Róże w projektowaniu krajobrazu (52 zdjęcia): właściwy i piękny projekt ogrodu

Co może bardziej elegancko ozdobić ogród, jeśli nie królową kwiatów - różę. Ta roślina będzie dobrze wyglądać na każdej stronie - dużej i małej, równej i kamiennej. Róże w projektowaniu krajobrazu są tematem, który można omawiać od bardzo dawna, ale w artykule omówimy główne cechy takiej dekoracji ogrodu i podamy przydatne rekomendacje dla tych, którzy chcą wyhodować te piękne kwiaty na działce ogrodowej.

Ściana z różami w projektowaniu krajobrazu witryny

Łuk róż w projektowaniu krajobrazu

Białe róże w projektowaniu krajobrazu

Róże herbaciane w projektowaniu krajobrazu

Kwitnienie róż w projektowaniu krajobrazu

Zalety dekorowania witryny różami:

 • Kwiaty te zajmują wiodącą pozycję wśród wszystkich innych kolorów. Róża jest używana do ozdabiania ogrodu częściej niż wszystkie inne kwiaty.
 • Róża doskonale komponuje się z różnorodnymi kompozycjami na przedmieściach, często odgrywa w nich dużą rolę, ale z jej małymi kwiatostanami i miniaturowymi odmianami może również odgrywać drugorzędne role. Prawidłowo zorganizowane łóżko z kwiatami z różami może stać się prawdziwą dekoracją ogrodu.
 • Różnorodność odmian róż umożliwia zbieranie dowolnego koloru i wielkości krzewów w celu bardziej harmonijnego dekoracji ogrodu. W tym przypadku nawet na małym obszarze klaster lub miniaturowa róża będzie wyglądała znakomicie i pięknie.
 • Róże w ogrodzie świetnie wyglądają w połączeniu z drzewami, krzewami, zielenią i innymi kwiatami wiejskiej działki.

Kwiat ogród róż w projektowaniu krajobrazu

Róże w domku

Warianty dekoracji witryny przez róże

Wspinające się odmiany kwiatów nadają się do ozdabiania różnych kręconych podpór z drutu, dekoracyjnych obelisków itp. Każda, nawet miniaturowa, wsparta różami, będzie wyglądała oszałamiająco dekoracyjnie i elegancko, dekorując krajobraz daczy.

Róże w domku

Róże w projektowaniu ogrodu krajobrazowego

Róże w domu

1

Róże na dziedzińcu

Niezależnie od wielkości działki, zawsze znajdzie się miejsce na mały ogród różany. Jest to część ogrodu, w którym kwitną róże - różne odmiany, kolory i odcienie, rozmiary - i angielski, oraz tłoczenie i park. To miejsce jest zawsze bardzo dekoracyjne, to prawdziwy klejnot projektowania. Niektóre kwiaciarnie o szczególnie wyrafinowanym smaku często usiłują sadzić różańce przeznaczone dla kogoś, a zwłaszcza ulubionej odmiany róż. Taki różaniec w ogrodzie kwiatowym, jeśli odpowiednio zaprojektowany, może wyglądać bardzo malowniczo, a jednocześnie stylowo, bez urozmaicenia i zmienności.

Klomby w kraju
Róże jako dekoracja ogrodzenia witryny

Purpurowe róże w projektowaniu ogrodu

Róże w stylu ogrodzenia

Żywopłot róż

Granica

Nie jest to bardzo wysokie zabezpieczenie, które można wykorzystać do podziału na strefy. Na przykład białe róże można oznaczyć ścieżkami, a różowy ozdobi to miejsce przy altanie.

Znakomicie wygląda dekorowanie brzegów róż wzdłuż ścieżek w ogrodzie, tereny rekreacyjne, altany i wzdłuż ozdobnego potoku na miejscu.

