Wybierz bramę na letnią rezydencję (24 zdjęcia)

Nie wystarczy po prostu postawić ogrodzenie i bramę w kraju. Konieczne jest również zainstalowanie bramy, ponieważ jest bardzo funkcjonalna i piękna. Nie zaleca się zapisywania w instalacji. Ich produkcję można zamówić u profesjonalistów i możesz zrobić to sam, ale najważniejsze jest to, że są one zdrowe i chronią daczy.

Który materiał powinienem wybrać?

Bramy w strefie podmiejskiej mogą być wykonane z:

 • metal;
 • drewno;
 • plastik;
 • siatka metalowa;
 • poliwęglan;
 • tektura falista.

Każdy z tych materiałów ma swoją własną charakterystykę. Mają różną żywotność, inaczej cierpią na ostre zmiany temperatury i deszczową pogodę, więc zanim kupisz materiał, przestudiuj cechy każdego z nich. Możesz zatrzymać się na jednej z opcji, ale możesz połączyć kilka materiałów w projekcie. Na przykład zbuduj bramę do ogrodu wykonaną z metalu, a brama wykonana jest z drewna.

Drzwi łukowe dla domków jednorodzinnych

Automatyczne bramy do domków jednorodzinnych

Instalowanie metalowej bramy

Metalowe bramy są jedną z najbardziej popularnych i poszukiwanych opcji, ponieważ metal zawsze był uważany za najbardziej niezawodny materiał. Jeśli zdecydujesz, że brama ogrodowa i brama powinny być wykonane z metalu, nie możesz tego zrobić bez pomocy spawaczy. Bramy metalowe są konstrukcją prefabrykowaną, która składa się z:

 • armatury;
 • blachy metalowe;
 • rury;
 • narożniki;
 • pręty.

Najpierw pojawia się zamerschik, a ty mu mówisz, jakie powinny być zainstalowane dacze. Następnie w sklepie wszystkie detale są przycinane w celu dopasowania, a na miejscu są już zamontowane przez spawanie. Jeśli z drzewa można wykonać bramę za pomocą improwizowanych narzędzi niezależnie, to z metalu - potrzebne jest doświadczenie i zestaw specjalnych narzędzi.

Elementy metalowe są mocowane za pomocą spawania lub śrub, następnie cała konstrukcja jest pokryta podkładem, który zapobiega korozji i malowaniu metalu. Jeśli brama była oryginalnie wykonana z wysokiej jakości metalu, a ty będziesz się o nią troszczyć, projekt ten pozostanie na przedmieściach przez wiele lat. Od właściciela metalowej bramy wymagane jest jedno - w razie potrzeby usuń starą farbę i przykryj nową. Jeśli niektóre elementy są zardzewiałe, można je zaparzyć lub zastąpić nowymi. W zależności od budżetu można zainstalować bramy wykonane z litych blach lub wybrać droższe opcje - z delikatnym kuciem i złożonymi wzorami.

Bramy dla domków na betonowych słupach

Czarna brama do letniej rezydencji

1

Drewniane bramy - opcja wygrana-wygrana

Jeśli nie możesz stworzyć bramy z metalu, możesz wybrać drzewo. To jest drewniana brama, która może być również budżetowa i "elitarna". Pierwsze są składane z niedrogich desek i belek: osika, sosna, brzoza. Te bramy ogrodowe sprawiają, że jest to bardzo proste. Musisz tylko poprawnie obliczyć wielkość bramy, kupić niezbędną ilość drewna i zrobić wszystko za pomocą młotka i piły. Dawniej istniała luka między ogrodzeniem, dziś ludzie są mniej skłonni do afiszowania się swoim życiem osobistym, a zatem tablice są ustawione blisko siebie.

Jeśli wykonasz letnią bramę własnymi rękami wykonanymi z drewna, koniecznie pokryj je farbą lub lakierem. Skład chemiczny chroni drewno przed wilgocią i szkodnikami.

