Panoramiczny balkon we wnętrzu: spójrz na miasto pod innym kątem (22 zdjęcia)

Dzisiaj szczyt balkonu jest na szczycie popytu. Architekci opracowali ogromną liczbę projektów z różnymi opcjami projektowania. Nie należy pozostawiać z dala od projektu balkonu i loggii, ponieważ zmiany często prowadzą do tego, że stają się dodatkowym obszarem i częścią mieszkania (domu). Ta technika szklenia pozwala jednocześnie dekorować elewacyjną część budynku i tworzyć najbardziej komfortowe i komfortowe pomieszczenia mieszkalne.

Balkon z panoramicznymi oknami
Panoramiczny panoramiczny przeszklenie balkonowe

Zalety nowej technologii na balkonach

Pozytywne aspekty technologii panoramicznej wystarczą, ale warto zwrócić uwagę na te najbardziej podstawowe, które przyciągają uwagę i usuwają kwestię wyboru sposobu oszklenia. Każdy, kto wybiera balkon ze szklanym panoramicznym, może liczyć na:

  • Możliwość cieszenia się pięknym widokiem z okna niezależnie od pogody.
  • Rozwiązanie problemu światła naturalnego. Jest to bardzo ważne, gdy w pokoju nie ma wystarczającej ilości światła ulicznego.
  • Obecność dodatkowej przestrzeni, którą tworzy zwarta konstrukcja ze szkła, która nie zajmuje dużo miejsca. Rama jest przymocowana do płyt podłogowych u dołu i u góry.
  • Obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej w oświetleniu.
  • Prezentowany panoramiczny balkon i doskonała estetyka. Oryginał wygląda na zewnątrz domu i od wewnątrz.
  • Niezawodność całego systemu oszklenia, pomimo dużej powierzchni systemu.
  • Wybór optymalnej opcji projektu, która spełnia potrzeby i wymagania właściciela mieszkania (domu).

Wybierając panoramiczny szklany balkon, należy powierzyć tę pracę specjalistom, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie. Dlatego musisz dokładnie rozważyć poszukiwanie firmy, która zrealizuje Twoje plany, a tym samym wszystkie zalety uniwersalnego systemu okiennego.

Bezramowe przeszklenie balkonowe
Panoramiczny balkon w wiejskim domu

Dekoracja balkonowa z panoramicznymi oknami

Biorąc pod uwagę, że panoramiczne okna zajmują cały otwór balkonowy, a powierzchnia ogrodzona solidnym szkłem ma dobre oświetlenie, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór stylu wnętrza i rozwiązania projektowego.

Ta część mieszkania nie należy do salonu i ma swoją własną charakterystykę. Pożądane jest opracowanie kilku wariantów projektu i wybór optymalnego, który będzie w pełni połączony z systemem okiennym i nie będzie działał wbrew pożądaniom właściciela.

Francuskie okna na loggii
Panoramiczny przeszklenie balkonowe z mechanizmem otwierania"гармошка"

Z uwagi na to, jaki kolor i wygląd będą zależeć od tego, jak wygodne i wygodne będzie przebywanie na balkonie lub loggii. Na etapie projektowania balkonu istnieje wybór materiałów wykończeniowych i podłogowych. Asortyment na rynku jest bardzo duży. Jakiego rodzaju balkon wybrać kolorystykę, każdy właściciel decyduje niezależnie lub konsultuje się ze specjalistami.

Panoramiczna szklana kuchnia z balkonem
Panoramiczne przeszklenie balkonowe z kwadratowymi oknami

Panoramiczne okna na balkonie w Chruszczow

Wadą starych domów jest nie tylko niewielka powierzchnia pokoi, ale także niedostateczny dostęp do światła ulicznego. Dlatego przy instalacji panoramicznych okien możesz nocować, raz na zawsze pozbyć się tych dwóch problemów. Dzięki zastosowaniu technologii panoramicznej przeszklenie balkonu w Chruszczow stanie się najbardziej praktyczne i rzeczywiste, ponieważ całkowicie przekształca niezamieszkane terytorium znajdujące się poza samym mieszkaniem.