Robienie róż ogrodzenia i innych kwiatów

Róże w donicach

Chińczyk wzrastał w krajobrazowym projekcie

Granica róż w wiejskiej rezydencji może występować naprzemiennie z tymi samymi konstrukcjami z innych roślin, dzięki którym można właściwie rozróżnić, na przykład, strefy robocze ogrodu.

Miniaturowa róża może być również oprawiona w obramowanie - żółte lub czerwone - taka róża idealnie przydzieli plac zabaw lub strefę relaksu.

Różańce z żywą krawężnią w ogrodzie
Róże do barwienia działki i ogrodzenia

Żywopłot i łuki

 • Bardzo skuteczny sposób dekoracji witryny. Ponadto żywy, różowy żywopłot, w przeciwieństwie do wysokiej cegły, wygląda zawsze odpowiednio i cywilizowany.
 • Łuk jest zwykle małym pawilonem z czterema drutami owiniętymi w róże. Ogród z takim łukiem stanie się szczególnie romantyczny.
 • Do łuków używa się odmian kędzierzawych, które obficie i wspaniale kwitną. Dopasuj również ozdobne znaczki, a także angielski i park.
 • W razie potrzeby można wykonać łuki o takim rozmiarze, aby pod kwiatami można było umieścić w małej ławce - i będzie doskonałe zaciszne miejsce do odpoczynku na działce.
Ogrodzenie z różami
Łuk z różami w projekcie strony

Kwiat łóżko róże w ogródzie

Czerwone róże w projektowaniu krajobrazu

Okrągłe łóżko kwiatu róż

Solo wzrosła

 • Odludny krzew róży jest również piękną ozdobą letniego domu, nadającą się do miejsc, w których nie można zasadzić wielu kwiatów.
 • W przypadku okazów solowych należy wybrać najbardziej dekoracyjne, najlepsze odmiany i wybrać do sadzenia otwarte i dobrze widoczne z dowolnego miejsca. W tym przypadku róża solowa stanie się prawdziwą ozdobą ogrodu.
 • Pojedyncze krzaki perfekcyjnie wykorzystują brutalność alpejskich wzgórz, kamienne i ceglane ściany, delikatne kwiaty wspaniale komponują się z reliefowymi kompozycjami.
Krzewy róż w projektowaniu krajobrazu
Krzewy róż w projekcie strony

Krzewy róż w ogrodzie

Krajobraz z różami

Terry wstał w ogrodzie

Ogród w pojemnikach

 • Róże można sadzić nie na terenie terenu, lecz w specjalnych pojemnikach, a następnie umieszczać je tam, gdzie będą najbardziej odpowiednie. Jakie są miejsca - spójrz na swoją witrynę.
 • W domu widać schody, na schodach których znajdują się takie pojemniki z różami. Ten projekt sprawi, że wejście do domu będzie świąteczne i eleganckie.
 • Róża jest szczególnie odpowiednia dla pojemników, a także dla odmiany Floribunda. Odmiany pieczęci - czerwone i białe - również wyglądają bardzo ładnie. Ale park i gatunki angielskie w tym przypadku są rzadziej używane.
Róże w doniczce na działce

Róże w ogrodzie jesienią

Pergola z różami

Róża wspinaczkowa w projektowaniu krajobrazu

Róża w ogrodzie w stylu Prowansji

Różowy strumień

 • Ten strumień, oczywiście bez wody, składa się wyłącznie z kwiatów. Jest również nazywany "suchym". W rzeczywistości jest to ten sam kwietnik, tylko specjalnie urządzony.
 • Prawidłowo zaplanowany strumień łączy się z różowymi kaskadami, a nawet wodospadami. Te dekoracyjne techniki sprawiają, że witryna jest naprawdę luksusowym miejscem.
 • Hodowla takich "wodnych" kompozycji polega na stosowaniu próbek pokrycia gruntowego w połączeniu z kamieniami, kamykami i żwirem.
Czerwone róże do dekoracji ogrodzenia

