Projekt korytarza z łukiem (61 zdjęć)

Wielu z nas prędzej czy później zaczyna myśleć o naprawie, projektowaniu i wykończeniu korytarza. I nie ma znaczenia, w wyniku takich myśli przyszedł do ciebie - ogólne naprawy mieszkania lub proste pragnienie zmiany projektu samej sytuacji. W każdym razie, jeśli nadal decydujesz się na ten odważny krok, a ponadto chcesz zastosować jakieś kardynalne rozwiązanie, to ten artykuł jest dla ciebie jednoznaczny.

Dziś opowiemy Ci o tym, jak możesz radykalnie zmienić swój korytarz, dzięki niezwykłemu wykończeniu. Będzie dotyczyć różnych łuków, procesu ich tworzenia i stosowania. W końcu wydawałoby się, że łuk jest taki mały, ale w rzeczywistości taka dekoracja ma dość bogate możliwości.

Projekt korytarza z łukiem ażurowym

Zaprojektuj korytarz z łukowym beżem

Zaprojektuj korytarz z łukiem bieli

Zaprojektuj korytarz z łukiem bielonym

Zaprojektuj korytarz z łukiem z betonu

Zaprojektuj korytarz z dużym łukiem

Projekt korytarza z łukiem i krawężnikiem

Główne cechy łuków

Zacznijmy od tego, że rozważamy wszystkie główne funkcje, które zapewnia nam arch. Bez względu na to, jak miniaturowe może się wydawać, ale zakres jego pozytywnych cech jest wystarczająco wysoki. Jakie są więc główne cechy tego:

1
  • Oszczędzanie wolnej przestrzeni.
  • Możliwość łączenia pokoi.
  • Wizualny wzrost w przestrzeni.
  • Prostota i wygoda.

Te cechy charakteryzują zalety łuku nad klasycznymi drzwiami. Oczywiście jest jedna poważna wada - jeśli skorzystasz z łuku, nie będziesz mógł zamknąć oczu ciekawskich. Ale jeśli twoja rodzina jest nieistotna i nie ma potrzeby odosobnienia, możesz bezpiecznie wdrożyć taką opcję.

Projekt korytarza z łukiem w prywatnym domu

Zaprojektuj korytarz z łukiem klasycznym

Zaprojektuj korytarz z dekoracyjnym łukiem

Zaprojektuj korytarz z łukiem drewnianym

Projekt korytarza z łukiem

Oszczędzanie wolnej przestrzeni

Pierwszą i, być może, najbardziej podstawową cechą każdego łuku jest to, że może znacznie zaoszczędzić wolne miejsce. W końcu to klasyczne drzwi wymagają przestrzeni do swobodnego otwierania i zamykania. Same w sobie są często bardzo masywne.

I podczas korzystania z łuku, nie ma takiego problemu. Z tego powodu jest najczęściej wykorzystywany w małych mieszkaniach, gdzie wolna przestrzeń jest na wagę złota. Ponadto jest to doskonała opcja do stworzenia unikalnego projektu korytarza.

Projekt korytarza z łukiem w domu

Zaprojektuj korytarz z łukiem i drzwiami

Zaprojektuj korytarz z łukiem w eklektycznym stylu

Zaprojektuj korytarz z łukiem w stylu eko

Możliwość łączenia urządzeń

To dzięki użyciu łuku można łączyć dwa pokoje. Co więcej, nie tylko na poziomie wizualnym, ale także na poziomie fizycznym. Chodzi o pojedynczą stylizację korytarza i, na przykład, salon połączony łukowym sklepieniem. To dzięki połączeniu tych dwóch czynników - wizualnej percepcji i jedności stylu, tworzy pewną, harmonijną atmosferę.

Co więcej, takie skojarzenie jest najczęściej używane, gdy mieszkanie jest w pełni stylizowane. Idealnym przykładem jest wnętrze, urządzone w stylu romantycznym. Nawet jeśli nie chcesz przeprowadzić jednej stylizacji całego mieszkania, możesz użyć korytarza z łukowatym otworem jako pośredniego ogniwa w swoich pokojach.

