Bazén v soukromém domě (54 fotografií): krásné nápady uspořádání

Každý má rád plavat: dospělí i děti. Není to jen příjemná zábava pro celou rodinu, je to také fyzická zátěž, velmi užitečná pro zdraví a pohodu. Osoba, která se pravidelně věnuje koupání, a to dokonce 15-20 minut, je dvakrát nemocnější. Ale co když člověk nemá rád veřejné bazény, je plachý nebo jen otravný. A já opravdu chci jít na koupání. Existuje východisko z této situace zejména pro ty, kteří mají dacha nebo venkovský dům. Bazén v soukromém domě se může stát nejoblíbenějším místem pro odpočinek celé rodiny.

Bazén před domem

Plavecký bazén s bílými dlaždicemi

Bazén betonu

Soukromý bazén

Plavecký bazén černý

Těsně předtím, než ztělesníte myšlenku budování v životě, musíte rozhodnout o typu bazénu. Je lepší prozkoumat všechny nuance budovy, všechny nedostatky a důstojnosti každého typu bazénu, abyste mohli pochopit, který z nich je pro váš domov nejvhodnější.

Bazén s vodopádem ve venkovském domě

Bazén s dřevěnou podlahou

Bazén je dlouhý

Bazén v blízkosti domu

Bazén ve dvoře domu

1

Místo pro výstavbu bazénu

Nejprve rozhodněte, kde bude umístěna vaše budoucí budova. Pokud ve strojírenství a stavební činnosti nejste tak silní, jak byste chtěli, je lepší přilákat specialisty. Pomohou určit, nabídnout nejlepší možnosti a nejdůležitější však neporušovat celkovou integritu interiéru nebo krajinného designu domu. Možnosti umístění budoucího fondu jsou málo, ale v každém z nich existují klady a zápory a je lepší o nich vědět před zahájením výstavby.

Krásný bazén na dvoře
Venkovní bazén na pozemku v blízkosti minimalistického domu

Bazén s jacuzzi

Bazén s alpským skluzavkou

Bazén s kamennou stranou

Venkovní bazén

Nejčastěji majitelé venkovských domů preferují bazény otevřeného typu, které se nacházejí mimo budovu domu, někde poblíž pozemku. Nicméně, okamžitě první nuance vzniká, že pokud majitelé domu chtějí plavat každý den. Zvláště tato otázka bude hrubá, pokud má rodina děti, které se tento sport profesionálně zabývají. Koneckonců, ani v létě nám nedává dobré počasí každý den, což už hovoří o jiných pórů roku.

Krásné venkovní dekorace bazénu

Skelet pánve

Kruhový bazén

Krytý bazén

Bazén v designu krajiny

Špatná ochrana před získáváním nečistot a padajícími listy nahoře je jedním ze stávajících nedostatků těchto bazénů. Potřebují pečlivou péči. Nezapomeňte také na mrznoucí vodu v chladné sezóně. K odstranění tohoto jevu budou zapotřebí akce. Proto, pokud nemáte čas nebo touhu sledovat jeho čistotu, budete muset najmout osobu, která to všechno udělá.

Mozaikový bazén s osvětlením

Bazén z mramorových dlaždic

Venkovní bazén

Moderní technologie mohou překvapit idoly vodních sportů. Pro velké outdoorové nadšence vyrábějí výrobci bazény "all-weather". Podstata takové myšlenky je baldachýn, který lze použít, pokud se zhorší povětrnostní podmínky, začalo pršet nebo silný vítr začal foukat. Samozřejmě, že žádné kryty pro venkovní bazén nejsou všelékem. Každé zbytky odpadků se dostanou do vody.

Malý bazén

Secesní bazén

Ale jedna z výhod je stále
k dispozici u venkovního bazénu. Tato malá výhoda snadno překonává všechny nedostatky. Představte si léto, dobré teplé počasí, aktivní zábavu na volném prostranství. Taková dovolená může být naprosto nezapomenutelná. A pro milovníky party, venkovní bazén bude opravdovým bohátem.

Dlouhý bazén v blízkosti plotu

Bazén dlaždic

Bazén s osvětlením

Bazén z polypropylenu

Bazén v domě

Chcete-li umístit uzavřený bazén uvnitř domu, musíte vzít v úvahu všechny nuance jeho konstrukce. Tento bazén se nazývá také vnitřní nebo vnitřní. Nejčastěji pro bazén je samostatná příloha. Ve skutečnosti se jedná o nejvhodnější variantu, můžete se také ubytovat v sauně, pokud chcete, a veškeré speciální zařízení, které se o ni starají. Kromě toho, že můžete plavat po dobu jednoho roku, je mnohem jednodušší postarat se o bazén uzavřeného typu, protože Matka příroda jej nezakrývá listy, které spadají ze stromů a vítr nenese odpad z místa.

Důležité! Pokud dáváte přednost samostatné budově, pak stojí za to přemýšlet o další koupelně.

Koupaliště ve venkovském domě

Polokružní bazén

Bazén obdélníkový

Pro budoucí design bude ideální volbou sklep nebo suterén. V horních patrech místo k bazénu se přísně nedoporučuje. Taková pobuřující touha může vést k nezvratným a absolutně nežádoucím důsledkům.

