Černobílý interiér (50 fotek): stylová kombinace a jasné detaily

Mnozí věří, že monochromatický interiér, provedený v černobílém provedení, vypadá příliš formálně, nudně, bez tváří a vhodnější pro návrh nebytových prostor. Ve skutečnosti je tato kombinace barev vhodná pro konstrukci libovolné místnosti. Jasný kontrast vám umožňuje uspořádat prostor místnosti a použití černobílé v různých poměrech vám umožňuje vytvořit tmavší nebo lehčí interiér. Pokud máte v plánu měnit černobílý interiér, můžete to udělat trochu šedé. Monochromatické měřítko se často používá při návrhu všech místností v bytě nebo domě, aby se vytvořil jeden design. Z tohoto důvodu dokonce i místnosti, které jsou ve stylu odlišné, vytvářejí jeden snímek. To platí zejména v případě, že vyvíjíte kuchyňské studio.

Černobílý interiér obývacího pokoje se šedými a béžovými akcenty
Černá a bílá moderní kuchyně
Černobílý obývací pokoj s hnědými akcenty

Výhody a nevýhody interiérů v černé a bílé barvě

Důležitou výhodou této barevné schématu je také flexibilita ve vztahu k jiným barvám. Černobílé jsou neutrální barvy, takže není obtížné je integrovat do libovolné palety barev. Proto pokud přísně jednobarevný interiér pokoje už jste nemocní, může být snadno zředěn jasnými akcenty (například vložené plakáty a obrázky na zeď nebo závěsných obrazů), funkcí či textilu, například visel světlé závěsy. To vám umožní realizovat téměř všechny návrhy.

Stylová černobílá předsálí

Černá a bílá paleta barev vypadá stejně dobře, bez ohledu na to, zda dřevo nebo jiné materiály převládají ve své povrchové úpravě. Současně je tato kombinace barev vhodná i pro konstrukci jakýchkoli interiérových prvků, ať už jde o dveře a záclony nebo prvky nábytku, například pohovky.

Stylový černobílý obývací pokoj

Jakýkoliv černobílý interiér požaduje jeho majitel. V něm budou levné nábytkové a dekorační materiály vypadat z místa a směs stylů je velmi slabě tolerována. V této souvislosti budou jasně vidět chyby a zkreslení. Kromě toho je důležité věnovat pozornost kvalitě osvětlení vašeho bytu. Koneckonců, vnímání interiéru se může dramaticky změnit se změnou osvětlení. Proto je vhodné používat víceúrovňové osvětlení se svítidly a stolními lampami. Chcete-li, aby se chyby snížily, zadejte do interiéru více bílé barvy.

Černá a bílá ložnice s kouřovou tapetou v pruzích
Módní černobílá kuchyně

Módní černobílá kuchyně
Černá a bílá obývací pokoj-kuchyně

Černá a bílá ložnice s pódiem
Černá a bílá kuchyně s ostrovem
Černá a bílá moderní koupelna
Černá a bílá koupelna s příslušenstvím
Černá a bílá koupelna v rustikálním stylu

Jak správně používat černobílé barvy v interiéru

K interiéru, provedenému v černobílém provedení, nebyla příliš těžká a harmonická, je třeba dodržovat určitá pravidla:

  • Musíte se rozhodnout, jakou barvu chcete vybírat v černé a bílé paletě. Koneckonců, ve stejném rozměru, interiér vypadá neatraktivní a heterogenní;
  • Pro vizuální rozložení prostoru je hlavní barva bílá. Pokud je priorita použití černé barvy, místnost se zvětšuje vizuálně, ale je teplejší;
  • Z hlediska psychologie a černé barvy vytvářejí pocit pohodlí a bezpečí, protože to, co černo-bílá palety s převahou černé se často používá při návrhu dospívající místnosti;
  • Černobílý interiér dokonale zapadá s doplňky s chromovými detaily, stejně jako dveře s rukojetí vyrobenými z chromu. Pro změkčení kontrastu lze bílou barvu nahradit šedou barvou.

Při výběru dveří byste měli zvolit jejich barvu tak, aby vynikly na pozadí stěn. Závěsy jsou vybrány se stejným výpočtem.

Černé dveře v interiéru
Prostorný černobílý obývací pokoj s kuchyní
Černá a bílá tapeta s květinovým vzorem v obývacím pokoji
Černobílý obývací pokoj a kuchyň
Pohovka v hnědých tónech v černé a bílé obývacím pokoji
Černá a bílá obývací pokoj se šedým kobercem
Černá a bílá kuchyně s polokoulí
Černá a bílá obývací pokoj s jídelnou ve skandinávském stylu
Černobílý interiér velkého bytu

Nábytkové a dekorační prvky

Při navrhování takového interiéru je důležité, aby se chyby podrobně neřešily. Proto je třeba pečlivě vybírat doplňky a dekorativní prvky. Jedná se o dekorativní prvky, díky nimž interiér může být romantický nebo klasický. Navíc jsou schopni přinést další kontrast.

