Czarno-biały korytarz (50 zdjęć): uniwersalne rozwiązanie

Czarno-biały korytarz jest jasny i czysty, ale pod nieobecność funkcjonalności jest rodzajem protestu przeciwko panującym stereotypom. Biały korytarz pozwoli gospodyni zademonstrować swój talent w utrzymaniu czystości. Co więcej, jest to bardzo niezwykła decyzja, o której nie zdecydują wszyscy. Ale aby stworzyć tak ekskluzywne wnętrze, musisz zrozumieć wszystkie subtelności i przestrzegać kilku zasad.

Czarno-biały korytarz w stylu skandynawskim
Czarno-biały nowoczesny hol wejściowy
Czarno-biały korytarz w stylu Art Deco

Połączenie obszarów białych i czarnych

Podstawowym momentem w tym projekcie jest udane rozszerzenie i zwężenie przestrzeni. Wszystkie ciemne rzeczy zostaną zawężone wizualnie, a te jasne będą odwrotnie. Może być z powodzeniem stosowany w tak małym pomieszczeniu jak korytarz. Jeśli jest mały, należy użyć więcej światła, tutaj na dużej przestrzeni można sobie pozwolić na więcej czarnych odcieni.

Wnętrza małych czarno-białych przedsionków

Jedyną opcją czerni, która rozszerza dowolną przestrzeń - jest jasna błyszcząca czerń. Za pomocą takiego czarnego można nadać fakturę powierzchni wielowarstwowej i wielopłaszczyznowej, zmieniając wszystko w niezwykłe czarne lustro. Można to z powodzeniem zastosować do podłóg i sufitów, aby nieznacznie "podnieść" pomieszczenie.

Czarno-biały korytarz kraju

Jednak białe sufity są niemal klasyczne, ponieważ zwiększają pomieszczenie. Aby podkreślić białość sufitu, możesz użyć czarnego obramowania, ciemnego zachodzenia na siebie lub utworzyć wzór. Ta metoda jest oryginalna również wygląda na ogromne szafy.

Czarno-biały nowoczesny hol wejściowy

Czarno-biały przestronny hol wejściowy
Wąska komoda w czarno-białym korytarzu

Czarna błyszcząca ściana w czarno-białym korytarzu
Złote akcenty w czarno-białym korytarzu
Czarny żyrandol i czarno-biała ściana na korytarzu
Czarna komoda w korytarzu

Gra z cieniami na ścianach

Zaleca się, aby jeden z kolorów był liderem, a drugi tylko jego dopełnieniem. Tak więc przestrzeń nie będzie denerwująca. Najczęściej głównym kolorem jest biały, więc korytarz nie wygląda na mały, ciężki i ponury. Aby kolor wiodący był czarny, będziesz musiał zastosować wiele wysiłku, aby zharmonizować pomieszczenie.

Czarno-białe ściany w korytarzu

Białe obszary powinny być naprawdę akcentami, a oświetlenie musi być znacznie zwiększone. Co zaskakujące, wszystkie nieścisłości i rozwody podczas czyszczenia na czarnej powierzchni zauważalne są znacznie częściej niż na biało.

Meble zaleca się natychmiast wybrać najbardziej zamknięty. To, że różne ubrania, obuwie i akcesoria nie psują harmonii wnętrza. Idealny do tych dopasowanych szaf, specjalnych szafek na buty i szafek z wystarczającą liczbą szuflad. Takie meble do przedpokoju można kupić gotowe lub stworzyć niepowtarzalny design.

