Správné zavlažování v zemi: poradit profesionálům (20 fotek)

Neúnavní letní obyvatelé se snaží maximálně využít malou zahradu. Na sálavého hostitele v kompaktním prostoru jsou umístěny skleníky, skleníky, lůžka. Mnoho faktorů ovlivňuje jejich produktivitu. A správné zavlažování v zemi je nejdůležitější.

Autopůjčovna na chatě
Automatické zavlažování

Moderní zavlažovací technika velmi usnadňuje péči o rostliny, umožňuje zvolit optimální zavlažovací systém pro konkrétní podmínky.

Zalévání květin v zemi

Zavlažování v zemi s plastovými trubkami

Typy zavlažovacích systémů: popisy, výhody a nevýhody

Automatizované zavlažování je vynikající příležitostí, jak se zbavit povinnosti manuálně napájet rostliny. Kromě toho si můžete vybrat, jak zorganizovat zavlažování a nainstalovat systém sami.

Metoda podloží

Organizace zavlažování na dachu je jednoduchá: polyetylénové trubky s otvory jsou zakopány v zemi do hloubky 20-30 cm (což je určeno typem kořenového systému rostliny). Rozložení potrubí se provádí podle uspořádání postele.

Zavlažování v zahradě venkovského domu
Sprinkler

Výhody: nízké náklady na komponenty, voda přichází přímo ke kořenům rostlin, půda zůstává volná. Nevýhody: je nutná pečlivá filtrace vody, protože je velmi náročné na práci, aby se zabránilo ucpání systému.

Neviditelná designová práce kdykoliv během dne přináší vynikající výsledky. Příjemná příležitost pro letní obyvatele, aby podnikali své vlastní podnikání a nedrželi se striktně pravidel k zavlažování - před východem slunce nebo po západu slunce.

Zavlažování trávníku v zemi
Hadicová tryska

Kropné zavlažování

Uspořádat kapkové závlahy v zemi není obtížné, na pozemku o rozloze 6 hektarů může dostat pryč na den. Přednosti: půda namočil kolem sazenic kořenovou systému, který umožňuje včasnou sklizeň, možnost zavlažování v noci, ekonomická spotřeba vody a zároveň zlepšit kvalitu zavlažování, předchází erozi půdy a snižuje pravděpodobnost šíření plevelů, nemocí, dlouhou životnost s řádnou péči o návrhu, možnost vizuálního posouzení kvality zavlažování.

Nevýhody: Mechanické nečistoty z vody mohou ucpávat otvory pro vrtání.

Největší účinnost systému se projevuje při zavlažování pozemků a zahrad umístěných na svazích. Je rozumné instalovat odkapávací struktury pro zavlažování ve sklenících av oblastech s nedostatkem vody.

Kropné zavlažování v zemi

Zavlažování sprinklerem

Organizované zavlažování je velmi oblíbené kvůli schopnosti efektivně napájet zahradu, trávníkový trávník. Princip systému - voda pod tlakem je vrhá do vzduchu a padá na půdu a rostliny ve formě malých kapek jako déšť.

1
Mikro zahrada v zahradě

Výhody: půda je rovnoměrně zvlhčena do požadované hloubky, není zapotřebí předběžná úprava půdy (tvorba zavlažovacích drážek, obvodových drážek / válečků). Nevýhody: vysoká spotřeba energie procesu, zavlažování nerovnosti větrném počasí a vlhkost pouze povrchové vrstvy půdy, tvoření kaluží vody a odpadní vody (v případě sklonu svahu), že je nežádoucí, aby vodu rostliny vystaven přímému slunečnímu záření.

Systém instalujte lépe na plochou plochu osazenou stejným typem rostlin (stejnou výškou a nádherou). Při organizaci zalévání travnatých trávníků je žádoucí instalovat zasouvací sprinklery, které při spouštění nezasahují do péče o trávu.

Organizace zavlažování v zemi

Jak zavést zavlažovací systémy vlastním rukama?

Nepřetržitý provoz systémů je vysoce závislý na kvalitě součástí. Spolehlivé fungování zavlažování je dáno přesností montáže a správnou montáží konstrukce. Proto, jeden by neměl spěchat v uspořádání zalévání v zemi plastových trubek. Je lepší strávit více času instalací a užíváním pohodlného zavlažování po celou sezónu, než k rychlému namontování zařízení a následnému nepřetržitému nastavení procesu zavlažování.

Zavlažovací systém

Postupné uspořádání systému postřikovačů

Uspořádání automatického zavlažování ve venkovském domě pomůže při stavbě zavlažování. Při jeho instalaci je třeba provést seriózní přípravné práce.

Standardní sada automatické napájecí systémy: a čerpací stanice, regulátor tlaku (nastaveno v případě, že montáž různých kusů tohoto zařízení) filtry, elektromagnetické ventily (aby alternativní části zalévání), HDPE trubek, postřikovače, regulátory, montáž.

Přenosný postřikovač pro zavlažování

Při výběru systému je třeba vzít v úvahu charakteristiku postřikovačů. Zařízení se vyrábějí s různými sektory zavlažování: 90 ° (pro rohové plochy), 180 ° (pro montáž podél plotů), 270 ° (pro umístění v blízkosti domů, altány), 360 ° (pro otevřené trávníky). V závislosti na tlaku vody mohou sprinklery zavlažovat od 50 do 700 m2. a mají poloměry vodního paprsku od 4 do 15 m.

