Bramy pionowe do garażu: funkcje i odmiany (25 zdjęć)

Podczas aranżacji garażu ważne jest przemyślenie każdego elementu, ale szczególną uwagę należy zwrócić na bramę. Faktem jest, że wykonują one główną ochronę lokalu przed nieautoryzowanym włamaniem i przed porwaniem pojazdu. Współczesny rynek oferuje wiele rodzajów tych komponentów, ale najbardziej popularne są pionowe bramy garażowe. Konstrukcja tych urządzeń wejściowych ma maksymalną wygodę i zwiększoną ochronę, ale lepiej jest dokładnie przestudiować ich cechy przed użyciem tego typu bramy.

Automatyczna brama pionowa

Białe pionowe bramy

Cechy pionowych bram

Bramy pionowe są często używane w garażu. Konstrukcje te mają maksymalną wygodę, a jednocześnie zapewniają zwiększoną ochronę przed nieautoryzowanym wejściem do garażu. Ponadto, jeśli dokładnie przestudiujesz cechy tych modeli, możesz zrobić je samemu, ale przede wszystkim warto zrozumieć, czym jest urządzenie tych elementów.

Zazwyczaj te bramy garażowe składają się z jednego liścia, który może różnić się wyglądem. Ponadto są one wyposażone w mechanizmy podnoszące, za pomocą których można podnosić i opuszczać lemiesz. Produkty tego rodzaju występują w różnych typach, różnią się rodzajem tkaniny i sposobem otwierania.

Czarne pionowe bramy

Żeliwna pionowa brama

Odmiany bram pionowych

Zwykle wyróżnia się trzy typy:

 • podnoszenie i obracanie. Urządzenie tych modeli składa się z jednego płótna. Jest otwierany za pomocą mechanizmu dźwigni obrotowej, który unosi płótno w górę, obraca o 90 stopni, a dopiero potem umieszcza się go wzdłuż sufitu;
 • brama segmentowa. Modele te są uważane za najbardziej popularne, mają płótno podzielone na 4-6 części. Tkanina przy tych bramach jest ciągnięta wzdłuż prowadnic i zamocowana w pozycji poziomej, wzdłuż powierzchni sufitu. Bramy segmentowe są często wykorzystywane jako wkład do budowy garaży;
 • rolety lub rolety. Płótno tych modeli jest zazwyczaj podzielone w rzucie poziomym na paski o szerokości 5-10 centymetrów. Po otwarciu wstęga jest nawijana w formie rolki.

Pionowe struktury mają jedną pozytywną cechę. Wszystkie odmiany mają łatwą kontrolę, nie wymagają wiele wysiłku, aby je otworzyć. Specjalny system automatyczny ułatwia podnoszenie i opuszczanie lemiesza.

Zalety i wady

Wybierając pionową składaną bramę do garażu, należy wziąć pod uwagę ich pozytywne i negatywne cechy. Zależy to od czasu działania i łatwości użytkowania.

Drewniane pionowe bramy

1

Pionowe bramy w domu

Pionowe drzwi garażowe

Podnoszenie-obrotowe

Pionowe bramy podnoszące i podnoszące mają dość skomplikowane urządzenie, aby je wyprodukować, trzeba mieć początkowe umiejętności i wiedzę w zakresie projektowania technicznego. Ponieważ jednak bramy składają się z solidnej i równej tkaniny, mają maksymalną ochronę przed wnikaniem do pomieszczeń złodziei. Aby ułatwić ruch urządzenia tej konstrukcji jest wyposażony w przeciwwagi sprężyny. Z tego powodu w momencie otwierania nakłada się bardzo małą siłę, podczas gdy można ją regulować niezależnie.

Pionowe bramy wykonane z drewna

Pionowe bramy wykonane z metalu

Te bramy windowe mają wiele zalet:

 • systemy mają zwiększoną ochronę przed nieuprawnionym wejściem do pomieszczeń;
 • cała tkanina ma zwiększoną wytrzymałość, jest w stanie wytrzymać duże obciążenia;
 • łatwe i proste sterowanie automatyczne, które nie wymaga szczególnych wysiłków;
 • w razie potrzeby istnieje możliwość aranżacji furtki.

Przesuwane pionowe bramy

Plastikowe pionowe bramy

Istnieją również negatywne cechy tych konstrukcji:

 • Trudno jest produkować niezależnie, wymaga umiejętności projektowania technicznego, konieczne jest również wykonanie specjalnych rysunków;
 • złożona instalacja;
 • w celu ustalenia tego typu konieczne jest zwiększenie wysokości garażu;
 • wysoki koszt. Średnia cena w prostej wersji bez instalacji wynosi około 30 tysięcy rubli.

Pomimo tego, że te projekty mają negatywne cechy, nadal cieszą się rosnącym popytem. Ich popularność wiąże się z wysokim poziomem ochrony, którą zapewniają.

Podnoszenie pionowych bram

Obrotowe pionowe bramy

Podnoszenie kołyszące

Istnieje inny rodzaj konstrukcji podnoszących i obracających - podnoszenie i kołysanie. Modele te są również dość trudne do wykonania samodzielnie, ale wiele z nich z powodzeniem wykonuje te urządzenia zgodnie z ich preferencjami. Aby ułatwić pracę, układ przeciwwagi jest zorganizowany na podstawie kół pasowych. Proces podnoszenia i opuszczania odbywa się poprzez przeniesienie łącza.

