Brány z vlnité lepenky: mohu si vyrobit vlastní (21 fotek)

Profilované fólie jako materiál pro stavbu brány je nyní docela populární. Má cenově dostupnou cenu, dobrou kvalitu, atraktivní vzhled a díky tomu je krásná brána velmi jednoduchá. Podívejme se na podrobnosti o tom, jak postavit bránu z profilisty vlastními silami a jaké jsou výhody tohoto materiálu.

Co je vlnitá lepenka?

Dalším názvem tohoto materiálu je kovová taška. Jedná se o vlnitý plech. Obvykle se používá ve výrobě ocel a jako povlak se používá hliník, zinek a jejich slitiny, stejně jako polyester. Nejprve jsou listy ploché, ale na tvářecím stroji jsou dány konečný tvar, čímž jsou mnohem silnější a pevnější. Existují různé verze profilů - zvlněné, lichoběžníkové. Je důležité si uvědomit, že kvalita plotu závisí přímo na výšce reliéfu: čím je profil vyšší, tím silnější je materiál.

Automatické vrata z vlnité lepenky

Černá vrata z vlnité lepenky

Plechová vrstva má jak ochrannou funkci, tak i formu brány. Profilované fólie jsou pokryté několika vrstvami - galvanizací, ochranou proti korozi, základním nátěrem a nakonec dekorativní vrstvou. Výrobci zobrazují fantazii - například vyrábějí železné plechy s různými vzory nebo jen matné.

Vrata z vlnité lepenky s dekorem

Výhody materiálu

  • je extrémně trvanlivý a téměř nekorozivní (bude trvat nejméně 50 let);
  • instalace brány z vlnité lepenky nebude pro začátečníka obtížná;
  • Je odolný, odolný proti vlhkosti a ohni;
  • brány pro vachy z vlnité lepenky nevyžadují zvláštní péči;
  • cena materiálu je více než cenově dostupná;
  • široký výběr barev a designu.

Nevýhody zahrnují dostatečně silný hluk na bráně, když je šikmá sprcha a skutečnost, že materiál je velmi horký na slunci.

Jak vytvořit sám bránu od profistru?

Vzhledem k tomu, že existuje mnoho druhů bran a branek, stejně jako jejich příslušenství, zvážíme vše v pořádku.

Kované brány s profilovaným plechem jako výzdobou lokality

Nejkrásnější, nádhernou a trvalou možností je plot z profilovaného plechu s kovacími prvky. Pro konstrukce vyžadují následující materiály: ocelový plech, drát, ve tvaru trubky z kovu, barvy na kov, zařízení pro svařování, kování prvky bolgarka závěsů. Nejjednodušší je vytvořit konstrukci pomocí hotových dílů.

Vrata z vlnité lepenky s dveřmi

1

Vrata z vlnité lepenky

Nejprve musíte najít prostornou plochou plochu, jako je parkoviště pro automobily. Dále na něj položte výkres brány z profilovaného plechu, vyrobené v plné velikosti. Jakmile jsou oba listy nakresleny, je čas zformovat je v kovové podobě. Trubky se svařují do jediného celku, odlupují se švy z bulharského na čistý vzhled. Pak z tlustého souvislého drátu tvoří tvary budoucích kovaných prvků. Vyrovnejte ji a změřte. Provařování za tepla nebo za studena provádí nezbytné ohyby a spoje. Je samozřejmě jednodušší koupit hotové kované výrobky.

Nyní zůstává pouze naplnit samotné dveře, tvořící brány z vlnité lepenky s prvky kování. Při kontrole s výkresem jsou prvky navzájem svázány a k rámu. Zbavte se přebytečného kovu a pečlivě vyrovnejte švy. Panty budou správně připevněny až po úplném sestavení dveří, aby byly skryty případné nedostatky brankových sloupků nebo cest. Kované brány s vlnitou lepenkou jsou připraveny.