Zavlažovací plochy sousedních zařízení musí být překročeny pro plné zavlažování místa. Jednotnost zavlažování závisí na průměru trysky a rychlosti otáčení postřikovače.

Zavlažování u chaty

Podrobný postup montáže a instalace zavlažovacího zařízení

Vypracuje se územní plán s přidělením zavlažovacích ploch (trávník, květinové záhony) a suché (odpočívadla, budovy).

Určete počet postřikovačů a umístění jejich instalace. Pro tento účel je výpočet spotřeby vody, pracovního tlaku a zavlažovací plochy jednotlivých zařízení. Připojení současně pracujících postřikovačů k jednomu elektromagnetickému ventilu optimalizuje napájení.

Na trávníku jsou linky pro položení hlavní linie a větví. Je důležité, aby potrubí bylo zřídkakdy ohnuto a přiváděno k rozstřikovačům krátkým způsobem. Trubkové trubky jsou vybrány s větším průměrem než větve.

Zavlažovací systém na zahradě

Výkopy podél plánovaných tratí jsou vyhloubeny do hloubky asi 30 cm. Pro správnou zimní ochranu se předpokládá malý sklon potrubí a instalace odvodňovacích ventilů na nízkých místech systému.
Konstrukce pomocí armatury se kompletně sestaví na povrchu a pak se položí do zákopů. Rozstřikovače jsou posypány a celý systém je pokryt zeminou.

Jak zalévat bez problémů? Bezproblémové ovládání zařízení zajistí čištění filtrů a hlavic zavlažování, včasné a správné zachování konstrukce pro zimní období.

Montáž a instalace odkapávacího zavlažování

To je ideální způsob, jak se zalévat ve sklenících a na otevřeném terénu. Hlavním rysem metody je možnost zavlažování v jakémkoliv prostoru (s centrálním zásobováním vodou nebo bez něj).

Automatické zahradní zavlažovací systém

Součásti zavlažovacího systému:

 • vodní nádrž, vývod vody (vnější závit 1 'nebo 3/4');
 • připojovací závit (vnitřní závit 3/4 'nebo 1'), filtr (závit 3/4 "nebo 1");
 • různé plastové kování a komprese (pro montáž, otáčky, větve HDPE trubky);
 • plastové potrubí pro zavlažování u dacha (průměr 32 mm, může být větší, vyčnívá z hlavní linky);
 • odkapávací pás (průměr 16 mm, rozteč emitorů je od 10 do 40 mm, je vybrán samostatně);
 • startovací konektory.
Zavlažovací systém zahrady

Etapy montáže a umístění konstrukce:

 1. Válec je pevně a spolehlivě upevněn.
 2. V nádrži (7-10 cm nad dnem, aby se odpad nedostal do systému, ale hromadí se pod vývodem), se v zásobníku odřízne otvor.
 3. Kohout připojujeme k nádrži na vodu, nainstalujeme filtr a adaptér na potrubí HDPE.
 4. Z centrálního potrubí vyrábíme rozvody trubek kolmo na lůžka s rostlinami.
 5. Muflujeme konce trubek (je lepší instalovat kohoutek na jednom konci - bude to užitečné pro praní na konci sezónního kapkového zavlažovacího systému pro chatky).
 6. Naproti postelí s rostlinami vyvrtáváme otvory v HDPE trubkách a instalujeme spouštěcí konektory pro plastové pásky.
 7. Připojujeme odkapávací pásky z polyethylenu a otvory emitoru musí být nahoře. Páska na druhém konci je tlumena následujícím způsobem: 1-1,5 cm pásky jsou odříznuty, konec je pevně sklopený a kroužek, předtím odříznutý, je umístěn na vrcholu.

Rychlost zavlažování ve skleníku a na otevřených postelích je regulována individuálně a závisí na výšce instalace nádrže, délce odkapávacích pásů. Je žádoucí umístit pásy co nejblíže rostlinám.

Skryté zavlažovací systém

Doporučení pro instalaci zavlažovacích systémů

V první instalaci se mohou vyskytnout nějaké kontroverzní situace, avšak s časem budou vylepšené editační procesy. Kolik stránek, tolik nuancí. Ale dodržování některých obecných pravidel pomůže všem majitelům dachů vybavit zalévání v dachu vlastními rukama:

 • Připravte plán místa s lůžky, skleníky, květinové záhony a nakreslete umístění trubek, hadic;
 • určuje typ půdy (písečné půdy se vysychají rychleji než jílovité půdy), typ plantáží a požadovaný objem vody;
 • pokud v dachu není žádná tekoucí voda pro zavlažování, musíte zvážit místo instalace nádrže na vodu (ve výšce nejméně 1,5-2 metrů). Je důležité vyloučit možnost osvětlení nádrže přímým slunečním světlem (aby se zabránilo rozkvětu kapaliny). Majitelé velkých pozemků by měli přemýšlet o možnosti vybavit si vlastní.
Zavlažovací systém ve skleníku

Určitě, automatické zavlažování u dachy zjednodušuje péči o rostliny, zvyšuje výnos, významně snižuje spotřebu vody. Volba optimálního systému je určována přírodními faktory - zonální polohou lokality, přítomností sklonu povrchu.

Instalace zavlažovacího systému
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 8