Zalety tych modeli są prawie takie same jak w przypadku podnoszenia i obracania - wysoka ochrona, dobra wytrzymałość, łatwa kontrola.

Jednak te urządzenia mają również wady. Instalacja tych struktur może być przeprowadzona tylko raz, zadanie to powinno być powierzone wyłącznie profesjonalistom, ponieważ z powodzeniem radzą sobie z tym zadaniem.

Bramy pionowe z blachy profilowanej

Bramy pionowe z tektury falistej

Przy otwieraniu huśtawki wysokość garażu można zmniejszyć o 60-70 cm, ale nie jest to tak zauważalne. Istnieją również małe negatywne cechy:

 • Podczas otwierania bramy może uszkodzić lub zadrapać maszynę, zależy to od opieki właściciela;
 • Mogą występować pewne trudności w zabezpieczaniu i regulowaniu przeciwwag;
 • mogą występować luki i przerwy.

Przy wyborze należy uważnie rozważyć pozytywne i negatywne cechy tych produktów. Warto rozważyć zalety i wady. Najlepiej skonsultować się z profesjonalistami z wyprzedzeniem i przestudiować informacje w Internecie.

Pionowe bramy skrzydłowe

Przekrój

Bramy segmentowe są często używane do wyposażenia garażu, ponieważ są bardzo wygodne i łatwe w zarządzaniu. Możesz też samemu stworzyć bramę, ale powinieneś uważnie przeczytać rysunki i projekty tych konstrukcji.

Ponadto produkty te mają wiele pozytywnych cech:

 • mocna i niezawodna konstrukcja, która jest w stanie wytrzymać duże obciążenia;
 • łatwa i prosta automatyczna regulacja umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie bramy, bez nakładania wysiłku;
 • Bramy segmentowe zapewniają zwiększoną termoregulację, dlatego w garażu nigdy nie powstanie nadmierna wilgoć, pleśń.

Jednak bramy segmentowe podnośnika mają również ujemne właściwości. Mają ograniczenia szerokości, z tego powodu mogą być używane tylko w konwencjonalnym garażu prywatnym, w dużych halach garażowych te modele nie będą działać. W tych pionowych konstrukcjach segmentowych trudno jest zamontować bramę, w którą można włożyć tylko małe okienko.

Pionowe bramy przesuwne

Rolety pionowe

Rolety pionowe

Istnieje również kilka niedociągnięć:

 • Bramy segmentowe mają złożoną instalację, zadanie to powinno zostać powierzone doświadczonym specjalistom;
 • wysoki koszt. Standardowe bramy segmentowe o wielkości 2 metry na 2 metry będą kosztować średnio 25 tysięcy rubli;
 • konstrukcje sekcyjne mają zmniejszoną ochronę przed wejściem niepożądanych gości do garażu.

Te produkty są odpowiednie dla prywatnych garaży. Wielu konsumentów, którzy aktywnie korzystają z tych systemów, z przekonaniem twierdzą, że płótno zapewnia wysoką ochronę swojego samochodu.

Pionowe bramy segmentowe

Szare pionowe bramy

Pionowa bramka szara

Rolety lub rolety

Odmiana drzwi z poziomym mechanizmem przesuwnym może być również wykorzystana do pomieszczenia garażowego. Te bramy garażowe są zaprojektowane do automatycznego otwierania i zamykania. Płótno ma wąskie paski o szerokości 5-7 centymetrów, nawinięte na bęben, który jest umieszczony w ozdobnym pudełku i przymocowany wewnątrz lub na zewnątrz garażu. Dodatkowo dołączone jest urządzenie, za pomocą którego brama może być otwierana ręcznie.

Zaletami tej bramy są następujące zalety:

 • prosta instalacja;
 • lekka konstrukcja;
 • W celu ustanowienia takiej bramy wymagane są minimalne wymagania względem otworu i struktury;
 • niski koszt. Standardowe rolety można kupić za 16 tysięcy rubli.

Pionowe bramy od ogrodzenia

Pionowe stalowe bramy

Pionowe bramy w wiejskim domu

Negatywne cechy obejmują następujące wady:

 • urządzenie tego typu ma niską odporność na akty wandalizmu;
 • mieć złożone urządzenie do mechanizacji;
 • Niemożliwe jest zainstalowanie bramy w projekcie bramy rolowanej;
 • mają niską izolację termiczną.

Rolety lub rolety są zazwyczaj używane, aby nie chronić garażu, ale jako dekoracyjny płot, ale na nowoczesnym rynku można znaleźć modele z grubymi i trwałymi modelami, choć mają one wyższą cenę.

W każdym razie, przed wyborem pionowych konstrukcji garażu, warto wziąć pod uwagę ich główne cechy. Lepiej skonsultować się z profesjonalistami z góry, ponieważ to specjaliści będą mogli wybrać niezawodną i solidną konstrukcję, która ochroni garaż przed nieautoryzowanym włamaniem. Jeśli chcesz zrobić te produkty samemu, powinieneś najpierw rozważyć rysunki i projekty tych projektów.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

31 + = 32