Woodburn: cel i odmiany (23 zdjęć)

Drewno opałowe jest używane w życiu codziennym, aby ogrzać dom, postawić saunę lub rozpalić ogień, aby ugotować trochę jedzenia. Aby regularnie zaopatrywać się w takie towary, ludzie próbują zaopatrzyć się w jak najwięcej drewna, a następnie przechowywać je w miejscu, w którym nie ma wilgoci. Woodbench to specjalne pomieszczenie, w którym drewno opałowe jest przechowywane w celu długotrwałego przechowywania.

Woodburner

Składowanie drewna powinno odbywać się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu z dachem (niezbędnym do zapewnienia suchości). Prawidłowe ustawienie woodburner stworzy widoczną porządek w Twojej okolicy. Nie ma potrzeby zatrudniania pracowników, a także zakupu materiałów do budowy maszyny do wypalania drewna na daczy. Maszyna do wypalania drewna jest o wiele łatwiejsza i bardziej opłacalna do budowy niż budka lub dom.

Woodburner

W procesie budowy drewna opalanego drewnem stosuje się różne materiały:

 • cegła;
 • drewniany bar;
 • części metalowe;
 • opóźnienia.

Ponieważ stosowane są materiały dachowe, wykorzystywane podczas tworzenia dachu prywatnego domu. Pierwszym krokiem powinno być ustalenie, w którym konkretnym miejscu będzie znajdował się przyszły leśnik i zrozumienie, jakie materiały zostaną użyte.

Woodburner

Wybierz materiały i projekt jest niezbędny, w zależności od lokalizacji budynku, wielkości domu, wizualnego wykonania witryny i jej rozmieszczenia, przydatności właściciela budynku, która powinna się pojawić.

Woodburner

Niektórzy ludzie po prostu tworzą zwykły pokój, używając improwizowanych narzędzi, wygląd budynku nie przywiązuje szczególnej wagi. Uważamy jednak, że jeśli ktoś ma zamiar zbudować maszynę do drewna na daczy własnymi rękami, musi to zrobić jakościowo i gustownie! Starannie wykonana konstrukcja może doskonale uzupełniać "obraz willi" z pięknym dużym domem, zielonym ogrodem, rabatami kwiatowymi z kilkoma rodzajami kwiatów i kąpielą w przytulnej atmosferze, w której ludzie wolą spędzać wolny czas.

Woodburner

Miejsce dla przyszłej struktury

Zanim zrobisz drewno, musisz najpierw określić jego przyszłą lokalizację. Jeśli w domu lub w piecu jest kominek, najlepiej jest zbudować maszynę do spalania drewna w pobliżu domu. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę miejsce na wejście transportowe, które dostarczy wszystkie niezbędne surowce.

Jeśli w drewnie, które ogrzewa dom, nie ma takiej potrzeby, to lepiej jest zainstalować konstrukcję z palet lub kłód w pobliżu wanny (jeśli taka jest) lub obok miejsca "grilla".

Następnie musisz utworzyć rysunek. Konieczne jest staranne odtworzenie na papierze układu przyszłej konstrukcji, a także dokładnych wymiarów. Zgodnie z rysunkiem, natychmiast stanie się jasne, jak będzie wyglądać narzędzie do wypalania drewna po jego zbudowaniu. Podczas budowy budynku będzie trzeba użyć wiertarki, sznurka, młotka, drabiny. Kupił również materiały budowlane.

Woodburner

Tworzenie fundamentu

Najpierw musisz zdecydować, na podstawie, na której fundament zostanie utworzony. Podstawowe kolumny tworzone są przy użyciu betonu, zwykłej cegły, a także kamieni. Baza jest ustawiona na tych kolumnach, a następnie wyrównana do określonego poziomu. Głębokość fundamentu wynosi zwykle 30-60 centymetrów.

1
Woodburner

Czasem pod podstawowymi odstępami leżącymi, które mają wysokość 10-15 centymetrów od miejsca podkładu. Taki system zapobiega pojawianiu się wilgoci w pomieszczeniu. Drewniane deski nakładają się na opóźnienie, które są widoczne z prawej strony.

Woodburner

Aby zagwarantować, że struktura zachowała swoją jakość przez wiele lat i nie była pokryta grzybami, jej podłoże jest impregnowane specjalnymi związkami. Kłody i drewniane deski są również pokryte specjalnymi związkami chemicznymi, które różnią się właściwościami ognioodpornymi.

Woodburner

Jak prawidłowo wyposażyć dach w drewno?

4 warstwy drewna są mocowane na specjalnych belkach. Niektóre osoby próbują zmniejszyć swoje koszty pieniężne za pomocą belek, które nie zostały potraktowane specjalnymi związkami. Jednak nie radzimy oszczędzać na takich rzeczach. Aby zapewnić większą niezawodność, dodatkowe belki są zainstalowane po obu stronach. Same arkusze są ułożone na górze wzmocnienia belki tak, że główne krawędzie znajdują się w środkowej części szerokości instalacji.

