Szafka na balkonie: rodzaje konstrukcji i wzornictwa (28 zdjęć)

Nie wszyscy mogą pochwalić się dużą powierzchnią mieszkania. Dlatego zawsze jest za mało miejsca do przechowywania. Korzystanie z balkonu do tego celu nie jest rzadkością. Jednak w celu zapewnienia, że ​​rzeczy nie są przechowywane chaotycznie i nie zaśmiecają całej przestrzeni, należy zainstalować wygodną szafę z wieloma sekcjami, przegrodami, półkami. Ponadto za jego pomocą można zmienić balkon w biuro, bibliotekę, pracownię szwaczki lub po prostu stylowy pokój.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Którą szafę wybrać?

Jeśli zdecydujesz się zainstalować szafkę do przechowywania rzeczy i drobiazgów na balkonie, warto wziąć to pod uwagę przed wykonaniem naprawy, przeprojektowaniem mieszkania i wykończeniem balkonu. Ale nawet w sytuacji z wynajętym mieszkaniem zawsze możesz znaleźć i zainstalować odpowiednią opcję na balkonie. Na przykład z PVC - są lekkie, łatwe w montażu i demontażu. Możesz przechowywać w nich wszystko: od warzyw po motki przędzy, zabawek i narzędzi. Taka szafka podczas przenoszenia jest łatwo demontowana i transportowana do nowego miejsca zamieszkania.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Jeśli Twoje mieszkanie, możesz wybrać projekt, materiał, dokładne wymiary szafy, liczbę półek i sekcji, drzwi przesuwne - wszystko zależy od celu, w którym szafka będzie używana. Na przykład może być zbudowany w rozkładanym stole i ustawić oświetlenie, a następnie balkon zamieni się w miejsce pracy. Lub zainstaluj wysuwaną półkę z maszyną do szycia - balkon stanie się ulubionym miejscem dla szwaczki i jej pracowni. Szafka z wieloma półkami i sekcjami do przechowywania książek i fotelem zamontowanym na balkonie zamieni go w małą bibliotekę.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Gabinet na balkonie

Materiały do ​​balkonowych szafek

Układ balkonu lub loggii to ćwiczenie nie tylko przydatne, ale także ciekawe. W końcu istnieje możliwość pokazania wyobraźni i przekształcenia niewielkiego kąta mieszkania w przytulny, funkcjonalny pokój. Szafki do przechowywania rzeczy mogą być wykonane z różnych materiałów, z których każdy ma swoje zalety.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Płyty z płyty wiórowej

Praktyczny, dość trwały materiał. Popularny ze względu na przystępną cenę. Meble wykonane z laminowanej płyty wiórowej wytrzymują duże obciążenia, są trwałe, stabilne, długowieczne. Z płyt łatwo jest zrobić szafkę o dowolnym kształcie i rozmiarze, ponieważ są łatwe w obsłudze i nie wymagają specjalnych wysiłków i umiejętności. Dlatego obudowa wykonana z płyty wiórowej może być wykonana sama, może być dostosowana do Twojego gustu, aby poprawić wygląd, kolor. Aby wzmocnić strukturę, stosuje się siatkę gipsową lub papier wzmacniający.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Naturalne drewno

Meble wykonane z ekologicznych, naturalnych materiałów są zawsze wysoko cenione - wyglądają wyśmienicie, zdobią wnętrze, nie szkodzą zdrowiu, są trwałe i bardzo trwałe. Szafka narożna na balkonie z drewna to idealne rozwiązanie na wypadek, gdybyś zobaczył loggię w stylu ekologicznym. Drewniana szafka na balkonie jest dość trudna w obsłudze i zbieraniu niezależnie. Ponieważ warto powierzyć swojego specjalistę od instalacji.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Metal-plastik

Popularny materiał, który charakteryzuje się niskim kosztem i dobrą wytrzymałością produktów. Metalowo-plastikowa obudowa jest odporna na wilgoć, pomalowana aluminiowa podstawa jest odporna na działanie promieni słonecznych, a także na niskie temperatury, powszechne na balkonie, zwłaszcza nieogrzewane i nieszkliwione. Warianty szafek z metalu-tworzywa sztucznego są liczne, więc każdy może znaleźć dokładnie ten, który będzie musiał posmakować, a także portfel i funkcjonalność. Półki w metalowo-plastikowych szafkach wytrzymują obciążenia do 40 kilogramów.

Szczególnie popularna jest wbudowana szafa z podszewki na balkonie, którą można zrobić samemu.

