Automatyczne bramy w domu: zalety i odmiany (24 zdjęcia)

Automatyczne bramy to nowoczesne mobilne mechanizmy, które chronią przemysłową lub prywatną własność przed zakazanym dostępem ludzi i zwierząt. Pomagają dostać się na ich terytorium bez żadnych problemów. Przy złej pogodzie właściciel tej bramy nie musi nawet wysiadać z samochodu. Ponadto są one w stanie zaoszczędzić ciepło w pomieszczeniu (garaż, magazyny), ponieważ przy zamknięciu nie ma czasu na zwolnienie go lub zaizolowanie się.

Automatyczna brama

Bramy z automatyką

Materiałem do budowy automatycznych bram może być metal (aluminium, miedź) lub drewno. Kiedy projekt ma na celu odseparowanie terytorium, a funkcja ochronna odgrywa drugą rolę, wówczas można użyć nawet plastiku.

Automatyczne bramy ogrodzeniowe i inne pomieszczenia powinny rozwiązać następujące zadania:

 • Aby utrzymać ciepło w budynku przez niskie przenikanie ciepła przez dzieloną tkaninę lub przez prędkość zamykania (otwierania);
 • zachowaj niezbędną przestrzeń;
 • Zapewnij oddzielenie pomieszczeń, na przykład w siłowniach lub przedsiębiorstwach przemysłowych.

W sklepach budowlanych można kupić produkty o różnych konfiguracjach i oznaczeniach, do celów przemysłowych lub do celów domowych.

Białe automatyczne bramy

Automatyczna brama z brązem

Klasyfikacja bram automatycznych

Oddzielna brama może być celem lub zasadą działania. Na podstawie tego, co są przewidziane, można wyróżnić następujące rodzaje bram automatycznych: bramy garażowe, bramy wjazdowe, bramy przemysłowe.

Wszystkie te urządzenia są zamykane na różne sposoby, w wyniku czego następuje grupowanie oparte na zasadzie ruchu podczas zamykania, otwierania: przesuwania, kołysania, podnoszenia. Automatyczne bramy garażowe wzdłuż linii ruchu są podzielone na windowo-obrotowe, segmentowe, rolkowe.

1

Czarne automatyczne bramy

Automatyczna brama żeliwna

Bramy przesuwne

Automatyczne bramy przesuwne lub bramy przesuwne są stosowane na obszarach prywatnych lub w zakładach przemysłowych. Dany rodzaj na otwarciu odchodzi, odsunął się na bok. Jest świetny do użytku w zimie, żaden śnieg nie jest przeszkodą w otwieraniu urządzenia.

Wśród zalet odzyskujących gatunków można wymienić:

 • zaoszczędzić miejsce przed bramą i wewnątrz domu;
 • Wygodne w użyciu i mają ciekawy wygląd;
 • Trwałe (nie boją się żadnych warunków pogodowych).

Otwieranie drzwi odbywa się za pomocą elektronicznych kół zębatych. Aby prawidłowo podłączyć przewód elektryczny, wykonuje się specjalny obwód.

Aby zainstalować system przesuwny, musisz obliczyć wolne miejsce i przygotować fundament. Pożądane jest umieszczenie bramy oddzielnie od bramy. Konstrukcja jest instalowana na palach śrubowych, dzięki czemu można ją chronić przed włamaniem. Odpowiednie są automatyczne bramy do domków jednorodzinnych, domów prywatnych i domków wiejskich.

Drewniane bramy automatyczne

Automatyczne bramy w domu

Dwuskrzydłowa automatyczna brama

Struktury obrotowe

Najbardziej popularną barierą są automatyczne bramy skrzydłowe. Są wygodne w montażu, bezpieczne przy częstej obsłudze i dostępne w cenie. Urządzenie może otwierać się na zewnątrz lub do wewnątrz. Materiał może być bardzo różny (tektura falista, podszewka, wkładki kute, panele, kraty zgrzewane itp.).

Najczęściej kołyszące się automatyczne bramy są wyposażone w furtkę, która jest umieszczona obok lub osadzona w płótnie.

Swinging automatyczne projekty są zdominowane przez takie zalety:

 • łatwość użycia i budowa;
 • niewielka cena (jeśli nie są kute);
 • długowieczność;
 • niezawodność.

Aby systemy automatyczne trwały dłużej, powierzchnia jest barwiona, zaprojektowana dla nich składem chemicznym, który chroni je przed wodą i śniegiem. W przypadku, gdy urządzenie jest zainstalowane w garażu, należy wyczyścić śnieg podczas sezonu otwarcia.

