Ladder for pool: užitečné informace pro každého (27 fotografií)

Zdá se, že žebřík pro bazén může být zastoupen pouze v jedné formě a konfiguraci. Rozdíl je pouze v počtu kroků a rozměrech samotné konstrukce. Ve skutečnosti tomu tak není. Volba tohoto zařízení pro stacionární bazény a nafukovací prvky by měla být prováděna pečlivě, s přihlédnutím k nejmenším odstínům. Jak správně bude toto zařízení vybráno, závisí nejen na komfortu, ale také na bezpečnosti.

Schodiště schodů je integrovaným prvkem, který zaručuje bezpečný provoz samotného bazénu. Jedná se o důležitý konstruktivní prvek, který nemá dekorační hodnotu. Montáž žebříku libovolného typu je možná pouze v případě, že hloubka vodní misky dosáhne nejméně jednoho metru. Pokud je nádrž na vodu menší než zadaná hodnota, instalace žebříku se nedoporučuje.

Žebřík pro bazénový hliník

Žebřík pro bazénový kámen

Schody pro rámové bazény

Nejspolehlivějším žebříčkem pro bazén je římský. Konstrukce je vhodná pro vodní body, které se nacházejí mimo areál. Jedná se o masivní prvky z železobetonu.

Rebrík pro nafukovací bazén nebo pro stacionární druhy může být také soběstačný. V případě potřeby lze výrobek demontovat, přesunout do jiného místa nebo změnit strukturu v závislosti na situaci.

Žebřík pro bazén bílý

Schody pro bazén dřevěné

Nejspolehlivější konstrukce jsou kovové (hliník, nerezová ocel). Nejvíce rozpočtové modely jsou plastové.

Ze dřeva a jiných materiálů jsou tyto výrobky extrémně vzácné. Je třeba také poznamenat, že bez ohledu na velikost a počet schodů mohou být žebříky bazénů jednostranné nebo oboustranné, představované standardním stupačkem nebo plnohodnotnými širokými kroky. Všechny hlavní aspekty konfigurace návrhu jsou určeny požadavky potenciálních kupujících.

Žebřík pro soukromý bazén

1

Schodiště pro bazén

Římské schody

Dvoupodlažní římské schodiště a samotný bazén jsou jeden. Existuje několik způsobů, jak nainstalovat spojovací prvky. Nejčastěji používají instalační "brýle" z "nerezové oceli". "Brýle" jsou připevněny ke středu kotvy a na nich jsou upevněny schodiště. Spodní část žebříku klesá dolů a spočívá na něm.

Další možností: použití opěrek na boky. Oboustranný design je odolný. Někteří odborníci dávají přednost tomu, aby byly upevněny pouze nosné prvky, které byly dříve upevněny v "těle" na boku.

Rohové schodiště pro bazén

Instalace žebříku pro bazén

Vinylové schodiště pro bazén

Počet kroků přímo závisí na hloubce samotného bazénu. Obvykle stačí 3 až 7 stránek. Každý krok by měl být pokryt speciálním protiskluzovým prostředkem. Dnes jsou téměř všechny modely (i ty nejprimitivnější) zpracovány s podobnými kompozicemi.

Také pro bezpečnost, délka těchto prvků také hraje důležitou roli. Nadměrně krátké prvky mohou také vést k nežádoucímu sklouznutí, což způsobuje traumatickou situaci. Zejména jsou velmi krátké kroky používané.

Schodiště pro žulovou misku

Schodiště pro rám

Schody pro bazény

Schody pro prefabrikované bazény

U prefabrikovaných bazénů je nejčastěji používána oboustranná konstrukce profilů z lehkých slitin nebo reliéfních plastových prvků. Venku se tyto výrobky často podobají na schodišti. Stabilita je dosažena tím, že jeden konec žebříku spočívá na zemi a druhý na dně nádrže vodou.

Stavby jsou poměrně pohyblivé. Pokud je to nutné, mohou být na chvíli přesunuty na jiné, ziskové místo nebo dokonce zcela odstraněny (například pokud je zařízení používáno pro letní nafukovací bazén nebo "miska" je provozována pouze relativně krátkou dobu).

Žebřík pro bazénový kov

Instalace schodů pro bazén

Žebřík pro umyvadlo z ušlechtilé oceli

Klíčové aspekty

Je-li bazén volně ložený, je vhodnější obousměrný žebřík z ušlechtilé oceli. Měla by být co nejširší, zábradlí budou namontovány přímo na desku.
Není vždy možné sestavit celou konstrukci (jako u krytých bazénů). V tomto případě je vhodnější zakoupit samostatně zábradlí a schody.