Černobílý nábytek v obývacím pokoji-kuchyně

Při výběru pohovky, křesel a skříňového nábytku můžete upřednostňovat téměř jakoukoli barvu. Ale nebuďte horliví, protože interiéry s množstvím dalších tónů nebudou tak stylové a expresivní. Instalace pohovky a jiného nábytku je nezbytné, aby se jejich barva ve stínu shodovala s povrchem, který tvoří podlahu. V závislosti na stylu, ve kterém je místnost vyrobena, lze dřevo, kov, plast atd. Použít k výrobě nábytku.

Černý a bílý nábytek v kuchyni
Černobílý dekor v obývacím pokoji s krbem
Černé pohovky v obývacím pokoji
Černá a bílá kuchyně s ostrovem
Černý a bílý byt se zlatými akcenty v interiéru
Černá a bílá ložnice s krásným plakátem
Černobílý obývací pokoj se šedým nábytkem

Dekorace stěn a podlah

Stěny prostor mohou být zdobeny různými materiály, v závislosti na jeho funkčním účelu. Například, při zdobení zdí v koupelně a pracovní prostor v kuchyni, je lepší použít keramické dlaždice. Také černobílé dlaždice v těchto pokojích mohou být zdobené a podlaha. Je-li klasický styl výhodnější, pak v kuchyni může být podlaha zdobena laminátem, napodobujícím strukturu přírodního dřeva.

Zástěra s vzory v černé a bílé kuchyni

Ve zbytku místností, při zdobení zdí, je skutečná tapeta důležitější. Černobílé tapety v interiéru by měly být zvoleny s ohledem na rozměry místnosti. Když navrhujete malý pokoj, měli byste zvolit tapetu s malým vzorem a převládajícím obsahem bílého. Tapeta může být také vybrána v převážně černé barvě, ale tato volba je vhodnější v prostorných pokojích.

Černé a bílé stěny na chodbě

Černobílé tapety v interiéru mohou být prezentovány v následujících verzích:

1
  • Se světlem vzorem na tmavém pozadí. Tato volba je vhodná pro stěny v prostorných pokojích. Je žádoucí zředit takové pozadí s lehčími akcenty, díky čemuž bude design atraktivnější;
  • Tmavý vzor na světlém pozadí. Taková tapeta vám umožňuje realizovat mnoho myšlenek designérů, protože se dokonale hodí do interiérů velkých i malých místností. Pokud se takto ohraničují stěny kuchyně nebo studiové kuchyně, tak dokonale doplňují dekorativní prvky jako desky nebo šálky;
  • Stejné proporce černobílé. Pouze jedna zeď může být zarámována, nebo najednou.
Černá podlaha a bílé stěny v obývacím pokoji s červenými akcenty

Chcete-li ředit interiér, můžete viset obrázky na stěnách v obývacím pokoji, fotky v ložnici nebo plakáty v pokoji mladých lidí. Pokud se vám zdá, že tradiční interiér je nudný, můžete v interiéru používat černobílé tapety. Jsou schopni dát bytovým místům více extravagantní a originální vzhled. V takovém případě se nemusíte obtěžovat, výběrem obrázků, plakátů a fotografií. Na plátně lze vykreslit strom, různé geometrické vzory, obraz města, atd. Nápady lze realizovat různými způsoby.

Bílá stěna a podlaha v ložnici
Hnědá podlaha v černobílém interiéru
Hnědá podlaha v černé a bílé ložnici
Žluté akcenty v černobílé dětské místnosti
Bohatství příslušenství v černobílém obývacím pokoji
Hnědá podlaha a béžový koberec v černé a bílé obývacím pokoji s krbem
Černobílé stylové interiéry
Černá a bílá koupelna s hnědými dlaždicemi na podlaze

Vyzdobíme strop

V černobílém interiéru se zdá být nejvhodnější roztahovací strop. Velmi pěkný vzhled víceúrovňové konstrukce s použitím tkanin různých barev. Tento strop umožňuje zónování prostoru. Také může být použit mimořádný přístup - pomocí technologie tisku na černém nebo bílém povrchu je použit kontrastní vzorek.

Bílý strop v černé a bílé obývacím pokoji

Černobílý sortiment je velmi všestranný. Proto si sami vybíráte, jaký interiér preferujete: tichý a měkký nebo naopak, kontrastní a vzdorný. Navíc stačí malé změny v detailech změnit stylistiku místnosti.

Bílý strop v černobílé koupelně
Bílý strop v černém a bílém obývacím pokoji-kuchyně
Bílý dvouúrovňový strop na chodbě
Bílý strop v černé a bílé kuchyni
Bílý strop v černobílé koupelně
Černobílý strop v jídelně
Bílý strop v koupelně se zrcadlovou stěnou
Černý strop v černobílé koupelně
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 4 = 1