Różowa róża w projektowaniu ogrodu

Róże w projektowaniu ogrodu

Rose Garden

Róże w ogrodzie śródziemnomorskim

Alpejskie wzgórze

Jest to popularna i luksusowa wersja projektu krajobrazu witryny. W połączeniu z delikatnymi, wykwintnymi kolorami, masywne i szorstkie kamienie wyglądają wyjątkowo stylowo. W przypadku alpejskich zjeżdżalni w domach zazwyczaj stosuje się miniaturowe odmiany kwiatów, a także wyglądają świetnie w różowym pokryciu terenu w projektowaniu krajobrazu. Te piękne odmiany mają zdolność nadawania "ekskluzywności" i pisma autorskiego pismu projektowemu strony.

Alpejskie wzgórze z róż i innych roślin w projektowaniu krajobrazu

Jasne odmiany kwiatów będą idealnie połączone w alpejskim wzgórzu z białymi kamieniami. Jeśli zastanawiasz się, jakich odmian użyć, odpowiedź brzmi następująco: można stosować różne typy - i angielski, a także znakomite tłoczenie i bezpretensjonalny park, a nawet kręcone odmiany.

Piękna zjeżdżalnia alpejska

Piękna zjeżdżalnia alpejska

Niektórzy projektanci krajobrazu zalecają przełamywanie alpejskich zjeżdżalni na miejscu z udziałem tylko jednej róży, bez angażowania innych roślin. Ta jednokolorowa ozdoba z różami wygląda niezwykle stylowo i pięknie. Ponadto, niektóre pomysły można zrealizować tylko za pomocą takiej techniki, aby połączyć różne style projektowania.

Mobilny zjeżdżalnia alpejska
Alpejskie wzgórze z wodospadem w ogrodzie
Stylowe alpejskie wzgórze na miejscu

Wskazówki

Pamiętaj, że układ kwiatów obok siebie musi być rozsądny. Jeśli nadal jesteś początkującą kwiaciarnią, lepiej zapoznać się z odpowiednimi stronami i literaturą - nie wszystkie odmiany wyglądają równie dobrze obok działki ogrodowej. Doświadczeni hodowcy radzą początkującym roślinom, aby posadzili szereg herbacianych odmian luksusowych i ich hybrydy, a kopie gleby pokrywają się miniaturowymi odmianami. Te kombinacje są już testowane i świetnie wyglądają. Reprezentują praktycznie rzeźbiarską kompozycję z różnymi huśtawkami i schodami, dzięki czemu kompozycja z różami jest bardzo malownicza. Wspinaczkowe odmiany wspinaczkowe będą wyglądać świetnie zarówno solo, jak i w połączeniu z innymi roślinami.

Zaprojektuj Alpine slide na stronie

Dekorując różaniec lub kompozycje, sadzisz kwiaty dość blisko siebie - dzięki temu sadzenie będzie wyglądać znacznie bardziej spektakularnie. Gęste łóżko kwiatowe jest również bardziej dekoracyjne niż rzadkie sadzenie.

Piękne alpejskie wzgórze na miejscu

Ciemnoczerwona róża w projektowaniu krajobrazu

Róża w ogrodzie

Rose wzdłuż ogrodzenia

Żółta róża w projektowaniu krajobrazu

Do pionowej dekoracji ogrodu należy używać mocnych podpór. Ich konstrukcja może mieć dowolny kształt. Za pomocą rekwizytów możesz udekorować stronę niezwykłymi, czasami wręcz fantastycznymi kompozycjami, które nadadzą jej indywidualności. Świetnie prezentuje się na przykład spiralne podparcie, opakowane w biało-czerwone, eleganckie kolory. W przypadku pionowego projektowania krajobrazu zwykle stosuje się różę wspinaczkową. Powinieneś wiedzieć, że wraz z nadejściem chłodu nie możesz usunąć bata z podparcia, ale musisz osłonić krzaki wraz z podporami.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

8 + 1 =