Które nożyce ogrodowe najlepiej wykonują swoją pracę?

Prywatny dom to doskonałe miejsce na odpoczynek, ale utrzymanie jego zaplecza wymaga dużego nakładu pracy. Trzeba stale kosić trawę, kosić drzewa i krzewy. Są narzędzia, które mogą uczynić te czynności łatwymi i przyjemnymi. Są to nożyce ogrodowe o różnych modyfikacjach.

Akumulatorowe nożyce ogrodowe

Nożyce ogrodowe do drzew

Rodzaje nożyc ogrodowych i podstawowe kryteria wyboru

Nożyczki do trawy są mechaniczne i elektryczne. Są one wykorzystywane do:

 • Dbaj o klomby, przycinanie róż.
 • Tworząc żywopłot i troszcząc się o niego.
 • Koszenie trawników i ziół.

Jak wybrać odpowiedni model? Do różnych rodzajów pracy potrzebne są różne rodzaje nożyc ogrodowych. Do cięcia trawników i koron drzew iglastych odpowiednie są nożyczki ręczne z falistą krawędzią tnącą. W przypadku miękkich liści i gałęzi odpowiednie jest ostre ostrze. Aby utworzyć żywopłot, lepiej użyć nożyczek i delimbantu.

W sprzedaży można znaleźć narzędzia ogrodowe od różnych producentów. Najpopularniejsze z nich to:

 • Fiskars;
 • GARDENA;
 • Yato;
 • Intertool;
 • FELCO;
 • VerDi;
 • Verano.

Nożyczki długie

Nożyce elektryczne

Nożyczki mechaniczne występują w kilku rodzajach:

 1. Konwencjonalne nożyce;
 2. Secateurs;
 3. Sadzonki;
 4. Duża wysokość;
 5. Obrotowy;
 6. Z napędem dźwigni.

Sekatory są bardziej popularne niż inne rodzaje narzędzi ogrodowych. Dzieje się tak dlatego, że w wielu przypadkach mogą zastąpić nożyczki. Frezy i twistery są mniej popularne. Najbardziej popularna średnica cięcia wynosi 21-30 mm.

1

Wiele narzędzi ma dodatkowe funkcje i możliwości:

 • Sprężyna powrotna ułatwia pracę z nożyczkami mechanicznymi, automatycznie przywracając ostrze do pierwotnej pozycji.
 • Blokowanie noży sprawia, że ​​przechowywanie i transport narzędzia są bezpieczne.
 • Obecność usuwalnych ostrzy umożliwia przedłużenie żywotności narzędzia.
 • Regulacja noży i pokręteł pozwala dostosować urządzenie do pracy w określonych warunkach.
 • Pętla z palcem pomaga w bezpiecznym trzymaniu instrumentu.
 • Mechanizm zapadkowy rozkłada obciążenie na całej długości łopatek i ułatwia cięcie gałęzi o dużej średnicy.
 • Teleskopowy uchwyt pozwala przeniknąć do miejsc niedostępnych dla konwencjonalnych nożyczek, w szczególności umieszczonych wysoko nad ziemią.

Większość ogrodników kupuje cały zestaw nożyczek i sekatorów. W końcu każda operacja pielęgnacji zieleni ma swoją własną charakterystykę i wymaga pewnego podejścia. Niektóre narzędzia łączą kilka funkcji.

Sekatory z zamkiem

Nożyce ogrodowe

Nożyce ogrodowe do krzaków

Nożyce mechaniczne do ogrodu

Nożyczki mechaniczne są zwykle lżejsze niż nożyczki elektryczne, ale potrzebujesz dużo więcej pracy z nimi. Ponadto są one tańsze niż elektryczne. Chociaż modele nożyczek mechanicznych różnych producentów mogą różnić się znacznie pod względem ceny. Zależy to również od materiału, z którego wykonane są nożyczki, oraz zestawu dodatkowych funkcji.

Nożyce ręczne Fiskars 1020478 mają postrzępione ostrza o długości 25 cm, które nie uszkadzają tkanek traktowanych gałęzi drzew. Rękojeść noża wykonana jest z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego, dzięki czemu może pracować w każdych warunkach pogodowych, nawet podczas deszczu.

Nożyce ogrodowe do ścinania krzewów i trawy Fiskars PowerLeverTM 113710 są przeznaczone do przetwarzania żywopłotów i trawników. Ich część tnącą można regulować, obracając ją pod właściwym kątem, dzięki czemu łatwo jest ścinać nożyce do trawy, nie zginać nisko. Ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości. Podczas przechowywania są zablokowane. Rękojeść - wzmocnione włókno szklane. Uchwyty długie, 90 cm, szerokość narzędzia 20 cm, waga 1,4 kg.