Podle systému hydrokonstrukce se vnitřní bazény příliš neliší od těch, které se nacházejí na čerstvém vzduchu. Miska může být továrna a může být vyrobena přímo na staveništi. To je jen vnitřní mísy vyžadují celou řadu prací pro normální existenci a fungování, strojírenství, technické a nejen. Je třeba zajistit kvalitní systém zásobování vodou. Kromě toho to znamená alespoň kanalizaci do bazénu, větrání a elektrické topné systémy. A v některých případech je žádoucí mít nouzové vypouštění vody a dokonce i odvodňovací systém. Všechny tyto systémy přinášejí velké zatížení budov elektrické sítě. Proto je lepší, když má budova vlastní elektrickou rozvodnu. Pokud taková možnost neexistuje, je nutné provést řadu opatření k posílení elektrických sítí domu.

Bazén v místnosti s velkým oknem

Bazén má různé úrovně

Bazén se skleněnými korálky

Výběr bazénu

Po určení umístění budoucí budovy je čas vybrat model. Samozřejmě, vaše touhy by měly odpovídat možnostem. Koneckonců nebudete mít 10 metrů bazén, pokud máte pouhých 5 metrů volného místa. Je to všechno do té míry, že racionalismus by měl být přítomen v každém přání. Jinak riskujete nejen překvapení svých přátel, ale i smích.

Existují 3 typy bazénů:

  • Stacionární
  • Skládací
  • Nafukovací
Velký bazén na místě

Bazén v tropickém stylu

Venkovní bazén

Stacionární bazén

Nejvíce odolné a spolehlivé bazény jsou stacionární. Ale stavba takové struktury bude vyžadovat nejvíce pozornosti, peněz a času. Nejčastěji se jedná o beton a jsou dlažba, studna nebo jiný materiál, pokud je to žádoucí.

Stacionární bazén na místě

Povodí se zkoseným dnem

Plavecký bazén s podšívkou

Při výběru tvaru, velikosti nebo hloubky konstrukce takového bazénu může být vaše představivost omezena pouze prostorností vašeho domova. Taková konstrukce v každém případě bude vyžadovat zásah odborníků. Bazény tohoto typu jsou obvykle vybaveny potápěčským vybavením a různými doplňkovými funkcemi pro rekreaci a rekreaci, například hydromasáž a tak dále. Stacionární bazén je schopen ubytovat velké množství lidí, je-li to nutné. Navíc k výše uvedeným výhodám konstrukce takového plánu nepodléhá deformaci.

Existuje však malá nevýhoda s těmito bazény - to je cena. Čím větší a strmější je bazén, tím dražší získáte takovou zábavu. Proto nejprve zvolte bazén pro kapsu.

Pevný bazén u domu

Nafukovací bazén

Pokud je bazén potřebný pouze pro rekreaci a zábavu pro děti, je zde dostatek nafukovacího bazénu. V případě potřeby jej lze snadno sestavit a demontovat. Když nastane chladné počasí, prostě je odložte do skříně, aby nedošlo k rušení.

Velký nafukovací bazén
Dětský nafukovací bazén

Prefabrikovaný bazén

Tento typ bazénu je mnohem snazší instalovat, je menší než stacionární, ale není tak multifunkční.

Prefabrikovaný bazén
Skládací kulatá umyvadla

Bazén s vodopádem

Bazén v orientálním stylu

Venkovní bazén

Filtrační systém

Hlavní filtrační systémy jsou:

  • Skimmer
  • Přetečení

Výběr systému závisí na tvaru bazénu.

Krytý bazén v domě

Skimmer systém úpravy vody

Pokud jste vlastníkem obdélníkového bazénu, je vhodný systém skimmeru. Podstata této filtrace spočívá v tom, že zařízení nazvané skimmer shromažďuje horní vrstvu vody, která je nejšpinavější. A přes díry ve stěnách nádrže se provádí make-up s čistou, dezinfikovanou vodou.

Malý bazén v soukromém domě

Systém pro čištění přetečení

Charakteristickým znakem přehradních nádrží je to, že vodní okraj přechází na úroveň s deskou, a proto je přesunutý čistým, který vychází ze dna a nalit do speciálně rozmístěných žlabů.

Chcete-li úspěšně vybudovat bazén, budete potřebovat dobře navržený projekt. Proto nezapomínejte na pomoc odborníků. Vedle základních pravidel konstrukce a vnějších vlastností existuje mnoho nuancí, které je třeba vzít v úvahu. Specialisté vám pomohou s architekturou, výstavbou bazénu, stejně jako s veškerou potřebnou komunikací.

Na sebe převezměte odpovědnost za sledování kvality materiálů nezbytných pro stavbu. Vzhledem k tomu, že hlavní problém, který se nejčastěji vyskytuje při provozu bazénu, je porušení těsnosti. Tím se můžete chránit před předčasnými opravami bazénu.

Design domu s bazénem
Malý kulatý bazén na pozemku
Dlouhý krytý bazén
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 28 = 33