Korzystanie z balkonu w celu zwiększenia przestrzeni życiowej

string (10) "error stat"

Każdy właściciel jednopokojowego mieszkania często zadaje sobie pytanie, jak zwiększyć powierzchnię swojej posiadłości. Aby to osiągnąć, możesz na wiele sposobów, na przykład, zorganizować mieszkanie według typu studia, usunąć niepotrzebne partycje lub przebudować korytarz w mieszkaniu. Ostatnio jednak popularność zyskała jeszcze jedna opcja: aranżacja balkonu.

Balkon

Czym jest balkon? Jest to pewna strefa w mieszkaniu, używana do przechowywania różnych rzeczy, czasem niezbędnych, a często nawet tych, które są tylko szkoda wyrzucić. W wielu mieszkaniach balkon jest utożsamiany z magazynem. Takie irracjonalne użycie nie pozwala właścicielom korzystać z loggii w jednopokojowym mieszkaniu. Istnieją 2 sposoby na zwiększenie warunków życia kosztem balkonu:

  1. Rejestracja oddzielnego pokoju na terytorium loggii.
  2. Dołączenie do pokoju

Pokój z balkonem

Pierwszym sposobem na przekształcenie balkonu jest wyposażenie pokoju. Jest to praktyczna i dość prosta opcja, która nie wymaga dużych kosztów finansowych. Niemniej jednak konieczne jest podejście do rozwiązania tego problemu z najwyższą starannością i odpowiedzialnością.

Najpierw powinieneś pomyśleć nad projektem sali balkonowej. Ważne jest, aby określić, czego brakuje w domu. Może nauka lub siłownia? Jeśli loggia jest duża, możesz zainstalować na niej komputer do pracy i zabawy, postawić stół i krzesła lub zorganizować kilka symulatorów. Jeśli jest bardzo mały, dobrze będzie zrobić tam garderobę lub kupić rośliny i udekorować ogród we własnym mieszkaniu.

Ogród na balkonie

Wybierając odpowiedni projekt, musisz oczyścić balkon z nagromadzonych tam lat, wszystkie śmieci.

Kolejnym krokiem jest zaizolowanie loggii, aby czuć się komfortowo nawet w zimie. Teraz, gdy technologia naprawy na wysokim poziomie, mają ciepły balkon - nie ma problemu. Efekt ten można uzyskać poprzez izolację ścian zewnętrznych, łączenie baterii, instalację podgrzewanych podłóg, stosowanie dywanów. Wtedy już można zrealizować projekt, po wcześniejszym zakupie wszystkich elementów wnętrza pokoju balkonowego.

Częściej na loggii znajduje się miejsce do odpoczynku. Tutaj możesz dobrze odpocząć, zrobić kilka osobistych spraw. Dekoracja sali balkonowej zależy całkowicie od twoich pragnień, najważniejsza jest decyzja o projekcie.

Miejsce do spania na balkonie

Dołączenie do pokoju

Drugą opcją, jak zwiększyć powierzchnię mieszkania ze względu na balkon, jest połączenie loggii z pokojem. Ta opcja jest znacznie trudniejsza, ponieważ proces przebudowy wymaga specjalnych zezwoleń z biura mieszkaniowego i operacyjnego.

Jednak rozszerzenie powierzchni mieszkania jednopokojowego z powodu balkonu to bardzo popularny pomysł, który ma oczywiste zalety:

  • Zwiększenie przestrzeni życiowej w odnushke;
  • Oryginalny projekt mieszkania;
  • Zwiększenie światła dziennego ze względu na dużą liczbę okien balkonowych.
Dołączenie do balkonu do pokoju

Niestety, ale ta opcja zwiększenia przestrzeni życiowej nie zadziała, jeśli ścianka między balkonem a pokojem jest nośnikiem. Z tej sytuacji istnieje tylko jedno wyjście: można wyjąć jednostkę okienną bez uszkodzenia ściany. Wtedy będziesz miał tylko mini-partycję, którą można wprowadzić do projektu.

1

Tak więc przekształcenie powierzchni balkonu w oddzielne pomieszczenia mieszkalne lub połączenie loggii z pokojem są skutecznymi metodami powiększania przestrzeni pomieszczenia. Są to sposoby, dzięki którym Twoje mieszkanie stanie się bardziej przestronne, funkcjonalne i przytulne. Skorzystaj z pomocy pracowni projektowych lub sam zaprojektuj projekt i odważnie ucieleśnij go.

* Zdjęcia z Google.com

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

77 − = 68