Czarna błyszcząca podłoga w korytarzu

Czarna błyszcząca podłoga w korytarzu

W ciemnym kolorze zaleca się rozróżnienie odcinków najbliżej drzwi wejściowych. Zazwyczaj jest to najbardziej marquee miejsce i miejsca na białej ścianie będą musiały stale myć lub aktualizować te obszary. Na ogół pożądane jest, aby od razu wybrać takie materiały, które nie ulegną pogorszeniu w wyniku intensywnego czyszczenia i czyszczenia:

  • W przypadku podłóg - jest to laminat. Ale czyszczenie chemiczne jest przeciwwskazane.
  • Jeśli w przyszłości konieczne będzie czyszczenie przy użyciu różnych środków, pożądane jest rozłożenie podłogi za pomocą płytek.
  • Odpowiednie są również płytki ceramiczne.
  • Panele mozaiki.
  • Specjalny urok zapewni kamienom pokój. Możesz używać zarówno naturalnych, jak i sztucznych.
Czarne, białe i kremowe kolory we wnętrzu przedpokoju

Wszystkie te opcje są szeroko zapisane w czerni i bieli. Istnieją monotonne warianty, z różnymi wzorami, wzorami, a nawet całymi obrazami.

Te części korytarza, które nie muszą być często prane, można udekorować tapetą lub różnymi rodzajami specjalnego tynku dekoracyjnego. Nie rezygnuj z idei malowania dużych powierzchni. O wiele łatwiej będzie go
konserwować, czyścić i aktualizować. Jeśli naciek monofoniczny cię nudzi, o wiele łatwiej będzie go ozdobić, dodając wzór lub cały obraz. Możesz również stworzyć go za pomocą farby lub specjalnych naklejek.

Beżowe tapety w czarno-białym salonie
Czarno-białe korytarze z kolorowymi akcentami
Szafa w czarno-białym korytarzu
Czarno-białe meble na korytarzu
Czarno-biała kwiecista tapeta na korytarzu
Czarno-białe zdjęcia na korytarzu

Dekoracja podłogi w czarno-białym wzorze

Zarówno czarny jak i biały odnoszą się do kolorów marki, szczególnie jeśli jest to wykładzina dywanowa. Jeśli masz wybór, zamiast tych kolorów nadaj skalę szarości. Radykalnie biała lub czarna podłoga zaostrzy problem. Podłogę można wykonać nie tylko miękką powłoką, ale również linoleum, laminatem, płytkami i wzorem płytek potraktowanych marmurem. Graficzne rysunki na podłodze wyglądają nowocześnie i stylowo. Płytka pomaga rozwiązać problem czystości. Nawet na tyle czarny lub biały, aby wytrzeć mokrą szmatką, aby znów świeciło czystymi kolorami.

Czarno-białe kafelki na podłodze w korytarzu

Dywaniki na drzwiach powinny również stać się kontynuacją stylu korytarza, zachowując czarno-biały strój. Zarówno mata, jak i tekstylia są świetne, jeśli są stylizowane na dalmatyńską wełnę, zebry lub szachy. Być może zaprojektowano inny czarno-biały rysunek lub ornament, który już spotkał się w innych elementach wnętrza korytarza.

1
Czarno-szare płytki z wzorem na podłodze w korytarzu
Czarno-białe kafelki z przerwami na podłodze w korytarzu
Czarno-biała podłoga na korytarzu
Czarno-biała podłoga w mieszkaniu
Czarno-białe kafelki na korytarzu
Czarno-biała mata w korytarzu
Czarno-biała podłoga w korytarzu
Czarna płytka w korytarzu i biały parkiet w salonie
Niezwykła czarno-biała podłoga w przedpokoju w stylu secesyjnym

Monochromatyczny romantyzm

Zgadzam się, bardziej uroczy i romantyczny styl, niż retro trudno znaleźć w czarno-białym wnętrzu. Tylko niewiele może konkurować stylami w greckim wykonaniu lub art deco. Każdy ma swoją własną charakterystykę i specjalne detale, z których składa się cały nastrój.

Czarno-biały salon w stylu retro

W stylu retro niedopuszczalne będzie stosowanie nowoczesnych technologii i materiałów. Muszą odpowiadać tej magicznej epoce. W greckim stylu projektowania pożądane jest stosowanie specyficznych skręconych ozdób, a przestrzeń może być oddzielona kontrastowymi paskami. Art-deco charakteryzuje się kutymi i rzeźbionymi elementami, okrężnymi kołami. Wszystkie te style są bardzo lubi naturalnych materiałów i miękkich tkanin, są one łatwo realizowane w białej i czarnej palety.