Zanim zaczniesz tworzyć taką szafkę, możesz analizować zdjęcia podobne w Internecie, wykonywać pomiary, obliczać i kontynuować. W zależności od rozmiaru i k
onstrukcji szafki zależy od liczby okładzin arkuszy.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Uważają, że drzewo jest bardzo źle tolerowane przez zmiany temperatury i nadmiar wilgoci, z tego powodu produkty są zdeformowane z niego. Dlatego warto wcześniej zadbać o izolację balkonu i nałożyć na niego wszystkie pęknięcia. Wybierając szafę na balkonie, należy ją przeszkloną lub nie i na tej podstawie wybrać materiał.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Projekty gabinetów na balkonie

Inną ważną cechą w wyborze jest projekt produktu. Odpowiada za funkcjonalność i wygląd produktu. Szafki na loggie i balkony mogą mieć następujące konstrukcje:

1
  • Wbudowany - jest produkowany zgodnie z indywidualnym zamówieniem, biorąc pod uwagę rozmiary i preferencje klienta, jest zainstalowany na stałe i nie może być przenoszony. Warianty szaf z drzwiami wahadłowymi i przesuwnymi są możliwe. Pierwszy zajmuje minimum przestrzeni, taka szafa na balkonie otwiera się tylko na połowę. Szafka z wahadłowymi drzwiami wymaga przestrzeni, aby otworzyć drzwi, ale jest tańsza w produkcji, dlatego jest najczęstszą opcją, jest ekonomiczna.
  • Szafa z okiennicami. Dzięki roletom jest zwarty, nie wymaga dużej przestrzeni. Można go zainstalować zarówno na całej wysokości balkonu, jak i na wysokości parapetu. Ta szafa prawie łączy się ze ścianą i na zewnątrz nie jest widoczna. Akordeon migawki pozwala na łatwy dostęp do treści bez przeszkód i przeszkód, a możesz obsługiwać ten produkt nawet przez 10 lat.
  • Szafka podłogowa. Podgrzewana szafka odpowiednia do przechowywania warzyw, owoców. Szafki te są wyposażone w różne szuflady o różnych kształtach, rozmiarach i głębokościach. Takie projekty doskonale nadają się jako miejsce do przechowywania narzędzi. Oprócz szuflad można wyposażyć miejsce, w którym będzie wygodnie przechowywać wkrętaki, młotki, śrubokręt, wyrzynarki i inne narzędzia, a także małe przegrody na śruby, gwoździe, śruby i tym podobne.
  • Niszę elektryczną na balkonie jest odpowiednią opcją do przechowywania warzyw i innych produktów, w których nie ma ogrzewania. Szafa elektryczna utrzymuje temperaturę około +7 stopni przez całą zimę, więc nawet w mrozie warzywa i owoce są dobrze zachowane.
  • Niszowo-piwnica. Kątowa wersja szafki balkonowej, która pozwala na wykorzystanie wolnej przestrzeni loggii do przechowywania dowolnych rzeczy, zajmuje minimalną przestrzeń.
Gabinet na balkonie

Niezależnie od wielkości balkonu lub loggii dla każdego z nich możesz wybrać swoją garderobę. Z uwagi na możliwość zamawiania produktu indywidualnymi środkami i preferencjami, możesz kupić szafkę o dowolnej wysokości, rogu lub całej ścianie, każdy wzór Ci się podoba. Aby zainstalować szafkę na balkonie lub loggii, należy użyć przedniej lub tylnej ściany.

Jeśli masz nieogrzewany i nieszkliwiony balkon i chcesz przechowywać na nim ogórki i warzywa w zimie, powinieneś preferować nowoczesne szafy z ogrzewaniem elektrycznym lub po prostu ocieplone.

Szafka do przechowywania rzeczy na balkonie może być wykonana własnymi rękami z improwizowanych materiałów.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Porada specjalistów

Projekt balkonu jest zaprojektowany jak wnętrze każdego innego pokoju. W końcu jest to część domu, w którym często będziesz. Ponadto musi brzmieć echem i być organiczny przy projektowaniu całego mieszkania. Meble są tym, co nadaje ton. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać nie tylko odpowiedni materiał i funkcjonalną szafę na balkon i loggię, ale także taki, który będzie pasował do stylistycznych pomysłów.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Szafka balkonowa nie powinna zaśmiecać przestrzeni, ale musi być wygodna i zwarta: na zamkniętej loggii lepiej jest zainstalować szafę wnękową. Jeśli twój balkon jest bardzo mały, warto zastanowić się nad opcją narożnika. Wybierając szafę, weź pod uwagę także wilgotność i temperaturę pomieszczenia. W końcu, aby produkt przetrwał wiele lat, musi wytrzymać wysoką wilgotność, światło słoneczne, zmiany temperatury. Zamontuj szafki na balkonie na równej i wodoodpornej powierzchni.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie

Szafa do przechowywania rzeczy na balkonie jest nieodzownym atrybutem wielu mieszkań. Jeśli zastosujesz się do wszystkich wskazówek i zaleceń, pomoże to zaoszczędzić miejsce i przetrwa wiele lat.

Gabinet na balkonie
Gabinet na balkonie
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 49 = 53