Rolety v garáži – ochrana vozu a pohodlí pro majitele (22 obrázků)

Kyvná vrata jsou nyní v poptávce po zpracování bran nebo ploty předměstských oblastech s ploty, ale postupně se stala včera všechno pro garáže, protože je třeba mít prázdné místo pro křídla hnutí je neodůvodněné luxus. Moderní garážová vrata neobsahují náměstí.

Tyto modely byly pojmenovány po kombinaci dvou slov: anglická role (roll) a ruská závěrka. Návrh je pevným plátnem (na rozdíl od slepého), který je navinut do role, umístěn ve speciálním pouzdře. Prvky systému jsou: hnací hřídel, křídlo z lišt, vodítka, uzamykací zařízení (klíč / zámek, rukojeť, ovládací panel).

Pro výrobu lamel se používají dva druhy kovů: hliník a ocel.

Hliníkové dveřní rolety

Automatické dveře rolet

Hliník - vyznačuje se silou, lehkostí, spolehlivostí, rozumnou cenou. Pohodlné a snadné ovládání díky nízké hmotnosti. Trvanlivost materiálu je způsobena jeho odolností proti korozi.

Ocel je charakterizována spolehlivostí, pevností (tkanina je obtížně poškozená nebo deformovaná). Ocelové lamely jsou dražší než hliníkové, ale pokud máte drahé auto, nestrácejte čas na drobnosti.

Rolety se skleněnými vložkami

Brány zelených oken

Žaluzie, žlutá

Výhodou rolety jsou:

1
 • úsporný prostor - téměř nezahrnují prostor na rozdíl od jiných typů garážových vrat;
 • optimálně vhodný pro garáže s nízkým stropem;
 • Při instalaci ventilačních profilů je k dispozici další výměna vzduchu;
 • spolehlivost - tyto modely výrazně snižují šance loupežníků na úspěšný hack;
 • instalace snímače pohybu nebo systému citlivých okrajů, který eliminuje možnost zranění při spouštění sítě. Pokud byste se dotkli dna lamel překážky (stroj muž), rolety pohyb se zastaví, a pak brány, žaluzie začnou pohybovat v opačném směru.
 • Vynikající stabilita lamel při silném zatížení větrem a nepříznivých povětrnostních podmínkách (déšť, sníh, ultrafialové záření);
 • jednoduchá péče - povlaky lze snadno otřít nebo vyčistit pomocí čisticího prostředku;
 • rozmanitost a dostupnost náhradních dílů pro systémy;
 • mnoho možností pro lakování hliníkových lamel vám umožní vybrat si odstín pro plátno, které dokonale zapadá do fasády budovy.

Brány s bílou bránou

Žaluzie s červenou bránou

Nevýhody struktur jsou:

 • brány válečkových oken do garáže úplně nenahrazují dveře - vzduch z ulice cirkuluje volně;
 • Někdy jsou lamely zmrzlé a mechanizmy zmrazení pohybu. Odstraňování problémů lze snadno nalepit na vodítkách (klepnout na kostky ledu). Doporučujeme instalovat ochranný štít nad otvor garáže;
 • vysoké náklady.

Velikost plátna je určena parametry otvoru garáže. Výrobci nabízejí maximální šířku zářezu -. 7 m Závěsné uzávěry garáže výšky od 2 do 4 m do boxu horní otvor vyžaduje 30-40 cm místo (corpus velikosti závisí na délce pásu) .. Pro instalaci vodítka po stranách otvoru musí poskytovat šířku pásma asi 10 cm.

Rolety na dřevo

Rolety pro domácí použití

Dveře s roletkami

Montáž rolety se provádí těmito způsoby:

 • nákladní list - nejčastější. Používá se k instalaci na garáže, dlouhé a bez rekonstrukce. V tomto případě je krabice připevněna ke stěně nad otvorem zvnějšku nebo uvnitř;
 • vestavěný - kazeta je instalována v otvoru a konstrukce nevystupuje na fasádě budovy.

Brána roleta v garáži

Rolety, hnědé

Rolety červené

Jak nainstalovat roli s vlastními rukama

Před instalací zkontrolujte geometrii otvoru. Chcete-li to provést, změřte diagonály - přípustný rozdíl maximálně 5 mm. Důležité je také ověřit vertičnost bočních svahů a jasné horizontální uspořádání horní části (odchylky větší než 5 mm jsou považovány za významné). Sjezdovky musí být hladké, bez třísek.