Pokoje dzienne w czarno-białych kolorach z nutką retro
Pokój dzienny w czerni i bieli w stylu Art Deco
Minimalistyczny czarno-biały przedpokój
Czarno-biały hol wejściowy w stylu rustykalnym
Czarny stół na korytarzu
Czarny sufit napinany w białym korytarzu
Czarno-biały mały korytarz
Czarno-biała kwiecista tapeta na korytarzu

Czarno-białe łączenie

Monochromatyczny hol wejściowy - możliwość pokazania wyobraźni projektanta w całej jego szerokości. Jest to wyjątkowy przypadek, gdy elementy high-tech mogą harmonijnie współistnieć z barokiem, a obok stylu północnego wenge mogą wygodnie zasiedlić afrykański smak.

Czarno-białe korytarze z brązowymi akcentami

Przykład takiego hallu wejściowego może służyć za proponowany opis: majestatyczne czarne ściany, wklejona tapeta z aksamitnym efektem, w środku której znajdują się czarne drzwi frontowe w śnieżnobiałym minimalistycznym łupie. Po bokach drzwi można ustawić pomalowane na biało krzesła w stylu rokoko, z oparciami w kształcie lii, na których umieszcza się lampy symulujące świece w przezroczystych kubkach lub lustra w ramach odpowiadających stylowi drzwi. Szafa w takim przedpokoju może być, podobnie jak w stylu rocaille, pasować do krzeseł lub szafy wykonanej w czarno-białym minimalizmie. Takie wnętrze nie może zostać zapomniane przez twoich gości, ale będziesz chciał wracać do swojego bajecznego pięknego domu przez cały czas.

Czarno-białe korytarze w prywatnych domach

Innym wariantem przedpokoju są całkowicie białe szafy lub coupe, te same białe ściany, a drzwi są pomalowane czarną błyszczącą farbą, tworząc jedną z błyszczącą czarną podłogą ozdobioną kafelkami. Dobrym akcentem może być biała pufa na podłodze lub czarny żyrandol na suficie. Te akcenty osłabią przestrzeń oddzieloną jasną granicą koloru.

Czarno-białe korytarze z przewagą bieli

Chociaż czarny i biały gamma jest bardziej znany jako symbol minimalizmu, może wyrażać dziwne formy, grę fantasy, jej ucieleśnienie w liniach i formach takich jak:

  1. High-tech, gdzie lakonizm i geometria usprawiedliwiają każdy element, jako funkcjonalny, w połączeniu z przezroczystymi i nieprzejrzystymi powierzchniami
  2. Klasyczność, którą można dowolnie wzbogacić o elementy srebrne, szare akcenty, punkty koncentracji, płytki podłogowe pod drogim kamieniem wykończeniowym
  3. Art deco, jak kwiecista koronka z koronki, przewiewny wystrój
  4. Południowe lub wschodnie style etniczne wyrażone w radykalnie kontrastujących kolorach, które dodadzą pewności bajeczności
  5. Pop art, w którym obrazy i linie są stylizowane, jak z animowanych komiksów
Czarno-białe skandynawskie korytarze

Wcześniej zwyczajowo zakładano, że korytarz powinien być zaprojektowany w tym samym stylu, ze wspólnym projektem mieszkania. Nowe spojrzenie na naprawy w domu pozwala zaprojektować wszystkie pokoje w różnych niezależnych stylach, co sprawia, że ​​przestrzeń jest rodzajem unikalnej kolekcji skarbów w jednej trumnie.

Czarno-biały korytarz z beżową podłogą
Czarne błyszczące drzwi na korytarzu
Czarno-białe schody na korytarzu
Czarno-biały minimalistyczny przedpokój
Czarno-biały korytarz z czerwonymi akcentami
Czarno-biały przytulny przedpokój
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

49 + = 53