Zvolte tapetu pro místnost dospívajícího: co hledat (24 fotek)

Při výchově dítěte nemůže být drobnosti. Všechno je důležité: jaké knihy čte, s kým komunikuje, co má rád a samozřejmě v jaké místnosti žije. Pokud bude oprava v mateřské škole v souladu se svými zájmy, bude v něm pohodlně a alespoň barva stěn ji nebude dráždit. Když si vyberete tapetu pro teenagerovu místnost, zkuste najít kompromis: slyšet jeho názor a neztratit z dohledu specialistů.

Béžové tapety pro teenagerovu místnost

Tapety s květinami pro teenagerovu místnost

Co potřebujete vědět o zdobení ložnice pro dospívajícího?

Tapety v dětském pokoji pro chlapce a dívky by měly být:

 • přírodní;
 • umývatelné;
 • ne příliš drahé.

Je to o tom, co je třeba uložit na děti, samozřejmě, to nejde, ale musíte pochopit preference vaše dítě může změnit během několika měsíců po dokončení oprav, takže tapety pro dospívající by měly být průměrné cenové kategorie. Buďte připraveni, že tyto krásné tapety musíte vzlétnout předtím, než zmizí.

Desktop pro dospívající dívky

Tapety na plochu pro teen girl girl

V pokoji pro dítě do 14 let je lepší vložit tapetu, z níž lze snadno umýt stopy rukou, akrylák, plastin. Máte-li chlapce, pak nekupujte bílou tapetu - rychle se špiní.

Hlavní věc, že ​​tapeta „dýchat“ a nevypouští škodliviny, jako dítě v pokoji tráví spoustu času, a žádný z rodičů nechtějí, aby se vdechnutí škodlivé výpary nebo zápach plísní.

Dnes v obchodech jsou různé typy tapet. Nejbezpečnější z nich je papír, ale rychle se ztrácejí a stanou se nepoužitelnými. Trvanlivější - tapety na netkané bázi. Obsahují také přírodní vlákna, která je činí neškodnými. Také v mateřské škole je jedna ze stěn často přilepená fotografickými tapety, které se nebojí vlhkosti a neztrácejí časem barvu.

Dítě si může vybrat libovolný obrázek. Tapety se často vyrábějí na objednávku, takže pokud v adresáři nenajdete tapetu se specifickým hrdinkem nebo obrazem, může být vždy dodatečně.

1

Tapety s fotografickým tiskem pro teenagerovu místnost

Modrá tapeta pro teenager v místnosti

Navrhněte zvolit tapetu pro vlastní dítě. Nechte je příliš světlé, nechte je působit na znaky počítačových her nebo se vám zdá, že kombinace barev nejsou přípustné. Snažte se kritizovat svého syna nebo dceru, ale dát mu příležitost dospět k rozhodnutí dospělému poprvé v jeho životě.

Tapety na plochu"город" для комнаты подростка

Grafická tapeta pro dospívající pokoj

Barevné pokyny

Bez ohledu na sex by tapety v ložnici dospívajících neměly být příliš jasné. Barva stěn by mu měla působit upokojujícím způsobem a neměla by vyvolávat agresi. Pokud však teenager kategoricky požaduje jasné tapety na stěny, může se pokusit souhlasit. Například souhlasit s tím, že tato tapeta bude přilepená pouze na jednu zeď a můžete vyzkoušet kombinovanou tapetu - dolní část zdí je jasná a vrchol klidného stínu.

Když kombinujeme několik barev v interiéru, můžeme zonirovat i nejmenší pokoj. Například stěna, kde stojí postel, je pokryta tapetou z tmavě modré nebo zelené barvy - tato barevná schéma uklidní dítě a usnadní jeho rychlé usnutí. Pro oblast, kde je stůl nebo sportovní koutek, můžete zvolit barvu tapety jasnější:

 • žlutá;
 • oranžová;
 • bylinné;
 • modrá;
 • červená.

Před nákupem těchto nebo jiných tapet v místnosti teenagera se zeptejte, jak barvy ovlivňují psychiku dítěte. Stejná červená způsobuje agresi. A pokud má váš chlapec rád hrát proti nepříteli v počítačových hrách, pak nestojí za to, že v jeho místnostech zdobí červená.