Projekt korytarza z łukiem eliptycznym

Zaprojektowany korytarz o kształcie łuku

Zaprojektuj korytarz z łukiem w stylu francuskim

Projekt galerii korytarza z łukiem

Projekt korytarza z łukiem z płyt gipsowo-kartonowych

Wizualny wzrost w przestrzeni

Nieco wcześniej już poruszyliśmy temat percepcji wizualnej. Spójrzmy jednak na to z punktu widzenia nie wspólnego stylu, ale konkretnie twojego korytarza. W przypadku braku drzwi i obecności odpowiednio zaprojektowanego łuku, w twoim korytarzu będzie znacznie więcej naturalnego światła.

Jest to bardzo ważny parametr, szczególnie w przypadku małych pomieszczeń, którymi jest korytarz. Rzeczywiście, to światło słoneczne optycznie rozszerza każdą przestrzeń, wypełniając ją ciepłem i wygodą. Z punktu widzenia psychologii jasne przesłanki są postrzegane znacznie przyjemniej niż ciemne.

Projekt korytarza o wystroju łukowym i tynkowym

Zaprojektuj korytarz z niebieskim łukiem

Projekt wnętrz korytarza z łukiem

Zaprojektuj korytarz z kamiennym łukiem

Prostota i wygoda

Tworzenie łuku jest dużo łatwiejsze niż instalowanie klasycznych drzwi. W końcu potrzebujesz tylko trochę wiedzy, trochę więcej materiałów wykończeniowych i dobrej wyobraźni. Projekty samych łuków nie różnią się zbytnio od siebie, co pozwoli ci, bez nawet praktycznego doświadczenia, na łatwe stworzenie wybranej wersji ciebie.

Powinniśmy również osobno porozmawiać o finansowej stronie emisji. W końcu proces tworzenia łuku jest raczej opcją budżetową, niż instalowaniem klasycznych drzwi. W ten sposób można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także dokonać tej samej odmiany w swoim korytarzu.

Zaprojektuj korytarz z łukiem z cegły

Projekt korytarza z łukiem ceglanym

Zaprojektuj korytarz z łukiem w stylu kolonialnym

Projekt korytarza z łukiem z kolumnami

Zaprojektuj korytarz z pomalowanym łukiem

Możliwe rodzaje łuków

Występuje dość duża liczba łuków. Wszyscy są zjednoczeni w systemie ich tworzenia, a nawet na poziomie wizualnym niewiele różnią się od siebie. Jeśli jednak stylujesz pokój, musisz dokładnie rozważyć typ łuku, który jest nieodłącznie związany z tworzonym stylem. Cóż, i bezpośrednio udekoruj łuk w podobnej stylizacji.

Najbardziej powszechną opcją jest klasyczny łuk. Często używają podobnego łuku, ponieważ nie podejrzewają nawet istnienia innych gatunków. Niemniej jednak, ze względu na idealne półokrąg z góry, te łuki są ulubionymi spośród wielu projektów wnętrz.

Zaprojektuj korytarz z łukiem kwadratu

Zaprojektuj korytarz z łukiem w lakonicznym

Projekt korytarza z łukiem i sztukaterią

Projekt korytarza z łukiem klatki schodowej

Prostokątny łuk. Ta opcja nie jest zbyt popularna, ponieważ wygląda jak ościeżnica bez samych drzwi. Ale w wielu przypadkach, szczególnie jeśli chodzi o stworzenie pewnej atmosfery w pomieszczeniu, ta opcja jest niezbędna. Ponadto jest to najprostsza opcja pod względem realizacji.

Zaprojektuj korytarz z poddaszem łukowym

Projektowany korytarz z łukiem w stylu secesyjnym

Zaprojektuj korytarz z łukiem z listwami

Zaprojektuj korytarz z łukiem w stylu marynistycznym

Zaprojektuj korytarz z łukami i listwami

Łuk w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi narożnikami. Ta opcja jest kombinacją dwóch poprzednich typów łukowych otworów. Idealnie łącząc powierzchnie bezpośrednie i zaokrąglone, to rozwiązanie znajduje zastosowanie w wielu wyrafinowanych koneserach wnętrz.

