Rośliny iglaste do ogrodu (18 zdjęć): dekoracyjna dekoracja działki

Rośliny iglaste do ogrodu są szeroko wykorzystywane przez ogrodników do tworzenia oryginalnych projektów krajobrazowych, rabat kwiatowych i pielęgnacji oderwanych pięknych kompozycji w parkach, ogrodach i obszarach podmiejskich.

Piękny iglasty skład w ogródzie z gazebo w Chińskim stylu

Sadzenie roślin iglastych ma swoje zalety przed wykorzystaniem innych roślin ogrodowych i parkowych:

 • Gatunki iglaste roślin ozdobnych nadają wyłącznie estetyczny wygląd terytorium, które pozostaje praktycznie niezmienione przez cały rok, niezależnie od pory roku.
 • Rośliny iglaste są przydatne dla zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego człowieka, przyczyniają się do maksymalnego oczyszczenia i wypełnienia powietrza aromatami olejków eterycznych.
 • Gatunki karłowate i odmiany roślin iglastych mają różną kolorystykę igieł i kształtu korony, co umożliwia tworzenie całkowicie unikalnych kompozycji w różnych częściach terytorium.
 • Wiecznie zielone, iglaste drzewa i krzewy z odpowiednim doborem odmian nie wymagają kompleksowej konserwacji i pielęgnacji.
 • Wiele gatunków roślin iglastych odnosi się do roślin cieszących się ciepłem lub cieniami tolerujących i czuje się świetnie nawet w warunkach niedostatecznego nasłonecznienia.
Rośliny iglaste i kwiaty na stronie
Piękne zadbane rośliny iglaste w ogrodzie
Iglaści drzewa blisko schodków dom na wsi
Piękna kompozycja iglastych, ozdobiona kamieniami

Zastosowanie roślin iglastych do ogrodnictwa

Jeśli zdecydujesz się sadzić drzewa iglaste na swojej stronie, musisz dowiedzieć się, jaki rodzaj aplikacji można znaleźć dla drzew iglastych i krzewów w ogrodzie i parku.

Sosny, świerk i jodły są sadzone wzdłuż głównych alei i ścieżek ogrodów i parków. Od jałowca tworzą żywopłoty i tworzą żywe rzeźby. Karzełkowe drzewa iglaste służą do ozdabiania klombów. Miniaturowe odmiany roślin iglastych nadają się do uprawy w doniczkach (kontenerach), a następnie dekoracji ogrodów skalnych, tereny pod oknami domów i banków sztucznych jezior.

W projektowaniu krajobrazu wykorzystuje się wszystkie rodzaje i gatunki ozdobnych roślin iglastych. To pozwala na tworzenie kompozycji wieloletnich wysoki, krasnoluda i pełzających iglastych, połączyć niskie gatunki karłowate drzewa z miniaturowych odmian roślin iglastych, najbardziej imponujące miejsce iglastych o różnym kształcie i kolorze igieł sosnowych na terenie ogrodu korony.

Żywopłot z jałowca w zdolnych rękach ogrodników stać się najlepszym naturalnym ogrodzeniem ogrodu lub strefie podmiejskiej i dużych parków żywopłot z iglaków może służyć jako naturalny materiał do budowy żywego labirynt, dekoracji trawnika oryginalnej kompozycji rzeźbiarskiej lub z parku karencji podzielona na różne strefy.

Ścieżka i drzewa iglaste w projektowaniu krajobrazu
Dekoracja witryny z roślin iglastych i dekoracje
Drzewa iglaste wokół pergoli na stronie

Piękne połączenie roślin iglastych na terenie

Rodzaje i odmiany roślin iglastych do ogrodu

Do dekoracji terytorium ogrodów krajobrazowych, uprawy ozdobnych żywopłotów i tworzenia odrębnych kompozycji w projektowaniu krajobrazu, takie ozdobne rośliny iglaste do ogrodu są stosowane jako:

 • Tissovye (cis, torea) - należą do cienistych gatunków roślin iglastych, predysponowanych do lokalizacji w najbardziej zacienionych obszarach ogrodu.
 • Cypress (tui, jałowiec, cyprys) - roślina z ciemnozielonymi igłami są cieniolubne rodzaje drzew iglastych, rośliny z żółtym kolorem igieł są cieniu tolerancyjny i może być usytuowany na słonecznych terenach ogrodu.
 • Sosna zwyczajna (świerk, modrzew, sosna, cedr, jodła) - są lekkie kochający iglastych, preferuje dobrze oświetlone słonecznym ogrodem, ale w zależności od rasy i może być w cieniu tolerancyjny.
Tissus in the Garden
Jałowiec na stronie

Przed zakupem i sadzeniem ozdobnych drzew iglastych i krzewów konieczne jest dokładne zbadanie cech uprawy i pielęgnacji każdego rodzaju drzew iglastych w niektórych regionach kraju. W zimnych regionach lepiej wybrać zimowe drzewa iglaste i krzewy. Najczęściej spotykane zimotrwałe odmiany roślin iglastych, szeroko stosowane w projektowaniu krajobrazu, to:

 • Jodła - balsamiczna, subalpejska, monochromatyczna, całolistna, koreańska, biała, sachalinowa, syberyjska.
 • Cypress to groszek.
 • Jałowiec jest solidny, chiński, dziewiczy, zwykły, syberyjski, łuszczący się, poziomy.
 • Modrzew - europejski, amerykański, japoński, syberyjski.
 • Świerk - niebieski, czerwony, czarny, zwykły, kanadyjski, syberyjski, kłujący.
 • Sosna - zwyczajna, żółta, czarna, skręcona, smolista, góra, cedr, sosna st. Cedar, sosna europejska i syberyjska.
 • Tiss - berry, Daleki Wschód, kanadyjski.
 • Thuya - zachodnia.

Pozostałe rasy drzew iglastych nie są odporne na mróz, ale ze względu na ich cechy odmianowe są lepsze od umieszczenia w południowych regionach kraju o umiarkowanym i ciepłym klimacie.

Jodła w projektowaniu krajobrazu

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 41 = 46