Vrata z vlnité lepenky s uměleckým kováním

Brány z vlnité lepenky

Posuvné brány z profilovaného plechu

Velmi dobrá volba pro bydlení, ale zatím není příliš běžné. Nicméně rychle získává popularitu kvůli svým jasným výhodám. Samozřejmě, nejdůležitější z nich je kompaktnost. Člověk nemusí ustoupit, otevření brány, jak se děje s houpačkou. V zimě není potřeba vyčistit obrovský prostor ze sněhu, aby se daly otevřít. Kromě toho můžete z tohoto typu, pokud chcete vytvořit automatickou bránu. Rolovací vrata z vlnité lepenky jsou dvou typů:

  • Konzol, když se list posouvá se speciálními válečky na nosníku umístěném nad zemí. V takovém případě můžete bránu otevřít najednou na maximální šířku jedním pohybem;
  • s horním zavěšením, které jsou méně vhodné vzhledem k tomu, že můžete otevřít pouze jednu sekci najednou, ale tento způsob bude mnohem méně.

Instalace posuvného typu brány z vlnité lepenky obvykle nezpůsobuje potíže ani osobě, která nemá žádné zkušenosti s výstavbou. Nicméně je to trochu obtížnější než instalace výkyvných plotů a bran z vlnité lepenky. Potřebujeme začít tím, že poskytneme udržitelnou nadaci, kde bude plátno odpočívat. Nadace zahrnuje dva prvky: pilíře podpěry a samotný základ, který se nachází pod branou.

Stožáry pro vrata z vlnité lepenky jsou umístěny v jamkách o hloubce o 0,3 m více než v zimě, zem zmrznou. Stojky jsou instalovány v přísně vertikální poloze, po které jsou betonovány. Je-li sloup z cihel, musí být kovová výztuž udržována také pod zemí. Hlavní věc spočívá v tom, že posuvné brány z vlnité lepenky jsou spolehlivě upevněny.

Brána z vlnité lepenky

Vrata z vlnité lepenky hnědé

Je to poněkud obtížnější instalovat základy pod posuvnými branami. První věcí, kterou musíte udělat, je vykopat poloviční délku výřezu této brány, počínaje od sloupu, ze kterého se list otevře. Jeho šířka by měla být 0,5 metru a hloubka 0,4 metru. Poté musíte z obou okrajů výkopu vykopat dva stejné jámy, jako u pilířů. Nyní můžete začít vyrábět výztužnou klec ve tvaru písmene P.

V tomto případě musí být v horní části přivařen standardní profilový kanál tak, aby jeho plochá část byla na úrovni země. Rám by měl být klasický, vybavený dvěma páry svislých tyčí a horizontálních žeber každých 0,4 metru. Po dokončení vloženého elementu je třeba ho umístit do připraveného a naplnit ho betonem (nejjednodušší způs
ob je, pokud šířka kanálu nepřesahuje 0,2 metru). Hlavním úkolem je sledovat jeho přísně horizontální pozici, jinak se brány dostanou šikmo. Pak zůstane počkat, až se beton úplně vytvrdí, asi dva týdny.

Vrata z vlnitého kování

Brány z vlnité lepenky červené

Instalace vrstev z vlnité lepenky začíná svařováním válečkových vozíků na kanál. Vodítko se bude pohybovat podél nich. Pokud v důsledku toho je křídlo otevřeno příliš tvrdě, můžete systém nastavit například změnou hmotnosti protizávaží. Toto uzavírá základní pokyny, jak vytvořit posuvnou bránu z vlnité lepenky. Nuance také závisí na konkrétním případu.

Brány z vlnité lepenky jsou malé

Jak vyrobit garážová vrata z vlnité lepenky?

Nejčastěji se používají garážová vrata, nikoliv posuvné, a křídlové vrata z vlnité lepenky. Navíc bude jednodušší instalovat. Proces začíná instalací garážových sloupů - jejich role se vyrovná s trubkami s tlustými stěnami. Jejich průřez může být jakýkoli - čtvercový nebo čtvercový. Dále ze stejných trubek, ale s menším průměrem, se vařil rám, na jehož základě budou namontovány brány do garáže z vlnité lepenky. Počet rámečků je určen původním výkresem pro strukturu.