Hlavní požadavky na nerezové konstrukce jsou:

 • Kovová konstrukce (jako dřevěný žebřík pro bazén) je nutně vybavena madly;
 • Vzdálenost mezi schody by neměla přesáhnout 25 centimetrů;
 • Na schodech musí být protiskluzový povlak a celý povrch je ošetřen speciálními složkami, které zabraňují korozi.
 • Jakýkoliv design pro nafukovací i stacionární bazén musí odolat vysoké hmotnosti.

Může být doplněna oboustranná nebo jednostranná konstrukce, a to jak monolitické, tak i samostatné zábradlí. Trubky by měly být dostatečně široké, ale ne příliš velké. Volba designu v mnoha ohledech vyžaduje posouzení a dekorativní vlastnosti produktu. Schodiště schodiště musí ekologicky zapadat do konstrukce, doplnit bazén a okolí.

Plavební žebřík

Schodiště pro bazén dlaždic

Žebřík pro bazén s plošinou

Analogy z plastu

Žebřík pro bazén s vlastními rukama může být nainstalován v případě, že všechny komponenty mají velmi dobrou kvalitu. Plastové výrobky jsou považovány za nejvíce rozpočtové, ale nejkratší. Pokud je nerezová ocel poměrně odolná vůči houbám nebo plísním, pak i velmi dobrý plast je v tomto ohledu velmi zranitelný.

K tomu, aby se plast léčil tak, aby se mnohokrát zvýšil jeho výkon, to není možné. Jinak by takové návrhy byly velmi drahé, ale nesloužily tak dlouho, dokud nerezová ocel.

Stejně tak situace s produkty dřeva. V některých případech dřevěné schody velmi efektivně doplňují design bazénu (zejména na ulici), ale vůbec nejsou odolné.

Schodiště pro bazén s osvětlením

Žebřík pro podvodní bazén

Žebřík pro polokruhový bazén

Oddělené kategorie sestupů

Do bazénu je několik typů srážek, které se výrazně liší od výše uvedených "klasických" druhů. Vytvoření bazénu s vlastními rukama s platformou a zajímavým doplňkem, každý majitel bytu chce udělat stavbu nejen pohodlnou a bezpečnou, ale i exkluzivní.

Možná nejzajímavější sjezd pro bazény lze nazvat balneologickým designem. Instalace žebříku do bazénu tohoto typu nebude snadná.

To je způsobeno skutečností, že návrh je doplněn integrovanými injektory. Jejich úkolem je provádět masáž bederní a vertebrální části lidského hřbetu. Mohou být použity, a to jak s léčebným, tak s preventivním účelem, posilujícím zdraví koupání.

Za zmínku stojí také sjezdové programy pro děti. Mají další kroky. Jsou mnohem menší než stránky pro dospělé. Návrh je navíc vždy doplněn o nízké zábradlí a interval mezi kroky je minimální.

Nedávno se výrobci pokoušejí potěšit potenciální kupce také se zajímavými modely pro nafukovací bazény. Obvykle jsou velmi mobilní a lehké. Kostry si zachovávají své pevnostní vlastnosti, ale liší se od stejných "nerezových" nebo plastových analogů.

Žebřík pro bazén

Schodiště pro bazén s protiskluzovou vrstvou

Žebřík pro obdélníkové umyvadlo

O úspěšném výběru

Stojí za to zdůraznit zábradlí ještě jednou. Standardní výška konstrukce je jeden a půl metru. V ideálním případě by měla být část žebříku nad vodou (ačkoli ¼), a zbývající segmenty by měly být pohřbeny hluboko.

Při vytahování žebříku je třeba řídit následujícími kritérii:

 • Pevnost produktu;
 • Vytvoření kvality samotného návrhu;
 • Ergonomie;
 • Komfort sestupu;
 • Pohodlný zdvih;
 • Materiál pro výrobek musí být praktický a trvanlivý;
 • Optimalita způsobu připojení;
 • Obecná bezpečnost;
 • Rozměry struktury;
 • Cenová politika zboží.

Je třeba si uvědomit, že příliš levné zboží v tomto konkrétním případě nemůže být kvalitativní. Materiály špatné kvality, pochybné shromáždění nebo nepřiměřená nestabilní konstrukce nesou přímou hrozbu pro lidské zdraví. Proto vždy stojí za to upřednostňovat pouze opravdu dobré modely, jejichž ergonomie a výkonnostní charakteristiky nepochybují.

Žebřík pro bazén

Žebřík pro stacionární bazén

Sestup do bazénu

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 64 = 73