Czarno-białe zasłony w nowoczesnym wnętrzu (21 zdjęć)

Czarno-białe połączenie jest jednym z najbardziej uniwersalnych i powszechnych w codziennym życiu. Jednak połączenie czerni i bieli jest bardziej wykorzystywane w projektowaniu szafy, nie tak często spotyka się we wnętrzu.

Funkcje i rodzaje zasłon

Czarno-białe zasłony są używane głównie w celu nadania pomieszczeniu elegancji i bogactwa. Wielu może uznać to wnętrze za nudne, nudne i oficjalne, ale z właściwym podejściem może wyglądać nawet świątecznie i uroczyście.

Białe zasłony w czarnym stylu

Czarno-białe zasłony"день-ночь"

Zasłony w czarno-białej kolorystyce nadają się nie tylko do pomieszczeń utrzymanych w ścisłym minimalizmie. Mogą być używane do aranżacji pomieszczeń oraz w innych stylach:

 • High-tech. Dla wnętrza tego stylu charakterystyczna jest surowość, lakonizm i prostota. Dokonując wyboru na rzecz stylu hi-tech, preferują czarne i białe zasłony z figurami geometrycznymi.
 • Minimalizm. Warto zauważyć, że w tym kierunku charakterystyczne jest używanie czarno-białych skal we wszystkim. Wybierając zasłony do dekoracji okien w minimalistycznym pomieszczeniu, użyj zasłon z czarno-białym wzorem w postaci paska lub klatki.
 • Safari. W tym stylu zasłony symulujące skórę zebry są idealne.
 • Art Deco. Aby aranżować przestrzeń życiową w stylu art deco, projektanci polecają wybór zasłon z abstrakcyjnym wzorem.
 • Neobarokowy. Do wystroju pokoi w stylu neobarokowym nadają się jednokolorowe zasłony z kontrastowym obramowaniem.

Szczególnie popularne w ostatnich latach zyskały kurtyny nici, które przyszły do ​​nas z krajów Zachodu. Takie stylowe produkty w świecie wzornictwa są również znane jako "Kisei". W dużych mieszkaniach lub przestronnych pokojach prywatnych domów, kurtyny nici w czerni i bieli mogą pełnić nie tylko rolę zasłon na oknach. Często są również wykorzystywane do oddzielania przestrzeni na oddzielne strefy. Ponadto takie modele, pomimo ich przejrzystości, służą jako niezawodna bariera do penetracji w mieszkaniu światła słonecznego.

Czarno-białe zasłony z etnicznym wzorem

Nie jest konieczne dekorowanie wszystkich pomieszczeń apartamentu wyłącznie w czerni i bieli. Wskazane jest rozcieńczenie ich innymi kolorami, ponieważ taki kontrastujący kształt obudowy może działać przygnębiająco na ludzką psychikę.

Z czarno-biała kolorystyka tworzy harmonię nie tylko blade pastelowe kolory, ale także kolory jak blado liliowy, blado różowy, niebieski, oliwkowy, niebieski.

Czarno-białe zasłony z geometrycznym wzorem

Czarno-białe zasłony w salonie

1

Czarno-białe zasłony wykonane z bawełny

Rolkowe, czarno-białe zasłony

Oprócz tekstylnych zasłon, popularne są także rolety czarno-białe, znane jako "Zebra" lub "Dzień i noc". Ich wygląd, prawie nie różnią się od zwykłych białych żaluzji, ale mają zupełnie inną zasadę. Struktury rolkowe wykonane są z poziomych pasów tkaniny o tej samej szerokości w czerni i bieli, które naprzemiennie się ze sobą.

Czarno-biały tiul

Białe zasłony z czarnym wzorem

Czarno-białe zasłony w łazience

Interesujące jest spojrzenie na projekt salonu lub sypialni, gdy rolety są uzupełnione cienkim białym tiulem i gęstymi, kontrastującymi zasłonami. Ta konstrukcja pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń pomieszczenia i zwiększyć wysokość sufitu.

Wygląda to dość ciekawy i oryginalny pokój, który wykorzystuje rolety „dzień i noc”, a kontrastujące pionową tapetę w tej samej kolorystyce. Pomysł ten jest odpowiedni do wnętrza pokoju i studium.

Czarno-białe zasłony w klatce

Czarno-białe paski w ciemno

Czarno-białe paski zasłony

Stylowe pomysły na salon

Zasłony czarno-białe są częściej używane w salonie niż w jakimkolwiek innym pomieszczeniu w mieszkaniu lub domu. Wybierz taką kombinację na zasłony, które powinny być szczególnie ostrożne, ważne jest, aby zapobiec równości proporcji tych dwóch kolorów, jeden z nich powinien dominować. Biały lub czarny kolor będzie dominował w pokoju - wybór należy do Ciebie. Tiul do takich firanek musi być koniecznie biały.

W salonie odpowiednie są opcje zasłon:

 • klasyczne zasłony na oczkach;
 • Rzymskie zasłony;
 • żaluzje pionowe.

Dadzą dynamikę i ekspresję salonowi. W hali do takich zasłon najlepiej wybrać meble o prostych geometrycznych kształtach i chromowanych wnętrzach. Aby nadać salonowi elegancji i szacowności, wybierz produkty wielowarstwowe z naturalnego jedwabiu, zasłony z kostkami i lambrekiny.

Czarno-białe zasłony

Czarno-białe zasłony z nadrukiem

Czarno-białe zasłony z kwiatowy wzór

Projekt sypialni

Jeśli chcesz zobaczyć jego sypialni w kolorze białym stylu, ale chcą zrobić kilka jasnych akcentów, wiszą na oknach czarne i białe zasłony z przewagą jasnych kolorach. W takim przypadku będzie wyglądać ładne białe zasłony z dużymi czarnymi kwiatami lub produktów monochromatycznych z ciemnym kontrastowym wykończeniem.

W pokoju do odpoczynku są odpowiednie opcje dla czarno-białych zasłon:

 • Roman;
 • walcowane;
 • Chiński;
 • Japoński;
 • zasłony z geometrycznymi wzorami.

Uzupełnieniem wnętrza może być narzutka
lub pościel w tym samym zestawieniu kolorystycznym.

Stylowe i nowoczesne rozwiązanie do wystroju okien w sypialni będzie kombinacją zasłon nocnych i dziennych. Jako kurtyna dzienna, do okien nadaje się jasny biały tiul, wieczorem lepiej jest zasłonić okna czarnymi gęstymi zasłonami o białym wzorze.

Czarno-białe zasłony z obrazem

Czarno-białe rolety

Czarno-białe zasłony w sypialni

Wnętrze kuchni

Do kuchni najlepiej nadają się białe rolety rzymskie. Mogą być wykonane z tkaniny lub bambusa. Do jadalni można używać tkanin, ale w obszarze przeznaczonym do gotowania należy wybrać bambusowe zasłony.

Jeśli kuchnia ma niewielki rozmiar, zasłony powinny być w przeważającej części białe, aby pomieszczenie było bardziej przestronne. Czarno-biała klatka to dobry wybór do nowoczesnej kuchni. W tym samym kolorze można użyć chusteczek kuchennych.

Zasłony w czerni i bieli z ich właściwym wyborem mogą być doskonałą ozdobą lokalu w wielu stylach. Tekstylia w kontrastowym kolorze będą korzystnie podkreślać inne elementy wyposażenia wnętrz.

Czarno-białe zasłony na werandzie

Czarno-białe zasłony na wysokim oknie

Czarno-białe japońskie zasłony

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

58 + = 63