Panoramiczne przeszklenie balkonowe we wnętrzu mieszkania
Loggia z panoramicznymi oknami

Loggia z panoramicznymi oknami

Podejmując taką decyzję, trzeba być przygotowanym na to, że pociąga ona za sobą całkowitą rekonstrukcję i naprawy kapitałowe. Pomimo wysokich kosztów, których wymaga ta technologia, jest to jedna z efektywnych opcji aranżacji balkonów i loggii. W wyniku takich zmian z małego, niewygodnego i często wypchanego balkonu, dostaniemy elegancki kącik do siedzenia, gabinet, pracownię domową, bibliotekę lub ogród zimowy.

Balkon z panoramicznymi oknami w minimalistycznym stylu
Modułowe przeszklenie balkonu z panoramicznymi oknami
Panoramiczne okna na balkonie

Umeblowanie i izolacja

Ale że dodatkowy obszar może być używany przez cały rok, musisz zaizolować sufi
t i podłogę. W tym celu zakupiono nowoczesny materiał termoizolacyjny (na rynku budowlanym istnieje duży wybór). Nie będzie zbędne instalowanie systemu grzewczego, jedną z opcji może być opcja elektryczna - "ciepła podłoga".

Przeszklenie balkonowe z panoramicznymi oknami
Balkon z widokiem panoramicznym

Wykonanie izolacji podłogi i sufitu może być różnym materiałem. Najlepsze dopasowanie do charakterystyki:

  • Styropian, w tym ozdobny z wzorami do sufitu.
  • Wełna mineralna.

Ta izolacja jest lekka, więc płyta balkonowa nie będzie cięższa. Jako pokrycie podłogowe stosuje się mocną płytę wiórową, na którą nakłada się linoleum lub laminat. Jeśli zostanie położona "ciepła podłoga", wówczas górną warstwą będzie porcelanowa kamionka.

1
Balkon z panoramicznymi plastikowymi oknami
Półokrągły balkon z panoramicznymi oknami

Materiały wykończeniowe

Wybierając materiały wykończeniowe, należy wziąć pod uwagę dobre oświetlenie terenu i bezpośrednie promienie słońca (jeśli strona jest słoneczna). Dlatego przy wyborze należy zwrócić uwagę na takie cechy, jak odporność na wypalenie i przyjazność dla środowiska. Aby uchronić się od bezpośrednich promieni, w okresie letnim panoramiczne przeszklenie balkonu może być wyposażone w żaluzje lub grube zasłony, które są przymocowane nad oknami do płyty betonowej.

Półokrągły panoramiczny balkon z podświetleniem
Przesuwne panoramiczne okna na balkonie

Na balkonie, który jest silnie oświetlony przez słońce, nie należy używać jasnych odcieni, ponieważ daje to jeszcze większą jasność i nie będzie normalnej percepcji. Kontrast spowoduje ciemniejsze kolory, które mogą znajdować się zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Możesz użyć kombinacji, która nada wnętrzu oryginalności i wyjątkowości.

Duży balkon z panoramicznymi oknami
Dom z panoramicznym balkonem na zewnątrz

Jakiego rodzaju balkon panoramiczny może zdecydować tylko właściciel, ale jeśli trudno jest znaleźć rozwiązanie samodzielnie, specjaliści zawsze przyjdą mu na ratunek i opracują projekt zgodnie ze wszystkimi wymaganiami i życzeniami klienta. Ponadto zostaną wykonane wszystkie obliczenia dotyczące liczby materiałów, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze, nie powodując nadmiernych kosztów. Wykończenie balkonu można wykonać samemu, ale profesjonalna naprawa potrwa znacznie dłużej. Specjaliści są świadomi wszystkich niuansów nieznanych zwykłym ludziom, którzy nie znają tych umiejętności i umiejętności.

Panoramiczne przeszklenie narożnego balkonu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

92 − = 88