Podłużne nożyce do trawy Fiskars 113690 są wyposażone w układ serwo, który zapobiega przytrzaśnięciu przy cięciu grubych gałęzi. Możesz pracować z nimi nawet jedną ręką. Nie zginaj się też na ziemi. Długość rączki wynosi 1 m. Część tnąca obraca się o 360 °. Waga nożyczek wynosi tylko 600 g. Szybko i skutecznie nożyczki nożyczki. Praca jest jeszcze lepsza w rękawicach. Rękojeść, choć wygodna, można wcisnąć w dłonie przy dłuższym użytkowaniu. Model ma zamek.

Nożyce Greenmill Classic ważące zaledwie 90 gramów są przeznaczone do prac florystycznych. Są łatwe do trzymania w dłoni dzięki plastikowym podkładkom na stalowych uchwytach. Ostrza wykonane są z wysokiej jakości hartowanej stali. Jednak użytkownicy donoszą, że nożyczki uchwyt zbyt elastyczne, nie posiadają formę, dzięki czemu mogą być stosowane z wyjątkiem, że kwiaty cięte, cięte wyblakłe pąków kwiatowych, ciernie, kolce. Cięcie kwiatów na bukiety, takie nożyczki rozdzielają krój, dzięki czemu pozostają piękne przez długi czas.

Obrotowe nożyce ogrodowe dają możliwość obracania jednostki tnącej o 180 °. W tym przypadku można go ustawić w kilku pozycjach, na przykład, pod kątem 45 °, tak jak w nożycach obrotowych Centroinstrument (0240). Ich ostrza pokryte teflonem mają falistą formę, która zapobiega mieleniu pędów roślin i gałęzi drzew. Uchwyty urządzenia mają ochronę rąk przed urazami spowodowanymi przez gałęzie. Narzędzie zaprojektowane jest do tworzenia żywopłotu, składającego się z gałęzi o grubości do 4 mm i do krojenia trawy. Klip nożyc chroni przed urazami przy ostrzach w stanie zamkniętym. Długość narzędzia 33 cm, krawędź tnąca 13 cm, waga 400 g.

Nożyce ogrodnicze, mechaniczne

Nożyce rotacyjne

Nożyce ogrodowe

Konstrukcja wykaszarek z napędem dźwigni składa się z dwóch mechanizmów przekładniowych. Jeden z nich równomiernie rozprowadza siłę, drugi pomaga ustabilizować pracę przy wycinaniu silnych gałęzi drzew. Siłownik dźwignio
wy rozkłada siły wywierane przez ogrodnika na całej długości łopatek. Za pomocą tych nożyczek wygodnie jest wycinać krzaki, wycinać drzewa, formować żywopłot.

Ocena nożyc ogrodowych z napędem dźwigni kierowana jest przez fiński model Fiskars HS52. Długość instrumentu wynosi 54 cm, a waga 0,6 kg. Ostrza wykonane ze stali nierdzewnej.

nożyce ogrodowe trawy polski producent Flo, model 99301, o łącznej długości 32 cm i długości 13,8 cm ostrze ułatwiają uchwyt klombów, tarasy i trawników. Ostrza są łatwe w użyciu dzięki powłoce teflonowej. Chroni metal przed korozją, resztki trawy i brud nie przyklejają się do powierzchni roboczej.

Nożyce elektryczne

Ci, którzy chcą przycinać trawnik za pomocą mechanicznych nożyczek, wydają się zbyt ciężcy, lepiej kupić elektryczne nożyce. W takim przypadku obecność przewodu do podłączenia do gniazda nie jest konieczna. Działają z baterii litowo-jonowych. Czas pracy po pełnym naładowaniu około 45 minut. Ta opłata wystarcza, aby obsłużyć niewielki obszar. Niektórzy producenci wskazują przybliżoną długość krawędzi trawnika, którą można przetwarzać jednym ładunkiem.

Większość nożyc ogrodowych w zestawie ma noże do cięcia trawy i krzewów. Wykonane są z mocnej stali hartowanej. Za pomocą takich nożyc ogrodowych można wykonać specjalny krój trawnika bez większego wysiłku. Następnie, po zmianie noża, uformuj koronę krzaków, nadając im pożądany kształt. Nożyczki bezprzewodowe są dość lekkie, ich waga wynosi, w zależności od modelu, 0,5-1 kg. Czas wymiany noży w nowoczesnych modelach to nie więcej niż minuta. Odbywa się to bez użycia dodatkowych narzędzi i sprzętu.

Klasyfikację nożyc prowadzi niemiecki model AL-KO Multi Cutter GS 3,7 Li. Waży 550 g długości łopat do koszenia trawy i tulei 16 i 8 cm. Odpowiednie do topiary trawy i zabezpieczenia kształtowania.