Zaprojektuj korytarz z łukiem niezwykłym

Zaprojektuj korytarz z łukiem w rezydencji

Projekt łuku na korytarzu

Zaprojektowany korytarz z łukiem z tworzywa piankowego

Łuk w kształcie trapezu. Można powiedzieć, że jest to szczególny przypadek prostokątnego łuku. Często jest to opcja używana w szerokich otworach. Ze względu na swój kształt umożliwia specjalny sposób połączenia korytarza z innym pokojem. A konstrukcja tego rozwiązania jest bardzo osobliwa.

Zaprojektuj korytarz z łukiem płytek

Zaprojektuj korytarz z łukiem z podświetleniem

Projekt korytarza z portalem

Zaprojektuj korytarz z przejściem w korytarzu

Zaprojektuj korytarz z prostym łukiem

Semiarka. Ostatnim rodzajem, i być może najszerszym pod względem możliwości, jest pół-łuk. Ta opcja nie jest odpowiednia dla wszystkich, ponieważ jej konstrukcja jest dość indywidualna. Ale dzięki temu można go łatwo dopasować do każdej nowoczesnej stylistyki pomieszczenia.

Projekt korytarza z arch. Prowansji

Naprawa i projekt łuku na korytarzu

Zaprojektuj korytarz z rzeźbionym łukiem

Zaprojektuj korytarz z pomalowanym łukiem

Proces tworzenia łuku

W procesie tworzenia i wykańczania łuku nie ma nic trudnego. Najpierw musisz określić materiały do ​​produkcji. Najczęściej używa się suchej zabudowy, ale w niektórych przypadkach, podobnie jak w przypadku łuku prostokątnego, można użyć materiałów wyższej jakości - drewna. W następnym kroku powinieneś przeprowadzić wszystkie pomiary drzwi. Trzeba wiedzieć, że w procesie tworzenia łuku w
ysokość otworu zostanie zmniejszona o 10-15 cm.

Jeśli chodzi o stworzenie klasycznego łuku półkolistego, to promień samego półokręgu oblicza się w następujący sposób. Konieczne jest zmierzenie szerokości przejścia, a następnie podzielenie go na pół. To będzie promień twego półokręgu dla przyszłego łuku.

Zaprojektuj korytarz z szerokim łukiem

Zaprojektowany korytarz z otynkowanym tynkiem

Zaprojektuj korytarz z łukiem niebieskim

Zaprojektuj korytarz z łukiem w stylu śródziemnomorskim

Zaprojektuj korytarz z łukiem w lancecie

Następnie wycinamy półkolistą ramę z płyty gipsowej, z marginesem 10-15 cm, a następnie wzmacniamy ją w drzwiach na żelaznej ramie. Najważniejszą rzeczą jest prawidłowe zakrzywione dolne części. Ale w tym nie ma nic skomplikowanego. Na tej samej żelaznej ramie przykręcamy arkusz płyty gipsowo-kartonowej. Najważniejsze jest zgięcie go bardzo zgrabnie.

Zaprojektuj korytarz z łukiem i sklepionym sufitem

Zaprojektuj korytarz z łukiem w orientalnym stylu

Projekt korytarza z łukiem w wiejskim domu

Zaprojektuj korytarz z łukiem zieleni

W końcu zagruntowaliśmy całą powierzchnię. Cóż, przechodzimy do jego projektowania i dekoracji. Tutaj, na każdą wolę - możesz go pomalować, możesz przykleić tapetę lub zastosować inne narzędzia dekoracyjne. W zasadzie nie ma żadnych specjalnych ograniczeń dotyczących dekoracji łuku. Najważniejsze jest to, że wykończenie łuku, które stworzyłeś, dobrze pasuje do ogólnego wnętrza Twojego korytarza.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 6