Graffiti tapety pro dospívající pokoj

Tapeta ve formě mapy pro místnost teenagera

Ve vnitřku dětského pokoje je velmi důležité najít rovnováhu mezi jasnými a klidnými tóny. Pokud je barva tapety pro dospívající pokoj velmi jasná, pak nábytek by měl být pastelové barvy nebo šedé, béžové, krémové. Stále je třeba být velmi opatrní při výběru designu tapety: neměli by být příliš rozmanité. V interiéru, včetně dětského pokoje, je dovoleno ozdobit pouze jednu zeď s nerovnoměrnou tapetou.

S výběrem tmavých tapet v místnosti pro teenager musí být také čistý. Velké množství černých, šedých, hnědých květin "rozdrtí" dítě a vyvolá vzhled nevysvětlitelného smutku a úzkosti. Pokud vaše dítě často mopuje bez důvodu, věnujte pozornost tomu, jaké tapety ve svém pokoji. Pokud je interiér ponurý, je nutné ho znovu provést.

V malé školky obecně je tmavé lepidlo kontraindikováno. A bez toho bude malý prostor ještě menší: strop se sníží a stěny se budou pohybovat. Lehká tapeta, naopak, pokoj vizuálně prostornější. Takže pro chlapce ve věku 16 let můžete zvolit klidnou světelnou barevnou škálu: šedo-modrou nebo šedožlutou.

Tapeta s obrazem pro teenagerovu místnost

Tapety pro místnost pro dospívající

Design wallpaper

Jak bylo uvedeno výše, při výběru tapety s výkresy potřebujete znát opatření. Pro zdobení dospívajícího tapety může být následující:

 • monochromatické;
 • v pásu;
 • s geometrickým vzorem.

Pokud nejste připraveni v místnosti pro teenager, který často provádí opravy, doporučuje se zastavit na pevné tapety neutrálních barev. Nebudou ho
obtěžovat tak rychle, jako tapety s kresbami. Chcete-li interiér zdobit, můžete si na ně vložit obrázky svých oblíbených kreslených postav a filmů nebo sportovců. Dívčí pokoj na zdi bude vypadat dobře samolepky motýlů a květin, zdobené jiskry. Pro tuto dekoraci jsou bílé stěny ideální. Neutrální tapeta je v interiéru dobrá v kombinaci s jasným kobercem.

Desktop pro dospívající chlapec místnosti

Tapety na plochu"ночной город" для комнаты мальчика подростка

Jednotná tapeta pro místnost dospívajícího

Moderní designéři často dělají svou volbu ve prospěch pruhovaných tapet. Vypadají velmi elegantně a stylově. Například tapeta pro dospívajícího chlapce může být ve třech proužcích: černá, bílá a šedá. V místnosti pro děti různých pohlaví jsou vhodné neutrální tapetové odstíny: olivově žlutá, zeleně-modrá, béžová-bílá. A pokud nejste připraveni utěsnit místnost pro mládež s monofonní jasnou tapetou, najděte pruhované, ve které jeden z pásů bude tato barva. Pak nebude interiér tak agresivní a děti budou spokojeny s tím, že rodiče poslouchali svůj názor a vyhověli požadavku.

Chcete-li vytvořit interiér neobvyklý a nevíte, kterou tapetu si můžete vybrat, můžete přestat volit geometrické vzory a výtisky. Tapety s geometrickými tvary jsou ideální pro chlapce. On jistě, jako jasné kosočtverce, čtverce a obdélníky, položil na neutrální pozadí.

Při výběru tapety pro dospívající dívku můžete zastavit výběr květinového tisku. Mohou to být malé růže, chrpy a chamomile, na olivovém nebo modrém pozadí. Květiny vždy vypadají skvěle v interiéru ložnice. A dokonce ani za rok nebo dva, tyto tapety neztratí jejich význam, protože dívky milují květiny v jakémkoli věku.

Pruhované tapety pro dospívající pokoj

Tapety s obrazem pro teenagerovu místnost

Tapeta s potiskem pro dospívající pokojWallpaper s potiskem pro místnost teenagera

Tapety v místnosti pro dívky

Někteří mylně věří, že místnost pro dospívající dívku by měla být zarámována v růžové tóny. Ve skutečnosti se velké množství této barvy časem stává nepříjemné. Pokud jste již vytvořili prostor pro novorozence v jasně růžových tónech, buďte připraveni na to, že dívčí pokoj bude muset změnit barevné schéma.

