Žaluzie na balkóně: pohledy a design (21 fotek)

Dekorace okenních otvorů je důležitým a důležitým úkolem. Dekorativní prvek by měl nést nejen estetickou funkci, ale také spolehlivě chránit prostor před pronikáním světla.

Žaluzie na balkoně
Žaluzie na balkoně

Vhodná dekorace na balkon není snadná. Všechna okna jsou charakterizována nestandardními parametry. Při použití blindů se můžete s tímto úkolem snadno vyrovnat. Jedná se o nejpraktičtější a nejkomfortnější variantu pro návrh oken balkonu. Žaluzie jsou ochranný a dekorativní výrobek, který se skládá z vodorovných a svislých desek. Pomáhají dělat interiér lakonický, přísný a útulný.

Žaluzie na balkoně
Žaluzie na balkoně

Dnes se tento druh záclon vyznačuje bohatou paletou možností. Můžete si snadno najít nejlepší volbu pro sebe. Žaluzie jsou široce používány jak v kancelářských budovách, tak v obytných budovách. Barevné řešení může být naprosto cokoli.

Žaluzie na balkoně
Žaluzie na balkoně

Horizontální a vertikální žaluzie

Než začnete s výběrem žaluzií pro svůj balkon, musíte pochopit jejich konstrukční vlastnosti. Horizontální žaluzie na balkón jsou vyrobeny z lamel. Materiál - hliník nebo plast. V uzavřeném stavu poskytuje produkt vysoký stupeň ochrany před sluncem. V otevřeném stavu prochází sluneční světlo lamelami a vytvoří útulné rozptýlené osvětlení ve vesmíru. Taková žaluzie budou vynikajícím řešením pro zdobení oken na jižní straně.

Žaluzie na balkoně
Žaluzie na balkoně

Upevnění horizontálních lamel může být provedeno v různých úhlech. Proto není obtížné nastavovat objem dodávaného světla. Pro výzdobu posuvných oken jsou modely s vodorovnými lamelami nevhodné.

Žaluzie na balkoně
Žaluzie na balkoně

Vertikální žaluzie na balkoně jsou také velmi žádané. U těchto modelů nejsou lamely uspořádány vodorovně, stejně jako v předchozí verzi, ale vertikálně. Vzhledem k konstrukčním prvkům jsou vertikální modely vyráběny nejen z plastů a hliníku, ale také z materiálů jako jsou textilie.

Konstrukce vertikálních konstrukcí je co nejblíže běžným závěsům, které jsme zvyklí vidět na našich oknech. Díky těmto modelům je interiér balkonu velmi útulný a velkolepý.

Vertikální modely mohou být buď v plně uzavřeném stavu nebo v polootevřeném modelu.

Žaluzie na balkoně
Žaluzie na balkoně

Populární žaluzie pro domácí a kancelářské modely

Také na spotřebním trhu je široký výběr rolety pro domácí a kancelářské prostory. Návrh těchto modelů postrádá latě. Proto je výrobek zvednut a spuštěn natočením na speciální hřídel. Rolovací modely jsou kompaktní a pohodlné, což je ideální pro balkon. Výrobek je vyroben na základě hustých a měkkých tkanin. Kvůli této výhodě mohou být role balkonů, lodžií s různým stupněm osvětlení. Jedná se o univerzální volbu, která má jiné jméno - "den-noc".

Žaluzie na balkoně

Chcete-li, aby váš interiér byl rafinovaný a jedinečný. Pak věnujte pozornost takovýmto modelům žaluzie, jak jsou plisované. Ve vzhledu je tento design poněkud podobný roletám. Materiál však není na hřídeli navinut, ale úhledně se skládá. Tato verze žaluzie vypadá originálně a pomáhá přinést něco nového do designu místnosti.

Expresivní a sofistikovanost může být věnována interiéru pomocí dřevěných a bambusových modelů. Přírodní přírodní materiály mohou vytvořit balkon ve speciálním útulném prostředí.

Tenké dřevěné tyče jsou vybaveny speciálními zdvihacími mechanismy. Tkanina je navinutá a upevněna v požadované poloze během procesu otevírání.

1
Žaluzie na balkoně

Kromě výše uvedených modelů si dnes můžete koupit takovou populární novinku jako elektrické okenice. Tento výrobek je vybaven automatickými mechanismy. Tento produkt můžete ovládat vzdáleně. Nemusí to být velmi blízko k oknu. Automaticky můžete zvolit požadovanou pozici lamel pro vytvoření požadovaných parametrů osvětlení.

Žaluzie na balkoně

Existují modely žaluzií, které se používají speciálně pro posuvné okna. Záclony, které fungují na principu kupé, se navzájem těsně spojují. Bloky tedy nelze nastavit na minimální vzdálenost k oknu. Vertikální, horizontální a rolovací modely pomáhají v tomto případě.

< div id="attachment_28352" class="wp-caption alignnone" style="max-width: 1200px;"> Žaluzie na balkoně

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

23 − = 17