W drugim przypadku bramy wykonane są z drogiego drewna i ozdobione elementami kucia, czego nie można uniknąć bez pomocy specjalistów od mahoniu. Z jakiego rodzaju drewna powstały bramy, drzewo pozostaje drzewem, które, w przeciwieństwie do metalu, boi się ognia i wody, deformuje się i pęcznieje. Jeśli mimo wszystko chcesz letniej bramy, która z pewnością będzie służyć przez wiele lat, zdobądź żelazne bramy.

Żeliwne bramy dla domków jednorodzinnych

Bramy dla daczy z wystrojem

Drewniane bramy do letniej rezydencji

Bramy z innych materiałów

W produkcji bram dzisiaj, takie materiały jak poliwęglan i tektura falista są nadal aktywnie wykorzystywane. Materiały te są niedrogie, są łatwe w montażu i, co najważniejsze, mają długą żywotność. Tak więc, poliwęglan lub polimerowe tworzywo sztuczne jest wykorzystywane do produkcji szklarni, szczytów, przystanków. Jest bardzo trwały, absolutnie odporny na zmiany temperatury i waży niewiele. Dzięki instalacji poliwęglanowych bram wjazdowych dwie osoby mogą z łatwością sobie z tym poradzić.

Po pierwsze, filary nośne są zainstalowane po obu stronach. Muszą być odcięte od rury profilowanej. Takie słupy jak najgłębiej są zakopywane w ziemi i, jeśli to konieczne, są betonowane. Jeśli tak się nie stanie, twoje przesuwane bramy mogą spaść z silnego podmuchu wiatru. Następnie na słupach zawieszone są prostokątne zawory, do których zamocowany jest poliwęglan za pomocą wkrętów samogwintujących. Jeśli skrzydło jest zbyt długie, dodatkowe żebro wzmacniające może być zainstalowane mniej więcej pośrodku - prowadnica metalowa jest przykręcona lub przyspawana.

Drzwi wykonane z drewna

Oryginalne bramy do letniej rezydencji

Bramy dębowe do domków jednorodzinnych

Wykonane są bramy wykonane z tektury falistej oraz poliwęglan. Najpierw montuje się metalową ramę i padają arkusze z blachy falistej. Niedawno ten materiał pokrycia dachowego, który jest blachą stalową pokrytą polimerowym związkiem antykorozyjnym, stał się szczególnie popularny i jest aktywnie wykorzystywany w budownictwie. Bramy wykonane z tektury falistej są idealne do dawania. Materiał ten nie obawia się gwałtownych zmian temperatury, wysokiej wilgotności i bezpośredniego światła słonecznego. Bramy wykonane z tektury falistej nie będą rdzewieć przez lata, i to jest bardzo ważne.

Jednak materiał ten ma swoją wadę: jest cieńszy niż drzewo, więc przy silnych podmuchach wiatru wygina się i "gra". Aby zapobiec falowaniu bram, rama, podobnie jak w przypadku poliwęglanu, jest przyspawana z dodatkowymi żebrami. W jasnym słońcu tektura falista szybko się nagrzewa, dlatego do takich bram wjazdowych zawsze są przymocowane drewniane lub plastikowe uchwyty.

Bramy do kucia artystycznego

Brama przejściowa

Kute bramy do letniej rezydencji

Rodzaje bram

Istnieją cztery rodzaje bramek:

 • kołysanie;
 • odrzut;
 • walcowane;
 • przekrojowy.

W domkach letniskowych najczęściej występują wahadłowe i przesuwne bramy. Instalacja dwóch innych typów bramek wejściowych jest bardziej skomplikowana i droga.

Szczególnie aktywnie używają bram skrzydłowych. Są instalowane przy wejściach do baz, prywatnych placów, wszelkich obiektów przemysłowych. Są niedrogie, łatwe w montażu, a przy dobrym wyborze zamka mają wysoką odporność na włamanie.