Woodburner

Jedna warstwa drewna jest dostosowywana do innej, a następnie jest przybijana gwoździami budowlanymi. W przypadku stwierdzenia rozbieżności w wielkości formacji, rozmiar wiązki jest zazwyczaj umieszczany jako dodatkowa belka, a następnie do niej jest przymocowany drewniany arkusz. Konieczne jest wykonanie pokrycia dachu na dachu, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci i opadów do wnętrza pomieszczenia. Kupując plandekę, ważne jest, aby nie zapominać, że musisz pokryć cały obszar. Najważniejsze jest to, że podczas budowy nie brakuje kilku milimetrów lub centymetrów.

Woodburner

Przed cięciem liść drewna jest nakładany na powierzchnię belki, a gdy wymagany rozmiar staje się znany, wszystkie niepotrzebne są usuwane. Dach jest przechylony do tylnego końca budynku, dzięki
czemu krople wilgoci spływają z dachu. Kolejną ważną zaletą jest instalacja przepływu wody. W zwykłych przypadkach przepływ wody z rynny odpływowej jest kierowany do roślin kochających wilgoć, które znajdują się w pobliżu.

Woodburner
Woodburner

Jak powinna wyglądać podłoga w projekcie?

Założenie, że podłoga w takiej konstrukcji może być nieobecna, jest błędne. Główną funkcją zaprawy do drewna jest długotrwałe przechowywanie drewna w wentylowanym pomieszczeniu bez wilgoci. W przypadku braku seksu cała zgromadzona wilgoć zaczyna mieć szkodliwy wpływ na drewno opałowe, powodując ich gnicie. Konieczne jest, aby odległość między pierwszą warstwą kłód a powierzchnią ziemi wynosiła co najmniej 10 centymetrów. Hydroizolacja w ramach samych opóźnień musi być brana pod uwagę.

Woodburner

Istnieje klasyfikacja woodbanks w zależności od różnych cech:

 • zawiasach;
 • według rodzaju szopy;
 • z dzienników;
 • z palet;
 • na podstawie beczki;
 • kute lasy;
 • woodburner z ramą;
 • typu woodburner typu otwartego.
Woodburner
Woodburner

Drewno z otwartego drewna jest łatwe do utworzenia, w związku z czym należy uzyskać bardzo starannie złożoną strukturę. Materiały są stosowane w postaci płyt, prostych klocków i prętów. Budynek jest zwykle dołączony do samego domu. Nie można zainstalować czaszy lub dachu. Jeżeli konstrukcja znajduje się na powierzchni tarasu, wówczas pomocnicza podstawa nie jest wymagana.

Zaleca się wznoszenie drewnianych burt po stronie budynku, gdzie jest naturalna wentylacja i gdzie jest dużo światła słonecznego. Między drewnem a pionową powierzchnią twojego domu musisz zostawić niewielką lukę, która zapobiegnie przenikaniu wilgoci.

Woodburner

Korzystanie z czaszy

Ten typ drewna ma tylko 3 ściany. Na 2 dużych ścianach typu bocznego zainstalowany jest dach z 1-stopniową lub 2-stopniową próbką. Podszewka zostaje następnie zastąpiona sklejką, a krokwie nie występują. Czasza zwykle okazuje się szersza niż konstrukcja konstrukcji. Najbardziej odpowiednim wariantem muru do wypalania drewna jest zastosowanie dwóch rzędów dla wygodnego doboru przedmiotów z różnych stron.

Woodburner

Istnieje również inny rodzaj drewna do wypalania drewna w postaci baldachimu. Ma aż trzy ściany. Na 2 ścianach typu bocznego spoczywa dach. Jest to lekki rodzaj dachu, który jest typowy dla budynków mieszkalnych. Projekt obejmuje zastosowanie krokwi, a także sklejki, która zastępuje poszycie. Używane płyty profilowane, a także płytki.

Woodburner

Rodzaj stodoły

Woodbine tego gatunku z wyglądu przypomina mały dom z wentylacyjnym oknem i drzwiami. Jest zbudowany jak zwykła budka, choć jej rozmiar jest znacznie mniejszy. Konstrukcja nie ma otworów przelotowych na żadnym z 4 boków, z powodu których bierze się pod uwagę wodoodporność pod samym dachem.

Woodburner

Zaletą takiej konstrukcji jest to, że ma pomieszczenie pomocnicze, w którym można przechowywać narzędzia, a także urządzenia używane w życiu codziennym.

Woodburner

Na podstawie beczki

Używano starej prostej beczki jako mobilnego kontenera, w którym przechowywane jest drewno. W środkowej części lufy umieszczona jest obręcz z żelaza, a następnie za pomocą pilarki wycina się pewien rozmiar.

Woodburner

Konstrukcja wyposażona jest w rzeźbione nogi. W specjalnie stworzonych otworach wstawiane są małe sadzonki. Podobny rodzaj drewna używa do przechowywania niewielkiej liczby obiektów.

Woodburner
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

7 + 1 =