Rolety z profilovaného plechu

Rolety z vlnité lepenky

Brána rolety průhledná

Pro instalační práce budete potřebovat nástroje: vrtačka / děrovač se sadou vrtáků, páskou, stavbu, šroubovák, kladivo.

Stupně instalace

 1. Oba vodítka jsou umístěny na vodorovném povrchu a v nich jsou vrtány otvory pro upevnění. Vyvrtejte obě části najednou, abyste si udrželi symetrii. A ze spodních a horních okrajů je nutné ustoupit až na 15 cm. Pro každý průvodci postačí čtyři otvory. Za prvé, na obou stěnách vodítka dělat otvory pro velikost samořezných šroubů, a pak pouze v přední - vrtání otvor pro dekorativní kryt / zástrčku.
 2. Obě krabice jsou připevněny ke krabici a celá konstrukce je připevně
  na k otvoru dveří. Pomocí úrovně budovy se zkontroluje vertikální zarovnání vodítek a horizontální schránka.
 3. Předtím vyvrtané ve vodicích dírách je konstrukce šroubována na stěnu. Stejným způsobem je těleso skříně upevněno na levé a pravé straně. Na konci pouzdra je vyvrtán otvor, který vede kabel z dálkového ovladače.
 4. Roletnogo kroužek pro navíjení pásů rovnoměrně rozděleny v hřídeli, přičemž pás se dal lehce přes hřídel do vodicích kolejnic (jeden by měl začít s nižší pásmo). Na horním okraji tkaniny vytáhněte trakční pružiny a rovnoměrně se rozkládají na plátně. Hrany všech pružin jsou upevněny ve speciálních otvorech / perforacích na hřídeli.
 5. Podle pokynů pro připojení dálkového ovladače připojujeme k jednotce elektrický pohon.
 6. Při chodu motoru se nastavují koncové polohy listu. Dolní poloha je určena dotykem uzávěru s podlahou a v horní poloze je žádoucí nechat polovinu pásu pásu.

Pro montáž jsou k dispozici garážová vrata s ručním nebo automatickým ovládáním. Při výběru systému je třeba vzít v úvahu, že manuální konstrukce - levná, ale těžší vyrovnat se s nimi, a garáž s automatickou bránou, je jednodušší použít (zejména pokud máte vzdáleného zařízení), ale jsou dražší.

Při ručním ovládání se používají následující mechanismy: pás, šňůra, setrvačnost pružiny. Nepochybnou výhodou ručních systémů je nezávislost práce z elektřiny. Nejpopulárnější je jarní inerciální verze zařízení: pro snížení plátna, zatáhněte závěsy dolů dostatečně silou dolů na držadla.

Rolety mechanické

Instalace rolety

Zvedací vrata Rolety

Doporučení pro výběr rolet

Mnoho modelů brány předpokládá dostupnost různých technických vlastností, takže při zakoupení výrobku je třeba vzít v úvahu následující body:

 • krabice mohou být tři typy: kulaté a polokruhové namontované na stěnu nad otvorem a obdélníkové - uvnitř otvoru. A náklady na ně jsou poněkud menší;
 • profil vyplněný pěnou neumožňuje udržet teplo v garáži dostatečně dobře, ale má určité tepelně izolační vlastnosti;
 • čím širší otvor garáže, tím menší odpor bude mít tkanina na zatížení větrem;
 • uzamykací systém jsou: zámek na spodní liště (nejlevnější a nejjednodušší volba), horního nosníku bloku (instalovaný uvnitř krabice), ruka-postranní ventily, automatickým spínačem zámku.

Pokud máte pochybnosti o volbě modelu a variantě montáže konstrukce, můžete se poradit s odborníkem, který posoudí kvalitu garážových zdí, velikost otvoru a zohlední přání majitele. Je zcela možné zvolit a nainstalovat žaluzie s vlastními rukama - stačí dodržovat pokyny výrobce.

Rolety posuvné

Rolety, rolety

Brána žaluzie, modrá

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

21 − = 17