Bardzo wygodnie jest zamontować bramę skrzydłową z drzwiami przejściowymi. Jeśli przyjeżdżasz do kraju samochodem nie codziennie, wygodniej będzie korzystać z drzwi przejściowych niż codziennie otwierać dwa przesuwne ciężkie regały. Wadą tego typu bramy jest to, że otwarcie jej zajmuje dużo miejsca. Należy je otwierać, aby nie przeszkadzały w przejściu innych samochodów na ulicy i nie zajmowały miejsca na podwórku.

Bramy dla domków z litego drewna

Bramy do daczy w stylu secesyjnym

Jeśli mieszkasz w wąskiej uliczce, a podwórze dacza jest małe, możesz zainstalować przesuwaną bramę. Składają się z metalowej blachy lub drewnianej ramy, do której wkładane są deski. Belka wspornikowa jest przymocowana do wspornika, wzdłuż którego ta płachta służy do przemieszczania rolek. Jeśli mechanizm jest nowy i wysokiej jakości, brama przesuwna może zostać przesunięta z miejsca przy minimalnym wysiłku.

Jeśli to konieczne, możesz przeciąć bramę w samym płótnie. Jest wygodniej niż w przypadku kołysania, ustalenie dla bramy jeszcze jednego dodatkowego filaru i przydzielenie dodatkowej przestrzeni. Aby otworzyć bramę przesuwną nie trzeba miejsca: płótno łatwo porusza się wzdłuż ogrodzenia. Takie bramy mogą być dowolnej wielkości. Mogą być bardzo wąskie lub szerokie, bardzo wysokie lub odwrotnie - można rozwiązać każdy niestandardowy problem. W takich bramach są jednak luki: kosztują więcej niż bramy wahadłowe i wymagają dodatkowej przestrzeni z jedną ze stron.

Bramy na letnią rezydencję z pergolą

Bramy skrzydłowe do domków jednorodzinnych

Rzeźbione bramy do oddania

Rolety są bardziej odpowiednie do montażu w pomieszczeniach. Włożyli do wejścia do garażu, magazynu, hangaru. Oddzielają również magazyny w sklepach i dużych przedsiębiorstwach. W przypadku montażu na ulicy, jako grupa wejściowa, takie bramy nie są odpowiednie, ponieważ mechanizm, w którym ułożone są poziome paski, powinien być zamontowany do sufitu. Bramy segmentowe są również instalowane w pomieszczeniach, a po otwarciu płótno unosi się. Bramy te są drogie i nie zaleca się instalowania ich w daczy budżetowych.

Bramy dla domków z drzwiami przejściowymi

Bramy dla domków z ogrodzenia

Niebieska brama do letniej rezydencji

Ozdoba bram

Wygląd bramy może wiele powiedzieć o właścicielu. Jeśli chcesz zrobić wrażenie na sąsiadach, zamów bramę nie tylko niezawodną, ​​ale także piękną. Dzisiaj metalowe lub drewniane bramy często zdobione są kutymi elementami: zakrzywionymi gałęziami, liśćmi, winoroślą. Jeśli taka dekoracja jest dla ciebie za droga, możesz pomalować drewniane lub metalowe drzwi. Nie ma konieczności kupowania czarnej lub brązowej farby. Może to być wszystko: od zielonego i niebieskiego do liliowego i oliwkowego. Najważniejsze jest to, że farba chroni materiał przed wpływami zewnętrznymi. Metalowe przedmioty kute mogą być malowane złotem lub srebrem, wtedy wejście do daczy będzie wyglądało naprawdę bogato.

Bramy stalowe do domków jednorodzinnych

Zielone bramy do dawania

Bramy żelazne do domków jednorodzinnych

Instalacja bram w strefie podmiejskiej jest równie ważna jak budowa domu. Nie oszczędzaj na bramie, ponieważ spełniają one funkcję dekoracyjną i ochronną. Do letniej rezydencji zbliżają się przesuwane lub wahadłowe drzwi z drzewa, metalu lub poliwęglanu. Dobrze, że w nowoczesnych sklepach prezentowany jest ogromny asortyment materiałów budowlanych dla każdego portfela, co oznacza, że ​​nawet właściciele niskobudżetowych daczy mogą instalować niedrogie, ale niezawodne bramy.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 7 = 1