Sekatory

Nożyce ogrodowe z napędem dźwigni

Nożyce ogrodowe z teleskopową rączką

maszynki do modelu GRUNTEK AS-3 jest także wyposażony w parę noży do cięcia :. Trawy długość 11,58 cm i długości 8 cm krzewów litowo-jonowa Pojemność 1,3 Ah na napięcie 3.6V nie rozładowania podczas przechowywania nie efekt pamięci. Masa narzędzia 1 kg.

Nożyce akumulatorowe do cięcia trawy BOSCH ISIO z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 1,3 Ah. Osobliwością tego modelu jest system szybkiej zmiany noży BOSH SDS. Maksymalny czas ładowania wynosi 5 godzin. Jeden ładunek może być przetwarzany około 600 m od krawędzi trawnika.

Torba do zbierania skoszonej trawy pozwoli ci połączyć fryzurę z czyszczeniem witryny. W tym samym czasie ciężar konstrukcji nieznacznie wzrośnie. Miękka gumowana podszewka na uchwycie nożyczek pomoże w pracy, która nie pozwoli na przesuwanie urządzenia w dłoniach.

Minusem takich urządzeń jest to, że:

 • Potrzebują okresowego doładowania, które trwa około 5 godzin.
 • Nie można ich używać w miejscach oddalonych od sieci elektrycznych.

Zwykle każdy dom ma źródła zasilania, więc jest bardzo mało miejsc, gdzie nie można ich użyć.

Nożyce do trawy

Pionowe nożyczki

Sekatory

Sekatory są przeznaczone do usuwania gałęzi o małej średnicy. Mogą mieć wyjmowane ostrza, przecinaki do drutu, otwierane zamki i kowadła. Może być stosowany do cięcia żywopłotów i formowania koron krzewów.

Profesjonalny sekator Fiskars P90 PRO 111960 różni się ergonomicznym kształtem. Ostrza wykonane są z mocnej stali nierdzewnej z powłoką teflonową, uchwyty wykonane są z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Górne ostrze można zdemontować. Długość instrumentu wynosi 23 cm, maksymalna średnica cięcia to 2,6 cm, są przecinarki do drutu i blokery.

Berger 1110 sekator długość 22 cm na części gałęzi łopatkami o średnicy do 2 cm, wykonana jest z kutego ze stali z powłoką odporną na korozję, uchwyt -. Kute aluminium. Masa sekatora wynosi 230 g. Dodatkowo wyposażona jest w wyjmowane ostrza, hak z rowkiem do wyciskania soku. Jest wycięcie na drut cięty, blokada do bezpiecznego transportu.

Sekatory niemieckiego producenta Original LOWE z kowadłem mają ostrza wykonane ze stali hartowanej z powłoką teflonową. Przeznaczony do cięcia gałęzi o średnicy do 2,5 cm Waga narzędzia 270 g.

Sekator Miol z mechanizmem zapadkowym 99-010 może ciąć gałęzie o średnicy 3 cm, długość narzędzia wynosi 20 cm, jest plastikowy klips.

Nożyce ogrodowe,

Frezy i noże

Potop jest wysokościowy (wysokość) Acapulco CI 0937 (producent Centroinstrument) służy do cięcia gałęzi na dużych wysokościach. Zestaw zawiera wysuwalną długość aluminiowym uchwytem 235 cm. Pozwala to na oddzielenie gałęzie do wysokości 363 cm. Część tnąca z załączonymi nożyc można ustawić w 8 pozycjach. Można przycinać gałęzie za pomocą narzędzia. W tym celu zaprojektowana jest półmetrowa piła. Waga wieżowca wynosi 2,2 kg. Użytkownicy twierdzą, że trzymanie go na ramieniu nie jest łatwe. Ponadto chcieliby, aby uchwyt był złożony, aby był krótszy.

Teleskopowy uchwyt z poliamidu Fiskars 115562 można regulować w zakresie od 2,3 do 4,1 m. Ostrze jest wykonane ze stali nierdzewnej o maksymalnej średnicy cięcia wynoszącej 3,2 cm. Część tnąca obraca się o 230 °. Waga wieżowca wynosi 1,1 kg.

Wybierając narzędzie do pielęgnacji terenu, należy wziąć pod uwagę obecność drzew na nim, ich wysokość, liczbę trawników, trawników, klombów. Zdecyduj, czy potrzebujesz nożyc ogrodowych do koszenia trawników, krzewów ozdobnych i żywopłotów, czy też możesz samodzielnie zarządzać. Odpowiednio dobrane narzędzie sprawi, że zadanie opiekowania się witryną będzie łatwe i przyjemne, a rezultat przyniesie zadowolenie gospodarzom i ich gościom.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

53 − 46 =