Při návrhu místnosti se doporučuje používat světlé barvy. Může se jednat o olivovou, béžovou, krémovou, písečnou, modrou. Růžový může být také přítomen v interiéru, ale v malém množství.

Výběr barvy a design tapety závisí na temperamentu vaší dcery. Pokud je zasněná a romantická, jedna ze stěn nebo její část může být pokryta růžovou tapetou. Budou se dobře hodit na nebe-modré tapety.

Pokud je vaše dítě aktivní a aktivní, může být barva tapety živější. V takovém interiéru je místo pro oranžové a žluté květy. Pokud dívka miluje kreativitu: kreslí, vyšívá nebo skládá poezii - tapeta může být zcela nebo částečně zlatá. Tato barva propaguje objev kreativity a inspiruje.

Hlavní věc není zapomínat na jednoduché pravidlo: čím starší je vaše dítě, tím méně by měla být tapeta. Pokud je ve věku 15-16 let, nedělejte stěny jasně žluté, oranžové nebo zelené.

Chcete-li ozdobit dívčí pokoj, můžete použít tapetu s geometrickým potiskem.

Páska se vejde do jakéhokoliv interiéru, ale s velkými vzory není to tak jednoduché. Budou vypadat jen v prostorných dětských a od myšlenky, aby vložili malou tapetu pro děti s velkými motýlky nebo květinami, je lepší okamžitě se vzdát.

Růžová tapeta pro místnost teenagera

Tapety pro ložnici pro teenagery

Tapety na zeď v pokoji pro teenagery

Tapety na pokoji pro chlapce

Chlapci mají tendenci být aktivnější, takže barva tapety by měla trochu uklidnit. Pro návrh chlapce dítěte je lepší použít odstíny modré, šedé a zelené, ale interiér místnosti není nudný a nudný, musí být jasné akcenty. Pro chlapce je vhodný oranžový, vínový, žlutý, bylinný.

Chcete-li vytvořit brutální interiér, stojí za to hrát s fakturami. Takže monofonní tapety lze kombinovat s tapetami pod cihel, kov, šedý kámen. V místnosti pro chlapce musíte udělat zdi neutrální barvy. Na něm může dítě vložit plakáty svého milovaného sportovního týmu, obrazy moderních závodních automobilů. Chlapci pokoj bude vypadat dobře s tapety s obrazem města nebo graffiti, také s abstrakcí.

Tapeta pro dospívající v techno stylu

Vzorek tapety pro dospívající pokoj

Ložnice pro děti různých pohlaví

Neklidným úkolem jsou rodiče, jejichž syn a dcera žijí ve stejné místnosti. Potřebují vytvořit interiér, ve kterém budou děti stejně spokojené. Z nápadu rozlišovat prostor s tapety různých barev je lepší odmítnout hned.

Že děti nemají hádat, požádejte je, aby zvolit neutrální barevné tapety: béžový, olivový, písek. Ale nábytek, textil a doplňky lze vybrat pro každý jednotlivě. Například dívka na posteli, dal deku a polštář v růžové a fialové barvy, a chlapec - modrá a zelená.

Zlatá tapeta pro místnost teenagera

Tapeta s velkými kresbami je lepší, aby se nestálo místo pro děti různých pohlaví. Ornament, který je jako dospívající chlapec, brzy začne dráždit dívku a naopak. V místnosti by každé dítě mělo být pohodlné dělat své domácí úkoly, hrát, hrát a spát.

Chcete-li zvolit tapetu pro mateřské školy je stejně důležité, jak si koupit dítěti dobrou tabulku, moderní počítač nebo postel s ortopedickou matrací, ale pokud se př
i nákupu nábytku a spotřebičů poslední slovo by měl zůstat s rodiči, aby rozhodl v místnosti s žádnou tapety chtějí žít, může se dítě sám. Nebojte se experimentovat s designem školky. Dítě vyroste, jeho zájmy a preference se změnily, a chce za pár let, až dětského pokoje byl úplně jiný interiér.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 78 = 79