Na dveře jsou pak připevněny jednoduché doplňky - závěsy, zámky, omezovače otevření. Ujistěte se, že bránu ošetřete základním materiálem a smaltem z rohu do rohu - jinak mohou být překonány korozí. Při zpracování vyžadují póly před vpichováním do země - jejich spodní část je přednostně natřena speciální vodou ředitelnou barvou.

Chcete-li zavést bránu do země, musíte vrtat jámu o průměru nejméně 25 cm, hloubce - 1,5 metru. Po namontování brány do země musí být jámy nasypány betonem. Aby bylo zajištěno, že celá konstrukce je spolehlivější, je povoleno instalace podzemního železobetonového mostu o tloušťce 25 cm mezi sloupy. Po ztuhnutí betonu je možné pokračovat do konečné fáze sestavování klapek vlnité lepenky, to by nemělo být obtížné.

Brána z vlnitého kovu

Brány z recyklované vlnité lepenky

Brány z profilovaného plechu

Jak vytvořit bránu s brankou?

Po vybudování brány, přes kterou projde auto, je čas se postarat o lidi, to znamená vytvořit bránu.

Dobrým příkladem je vysoce kvalitní vrata z profilovaného plechu. Jeho instalace začíná instalací podpěr z kovových trubek.

Existuje několik možností, jak to udělat: jen k úderu do země, částečně k kladivu a částečně betonu nebo k úplnému konkretizování. Samozřejmě, druhá možnost je nejvhodnější, takže kov nehrozí vlhkost v zemi.

Minimální šířka brány je 0,9 metru, ale je lepší udělat to trochu víc - 1,2 metru. Je možné vzít na základě standardní vlnité lepenky S8 šířku 1,26 m, pak není nic, co by mohlo být řezáno.

Brány z profilovaného plechu

Brány z profilovaného plechu

Brány z vlnité lepenky šedé

Dalším krokem je vytáhnout lano podél plotu a na této lince vyvrtat dvěma otvory, mezi nimiž bude potřebná vzdálenost. Hloubka závisí na půdě, hlavní je, že je pod úrovní zimního zmrazení.

Nastavte hlavní bránu, na kterou se předstírá branka. A když vykopáte druhou podpěru, je velmi důležité udržet vzdálenost na milimetr, za tímto účelem můžete dokonce dočasně připevnit kus výztuže. Vrátek lze zavěsit až po úplném zateplení betonu, jinak jeho váha oslabí strukturu.

Vrata z vlnité oceli

Vrata z vlnité lepenky s plotýnkou

Brány z vlnité lepenky zelené

S ohledem na montáž profilu brány, nejlevnější možnost - učinit základnu dřevěných tyčí. Pokud je interiér důležitý, můžete zvolit krásnější profil potrubí. Ukazuje se také spolehlivější a trvanlivější v provozu. Upevnit samotný rám plátno plech, musíte nejprve zamknout Poté utáhněte list samořeznými šrouby, takže vzdálenost mezi nimi v 0.25-0.3 metrů. A nakonec bylo nutné, aby byla brána vybavena zámkem nebo šroubem, je-li to nutné.

To jsou hlavní body, které musíte vědět o tom, jak vyrobit vrata z vlnité lepenky vlastním rukama. Výše uvedené tipy vám pomohou i nezkušeného majitele bez problémů postavit bránu vlnitého kování, brány a branky z vlnité lepenky, jakož i odpověď na otázku, jak se dělá plot posuvné. Některé potíže může vyvolat pouze výkresu - ale také, pokud je to žádoucí, může být překonána tím, že v úvahu hlavní parametry - šířka otvoru je šířka každé chlopně, body Montážní smyčky konfiguraci rámu, množství a způsob upevnění vzpěr. Průměrná doba stavby brány za přítomnosti dokončeného výkresu není delší než 10 dnů. Výrobky z vlnité lepenky je zapotřebí k dekoraci vzhled a chránit jakékoliv nežádoucí část proti pronikání lidí nebo zvířat.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

27 − 17 =