertikální rolety

Existuje také několik nedostatků:

 • Sekční vrata mají komplexní instalaci, tento úkol by měl být svěřen zkušeným odborníkům;
 • vysoké náklady. Standardní sekční vrata o rozměrech 2 až 2 metry stojí v průměru 25 tisíc rublů;
 • sekční konstrukce mají menší ochranu proti vstupu nechtěných návštěvníků do garáže.

Tyto výrobky jsou vhodné pro soukromé garáže. Mnozí spotřebitelé, kteří aktivně využívají tyto systémy, s důvěrou tvrdí, že plátno poskytuje vysokou ochranu jejich vozu.

Vertikální sekční dveře

Šedé vertikální brány

Vertikální brána šedá

Rolovací nebo roletové rolety

Variant dveří s horizontálním posuvným mechanismem lze použít také v garážové místnosti. Tyto garážová vrata jsou určena pro automatické otevírání a zavírání. Plátno má úzké pruhy o šířce 5 až 7 cm, navinuté na bubnu, který je umístěn v dekoračním kufříku a je upevněn uvnitř nebo vně garáže. Navíc je připojeno zařízení, s kterým lze bránu otevřít ručně.

Pozitivní vlastnosti této brány zahrnují následující výhody:

 • jednoduchá instalace;
 • lehký design;
 • Aby bylo možné vytvořit takovouto bránu, vyžadují se minimální požadavky na otevření a konstrukci.
 • nízké náklady. Standardní rolety lze zakoupit za 16 tisíc rublů.

Vertikální brány z plotu

Vertikální ocelové brány

Vertikální brány ve venkovském domě

Negativní vlastnosti zahrnují následující nevýhody:

 • zařízení tohoto druhu má nízkou odolnost proti vandalismu;
 • mít složité mechanizační zařízení;
 • Nelze instalovat bránu do konstrukce rolovací brány;
 • mají nízkou tepelnou izolaci.

Rolovací nebo rolovací vrata jsou obvykle nepoužívají k ochraně garážových prostor a jako okrasný plot, ale v dnešním trhu najdete modely s tlustými a pevnými modely, i když se zvýšily cenu.

V každém případě, před volbou vertikálních konstrukcí pro garáž, stojí za to zvážit jejich hlavní rysy. Je lepší se poradit s odborníky, protože to je to, co odborníci budou moci zvolit spolehlivou a robustní design, který bude chránit garážová prostor před neoprávněným vstupem. Pokud chcete tyto výrobky vyrobit sami, měli byste nejdříve zvážit výkresy a návrhy těchto návrhů.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

2 + 6 =