Automatyczne bramy skrzydłowe stosowane są w wioskach wakacyjnych, obszarach przemysłowych i domkach letniskowych.

Automatyczne drzwi garażowe

Automatyczne bramy z kuźnią artystyczną

Automatyczne bramy na słupach z cegły

Brama podnosząca

Ten typ ogrodzenia podzielony jest na 3 podgatunki: toczne (rolkowe), obrotowe, sekcyjne. Podobieństwo polega na tym, że każdy podnosi się podczas otwarcia. Różnią się one zasadą mechanizmu i ułożeniem tkaniny w czasie, gdy brama jest otwarta.

Rolety

Ruszamy w górę bram garażowych. Nie wymagają dodatkowej przestrzeni do montażu ze względu na elastyczność ostrza, ponieważ jest on zwijany po otwarciu. Składają się z lameli wypełnionych pianką poliuretanową. Taśma jest przymocowana do wału, który znajduje się u góry i jest wyposażony w silnik elektryczny. W chwili włączania płótno zaczyna się obracać. Na górze znajduje się pudełko ochronne, w którym płótno jest całkowicie opakowane. Do lekkich zastosowań lamele są wykonane z profilowanego aluminium. Ponieważ takie bramy są wypełnione pianką poliuretanową, nie są instalowane w izolowanych garażach. Systemy nadają się do domów wiejskich, garaży, magazynów, centrów handlowych.

Automatyczne bramy kute

Bramy z automatycznym mechanizmem otwierania

Automatyczne bramy metalowe

Szybki

W centrach handlowych lub obiektach publicznych wykorzystywane są szybkie odgrywanie ról. Wykonane są z materiałów o wysokiej wytrzymałości (stal, aluminium). Gdy konstrukcja ramy z metalu jest wykonana z tworzywa sztucznego, niezawodny film. Muszą mieć zwarty obwód gumowy. Bramy rolowane mają cichy mechanizm zwijania.

Takie urządzenia ze względu na dużą prędkość charakteryzują się minimalnymi stratami cieplnymi.

Automatyczne drzwi szybkobieżne mają następujące zalety:

 • prosta instalacja;
 • wstawiony do dowolnego otworu;
 • w stanie utrzymać żądaną temperaturę;
 • wysoka przepustowość;
 • dobra oszczędność energii nawet przy dużych operacjach.

System kontrolowany jest za pomocą pilota lub metodą mechaniczną. Te żaluzje są otwierane i zamykane bardzo szybko i są przeznaczone do intensywnego ruchu lub ludzi. Dzięki prawidłowo podłączonemu i zainstalowanemu urządzeniu urządzenie doskonale sprawuje swoje funkcje.

Automatyczna brama w stylu Art Nouveau

Automatyczne bramy przesuwne

Automatyczna brama podnosząca

Obrotowy

Składają się ze sztywnej tarczy i mają pojedynczą, nieugierunkową strukturę dla całego zamkniętego otworu. Górni dystrybutorzy przechodzą przez sufit, płótno powoli się obraca. W pozycji otwartej bramy są umieszczone równolegle do sufitu na środku pomieszczenia. Aby ułatwić otwieranie, pozostałe prowadnice są umieszczone w kierunku środka struktury, więc podczas otwierania dolna część bramki wystaje na zewnątrz około jednej trzeciej wysokości wstęgi. Instalując podobną bramę automatyczną, należy wziąć to pod uwagę. W pozycji zamkniętej rama sztywna dociska mocno do ramy prowadzącej i doskonale zatrzymuje ciepło w środku pomieszczenia.

Automatyczne bramy skrzydłowe

Automatyczna brama ręczna

Automatyczna szara brama

Przekrój

Automatyczne bramy garażowe są dość popytu.

Zalety automatycznych bramek:

 • można je tworzyć pod aperturą różnej wielkości;
 • zajmują mało miejsca;
 • są uważane za wielofunkcyjne.

Garażu nie trzeba izolować, ponieważ płyty warstwowe wykonane są z ciepłej pianki poliuretanowej. Takie bramy są prawie niemożliwe do włamania. W momencie otwierania silnik przesuwa sekcje do sufitu. Często otrzymują system zdalnego sterowania. Aby otworzyć lub zamknąć, nie musisz opuszczać samochodu, wystarczy nacisnąć pilota. Podczas instalowania automatyki należy pamiętać o możliwej awarii zasilania. Lepiej jest kupić baterię, aby połączyć się z systemem. Automatyczne bramy segmentowe stosowane są w garażu, myjniach samochodowych, warsztatach.

Automatyczne bramy składane

Automatyczna stalowa brama

Automatyczne bramy żelazne

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

7 + 3 =